3. Nepředvídatelné okolnosti (část druhá)

6. května 2018 v 13:39 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession III
,,Cissy!" Zamávala Hermiona na blonďatou čarodějku stojící opodál. Narcissa se ohlédla a usmála se.
,,Hermiono, ahoj," řekla, když došla až k ní a objala ji. ,,Na co vlastně jdeme?" Zeptala se.
,,Jmenuje se to Billy Eliot. Chlapec, který si i přes zákaz svého otce šel za svým," usmála se.
,,Má mi to něco naznačit?" Pobaveně pozvedla obočí.
,,Jen možná," uchechtla se Hermiona a společně vešly dovnitř. ,,Jaký chceš popcorn?" Zeptala se, když stály ve frontě.
,,Jaký chci co?" Dívala se na ni nechápavě a Hermioně v tom okamžiku došlo, že nemohla vědět, o co šlo, protože v mudlovském kině nikdy předtím nebyla.
,,Támhleto," ukázala prstem. ,,Jí se to u filmu a mají různé příchutě, slaný, sladký, karamelový, čokoládový či s příchutí sýru."
,,Ach tak. Vezmi, jaký máš ráda ty," usmála se.
,,Karamelový mám nejraději, jíš karamel?"
,,Mám ho ráda," přikývla.
,,Tak tedy karamelový," řekla Hermiona s úsměvem.
Během filmu Hermiona neustále pokukovala po Narcisse. Přemýšlela, zda se jí film doopravdy líbil nebo jen předstírala zájem ze slušnosti. Nebyla si u ní nikdy jistá, co si myslela. Byla pro ni nevyřešenou enigmou, v jejíž přítomnosti cítila nervozitu, avšak také nepopsatelný pocit, který se projevoval příjemným mrazením a šimráním v jejím břiše. Byly to podobné pocity, které cítila s Bellatrix, ale nechtěla si to přiznat. Teď, když poznala Narcissu v jiném světle než jako tu elegantní nedostupnou dámu, vnímala ji víc jako člověka. Před rokem to tak ještě nebylo, byla pro ni nedotknutelná a i když s ní trávila čas i předtím, pořád v ní viděla lady Malfoyovou. Teď už to byla pouze Narcissa, stejně nádherná, avšak Hermionou vnímána jako lidská osoba.
Hermiona sáhla pro popcorn, avšak ve stejný okamžik udělala to samé také Narcissa a jejich ruce se dotkly. Hermionou projel příjemný pocit, který vyústil mezi jejíma nohama. Vyděsilo ji to a ucukla. Narcissa vypadala, že si toho ani nevšimla nebo to minimálně dobře skrývala. Vzala si popcorn a dala si ho do pusy. Hermiona naprázdno polkla a snažila se opět soustředit se na film, ale nedařilo se jí to.
Jakmile film skončil a vyšly před kino, Narcissa se pousmála. ,,Byl to krásný večer, děkuji za příjemný zážitek. Snad se zase brzy uvidíme," řekla a objala ji. Když se ji opět pustila a chystala se přemístit, Hermiona zazmatkovala.
,,Narcisso?"
,,Ano?" Otočila se na dívku se zdviženým obočím.
,,Nechtěla bys...," skousla si ret. ,,Nechtěla bys zajít ke mně na víno? Je ještě relativně brzy," vypadlo z ní a než si vůbec uvědomila, co vlastně udělala, dostala souhlasnou odpověď. Přemístily se k Hermioně do obývacího pokoje.
,,Ještě to tady nemám tak úplně hotové," řekla. ,,Většinu času trávím v útočišti, takže jsem ještě neměla čas si to tady proměnit v příjemné domácí prostředí," přiznala.
,,Je to tady moc hezké," usmála se Narcissa.
Hermiona jí úsměv opětovala. ,,Posaď se, chovej se jako doma, skočím pro víno."
,,Kojím," odpověděla Narcissa a Hermiona se plácla do čela.
,,No jasně, promiň, já si to neuvědomila, udělám nám čaj," řekla a odběhla. Po chvíli se vrátila se dvěma hrnky mátového čaje. ,,Promiň, jiný tady nemám, snad máš ráda mátu," řekla a Narcissa přikývla.
,,Děkuji."
Obě dvě teď seděly vedle sebe a Hermiona sebou nervózně ošívala. Narcissa se napila čaje a pohlédla na ni.
,,Takže... už sis promluvila s Dracem?" Zeptala se, aby prolomila ticho mezi nimi.
,,Ne, ještě ne, až bude vhodná příležitost a ten správný čas, udělám to," řekla a Hermiona přikývla.
,,A jak se mají Harry a Ginny?"
,,Mají se skvěle, jsou šťastní. Jen mne mrzí, že jsem nemohla být na jejich svatbě. Ginny se mne neustále ptá, kdy bude ta moje," protočila panenky.
,,A cos jí řekla?" Zeptala se a upila čaje.
,,Většinou jen protočím očima a mávnu nad tím rukou. Ginny má větší obavy o mé vztahy než já sama," povzdychla si.
,,Má starost, chce, abys byla šťastná," řekla Narcissa a pousmála se.
Hermiona jen přikývla a následovala další chvíle ticha. Ničilo ji to, tentokrát to nebylo to uklidňující ticho a Hermiona měla pocit, že nejspíše exploduje. Narcissa na ni pohlédla s výrazem, který nedokázala přečíst, a něco se v ní v tom okamžiku zlomilo.
,,Cissy, já...," dívala se jí do očí.
,,Ššš, to je v pořádku, já vím," řekla a objala ji. Dívka se schoulila v jejím náručí a zavřela oči. Nasála tu známou vůni jejího parfému a cítila klid, bezpečí a nejen to. Nic neříkaly, ani jedna. Nebylo to potřeba. Jen tam tak seděly v objetí ještě několik dalších minut, než se Hermiona znovu napřímila.
,,Děkuji za krásný večer," řekla poněkud vyvedená z míry, protože se styděla za to, že nedokázala své pocity udržet. Nemohla dovolit, aby ji ovlivnily, ne s Narcissou.
,,Já také," řekla a postavila se. Hermiona ji šla doprovodit ke krbu.
,,Dobrou noc, Cissy," dívala se jí do očí.
,,Dobrou, Hermiono," řekla a pohladila ji po tváři. Nic víc však neudělala. Nemohla. Jen vstoupila do krbu a zelené plameny letaxové sítě ji pohltily. Bylo jí jasné, co Hermiona cítila, ale nemohla s tím nic udělat, nemohla využít jejích pocitů, dokud si nebyla jistá, že jsou jen a jen její a ten kus duše, který do ní Anastázie vložila, na ně neměl žádný vliv. Musela jí o tom říct a to co nejdříve. Dřív, než bude zlomené další srdce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama