Prolog

26. dubna 2018 v 13:00 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession III
~ Leden, 2000 ~
Ležela tam. V agónii. Kapičky potu jí stékaly po spáncích a ona si přála, aby už byl konec té bolesti. Jednou už to zažila, ale jako kdyby snad zapomněla, jaké to ve skutečnosti bylo. Zhluboka dýchala a v prstech křečovitě svírala prostěradlo pod ní. Z jejích úst vyšel bolestný stén, když ucítila další vlnu křeče.
,,Jsem tady, neboj, to zvládneš," slyšela ženský hlas nad ní. Chytila se její ruky a silně ji stiskla. ,,Už jen chvilku, už to bude," říkal onen utěšující hlas, avšak jí to tak nepřišlo. Ležela tam už hodiny a měla pocit, že to nikdy nemělo skončit.
,,Ještě jednou," řekl lékouzelník a ona z posledních sil zatlačila. Za okamžik se místností ozval dětský pláč.
,,Zvládla jsi to, Narcisso," řekla Andromeda, která svou sestru hladila po vlasech. Lékouzelník přestřihl pupeční šňůru, zabalil dítě do deky a podal jej Narcisse. ,,Krásná zdravá holčička," pohlédla Andy zamilovaně na malou.
,,Vítej na světě, Anastázie, já jsem tvá maminka," řekla Narcissa a v očích měla slzy. Andromeda se nad výběrem jména pousmála a své sestře vtiskla polibek do vlasů.
,,Jsi ta nejstatečnější osoba na světě, sestřičko," řekla a přisunula si k nim židli, aby se mohla ještě chvíli kochat novým životem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama