5. Společná dovolená (část druhá)

15. května 2018 v 9:12 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession III
~ If he loved with all the powers of his puny being, he couldn't love as much in eighty years, as I could in a day. ~
- Emily Brontë
Ten samý večer se Andromeda s Tiberiem rozhodli pro noční koupání v moři. Teddy už spinkal a byl zabezpečen kouzlem, kdyby se náhodou za tu chvíli probudil. Vedle postýlky měl sklenici s vodou. Bylo okolo jedenácté, když přišli na pláž. Nikde nikdo nebyl a když se Andromeda rozhodla vejít do moře, Tiberius ji chytil za ruku, přitáhl si ji k sobě a políbil ji na rty.
,,Madam Tonksová, nikdo tady není, možná byste si tohle chtěla dát dolů," řekl a zatáhl jí za šňůrku vrchního dílu plavek. Andromeda sebou trhla a ušklíbla se.
,,Zase zlobíte, pane McLaggene?" Zeptala se a ustoupila o několik kroků dozadu, stále s ním však udržovala oční kontakt. Zatáhla za druhou šňůrku a vrchní díl plavek nechala spadnout do písku a spodní si sundala. Tiberius z ní nemohl spustit oči, skousl si ret a vydal se za ní do moře. ,,Kdepak je tady spravedlnost, když já jsem nahá a vy ne?" Šibalsky se jí zalesklo v očích.
,,Vy jste krásnější, madam," řekl, než však stačil vůbec zareagovat, Andromeda mu plavky stáhla.
,,Mně se zase líbíte vy, pane," uculila se a políbila ho. Plavali až k bójce, kde se položili na hladinu a pozorovali hvězdy.
,,Je tady krásně," řekl a usmíval se. ,,Víš, kde je souhvězdí Andromedy?" Zeptal se.
,,Nemám tušení," zachechtala se. ,,Nikdy jsem na hvězdy moc nebyla," odpověděla a vybavil se jí Ted a jeho láska k astronomii. Pokoušel se ji naučit poznávat konkrétní hvězdy a souhvězdí, avšak ona nebyla schopná najít ani velký či malý vůz.
,,To ani já ne," řekl. ,,Ale jednou bych tě rád na obloze našel."
,,Copak ti nestačím na zemi?" Pohlédla na něj.
,,Stačíš!" Chystal se k ní naklonit a políbit ji, oba je však nechtíc potopil pod hladinu a pořádně se nalokal slané vody.
,,Nepijte to, námořníku," smála se Andromeda. ,,Copak nevíte, že po slané vodě budete mít ještě větší žízeň?" Zeptala se, šplouchla na něj vodu a začala plavat zpátky ke břehu.
,,Ty mi chceš uplavat? No to teda ne!" Řekl odhodlaně a pobaveně zároveň a začal plavat za ní. Když ji dohnal, otočil ji na sebe a Andromeda mu omotala nohy kolem pasu. ,,Teď si vezmu s dovolením ten polibek," řekl, naklonil se k ní, avšak z Andromediny pusy na něj zaútočil proud mořské vody. Tiberius na ni v prvním okamžiku překvapeně koukal, než se rozesmála a začala znovu plavat ke břehu.
,,Budu tam první!" Řekla a on se zachechtal. Doplaval za ní a oba si lehli do písku, který už nebyl vyhřátý horkým sluncem.
,,Nechal jsem tě vyhrát," řekl najednou.
Andromeda se ušklíbla. ,,No jistě!"
Chvíli tam jen tak mlčky leželi a dívali se na hvězdy, když vtom Tiberius promluvil. ,,Milovala jsi se už někdy na pláži?" Zeptal se a Andromeda vytřeštila oči.
,,A ze kterých všech koutů budu ten písek pak vybírat, co?" Ušklíbla se, ale neprotestovala, když ji začal líbat na krku.
,,Mmm... vyhrál jste, pane, vezměte si mě," řekla. Tiberius nezaváhal a tu noc se milovali na pláži.
~ ~ ~
Další ráno Narcissu s Herminou probudil křik odvedle a následné prásknutí dveřmi. Narcissa pohlédla na Hermionu, přehodila přes sebe župan a šla se podívat, co se děje. Když vešla do pokoje své sestry, Andromeda seděla v křesle a obličej měla skrytý v dlaních.
,,Andromedo?" Přiběhla k ní. Ta na ni pohlédla uslzenýma očima. ,,Andie, jsi v pořádku? Co se stalo?"
,,Pohádali jsme se, viděla jsem ho, jak pije z placatky už takhle z rána a když jsem mu ji chtěla vzít, tak po mně začal křičet, že je na dovolené a tohle neustálé zakazování a hlídání si líbit nenechá. Pak už to šlo všechno ven, vyčetla jsem mu úplně vše, stejně tak on mně. A pak jsem mu řekla, že není ani z poloviny takový muž jako byl Ted. Hned jsem toho litovala a když jsem uviděla jeho pohled a uslzené oči, začala jsem se omlouvat, ale on vyběhl ven," znovu se rozplakala. ,,Cissy, já to tak nemyslela," řekla a její sestra si ji přitiskla k sobě.
,,Takové věci se neříkají, Andy, ale teď už je pozdě plakat nad rozlitým mlékem. On slíbil, že pít nebude a porušil to. Měla jsi veškeré právo se zlobit."
,,J-já už to nezvládám, Cissy, já už nemůžu. Je to jako na houpačce. Jednou je to dokonalé, ale pak se vždy stane něco, co všechno zničí. Já už takhle žít nemůžu, potřebuji klid, zasloužím si ho po tom všem, co jsem zažila," plakala v jejím náručí.
,,Ššš, Andy, nedělej žádné ukvapené závěry, dobře? Až oba vychladnete, promluvíte si o tom."
,,Tohle už nepomáhá, zkoušela jsem to tolikrát... Cissy, já chci domů," řekla a vypadala jako zraněné mládě.
,,Půjdeme, neboj, půjdeme domů," hladila ji.
Teddy sešel dolů. ,,Co se děje?" Zeptal se a promnul si ospalé oči.
,,Nic, Teddíčku," řekla Cissa a vzala ho na ruce. ,,Vezmu si ho vedle, dobře?"
,,Děkuji, Cissy," přikývla Andromeda a když odešli, začala si balit věci.
,,Co se stalo?" Zeptala se Hermiona.
,,Zase se pohádali. Padla ošklivá slova, Andy je z toho nešťastná," řekla tiše, aby to malý neslyšel. ,,Chce odjet domů. Pojedu s ní, nemůžu ji v tom teď nechat," řekla a Hermiona přikývla.
,,To je pochopitelné. Pojedu taky," souhlasila a obě se začaly balit.
,,Vy už odjíždíte?" Zeptala se Daphne, která si jich všimla na recepci.
,,Ano," usmála se Narcissa.
,,To je škoda, ani jsme si spolu nezatančily," zatvářila se naoko ublíženě.
,,Tak příště, dobře?"
,,Ano, pošlu ti sovu, co říkáš?"
,,Ano," usmála se Narcissa.
,,Tak zatím, Cissy," řekla a dala jí pusu na tvář. Hermiona se zamračila a posadila se vedle Andromedy. Tiberius seděl na opačné straně místnosti a díval se jinam. Byl to smutný pohled, pomyslela si Narcissa a posadila se vedle své sestry z druhé strany.
Andromeda s Teddym strávili následující dva dny u Narcissy doma. Andy potřebovala vychladnout a přemýšlet. Tiberiovi nechala vzkaz. Chápal to, ublížil jí, ale moc ji miloval a nechtěl o ni přijít. Tu noc však měl noční můry o svém chlapci. Snažil se ho zachránit, ale doběhl tam pozdě, jeho ruce byly celé od krve a on už nemohl nic udělat. Nepil od toho dne, kdy ho Andromeda nachytala, tohle bylo poprvé. Moc ho to mrzelo. Chtěl se jí omluvit a vše jí vysvětlit, ale věděl, že potřebovala čas.
Když se Andromeda ten den vrátila domů, dala Teddymu hračky, zabezpečila ho a šla za Tiberiem do pracovny.
,,Musíme si promluvit," řekla.
,,Dobře," přikývl, ale věděl, že to nebylo dobré znamení.
,,Přemýšlela jsem a chtěla bych, aby ses na nějaký čas odstěhoval," řekla prostě.
,,Andy?" Vytřeštil oči a přešel až k ní. Chtěl ji vzít za ruce, ale Andromeda ucouvla.
,,Dal jsi mi slib. Slib, který jsi porušil. Nechci tě teď tady. Já se snažila, víš? Dala jsem do toho všechno, byla jsem tam pro tebe, ale ty ses mi neustále uzavíral. Chtěla jsem ti pomoct s pitím, se zármutkem, domluvila jsem ti psykouzelníka a chvíli to vypadalo, že se vše obrací k dobrému, ale tímhle jsi to pokazil. A já už nemám sílu dál to řešit. Už ne."
,,Bylo to jedno uklouznutí, snažil jsem se, opravdu, jen jsem měl zase ty noční můry a myslel jsem, že-"
,,Co sis myslel? Že ten chlast tě z toho dostane? Že ti pomůže víc než já? Ne. To, že ubližuješ tímhle mně, je jedna věc. Ale to, že tím děsíš Teddyho, to je věc druhá. Má tě rád a vidí tě jako dobrého muže, ale několikrát se stalo, že mne viděl v slzách a byl z toho špatný. Nechci, aby se to opakovalo a musel mne znovu takto vidět. Ne po tom, co jsem se dokázala ovládat po smrti svého manžela a své dcery. Abych tady byla pro něj. Chtěla jsem být silná i pro tebe, ale ty o to očividně nestojíš. Tak jdi."
,,Androme-"
,,Jdi, prosím! Nic neříkej a jdi! Přemýšlej nad tím, co jsem ti řekla, něco se sebou udělej a pak se můžeme o něčem bavit, protože já jsem skončila s tím dělat ze sebe idiota jen tak pro nic," řekla, odešla z jeho pracovny a zavřela za sebou dveře.
,,Budeš si se mnou hlát, babiško?" Zeptal se Teddy a podal jí malé autíčko, které Dora dostala kdysi od Teda.
,,Ano, budu," řekla a klekla si k němu, najednou ho však objala a přitiskla si ho k sobě. ,,Miluji tě, broučku," zašeptala a několik slz jí steklo po tváři.
Tiberius si sbalil své věci a šel dolů do obývacího pokoje.
,,Kampak jdeš, dědešku?" Zeptal se Teddy a rozešel se k němu. Andromeda si setřela slzy.
,,Na chvíli musím pryč, půjdu navštívit bratra, dlouho jsem ho neviděl," vzal ho na ruce a dal mu pusu na tvář.
,,Aha a vlátíš se blzy?"
,,Snad ano," pousmál se a pustil ho zase na zem. Pohlédl na Andromedu, která se však dívala jinam. Chtěl něco říct, avšak nakonec neřekl vůbec nic, vstoupil do krbu a přemístil se pryč. Andromeda se postavila a přešla k oknu. Dívala se ven, protože nechtěla, aby Teddy viděl slzy, které jí stékaly po tvářích. Cítila se tak sama. Ted byl pryč, její Dora a teď i Tiberius. Věděla však, že musí být silná pro to malé štěstí, které sedělo na koberci a jezdilo po něm autíčkem. Musela být silná pro Teddyho.
~ ~ ~
~ 1999 ~
Žena v dlouhém plášti s kápí běžela chodbou. Neustále se ohlížela, zda ji nikdo nesleduje, její plán se mohl kdykoli pokazit. Věděla, že dělá správnou věc, cítila to. I když většina ostatních nesouhlasila, bylo to správné rozhodnutí. Doběhla k obrovskému generátoru a z tašky vytáhla přístroj, který na něj napojila. Otočila kolečkem z nuly na sto a zmáčkla červené tlačítko. Před ní se rázem objevil obrovský tunel, který však vypadal nestabilně.
,,Zadrž!" Ozval se za ní mužský hlas. ,,Nedělej to!"
Otočila se. ,,Musím. Vím, že je to správné rozhodnutí. Bez toho jsme ztraceni!"
,,Ty víš, co všechno to může způsobit, přivede to více zla než dobra. Najdeme jiné řešení!"
,,Ne, Tede! Žádné jiné řešení není a ty to víš! Musím něco udělat, protože ostatní jen nečinně přihlížejí zlu, které nabírá čím dál tím větší moc! Copak ty netoužíš po tom pomstít smrt Andromedy? Nebo Dory? Zemřely snad zbytečně?" Tedovy rysy se změnily, věděla, že zasáhla citlivé místo. ,,Nech mě jít, pro ně!"
Ted se na ni díval a vypadal, že přemýšlí. Žena udělala několik kroků k tunelu.
,,Ne!" Řekl a chytil ji za zápěstí.
,,Notak, pusť mne! Tunel dlouho nevydrží stabilní! Za chvíli se zhroutí!"
,,A jak se pak dostaneš zpátky?"
,,Věř mi, já vždy něco vymyslím," řekla.
,,Ne, je to zkrátka moc nebezpečné. Neriskuješ tím jen vlastní život."
Žena se mu však vysmekla. ,,Je pozdě, jsem rozhodnutá," řekla a skočila do tunelu. Ted Tonks se rozběhl za ní a zanedlouho dopadl na chladnou zem. Otevřel oči a rozhlédl se. Byla pryč a tunel za ním se uzavřel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama