Kapitola Osmnáctá: Kámen vzkříšení (část třetí)

21. března 2018 v 10:21 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession II
Tiberius s Ginny se vydali na ministerstvo na oddělení pro bystrozory. Harry, který zde pracoval, seděl právě ve své kanceláři, kde společně s ním seděl také George.
,,Ginny?" Pohlédl na svou snoubenku s údivem a dal jí polibek na tvář. ,,Pane McLaggene," pozdravil jej přikývnutím, které mu Tiberius opětoval.
,,Už jsem mu vše řekl," odpověděl George. ,,Fred je teď s mamkou a shání ostatní, my si vzali na starost bystrozory a ministerstvo," řekl Tiberiovi.
,,Ano, už o všem vím, o Bellatrix a Morganě, její škole, ale co tady děláš ty, Ginny?" Zeptal se Harry.
,,Potřebujeme pomoct, Harry. Pamatuješ si, kde v Zapovězeném lese jsi upustil kámen vzkříšení?" Zeptala se Ginny a Harry překvapeně zamrkal.
,,Nač to chceš vědět?"
,,Protože ten kámen je naše jediná šance ke zničení Morgany. Musí našemu světu odpustit, aby mohla být kniha zničena a s ní i její duše. A k tomu potřebujeme jejího milovaného."
Harry se zamyslel. ,,Možná přibližně si to pamatuji, ale Ginny, je to už skoro rok. Pokud a zdůrazňuji pokud to místo vůbec najdeme, nemůžeš sázet na to, že tam ten kámen stále bude."
,,Jiné eso v rukávu nemáme, Harry," řekl Tiberius. ,,Pomůžeš nám nebo ne?"
Harry pohlédl na Ginny a ta se povzbudivě usmála. Harry si povzdychl a přikývl. ,,Dobrá tedy. Georgi, zvládneš to tady?" Zeptal se a George se ušklíbl.
,,Že váháš!"
,,Dobře, zajdi za Kingsleym a vše mu pověz. Až to přijde, musíme být připravení," řekl a společně s Tiberiem a Ginny se vydali do Zapovězeného lesa.
~ ~ ~
Hermiona se probudila později toho dne na ošetřovně. Lektvary, které jí madam Pomfreyová namíchala, působily a nebylo to nic příjemného. Cítila bolest a svědění, nemohla se však poškrábat, bylo to jako kdyby ji šimraly orgány uvnitř. Rozhlédla se. Chlapec, který ležel o několik lůžek dál, vypadal, že spí. Povzdychla si a vzala si sklenici s vodou, která ležela na jejím nočním stolku.
,,Nevidělas můj přívěsek?" Ozvalo se nad ní a Hermiona sebou trhla, přičemž velká část obsahu sklenice skončila na její pokrývce.
,,Protivo, co tady děláš?" Zamračila se a ubrouskem si začala otírat vodu z peřiny.
,,Hledám přívěsek, který jsem kdysi dostal výměnou za jistou službičku. Ale kdosi mi ho ukradl!"
Hermiona se na něj dívala podezíravě. ,,K čemu je tobě přívěsek? Neprojde snad tebou vše, čeho se dotkneš?"
,,To ano, avšak ten přívěsek obsahoval obrovské množství magie, i nad mé chápání. Dotkl jsem se ho, skutečně jsem ho cítil! Avšak musel jsem si dávat pozor na prolétávání mezi stěnami," nakrčil smutně spodní ret. ,,Jednou jsem na to zapomněl a prolétl jsem stěnou jakože vííííííí," názorně předvedl a vrátil se zase zpátky k Hermioně. ,,Jenže když jsem si to uvědomil a vrátil se pro něj, byl už pryč," řekl a Hermiona naprázdno polkla a instinktivně si sáhla na krk. Vzpomněla si na začátek školního roku v druhém ročníku a bylo jí jasné, o jakém přívěsku hovořil.
Protiva se na ni podezíravě podíval. ,,Co máš pod tím pyžamem?" Zamračil se.
,,Nic!" Řekla Hermiona a sáhla na stůl po hůlce, pak si však uvědomila, že svou hůlku nechala na onom místě a že už ji nejspíše nikdy neuvidí. Povzdychla si a vytáhla přívěsek zpod pyžama. Protiva si jej zkoumavě prohlížel a ušklíbl se. Sáhl na něj, avšak jeho ruka jím pouze prošla.
,,Jak jsem si myslel. Tento nevyzařuje žádnou magickou sílu. Je to padělek."
,,P-padělek?" Vytřeštila oči.
,,Jo, ty hloupá, padělek!" Zamračil se.
,,Ale... kde je originál?"
,,Nevím, sám ho hledám!" Protočil panenky.
Hermiona si byla jistá, že originál měla, pokaždé reagoval na svou paní, na Bellatrix. Pohlédla na Protivu upřeně. ,,Patřil Bellatrix Lestrangeové, že ano?" Přikývl. ,,Jakou magii obsahoval? Proč po něm ty tak prahneš?"
Protiva se záludně zachechtal. ,,Magii věčného života. Má schopnost přivést mne zpátky, ale ještě nevím jak. Myslel jsem, že když mi ho Bellatrix dobrovolně vydá, jeho loajalita přejde na mě. Ale asi jsem se spletl. Možná potřebuji kouzlo, které použila, nevím. Ale jedno je jisté! Dal té hloupé čarodějce věčný život!"
Hermiona vytřeštila oči. Čas kolem ní jako by se zastavil. Všechno jí to začalo docházet, jejich spojení, to, jak přežila vlastní smrt. Nechápala však, kdo mohl originální přívěsek vzít, když jej měla celou tu dobu u sebe, na krku.
,,Protivo?"
,,Hm?"
,,Ví Bellatrix, jakou moc přívěsek skrývá?"
Protiva se zachichotal. ,,Nemá ani tušení."
Přikývla. Takže Bellatrix jej mít u sebe nebude, pomyslela si a snažila se vzpomenout na všechny okamžiky zpětně, kdy jí ho někdo mohl vzít a také kdo všechno o něm věděl. Bellatrix, Narcissa, Andromeda, Molly a Eddie byly tehdy u toho, když ji konfrontovala Narcissa, že dostala přívěsek za to, že pracuje pro Bellatrix jako dvojitá agentka, problesklo jí hlavou. Molly to být nemohla, s tou od té doby nebyla. S Andromedou se také příliš nezdržovala, jako její asistentka skončila. Mohla to být Narcissa, s tou strávila spoustu času, byla i v bezvědomí, jednoduše jí přívěsek mohla vyměnit ona. Nebo Eddie, která se chovala poslední dobou v její přítomnosti značně podezřele, vyptávala se na její přívěsek a na Bellatrix. Hermiona věděla, že musí obě dvě přímo konfrontovat a sledovat jejich reakci. Pokud Bellatrix nevědomky očarovala svůj přívěsek kouzlem věčného života, byl právě on klíčovým předmětem k tomu, jak ji zastavit. Hermiona věděla, že jej musí najít a získat zpátky za každou cenu.
~ ~ ~
Fred se s několika dalšími členy bývalého Fénixova řádu vrátil do školy. Šel rovnou za Andromedou, která jim zodpověděla všechny otázky, které měli. Hagrid, který byl zaujatý Teddym, jej teď měl v náručí a chlapec mu tahal za jeho hustý plnovous.
,,Kde je vůbec Hermiona?" Zeptal se Fred a Andromeda pohlédla na Narcissu.
,,Je na ošetřovně, měla jistou nehodu, ale už je jí lépe. Byla jsem za ní před chvílí, avšak madam Pomfreyová mne vyhodila, že musí odpočívat."
,,Půjdu se za ní podívat, má právo vědět o tom, co se děje."
,,Vše jsem jí řekla, neměj obavy," pousmála se Narcissa. ,,Pije teď jeden lektvar za druhým, aby mohla co nejdříve vstát z postele, však ji znáš, když se něco děje, musí být u toho," uchechtla se blonďatá čarodějka a Fred přikývl.
,,Stejně se na ni půjdu podívat, omluvte mne," řekl a opustil Andromedin kabinet. Šel dlouhými kroky rovnou na ošetřovnu. Ve skutečnosti musel vidět Hermionu kvůli Eddie, potřeboval se jí zeptat na ten přívěsek. Měl zlé tušení, že to, co se jí stalo, s ním mělo něco společného.
,,Ahoj Hermiono," pousmál se Fred a rozhlédl se, zda na obzoru neuvidí madam Pomfreyovou. ,,Jak ti je?" Posadil se na okraj její postele.
,,Ahoj, jo, jde to, jen mám obavy z té situace, která nastala. Věděla jsem, že Bellatrix něco chystá, avšak netušila jsem, že to směřuje až sem. Je to stejné jako tehdy, venku se to mění," pohledy obou teď směřovaly k oknu a Hermiona sebou ošila. ,,Nechci přijít o další z vás, nezvládla bych to, ne znovu," řekla a sklopila pohled.
,,Taky mi chybí, Hermiono," vzal ji za ruku a ačkoli ani jeden nevyslovil jeho jméno, věděli, že oba mysleli na Rona.
,,Jeho smrt nesmí být zbytečná, nesmějí vyhrát a zotročit nás. Všichni ti, co zemřeli, bojovali za naši svobodu, abychom se my měli lépe...," zatnula ruce v pěst. ,,A pak si přijdou nějaké dvě čarodějnice, které už mají být dávno po smrti," řekla Hermiona tvrději, než to cítila. Stále nedokázala k Bellatrix cítit čistou nenávist.
,,Nikdo z nich nezemřel zbytečně, Hermiono, my to zvládneme, ale nesmíme mít odteď mezi sebou žádná tajemství, musíme držet spolu," řekl a pohled mu sjel na padělek přívěsku, který jí visel na krku. ,,Co o něm víš?" Zeptal se.
Hermiona jej vzala do dlaně. ,,Je to padělek. Někdo mi ho vyměnil a ukradl mi ten skutečný, který má v moci Bellatrixin život. A nedívej se na mne takto, dozvěděla jsem se to až před chvílí!"
Fred se zatvářil trochu provinile. ,,Ohledně toho, kdo ti jej vyměnil, bych možná věděl," řekl a poškrábal se rozpačitě na zátylku.
Hermiona pozvedla obočí. ,,Skutečně?"
,,Ano... ehm... Eddie potřebovala pomoct. Věděla o tom přívěsku, že ukrývá jakousi mocnou magii a že se to týká Bellatrix. Chtěla na to přijít sama a my jsme jí pomohli ti přívěsky vyměnit."
,,Frede!" Zamračila se. ,,Kde je přívěsek teď?"
,,To nevím, naposledy ho měla Eddie, ze které je teď Morgana, takže... se obávám nejhoršího," povzdychl si.
,,A hledal jsi v jejím pokoji?" Zeptala se Hermiona a Fred zakroutil hlavou. ,,Mohl by být stále tam. Jistá si tím sice nejsem, ale za zkoušku nic nedáme," řekla a postavila se. Hlava se jí zatočila, protože byla ještě zesláblá.
,,Jsi si jistá, že tohle zvládneš?" Zeptal se a Hermiona jej spražila pohledem.
,,Co jiného mi zbývá?"
,,No třeba bych-"
,,To byla řečnická otázka," povzdychla si, natáhla si na pyžamo svetr a obula boty. ,,Tak jdeme," řekla a oba se vydali ke zmijozelským kolejím. Fred donutil jakéhosi prváka, aby jim řekl heslo pod výhrůžkou, že strhne jeho koleji všechny body, a vstoupili dovnitř. Šli rovnou do pokoje, který patřil Eddie a Hermiona sebou ošila.
,,Co se děje?" Zeptal se.
,,Ale nic, jen, že tohle býval pokoj, ve kterém spávala Bellatrix," řekla a rozhlédla se. Vyslala pátrací kouzlo, které ji nasměrovalo ke skříni. Otevřela ji a povzdychla si. ,,Je tady spousta ochranných kouzel, Eddie tady něco skrývá," otočila se na něj. ,,Posaď se, bude mi chvíli trvat, než je všechna prolomím."
Fred přikývl a posadil se. Hermiona se pustila do kouzlení a trvalo jí přibližně hodinu, než celou tu bariéru kouzel prolomila. Když se na Freda opět otočila, v ruce držela pravý přívěsek.
,,Heuréééka," zazubil se Fred. ,,Když už nemáme knihu, máme alespoň přívěsek!" Hermiona si jej dala do kapsy a Fred pozvedl obočí. ,,Jsi si jistá, že to zvládneš? Až přijde čas?"
Hermiona sebou ošila. ,,Jistě, ano, zvládnu to," odpověděla s jistotou, která však byla pouze povrchní.
Fred se postavil a poplácal ji po rameni. ,,To doufám, protože máš teď v ruce její život," řekl a odešel z místnosti pryč.
~ ~ ~
Bellatrix s Morganou stály v nejvyšší věži irské školy a dívaly se do dáli.
,,Někde tím směrem jsou Bradavice," řekla Bellatrix a ušklíbla se.
,,Připravena?" Pohlédla na ni Morgana a Bellatrix přikývla.
,,Jako nikdy v životě."
,,To je dobře, protože zítra v noci zaútočíme."
------------------------------------------------------------------------------------
Povídka TBO II se pomalu ale jistě chýlí ke svému konci. Čekají nás poslední dvě kapitoly + epilog. Celý příběh samozřejmě nekončí, rozhodla jsem se napsat TBO III. V hlavě mám jistou vizi, kterou však musím ještě rozvinout. Dostala jsem otázky, zda bude třetí pokračování o nové generaci. Jelikož k nové generaci nemám blízký vztah, třetí pokračování se bude odehrávat rok po tomto příběhu. Naváže na osudy našich milovaných a pro jednou se děj bude odehrávat mimo Bradavice. Pokud jste tedy zvědaví na životy oblíbených hrdinů po tom, co opustí školu čar a kouzel, určitě neváhejte a pokračujte v příběhu se mnou =o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama