3. Nepředvídatelné okolnosti (část první)

6. května 2018 v 13:38 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession III
~ I have not broken your heart - you have broken it; and in breaking it, you have broken mine. ~
- Emily Brontë
Andromeda s Tiberiem dali Teddyho na hlídání Harrymu a Ginny a přemístili se. Jako destinaci vybrali nádherné místo ve Skotsku, Isle of Eriska, ostrov ležící na jezeře Loch Linnhe s výhledem na hory. Hotel, ve kterém byl wellness, obklopovala příroda a vzhledem připomínal středověký hrad.
Jejich apartmá bylo rozděleno na dva pokoje, ložnice, ve které se nacházela jedna manželská postel s baldachýny a spoustou malých zlatých polštářů, skříň na oblečení, noční stolky a obývací pokoj se dvěma sedačkami laděnými do modra, stolem, na kterém byla postavena váza s modrou růží, menším stolkem s lampou a jídelním stolem s několika židlemi. Tiberius objednal ten nejpohodlnější dostupný pokoj.
,,Vypadá to tady nádherně, ale nechtěli jsme možná něco trochu méně okázalého?" Zeptala se Andromeda opatrně.
,,Nejsi spokojená?" Zeptal se a položil dva malé kufry na sedačku.
,,Ale ano, jen je to moc luxusní. Představovala jsem si spíše nějaký menší pokojík, ale tohle... připomíná mi to místo, odkud pocházím. Ačkoli je to mnohem modernější a ne tak depresivní."
,,Pokud chceš, můžeme ještě změnit pokoj," pousmál se, chytil ji kolem pasu a přitáhl si ji.
,,Ne, to je v pořádku. Důležitá je společnost a ta je přesně dle mého gusta," pousmála se a dala mu pusu na špičku nosu a poté na rty.
,,Mmm, možná bych nejraději nešel ani na tu večeři a chutnal tvé polibky a možná i něco jiného," zazubil se a objevily se mu v očích ďábelské jiskřičky.
Andromeda protočila panenky. ,,Buďte hodný chlapec, pane McLaggene, jinak připravíte Nebelvír o body za vaše nevhodné návrhy!" Uchechtla se. ,,A pojď už, mám hlad," řekla a otevřela dveře. Tiberius ji neochotně následoval. Tu noc však nakonec svého přece jen dosáhl a několik hodin se milovali.
Když Andromeda usnula, Tiberius byl stále vzhůru. Pohlédl na ni a povzdychl si. Opatrně vylezl z postele a po špičkách došel ke dveřím, které otevřel. Dveře jemně zavrzaly a Andromeda se přetočila na druhý bok. Chvíli tam jen stál, aby se ujistil, zda opravdu spala a pak se vypařil pryč. Sešel dolů do haly, kde se setkal s mužem, který byl zaměstnanec hotelu.
,,Máte to, o co jsem vás pořádal?" Zeptal se Tiberius.
,,Ano, obě dvě," odpověděl a Tiberius si od něj vzal tašku.
,,Díky," řekl jen a vrátil se zpátky na pokoj.
Další ráno se probudil jako první a zazubil se, protože ho napadla nevhodná myšlenka. Andromeda ještě spala, rty měla pootevřené a tiše oddechovala. Opatrně tedy vlezl pod peřinu, vyhrnul jí košilku a přisál se jí na nejcitlivější místo jejího těla. Pomalými pohyby jazyka si pohrával s jejím uzlíčkem nervů a Andromeda, která cítila příjemné stahy v podbřišku, se pomalu probouzela. Chvíli trvalo, než jí došlo, co se děje a s vytřeštěnýma očima zvedla peřinu, kde spatřila hlavu své drahé polovičky mezi svýma nohama.
,,Koukám, že už snídáš," řekla a skousla si ret.
Tiberius zvedl hlavu. ,,Ano, ano, delikatesa. Miluji mořské plody," zazubil se a opět se přisál.
,,Mmmm... aaaahhh... mmm...," tiše sténala a prsty mu zajela do vlasů. Svou pánev tlačila k jeho ústům a netrvalo déle, než pět minut a s jeho jménem na rtech se udělala. Tiberius vylezl nahoru a políbil ji na rty.
,,Jakpak si chutnáš, drahá?" Usmíval se do polibku.
,,Ujde to," uculila se. ,,Teď bych si dala palačinky a pak vířivku," řekla, věnovala mu ještě jeden polibek a vstala z postele.
Celý prodloužený víkend probíhal v podobném duchu, jídlo, pití, vířivka a milování. Andromeda se cítila jako znovu zrozená a vypadalo to, že i Tiberiovi odpočinek prospěl. Poslední večer se šli projít po ostrově a ruku v ruce si užívali přírodu a čerstvý vzduch kolem nich.
,,Tak jak se ti tady líbí?" Zeptala se.
,,Byl to příjemný únik z reality," odpověděl a povzdychl si.
,,Copak?" Zeptala se Andy a pohlédla na něj.
,,Tento víkend jsem byl šťastný, jako bych ani nemusel myslet na to, co se stalo. Na to, že je můj syn," na okamžik se odmlčel ,,po smrti," dodal šeptem. ,,Až se vrátíme, bude to zase realita, bude to zase skutečné."
,,Podívej se na mě," řekla Andy a vzala jeho tvář do svých dlaní. ,,Nejsi na to sám a nikdy nebudeš, rozumíš mi? Já jsem tady s tebou a nikdy tě neopustím," řekla a Tiberius přikývl.
,,Já vím, Andy, já vím," políbil ji na rty a přitiskl si ji k sobě.
Ten večer měli odjet. Sbalili si kufry a Tiberius šel ještě zkontrolovat ložnici, zda tam něco nezapomněli. Andromeda se posadila v obývacím pokoji jejich apartmá a pohled jí sjel na dva papíry. Vzala je do ruky a prolétla očima, byly to účtenky za pobyt. Andromeda se zamračila a když se Tiberius vrátil, postavila se.
,,Všechno bychom měli mít," řekl a pousmál se, když si však všiml jejího pohledu, zarazil se. ,,Děje se něco?"
,,To řekni ty mně," řekla a podala mu jeden z papírů. ,,Co má tohle znamenat?"
Tiberius si povzdychl. Uvědomil si, že nechal papíry jen tak ležet na stole a to byla fatální chyba. ,,Bylo to jen rekreačně, byli jsme na dovolené, no ne?" Ošil sebou.
,,Dvě flašky whisky na pokoj za necelé tři dny, co jsme tady? Dvě flašky? Jak dlouho to trvá?" Mračila se.
,,Promerlina, Andromedo, nech mě dýchat!" Založil ruce.
,,Jak dlouho máš problémy s pitím?" Neustoupila.
,,Já nemám problémy s pitím," ohradil se.
,,Ne? Takže dvě flašky za dva dny a jeden večer, to ti přijde v pořádku? Kdy jsi to stihl? Jak to, že jsem nic nepoznala?"
,,Spala jsi," řekl prostě a posadil se na gauč, tvář si dal do dlaní. ,,Trvá to od té doby, co můj syn zemřel," pohlédl na ni znovu. ,,Je to jediná věc, která mi pomáhá na okamžik zapomenout."
,,Ale tohle není správné, Tiberie! Není to řešení!"
,,Pro mne ano," zašeptal.
Andromeda na něj chvíli nevěřícně koukala a pak zakroutila hlavou. ,,No nic, hned zítra nás objednám ke specialistovi, takhle to dál nejde. Nejen, že jsi se přede mnou uzavřel, tiše trpíš a sám. Ale taky máš problémy s pitím! Co to bude dál? Kouření madragory? Šňupání letaxu? Ne, ty potřebuješ pomoct! A když si nenecháš pomoct ode mě, půjdeme za někým, kdo je na to kvalifikovaný," řekla a vzala kufr. ,,A teď pojďme, musím pro Teddyho," řekla a Tiberius přikývl. Postavil se, vzal svůj kufr a přemístili se domů. Andromeda s ním celý večer nepromluvila. Jediné, co udělala bylo, že mu prohledala pracovnu a to, co našla, jí nahrnulo slzy do očí. Bylo tam toho víc, než očekávala. Všechno vzala a vyhodila. Teddy věděl, že se něco děje, když jeho babička vařila večeři a v očích měla slzy.
,,Babiško?"
,,Ano, miláčku?" Pokusila se o úsměv.
,,Ty plášeš?" Začal se mu klepat spodní ret.
,,Ne, Tedíčku, jen jsem chytila nějakou rýmu, nic se neděje," zvedla ho na ruce a usmála se.
,,Dobže," řekl a dal jí pusinku.
Tiberius seděl ve své pracovně a díval se před sebe. Cítil se ještě hůře než předtím. Vzal skleničku a hodil ji přes celou místnost, až se roztříštila na malé kousky. Dal si hlavu do dlaní a rozplakal se.
Teddy při té ráně nadskočil. ,,Co se stauo?" Zeptal se vyděšeně.
,,Nic, miláčku," pousmála se a položila ho na zem. ,,Hned jsem zpátky," řekla a posadila ho na židli, vypnula sporák a zabezpečila ho kouzly, aby si Teddy nic neudělal. Šla nahoru a otevřela dveře, ani se neobtěžovala klepat. ,,Vybíjej si svou zlost, ale neděs při tom Teddyho. Večeře bude do dvaceti minut," řekla jen a zavřela za sebou dveře. Už neměla sílu s tím bojovat sama. Věděla, že Tiberus potřeboval odbornou pomoc a především vůli chtít to změnit. Čekal je boj, nedělala si iluze, ale doufala, že to nakonec všechno zvládnou a budou opět šťastní.
~ ~ ~
Další den, když Tiberius odešel do práce, vzala Teddyho a šla navštívit svou sestru. Narcissa byla vděčná, že přišla, dala jí malou hned do ruky a šla se osprchovat a trochu upravit.
,,Asi bych potřebovala chůvu," povzdychla si, když se vrátila a znovu připomínala tu Narcissu, kterou Andromeda znala. ,,Dnešní noc byla strašná. Nechtěla přestat plakat. Uspala jsem ji, pak jsem si lehla a když jsem konečně začala usínat, opět začala," povzdychla si a vzala si malou od své sestry.
,,To znám. Teddy byl docela hodné miminko, ale Nymfadora... s tou se to nedalo vydržet, Ted musel jít spát do pokoje pro hosty, aby ráno zvládl vstát do práce," uchechtla se při té vzpomínce.
,,Ale stejně jsou to lásky, co říkáš?" Pohlédla na malou zamilovaně. Teddy si vylezl na gauč vedle Narcissy a pohladil malou opatrně po vláskách. ,,Chtěl by sis ji pochovat?" Pousmála se Cissa a Teddy přikývl. Narcissa mu dala malou do klína. ,,Musíš držet hlavičku, opravdu opatrně, je křehká," řekla a malou přidržovala. Teddy se zahihňal a dal Anastázii pusinku. Ta se zakřenila a ohnala se po něm svou malou ručičkou. Narcissa s Andromedou se rozesmály. ,,Tak já už si ji zase vezmu, dobře?" Zeptala se a Teddy přikývl.
,,Půjč mi ji ještě taky," zazubila se Andy a Cissa jí ji podala. ,,Ty jsi tak roztomilá, tak maličká, ach Merline, já bych tě samou láskou spapala."
,,Já jsem taky suadký!" Ozval se Teddy trochu žárlivě.
,,Samozřejmě, že ano, ty jsi můj nejsladší chlapeček," vrátila malou Cisse a vzala si Teddyho na klín. Ten jí začal dávat pusinky po obličeji a Andy se chechtala. ,,Ty mě chceš sníst nebo co?"
,,Samou uáskou!" Zahihňal se a Cissa nad nimi zakroutila hlavou.
,,Ty děti jsou tak úžasně roztomilé!"
,,Ano, než dorostou do puberty," povzdychla si Andy a dala Teddymu pusu na nosík. ,,S Nymfadorou to bylo těžké! Jednoho dne přišla domů s kroužkem v nose," zakroutila hlavou. ,,Měla jsem chuť jí ho vytrhnout a představ si, že Edward se tomu jen zasmál s poznámkou, že já jsem nebyla jiná! Co prosím? Já? Vždyť byla povahou celá po něm! Stejně lehkomyslná a neohrabaná," zakroutila hlavou, ale uchechtla se. ,,Byli to mí dva bulíci," povzdychla si a Cissa jí konejšivě stiskla ruku. ,,No a co ty a tvé rande, Cissy?" Změnila téma.
,,Jaké rande?" Dívala se na ni nechápavě.
,,No, ten večer, kdy jsme hlídali malou Stázinku. Byla to Hermiona?" Culila se.
Narcissa jen protočila panenky. ,,Byla to Hermiona, ale nejsem si tak úplně jistá, zda to bylo rande," řekla a pokrčila rameny. ,,Nemyslím si, že mě bere jako něco víc, než kamarádku a pokud ano, tak ty jediná víš, čím to bude."
,,Ty si myslíš, že ji ovlivňuje ten kus Anastázie v ní?" Zeptala se a Cissa přikývla.
,,Ani jsem neměla odvahu jí to zatím říct. A dnes večer jdeme do mudlovského kina," uchechtla se. ,,Chtěla jsem původně do divadla, ale Hermiona na to, že bych měla zkusit něco nového, takže jsem velmi zvědavá!"
,,Jistě si to užiješ a když ne film, tak alespoň tu společnost," mrkla na ni. ,,A co Stázinka?"
,,Hermiona chtěla požádat Ginny a Harryho, ale mám strach, nemají s tak malými dětmi zkušenosti. Tak přijde Molly sem a na těch pár hodin ji pohlídá. Nechtěla jsem zase otravovat tebe."
,,Nesmysl! Já si malou vždy ráda vezmu! Napíšeme Molly, že si volný čas se svou milovanou neteřinkou nehodlám nechat ujít," dělala na ni tváře a malá se hihňala.
,,Nebo ji můžete pohlídat obě, alespoň budeš mít společnost," navrhla.
,,Ta by se mi teď hodila," povzdychla si Andy.
,,Co ten výraz? Stalo se snad něco s Tiberiem?" Pozvedla obočí.
,,Ano... začal chlastat a Merlin ví, že to trvá už nějaký ten pátek. Nemluvím s ním od včerejšího večera," zamračila se.
,,Chlastat? Jak jsi na to přišla?" Překvapeně zamrkala.
,,Na našem prodlouženém víkendu. Našla jsem jeho účtenku za pití. Sjel dvě flašky whiskey za necelé tři dny. Jaké překvapení mne pak čekalo, když jsem objevila, co schovával ve své pracovně," zamračila se.
,,Ach Andie, tohle vypadá vážně. Možná už je na čase to začít řešit jinak a bez kompromisů."
,,Už jsem nás objednala ke specialistovi."
,,Vás? Vás oba?"
Andy přikývla. ,,Ano. Musím být u toho, protože už nesnesu, jak přede mnou všechno tají. Pokud spolu máme žít, musíme problémy řešit společně."
,,Ano, to je pravda. Informuj mě o pokroku, nemusíš být na to sama, nezapomínej, že máme jedna druhou," objala ji.
,,Dobře, Cissy, ty mi zase sděluj všechny novinky ohledně tebe a Hermiony," uchechtla se.
,,Neboj, vše budeš vědět první," zasmála se Narcissa a Andromeda s úsměvem přikývla a vstala.
,,Půjdu, musím Tibimu udělat oběd. Tak večer přijdu i s Molly," řekla, rozloučila se se svou sestrou a vrátila se i s Teddym domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama