7. Druhá realita (část druhá)

29. května 2018 v 16:35 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession III
Bylo už pozdě večer, okolo desáté, když Andromeda seděla na gauči. Malá spala, stejně tak Teddy, už několik hodin. Andromeda čekala na Narcissu a bylo jí opravdu divné, že stále ještě nepřišla. Nelíbilo se jí to. Řekla si, že počká ještě hodinu a poté ji půjde hledat. S povzdechem se napila vody, když najednou kdosi zaklepal na její dveře. Přesvědčená, že to bude Narcissa, šla otevřít. Před domem však stáli dva muži se znakem MACUSA na svých oblecích, kteří se představili jako bystrozorové.
Andromeda překvapeně zamrkala. ,,C-co se děje?"
,,Můžeme dovnitř?" Zeptal se jeden z nich a Andromeda přikývla. V duchu se modlila, aby její sestřička byla v pořádku. Poslední dvě návštěvy z ministerstva jí přinesly jen bolest a trápení.
,,Co se stalo? Je Narcissa v pořádku?" Zeptala se a posadila. Oba muži se posadili před ni a vytáhli jakési dokumenty na stůl.
,,Vaše sestra se slečnou Grangerovou, pokud víme, jsou stále naživu," řekl jeden z nich a položil před ni papír. ,,Potřebujeme, abyste podepsala tyto papíry o mlčenlivosti, madam Tonksová. Pokud chcete vědět, kde je vaše sestra, podepište. Jedná se o přísně tajný projekt."
,,Ach," hlesla, vzala si papír do ruky, pročetla si ho a poté jej brkem podepsala a podala zpátky onomu muži. Přemýšlela, proč jí to vlastně chtěli říct. Ministerstvo nikdy nebylo nijak starostlivé a pokud zmizel nebo zemřel nějaký rodinný příslušník, který pracoval na tajném projektu, vymysleli si krycí verzi a rodina se nikdy nedozvěděla pravdu. Zajímalo ji, jakou s tím vším má souvislost právě ona.
,,Útočiště v Peru ve spolupráci s MACUSA pracuje na tajném projektu zkoumání času," začal. ,,Slečna Grangerová tam pracovala celý rok," Andromeda se ušklíbla, jelikož Hermiona nikdy o své práci v Jižní Americe nechtěla mluvit, vždy se tomu tématu vyhýbala. ,,Projekt byl pozastaven, avšak stalo se něco, co narušilo bezpečnost jak kouzelnického, tak také mudlovského světa. Naše kouzelnické kamery zachytily tento obraz," podal jí pohyblivou fotografii postavy v kápi, která vstupovala do jakéhosi kruhu a Hermiona s Narcissou běžely za ní, avšak poté zmizely, jako kdyby se přemístily pryč.
,,A k čemu jste se ve výzkumu času dostali?" Zeptala se, protože si nebyla jistá, na co se ve skutečnosti vlastně dívala.
,,Je to časový průchod, který je přemístil do paralelní reality."
,,Co prosím?" Překvapeně zamrkala. ,,Tak je přiveďte zpátky!"
,,Jde o to, že je nespočetné množství paralelních realit samotných. Přístroj, který byl použit, musel být nastaven na určitou frekvenci. Plus se můžou pohybovat také v čase, takže najít i správnou dobu je téměř nemožné."
,,Tak se podívejte na nastavení toho přístroje," řekla Andromeda.
,,To nebude možné. Neunesl ten nápor energie a explodoval."
,,Co tím chcete říct?" Zamračila se. ,,Že nejste schopni určit, kam se dostali, natož jim pomoci?" Muž neochotně přikývl. ,,A proč tam vůbec šly? A kdo je ta postava s kápí?"
,,Kdo je ta postava, to nevíme, ani to, co tam dělala vaše sestra, když na tom projektu nikdy nepracovala. Jedno však víme jistě..."
,,Opravdu?" Zeptala se Andromeda ironicky a onen bystrozor se její tón hlasu snažil ignorovat.
,,Odnesla si Morganinu knihu."
,,Cože???" Vytřeštila oči. ,,To snad nemůžete myslet vážně!" Dívala se na ně nevěřícně a čekala, že každou chvíli vyběhne odněkud Narcissa a začne se strašlivě smát, jak skvěle si z ní vystřelila, avšak nic takového nenásledovalo.
,,A to není všechno," pokračoval. ,,Důvod, proč jsme sem přišli je převážně jiný."
,,Opravdu? Neměla bych se na to napít? Protože už po tomhle bych potřebovala panáka."
Oba muži na sebe pohlédli a poté vytáhli druhou pohyblivou fotografii. ,,Tohle vás může poněkud znepokojit. Dříve, než vaše sestra se slečnou Grangerovou prošly na druhou stranu, stejná žena v kápi přišla z oné reality sem. Nepřišla však sama. Co však víme je, že sama zpátky odešla, tudíž druhá osoba bude stále v našem světě."
,,Kdo je to?" Dívala se Andromeda z jednoho na druhého.
,,Může vás to poněkud-"
,,Jo, já vím, znepokojit, znepokojená už ale jsem, tak mi to sakra už ukažte!" Řekla nevrle a ošila sebou. Onen muž jí podal fotografii a Andromeda zalapala po dechu. Byl tam její mrtvý manžel Ted Tonks. ,,Merline...," hlesla a položila fotografii na stůl. Už jí bylo jasné, proč za ní přišli a vůbec se jí to nelíbilo. ,,Ted je... tady?" Zeptala se a jeden z bystrozorů přikývl.
,,Proto jsme přišli. Pokud s vámi ještě nenavázal kontakt, nejspíše to brzy udělá. A my potřebujeme, abyste nám o tom dala vědět. Jen on nám může sdělit, kdo ta žena je a jak můžeme pomoci vaší sestře," řekl a Andromeda se v duchu ušklíbla. Bylo jí jasné, že tohle byl jen tah, jak jí zahrát na city, říct, že to pomůže zachránit její sestru, ale bylo jí jasné, že jim byla nějaká Narcissa Blacková ukradená. Chtěli jen informace a nepochybovala o tom, že by je z Teda dostali klidně i násilím, kdyby byla potřeba. A to nikdy nemohla dovolit.
,,Spolehněte se, že pokud by mne kontaktoval, dám vám ihned vědět," pousmála se.
,,Vím, že je to pro vás těžké, ale je to pro dobrou věc," řekl a oba se postavili. Potřásli jí rukou a odešli. Andromeda za nimi zavřela dveře a povzdychla si. Bylo jí jasné, že Ted už ji jednou málem kontaktoval - když jej Teddy uviděl za oknem. Příště musí být víc ostražitá. Toužila ho tolik vidět, obejmout a znovu políbit. Vždyť máš Tiberia, řekla sama sobě. Měli sice pauzu, ale přeci jen ho milovala a nemohla mu znovu zlomit kvůli Tedovi srdce. Povzdychla si. Věděla, že tato situace nebude jednoduchá a že se musí připravit a obrnit se proti dalším ranám osudu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama