Kapitola Devatenáctá: Třetí kouzelnická válka (část čtvrtá)

27. března 2018 v 16:50 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession II
Nad bradavickým hradem začalo svítat. Přicházel nový den a byl stejný jako ten předešlý, jako kdyby snad ani žádná další válka neproběhla. Většina kouzelníků teď seděla ve Velké síni, oplakávala své mrtvé a o zraněné se starali lékouzelníci, kteří si je přes letaxovou síť brali do nemocnice u Munga. Andromeda s Tiberiem seděli u lůžka Olivie, která se právě dozvěděla o smrti svého bratra. Ona i Tiberius plakali a Andromeda s Colinem věděli, že tam pro ně teď musejí být víc, než kdykoli jindy.
Narcissa hladila Draca, kterého objímala. Smrt jeho otce jím nijak zvlášť neotřásla nebo to alespoň nedával najevo. Seděl u své matky a nechal se hýčkat jako když byl ještě malý chlapec.
Eddie seděla na ošetřovně nedaleko Andromedy a jakási lékouzelnice jí dala vypít posilující lektvar. ,,Jsem tak ráda, že jsi v pořádku," řekla Andy, která ji objala.
Eddie se pousmála. ,,Já jsem ráda, že jsi v pořádku ty i Teddy. Jak je Tiberiovi?"
Andy na něj pohlédla. ,,Bude to těžké, sama jsem si tím prošla. Bolest ze ztráty dítěte se nikdy nezahojí. Důležité je, aby teď nebyl sám."
,,S tebou to překoná," pousmála se Eddie a Andromedu pohladila po ruce.
Hermiona pomáhala se zraněnými a všimla si, že ji Narcissa pozoruje. Nepřišla však k ní, věděla, že není co říct, vše už bylo řečeno. Nechtěla se v tom pitvat ještě více.
,,Zdá se, že vás čeká ještě spousta práce," pousmál se Henry na Hermionu.
,,Ty nezůstaneš?" Pozvedla obočí.
Zakroutil hlavou. ,,Rád bych pomohl, avšak mám teď spoustu práce s naší organizací. Musím dát vše do pořádku a navíc se teď musím soustředit také na Catu. Napadlo mne však, pokud bys hledala práci, u nás jsou ti dveře vždy otevřené. Avšak po tom všem se nebudu zlobit, když už se nebudeš chtít vrátit," pousmál se.
Hermiona se uchechtla. ,,Myslím, že se ke kouzelnickým tvorům vrátím, ale nejprve musím pomoct Bradavicím. Byly vždy mým domovem."
,,Dobře, až uděláš, co musíš, vrať se k nám, Hermiono, budeme jen rádi."
Hermiona přikývla. Rozhlédla se kolem, když vtom jí zezadu zakryl kdosi oči. ,,Kdo je to?"
Hermioně se na tváři vykouzlil úsměv. ,,Harry," otočila se a svého přítele objala.
,,Další rušný rok za námi, co?"
,,Ani mi nemluv," protočila panenky. ,,Myslím, že naše dobrodružství jen tak neskončí."
,,Taky si myslím," řekl Harry a objal Hermionu okolo ramen. Hermiona na okamžik zavřela oči a cítila se šťastná, že zase jednou zvítězili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Vampire┼ Erin Walentine Sammael ┼Vampire┼ Erin Walentine Sammael | Web | 30. března 2018 v 15:16 | Reagovat

moc hezké

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama