Část druhá

31. května 2018 v 20:10 | Stázka |  Povídka: One Step Back
Na chodbě jsem viděla Andromedu, jak mluví s Tedem, kterému slzy stékaly po tváři. Měla jsem chuť Pansy najít a rozervat ji na malé kousíčky. Pro tohle jsem to nedělala, pro tohle ne. Harry vyšel z Velké síně a kráčel přímo ke mně.
,,Kde jsi byla? Všude jsem tě hledal," zeptal se, já ho však jediným mávnutím ruky umlčela a s nepříčetným výrazem ve tváři jsem rychlou chůzí kráčela rovnou k Andromedě.
,,Musíme si promluvit," řekla jsem rázně.
,,Teď ne, Hermiono, zrovna se to nehodí," řekla a Ted se podíval jinam, abychom s Harrym neviděli jeho slzy.
,,Hned!" Zakřičela jsem, až Andromeda nadskočila.
,,Co to sakra děláš?" Uslyšela jsem za sebou a sevřela dlaně v pěst. Skvělé, Pansy, tu jsem tady potřebovala.
,,Tobě do toho nic není," procedila jsem mezi zuby.
,,Je, když křičíš na mou přítelkyni," pronesla, přešla až k Andromedě a propletla si s ní prsty. Vztek se mne zmocnil ještě víc a jen tak tak jsem se držela, abych jí nevybila zuby. Pohlédla jsem na Teda a v jeho tváři jsem viděla utrpění. Harry raději nic neříkal. Stál tam a šlo vidět, jak nepříjemné mu to bylo.
,,Nebuď směšná, Pansy. Andromeda miluje Teda. Ona by nevyměnila devadesát procent za deset, to by zkrátka neudělala, viď že ne?" Pohlédla jsem na Andromedu, ta však neodpovídala, dle jejího výrazu sváděla vnitřní boj. ,,Andy?"
,,J-já...," začala. ,,Já už takhle dál nemůžu. Ty víš, že tě miluji, Tede, ale taky víš, že naše hádky poslední dobou jsou čím dál tím častější a že se nám nedaří ten vztah oživit," zakroutila hlavou.
,,Ale Dromedo, ty víš, že se snažím, ty víš, že bych pro tebe udělal všechno na světě, ty víš, že tě miluju," řekl utrápeně a Andromedu to zlomilo. Rozplakala se a Pansy si ji k sobě přitiskla.
,,Cos jí udělala?" Zeptala jsem se a dívala se na tu potvoru ze Zmijozelu, která se potutelně usmála.
,,Myslíš kromě toho, že jsem se do ní zamilovala?" Pozvedla obočí.
,,Tohle ti nežeru, Pansy. Vím jaká jsi, manipulátorka a jednáš s lidmi jako s majetkem. Co má Andromeda, že to chceš? Nejsi s nikým jen tak, pokud ti nemá co nabídnout."
,,A proč prostě nepřijmeš fakt, že se milujeme, Grangerová?" Ušklíbla se. Ne. Tohle bych nikdy nepřijala, protože jsem na to Pansy moc dobře znala. V jejím těle nebyla jediná upřímná buňka.
,,Protože ty ji nemiluješ, tak přestaň předstírat, než svým jednáním ublížíš hned několika lidem."
,,Hele, mně je jedno, že se to tobě nelíbí, ale není nic, co bys s tím mohla udělat," řekla a dívala se na mě s úšklebkem. Andromeda tam jen stála a nic neříkala, dívala se do země. Nepoznávala jsem ji. Jako by byla Pansy úplně oddaná, jako kdyby to, co řekla, považovala na absolutní pravdu a nedovolila si ani zaprotestovat.
,,Máš to, že ano? Vzala jsi mi to?" Zeptala jsem se, protože mi to přišlo jako poněkud zvláštní shoda okolností. Jistě měla můj obraceč a všechno se chystala zničit.
,,O čem to mluvíš?" Zamračila se. ,,Přeskočilo ti už úplně?" Pohlédla na Andromedu. ,,Pojď, půjdeme. Tady už není co řešit," směrem ke mně nakrčila nos jako kdybych byla snad jen prach na její botě a s Andromedou odešla.
,,Tohle není možné," řekla jsem. ,,Taková ona není. Co se stalo?" Zeptala jsem se Teda, ale ihned jsem toho zalitovala. Vypadal opravdu zničeně.
,,Všechno se pokazilo, Hermiono," hlesl zoufale. ,,Už od té doby, co ji má manželka začala zaučovat. Bylo to krátce po válce. Všiml jsem si však pozdě toho, co jí dělala, jak se jí dostávala do hlavy. Analyzovala každou její bolest a přiměla ji věřit, že jí rozumí ze všech nejlépe. Znám takové lidi, je to stejný druh jako byla její sestra Bellatrix. Zdánlivě vezmou všechno tvé břímě na sebe, přinutí tě jim bezmezně věřit a pak se ti dostanou do hlavy. V podstatě ji proti mně poštvala. Začala mi vyčítat malé věci, které jí nikdy předtím nevadily a ve kterých Pansy byla tolik dokonalá," otřepal se. ,,Vyvíjelo se mi to přímo před očima. Zjistila, co Andromeda miluje a potřebuje ze všeho nejvíce a přesně tím se taky stala."
,,Ale proč by to dělala?" Zeptal se Harry.
,,Protože ji vzrušuje představa, že je s Blackovou," řekla Narcissa, která se za námi objevila. ,,Pansy to zkoušela i na mě, ale neuspěla. Stejně tak na Bellatrix. Je na naši rodinu vysazená. Vsadím se, že kdyby žil Sirius, chtěla by s ním mít dítě, jen aby pokračovala v naší rodinné linii," nakrčila nos. ,,Andromeda je slabý článek, co si budeme povídat. Ne proto, že by byla slaboch, ale proto, že je to hodná žena a má tendenci vidět v lidech to nejlepší. Je to otevřená kniha a když narazí na lidi, jako je Pansy, nedopadne to nikdy dobře."
,,Takže říkáte, že to jen předstírá?" Zeptala jsem se, ale bylo mi to jasné už od začátku. Narcissa jen potvrdila to, co jsem si myslela už od první chvíle, kdy jsem zaslechla jejich konverzaci.
,,Přesně tak," přikývla Narcissa.
,,Musíme něco udělat," řekl Ted.
,,Ale co? Vypadá to, že už ji má obtočenou kolem prstu," konstatoval Harry a Narcissa se ušklíbla.
,,Já bych věděla. Proč nedat Pansy okusit taky trochu jejího vlastního jedu?"
,,Jak to myslíte?" Zeptala jsem se.
,,Uvidíte. Nechte to na mně a věřte mi," odpověděla. Neměla jsem o Narcisse pochyby, věděla jsem, že chtěla Andromedě opravdu pomoci. Milovala ji, dokázala jí to několikrát v mé časové linii a v této se dokonce postavila Bellatrix a zachránila život její dceři. Věřila jsem proto, že pokud to s ní někdo myslel opravdu dobře, byla to právě ona. Já mezitím měla jiný problém. Musela jsem najít obraceč. Protože pokud se mi někdo vloupal do domu, musel vědět, kde hledat a co přesně hledat. A to znamenalo, že někdo věděl, co jsem udělala a v nesprávných rukou mohl obraceč napáchat nevýslovné škody. Věděla jsem, že ho musím najít dřív, než bude pozdě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama