Kapitola Devatenáctá: Třetí kouzelnická válka (část první)

27. března 2018 v 16:46 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession II
~ In war, the strong make slaves of the weak, and in peace the rich makes slaves of the poor. ~
- Oscar Wilde
Zapovězený les vypadal ponuře i ve dne. Považovalo se za bláznovství do něj vstupovat. Nebyla to říše kouzelníku, ale magických tvorů, kouzelníci zde vítáni nebyli. Málokdo do tohoto království vstoupil a vyvázl ven bez jediného šrámu. Harry a jeho přátelé však byli výjimkou. Tento výjimečný chlapec, který se již pomalu stával mužem, zachránil kouzelnický svět před nadvládou temného pána a každý tvor, který si cenil svobody, mu byl vděčný.
Harry, Ginny a Tiberius právě hledali ono místo, kde Harry kámen upustil a vstupovali hlouběji a hlouběji do lesa.
,,Možná byste si měli vytáhnout hůlky, nikdy nevíte, co vás tady potká," řekl Harry a sáhl po té své. Tiberius s Ginny na sebe pohlédli a udělali to samé. Šli stále dál a dál a jakmile se Harry zastavil, byli již na místě, kam téměř nedopadaly sluneční paprsky. ,,Tady někdo to bylo. Tamtím směrem je místo, kde jsem se setkal s Voldemortem," řekl a v okamžiku, kdy vyslovil jeho jméno, se ptáci s obrovským hlukem rozletěli pryč.
,,Stále z něj mají strach," řekla Ginny a povzdychla si. Poté se rozhlédla. Na zemi byla spousta jehličí. ,,Jak ten kámen vypadal? Byl něčím výjimečný? Něčím jiný?" Zeptala se.
,,Nebyl to klasický kámen," odpověděl Harry. ,,Vypadal spíše jako pyramida nebo něco takového. Avšak byl opravdu malý," řekl a naznačil prsty jeho velikost. Ginny naprázdno polkla.
,,Tak se dejme do práce," řekl Tiberius a Harry s Ginny souhlasně přikývli, klekli si na kolena a začali prohrabávat jehličí. Uběhlo několik hodin a oni stále nic neměli.
,,Je to beznadějné," řekla Ginny zoufale a posadila se.
,,Tohle neříkej," odvětil Tiberius. ,,Nemůžeme to vzdát, najdeme ho."
Ginny zakroutila hlavou a rozplakala se. ,,Nikdy ten kámen nenajdeme, jistě už tady ani není! Nemůžeme Morganu porazit, všichni ti, kteří padli, padli zbytečně. A Ron... ach Rone," dala si obličej do dlaní. Myšlenky na jejího bratra byly v tom okamžiku velmi intenzivní, propojené s emocemi.
,,Já... mám dojem, že jsi ho už našla, Ginny," řekl Tiberius a díval se před sebe s mírně znepokojeným výrazem. Ginny s Harrym na něj nechápavě pohlédli a když si uvědomili, že se na něco upřeně dívá, pohlédli tím směrem také. Ginny v ten okamžik vyjekla.
,,Čau Ginny, Harry," uchechtla se průsvitná postava, která stála u stromu a ruce měla v kapsách. ,,Tibi," zazubil se.
,,Ehm... ahoj Rone," řekl Harry, který byl jediný, kdo ze sebe dokázal v tom šoku něco dostat. ,,Kde přesně ten kámen je?"
,,Ségra na něm sedí," řekl a popošel blíže k nim. ,,Jak se máte?" Pousmál se a posadil se do trávy, Ginny byla stále v šoku, neschopna slova.
,,Budeme se brát, Rone," pousmál se Harry. ,,Toto léto, pokud tedy vše půjde hladce, jak má."
,,No to gratuluji! Jsem rád, že vám to vyšlo, i když ze začátku, ta myšlenka že vy dva...," uchechtl se. ,,A co Hermiona? Má někoho?"
,,Ta se má taky fajn," pousmál se. ,,Vrátila se do Bradavic, aby si dodělala poslední rok, no však ji znáš. A ne, nikoho zatím nemá, alespoň co já vím. A co Sirius?"
,,Jo, dobrý, jsem teď jedním z pobertů, je to celkem sranda! Sirius s tvým tátou pořád něco vymýšlejí a tvá máma s Lupinem už jich taky mají plné zuby. Ale není to tam tak zlé," pokrčil rameny.
,,Chybíš mi," byla první věc, kterou ze sebe Ginny dostala. ,,Nám všem, hlavně mamce."
,,Taky mi moc chybíte, Ginny. Objal bych tě, kdyby to šlo," povzdychl si. ,,Proč vlastně hledáte kámen vzkříšení?" Zeptal se a Harry s Tiberiem na sebe pohlédli.
,,Ve zkratce? Bellatrix je naživu a kráčí ve stopách Voldemorta," ušklíbl se Harry. ,,Musíme ji porazit a kámen je součástí plánu."
Ron se otřepal. ,,S tou bych se znovu sekat nechtěl. Ale pokud tě pošle na onen svět, alespoň budu mít svého nejlepšího kamaráda zase zpátky," uchechtl se a Ginny mu chtěla dát pohlavek, nicméně její ruka jím pouze prošla.
,,Harryho si s dovolením ještě nějakou tu dobu ponechám," řekla a vyplázla na Rona jazyk, ten jen zakroutil hlavou.
,,Pořád stejně divoká, sestřičko," řekl a postavil se. ,,Pozdravujte, taky budu. Rád jsem vás viděl a zachraňte svět. I když chápu, že beze mě to bude téměř nemožné," zazubil se a mrkl na ty dva. ,,Sbohem. A ty taky, Tibi, třeba se brzy potkáme," řekl, otočil se a odešel. Ginny se postavila a začala se urputně hrabat v hlíně. Kámen byl zamáčknutý do země a šla z něj vidět jen nepatrná špička. Ginny jej vzala a dala si jej do kapsy.
,,Pojďme, Harry, pojďme prosím zpátky."
Přikývl. ,,Půjdeme," řekl a všichni tři se vydali k hradu.
~ ~ ~
Ve Velká síni se to hemžilo lidmi. Bývalí členové řádu, bystrozorové a spousta dalších kouzelníků, kteří přišli bojovat, právě zabezpečovali celý hrad.
,,Tolik lidí tady snad nebylo ani před rokem," řekl Harry a společně vešli do síně, kde stála Andromeda a dávala ostatním pokyny.
,,Ve vůdčí pozici ti to sluší, je to sexy," zazubil se Tiberius, přitáhl si ji k sobě a políbil ji na rty. Andromeda spokojeně zavrněla do polibku a objala ho.
,,Našli jste ten kámen?" Zeptala se hned, jakmile polibek přerušili.
,,Ano," pousmála se Ginny a podala jí ho.
,,Ach, díky, Merline," oddychla si. ,,Dobrá práce vy tři. Harry, Ginny, najezte se, napijte a pak, pokud to bude možné, se prosím přidejte k ostatním a zabezpečte hrad. Já s Tiberiem půjdeme přivést zpátky jejího milovaného."
,,Promiňte, prosím," oslovil Andromedu jakýsi muž.
,,Ano?"
,,Je tady někde Narcissa?"
,,Ano, někde tu bude, naposledy jsem ji viděla venku, před hradem," prohlížela si jej.
,,Děkuji," přikývl.
,,Henry!" Zavolala na něj Hermiona a s širokým úsměvem k němu kráčela. Objala ho. ,,Bála jsem se o tebe. Nevěděly jsme s Narcissou, zda jsi přežil. Kde je Amaranta?" Zeptala se.
,,Taky rád vidím, že jsi v pořádku. Amaranta...," otřepal se. ,,Kde je Narcissa? Potřebuji s vámi mluvit. Také jsem vám něco přinesl," řekl a vytáhl dvě hůlky. ,,Výrobce mi dal tyto dvě na základě popisu, tak snad se s nimi dohodnete. Alespoň provizorně," řekl.
,,Díky!" Řekla a vzala si od něj hůlky. Snad budou lepší než tyhle, vůbec mne neposlouchá," povzdychla si Hermiona. ,,Vezmu tě za Narcissou a povíš nám vše, co se stalo. Je venku," řekla a společně se vydali z hradu ven. Jakmile jej Narcissa spatřila, tvář se jí rozzářila.
,,Henry," objala ho. Hermiona jí podala hůlku.
,,Od Henryho, prý dle povahy," uchechtla se. Cissa se na ni ušklíbla a hůlku si vzala.
,,Děkuji. Povídej, co se stalo? Kde je Amaranta?"
Henry se nadechl, nevěděl, kde začít. ,,Amaranta a já jsme kdysi bývali milenci," začal a Hermiona s Narcissou se na sebe zazubily. ,,Ukázalo se, že mám dceru."
,,Cože?" Vypískla Hermiona a dala si dlaně před ústa. ,,Dceru?" A kolik jí je? Kde je? Jak se jmenuje?"
,,Catalina. Je jí devatenáct a známe se od vidění."
,,Ví o tobě?"
,,Teď už ano. Byl jsem za ní a vše jsem jí řekl. Nechal jsem ji v Peru, v bezpečí a řekl si, že se k vám přidám. Potřebujete teď každou hůlku," mírně se pousmál.
,,Takže teď budete konečně všichni tři rodina, že ano?" Usmívala se Hermiona.
Henry zakroutil hlavou. ,,Jen my dva. Amaranta zemřela," řekl a bylo vidět, že bojuje se slzami.
,,Cože? Jak?" Vytřeštily obě oči.
,,Někdo to tam musel odpálit. Ta jejich organizace je pryč. Archibald je po smrti, avšak Amaranta také. Chtěl jsem zůstat místo ní, ukázalo se však, že umírá pro její experimenty s časem, které prováděla. Na takové ozáření neexistuje lék. Její buňky odumíraly jedna po druhé, jen to oddalovala moderní medicínou a lektvary," řekl a spodní ret se mu nepatrně rozechvěl. Stiskl rty silně k sobě.
,,Mrzí mě to," řekla Narcissa a obě ho objaly.
,,Kdybys cokoli potřeboval, jsme tady pro tebe," dodala Hermiona a Henry přikývl.
,,Díky," mírně se pousmál a setřel slzu, které se jako jediné podařilo uniknout za bariéru vnitřní síly, kterou oplýval. ,,Ale teď vzhůru do práce. Musíme zajistit pro naše děti lepší svět," pousmál se.
,,Matko?" Ozvalo se za nimi.
,,Draco, miláčku," objala ho. ,,Nevidím tě tady ráda," povzdychla si.
,,Ahoj," řekla Hermiona a ošila sebou.
,,Proč jsi mi neřekla, co se děje?" Zamračil se a pozdrav Hermiony ignoroval.
,,Nechtěla jsem tě tím zatěžovat, máš Astorii, chystáte rodinu. Vrať se domů, prosím."
,,Zbláznila ses? Jak by to asi vypadalo?" Zakroutil hlavou. ,,Musím bojovat."
Narcissa neochotně přikývla. ,,Dej na sebe ale prosím pozor, nechci tě ztratit," řekla a dala mu polibek na tvář.
,,Ovšem, neboj," pohladil ji po vlasech a poté odkráčel pryč. Narcissa si povzdychla.
Hermiona jí stiskla ruku. ,,Neboj se, bude v pořádku, dobře to dopadne."
Cissa se pousmála a palcem pohladila její dlaň. ,,V to doufám."
~ ~ ~
Bellatrix stála ve Velké síni irské školy a promlouvala ke studentům pátých až sedmých ročníků, jejich rodičům a dalším členům čistokrevné kouzelnické společnosti.
,,Vše, co jste se tady za celý rok naučili, dnes využijete. Není nás více než několik desítek, avšak pokud se někdo rozhodne vzít nám naše právo na nadvládu nad polovičními a mudlovskými šmejdy, ten pozná náš hněv. Nikdo z nich tam venku nezná to, co jsem vás naučila já. Nikdo z nich nemá na své straně Morganu. Jsme neporazitelní a pokud se nám nevzdají, jejich krev bude prolita! Dnes zaútočíme, vezmeme si zpátky to, co nám patří a nastolíme opět staré pořádky. Budou se nám klanět, budou se nás bát, budou nám sloužit a my budeme opět na vrcholu společnosti!" Prohlásila a ve Velké síni se ozval hlasitý potlesk a skandování. ,,Nyní se běžte připravit, za hodinu se zde sejdeme znovu," řekla a dav se rozešel. Bella přešla k Morganě, Luciusovi a Rabastanovi, kteří stáli opodál.
,,Stejně si myslím, že jsou to ještě děti," prohlásil Rabastan.
,,Děti, které mají tolik slitování a citů asi jako já. Děti, které jsou vycvičeny jako smrtelná zbraň. Děti, které znají více, než tady Lucius," uchechtla se při jeho výrazu.
,,Je to pro vyšší věc," řekla Morgana.
,,Já myslel, že ty máš své plány," ušklíbl se Rabastan.
,,Zabít všechny mudlovské šmejdy a mudly? Ano... vše popořádku."
,,S takovou už nám tady nezbude nikdo, komu bychom vládli," řekl Lucius.
,,Já myslela, že jsme to probíraly, Morgano," zamračila se Bellatrix. ,,Udělat z nich otroky bude mnohem efektivnější."
,,Ještě uvidíme," řekla Morgana a odkráčela ze síně pryč.
,,S tou budou ještě problémy, Bellatrix," prohlásil Rabastan. Bella se však jen zamračila a odešla také.
,,Bude tam tvá ex manželka, Luciusi, těšíš se?" Zazubil se.
,,Těším se, až ji zabiju. Bude litovat toho, že se kdy narodila."
,,A co Draco? Nezkoušel jsi ho přetáhnout k nám?"
,,Zkoušel, nechce se mnou vůbec mluvit, prý to není dobré pro jeho pověst. Ale to ještě přijde, až budeme ta vítězná strana my," ušklíbl se.
,,Tak na úspěch," řekl Rabastan a přihnul si z placatky. Lucius nad ním jen nakrčil nos a odkráčel pryč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama