Kapitola Sedmnáctá: S láskou, Ted (část druhá)

13. března 2018 v 10:51 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession II
Narcissa s Hermionou strávily odpoledne u Amaranty doma. Na velkou tabuli si nakreslily stopy, přesně jako to dělali bystrozorové, a hledaly různá vodítka, která by je mohla zavést k pachatelům.
,,A co nám říká tohl-," začala Amaranta, ale náhle se zarazila, uslyšela slabý hlas, jako kdyby ji někdo volal.
,,Co se děje?" Zeptala se Narcissa.
,,Slyšíte to taky?" Zvedla dlaň, aby se utišily a zaposlouchaly.
,,Já nic neslyším," řekla Hermiona.
,,Já taky ne," pohlédla na ni Narcissa starostlivě.
Amaranta se posadila a pohlédla na ty dvě. ,,Henry žije," řekla najednou a Narcissa překvapeně zamrkala.
,,Jak to víš? Vždyť kdyby žil, nedal by snad o sobě za tu dobu vědět?"
,,Ne, pokud by nemohl," řekla opatrně. ,,Slyším ho, vím, že je to on, neděje se to poprvé."
,,Amaranto," začala Narcissa opatrně, posadila se vedle ní a vzala její ruku do své. ,,I mně chybí. Já s ním sice neměla takový vztah jako ty, ale jako dívka jsem k němu měla blízko."
,,Ne, ty mě nechápeš, Narcisso. Je to psychické spojení, které mezi sebou máme. Nevím sice jak to funguje, ale několikrát, když jsem na něj hodně myslela nebo on na mě, oba jsme to cítili. Nikdy to však nebylo tak silné, že bychom slyšeli celé věty, které ten druhý říká."
Narcissa se chystala něco říct, Hermiona ji však přerušila. ,,Četla jsem o tom," pousmála se. ,,Máte stejného patrona, že ano?" Amaranta zrůžověla a přikývla. Hermiona se zazubila. ,,Je to možné, pokud dva kouzelníci mají stejného patrona. Pouto mezi nimi je silnější, než mezi kýmkoli jiným. Je to stará magie," řekla a její myšlenky se zatoulaly k Bellatrix. Vždy jsi myslela, že fakt, že ji Bellatrix slyšela a vždy přišla, když ji volala, byl způsoben právě tím, že měly stejného patrona. Hermiona však toho jejího nikdy předtím neviděla, ani si nebyla jistá, zda byla po Azkabanu schopná nějakého vyčarovat. Naivně si však myslela, že toto spojení mezi sebou mají, že jedna k druhé cítí něco víc a že Hermiona bude schopná jí dát tak silný emoční zážitek, díky kterému bude schopná patrona vyčarovat. A právě to ji neustále udržovalo v naději, že jsou si souzené a že Bellatrix prozře. Co však netušila bylo, že jejich spojení vyvolával právě onen přívěsek, který byl v tomto okamžiku ukryt v Eddieině pokoji.
Narcissa se pousmála, protože pochopila. ,,Co říká?"
Amaranta pohlédla Narcisse do očí. ,,Dal nám adresu místa, kde sídlí řád Zasvěcených."
,,Je tam?" Zeptala se Hermiona.
,,Ano, je, musíme mu pomoct," řekla Amaranta a postavila se.
,,Neměly bychom se tam vydávat jen my tři, je to nebezpečné," řekla Hermiona a Narcissa souhlasně přikývla.
,,Máte pravdu. Počkejte tady, připravte se mezitím na odchod, hned budu zpátky," řekla a přemístila se pryč.
,,Co si o tom myslíš?" Zeptala se Hermiona a Narcissa pokrčila rameny.
,,Já si myslím, že to tak jednoduché nebude. Je to... já nevím... až moc na ruku?" Skousla si Narcissa ret a Hermiona přikývla.
,,Myslím si to samé. Buď prosím opatrná. To rameno není ještě úplně zahojené," řekla a Narcissa se pousmála. Líbil se jí fakt, že o ni měla Hermiona starost.
,,Ty taky, žádné zbytečné hrdinské činy, vím, jaký je Nebelvír, měla jsem tam bratrance," uchechtla se.
,,No jo, Sirius," pousmála se Hermiona při vzpomínce na něj. Amaranta se mezitím přemístila zpátky.
,,Dala jsem jim adresu. Kdybychom se nevrátily do hodiny, přijdou nám na pomoc," řekla Amaranta a zhluboka se nadechla. ,,Můžeme?" Zeptala se a Hermiona s Narcissou přikývly. Amaranta je přemístila na adresu, kterou jim dal Henry. Když se však opět zhmotnily, ocitly se v úplné tmě. Hermiona chytila Narcissu instinktivně za ruku a ta jí ji stiskla. Netrvalo dlouho a za nimi cosi cvaklo. Trhnutím se všechny tři otočily a uviděly hrubý paprsek světla, jak osvětloval jakýsi předmět levitující ve vzduchu. Opatrně k němu došly.
,,Co to asi je?" Zeptala se Narcissa a Amaranta s Hermionou na sebe pohlédly.
,,Přenášedlo," řekly obě současně.
,,Tak to ani náhodou!" Zamračila se Narcissa. ,,Je to past, očividně to byla past celou dobu, prostě se přemístíme zpátky," obě je chytila a přemístila se s nimi pryč. Když se však opět zhmotnily, byly stále na tom samém místě.
,,Myslím, že nemáme jinou možnost, Cissy," řekla Hermiona a povzdychla si. ,,Tak na tři. Raz..."
,,Vůbec se mi to nelíbí!" Zaprotestovala Narcissa.
,,Dva... tři...," řekla Hermiona a všechny tři se chytily přenášedla, které je přemístilo do jakési obrovské místnosti připomínající skladiště.
,,Amaranto?" Ozvalo se za nimi. Všechny se otočily a uviděly Henryho spoutaného na židli. Byl zbitý a celý od krve. Amaranta se k němu rozběhla.
,,Henry, co ti to udělali?" Začala mu uvolňovat provazy, ty však byly začarované a čím více se snažila je uvolnit, tím více se stahovaly.
,,Neměla jsi sem chodit, je to past," řekl a v tom okamžiku se ozval hlas jakéhosi muže.
,,Vítejte, vítejte, už jsem se bál, že nepřijdete," řekl a Hermiona s Narcissou sáhly na své hůlky. ,,Být vámi, nedělám to," vztyčil ukazováček a ze stínů vystoupilo několik mužů s hůlkami připravenými k boji.
,,Kdo jste a co chcete?" Zamračila se Amaranta, která se postavila.
,,Ach ano, ani jsem se nepředstavil. Kde jsou mé způsoby?" Řekl onen muž a přišel blíže. Byl středního věku s prošedivělými vlasy nakrátko ostříhanými a prošedivělými krátkými vousy. Na sobě měl černé kalhoty a sako a v ruce vycházkovou hůl. Vypadal uhlazeně. ,,Jmenuji se Archibald Beaumont a jsem z francouzské čistokrevné rodi-"
,,Proč zabíjíte naše svěřence?" Zamračila se Amaranta, protože jí bylo úplně jedno, zda je čistokrevný nebo ne.
,,Proč?" Pozvedl obočí. ,,Jednoduše proto, že jsou pro naši společnost nebezpeční. A ti méně nebezpeční se dají prodat za slušnou cenu," ušklíbl se.
,,Cože?" Zamrkala Amaranta a v její tváři byl znatelný vztek. ,,Ti tvorové jsou nevinní, nikdy nikomu neublížili! Hledali jen domov a bezpečí, který jste jim vy vzali a k tomu je chladnokrevně zavraždili!!!"
,,Opravdu? Nevinní? Nikdy nikomu neublížili?" Ušklíbl se a podal jí fotografii. ,,Toto zbylo z mého jediného syna, když se setkal s jedním z vašich svěřenců," nakrčil nos. ,,Takže mi tady nevykládejte něco o nevinnosti!"
Amaranta v něm poznala jednoho z pracovníku pobočky v Paříži. ,,Takže o to tady jde? Váš syn zemřel vinou jednoho tvora a proto teď musejí zemřít všichni? Proč ho ten tvor zabil? Bránil se snad?" Zamračila se.
Archibald se ušklíbl a vzal si fotografii zpátky. ,,Děláme společnosti vlastně laskavost. Příště by to klidně mohlo být dítě někoho z vás."
,,Kdo vám prozradil, kde se nachází útočiště?" Zeptala se Hermiona.
Archibald se uchechtl. ,,Není to snad jasné?" Pozvedl obočí. ,,Muž, který znal polohu všech útočišť. Ten jediný, který měl možnost to vyzradit. Jacob."
,,Cože? Jacob by to nikdy neudělal!" Zamračila se Narcissa.
,,Ale ano, udělal. Myslel si totiž, že máme něco, co tak dlouho hledal a po čem toužil ze všeho nejvíce. Jeho dceru Anastázii," odpověděl posměšně a Narcissa sebou ošila. ,,Byli jsme za ním po těch letech, co ji hledal. Byl jako troska. Stále věřil, že je naživu a my pouze použili hloupou ženu pod imperiem, která byla jeho dceři velmi podobná. Bylo to jedno, že nevypadala stejně, zmizela před mnoha lety. Ten naivní pitomec tomu uvěřil a vydal nám všechna útočiště za její svobodu. Ten den jsme zabili jeho a zničili první útočiště."
Narcissa měla slzy v očích. ,,Kde je Anastázie?" Zeptala se s nadějí v hlase.
,,To já nevím. Ale troufl bych si říct, že mrtvá, není po ní ani stopa, sami jsme ji hledali," odpověděl a Narcisse se po tváři začaly kutálet slzy. ,,Ale konec žvanění. Potřebujeme vědět, kde se teď schováváte," řekl a projel si je očima. Zastavil se u Hermiony a ušklíbl se. ,,Vyslechnu si ji, něco mi říká, že bude krásně zpívat. Ostatní svažte. Teď mne prosím omluvte," řekl jim zdvořile. ,,Vrátím se k vám později," dodal a odešel. Dva muži vzali Hermionu a odváděli ji pryč.
,,Ne! Vezměte si mě! Hermionu ne!" Křičela Narcissa a zmítala sebou. ,,Hermionu ne...," sklonila hlavu a rozplakala se ještě víc bezmocí a zoufalstvím.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama