Březen 2018

Kapitola Osmnáctá: Kámen vzkříšení (část třetí)

Dnes v 10:21 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession II
Tiberius s Ginny se vydali na ministerstvo na oddělení pro bystrozory. Harry, který zde pracoval, seděl právě ve své kanceláři, kde společně s ním seděl také George.
,,Ginny?" Pohlédl na svou snoubenku s údivem a dal jí polibek na tvář. ,,Pane McLaggene," pozdravil jej přikývnutím, které mu Tiberius opětoval.
,,Už jsem mu vše řekl," odpověděl George. ,,Fred je teď s mamkou a shání ostatní, my si vzali na starost bystrozory a ministerstvo," řekl Tiberiovi.
,,Ano, už o všem vím, o Bellatrix a Morganě, její škole, ale co tady děláš ty, Ginny?" Zeptal se Harry.
,,Potřebujeme pomoct, Harry. Pamatuješ si, kde v Zapovězeném lese jsi upustil kámen vzkříšení?" Zeptala se Ginny a Harry překvapeně zamrkal.
,,Nač to chceš vědět?"
,,Protože ten kámen je naše jediná šance ke zničení Morgany. Musí našemu světu odpustit, aby mohla být kniha zničena a s ní i její duše. A k tomu potřebujeme jejího milovaného."
Harry se zamyslel. ,,Možná přibližně si to pamatuji, ale Ginny, je to už skoro rok. Pokud a zdůrazňuji pokud to místo vůbec najdeme, nemůžeš sázet na to, že tam ten kámen stále bude."
,,Jiné eso v rukávu nemáme, Harry," řekl Tiberius. ,,Pomůžeš nám nebo ne?"
Harry pohlédl na Ginny a ta se povzbudivě usmála. Harry si povzdychl a přikývl. ,,Dobrá tedy. Georgi, zvládneš to tady?" Zeptal se a George se ušklíbl.
,,Že váháš!"
,,Dobře, zajdi za Kingsleym a vše mu pověz. Až to přijde, musíme být připravení," řekl a společně s Tiberiem a Ginny se vydali do Zapovězeného lesa.
~ ~ ~
Hermiona se probudila později toho dne na ošetřovně. Lektvary, které jí madam Pomfreyová namíchala, působily a nebylo to nic příjemného. Cítila bolest a svědění, nemohla se však poškrábat, bylo to jako kdyby ji šimraly orgány uvnitř. Rozhlédla se. Chlapec, který ležel o několik lůžek dál, vypadal, že spí. Povzdychla si a vzala si sklenici s vodou, která ležela na jejím nočním stolku.
,,Nevidělas můj přívěsek?" Ozvalo se nad ní a Hermiona sebou trhla, přičemž velká část obsahu sklenice skončila na její pokrývce.
,,Protivo, co tady děláš?" Zamračila se a ubrouskem si začala otírat vodu z peřiny.
,,Hledám přívěsek, který jsem kdysi dostal výměnou za jistou službičku. Ale kdosi mi ho ukradl!"
Hermiona se na něj dívala podezíravě. ,,K čemu je tobě přívěsek? Neprojde snad tebou vše, čeho se dotkneš?"
,,To ano, avšak ten přívěsek obsahoval obrovské množství magie, i nad mé chápání. Dotkl jsem se ho, skutečně jsem ho cítil! Avšak musel jsem si dávat pozor na prolétávání mezi stěnami," nakrčil smutně spodní ret. ,,Jednou jsem na to zapomněl a prolétl jsem stěnou jakože vííííííí," názorně předvedl a vrátil se zase zpátky k Hermioně. ,,Jenže když jsem si to uvědomil a vrátil se pro něj, byl už pryč," řekl a Hermiona naprázdno polkla a instinktivně si sáhla na krk. Vzpomněla si na začátek školního roku v druhém ročníku a bylo jí jasné, o jakém přívěsku hovořil.
Protiva se na ni podezíravě podíval. ,,Co máš pod tím pyžamem?" Zamračil se.
,,Nic!" Řekla Hermiona a sáhla na stůl po hůlce, pak si však uvědomila, že svou hůlku nechala na onom místě a že už ji nejspíše nikdy neuvidí. Povzdychla si a vytáhla přívěsek zpod pyžama. Protiva si jej zkoumavě prohlížel a ušklíbl se. Sáhl na něj, avšak jeho ruka jím pouze prošla.
,,Jak jsem si myslel. Tento nevyzařuje žádnou magickou sílu. Je to padělek."
,,P-padělek?" Vytřeštila oči.
,,Jo, ty hloupá, padělek!" Zamračil se.
,,Ale... kde je originál?"
,,Nevím, sám ho hledám!" Protočil panenky.
Hermiona si byla jistá, že originál měla, pokaždé reagoval na svou paní, na Bellatrix. Pohlédla na Protivu upřeně. ,,Patřil Bellatrix Lestrangeové, že ano?" Přikývl. ,,Jakou magii obsahoval? Proč po něm ty tak prahneš?"
Protiva se záludně zachechtal. ,,Magii věčného života. Má schopnost přivést mne zpátky, ale ještě nevím jak. Myslel jsem, že když mi ho Bellatrix dobrovolně vydá, jeho loajalita přejde na mě. Ale asi jsem se spletl. Možná potřebuji kouzlo, které použila, nevím. Ale jedno je jisté! Dal té hloupé čarodějce věčný život!"
Hermiona vytřeštila oči. Čas kolem ní jako by se zastavil. Všechno jí to začalo docházet, jejich spojení, to, jak přežila vlastní smrt. Nechápala však, kdo mohl originální přívěsek vzít, když jej měla celou tu dobu u sebe, na krku.
,,Protivo?"
,,Hm?"
,,Ví Bellatrix, jakou moc přívěsek skrývá?"
Protiva se zachichotal. ,,Nemá ani tušení."
Přikývla. Takže Bellatrix jej mít u sebe nebude, pomyslela si a snažila se vzpomenout na všechny okamžiky zpětně, kdy jí ho někdo mohl vzít a také kdo všechno o něm věděl. Bellatrix, Narcissa, Andromeda, Molly a Eddie byly tehdy u toho, když ji konfrontovala Narcissa, že dostala přívěsek za to, že pracuje pro Bellatrix jako dvojitá agentka, problesklo jí hlavou. Molly to být nemohla, s tou od té doby nebyla. S Andromedou se také příliš nezdržovala, jako její asistentka skončila. Mohla to být Narcissa, s tou strávila spoustu času, byla i v bezvědomí, jednoduše jí přívěsek mohla vyměnit ona. Nebo Eddie, která se chovala poslední dobou v její přítomnosti značně podezřele, vyptávala se na její přívěsek a na Bellatrix. Hermiona věděla, že musí obě dvě přímo konfrontovat a sledovat jejich reakci. Pokud Bellatrix nevědomky očarovala svůj přívěsek kouzlem věčného života, byl právě on klíčovým předmětem k tomu, jak ji zastavit. Hermiona věděla, že jej musí najít a získat zpátky za každou cenu.
~ ~ ~
Fred se s několika dalšími členy bývalého Fénixova řádu vrátil do školy. Šel rovnou za Andromedou, která jim zodpověděla všechny otázky, které měli. Hagrid, který byl zaujatý Teddym, jej teď měl v náručí a chlapec mu tahal za jeho hustý plnovous.
,,Kde je vůbec Hermiona?" Zeptal se Fred a Andromeda pohlédla na Narcissu.
,,Je na ošetřovně, měla jistou nehodu, ale už je jí lépe. Byla jsem za ní před chvílí, avšak madam Pomfreyová mne vyhodila, že musí odpočívat."
,,Půjdu se za ní podívat, má právo vědět o tom, co se děje."
,,Vše jsem jí řekla, neměj obavy," pousmála se Narcissa. ,,Pije teď jeden lektvar za druhým, aby mohla co nejdříve vstát z postele, však ji znáš, když se něco děje, musí být u toho," uchechtla se blonďatá čarodějka a Fred přikývl.
,,Stejně se na ni půjdu podívat, omluvte mne," řekl a opustil Andromedin kabinet. Šel dlouhými kroky rovnou na ošetřovnu. Ve skutečnosti musel vidět Hermionu kvůli Eddie, potřeboval se jí zeptat na ten přívěsek. Měl zlé tušení, že to, co se jí stalo, s ním mělo něco společného.
,,Ahoj Hermiono," pousmál se Fred a rozhlédl se, zda na obzoru neuvidí madam Pomfreyovou. ,,Jak ti je?" Posadil se na okraj její postele.
,,Ahoj, jo, jde to, jen mám obavy z té situace, která nastala. Věděla jsem, že Bellatrix něco chystá, avšak netušila jsem, že to směřuje až sem. Je to stejné jako tehdy, venku se to mění," pohledy obou teď směřovaly k oknu a Hermiona sebou ošila. ,,Nechci přijít o další z vás, nezvládla bych to, ne znovu," řekla a sklopila pohled.
,,Taky mi chybí, Hermiono," vzal ji za ruku a ačkoli ani jeden nevyslovil jeho jméno, věděli, že oba mysleli na Rona.
,,Jeho smrt nesmí být zbytečná, nesmějí vyhrát a zotročit nás. Všichni ti, co zemřeli, bojovali za naši svobodu, abychom se my měli lépe...," zatnula ruce v pěst. ,,A pak si přijdou nějaké dvě čarodějnice, které už mají být dávno po smrti," řekla Hermiona tvrději, než to cítila. Stále nedokázala k Bellatrix cítit čistou nenávist.
,,Nikdo z nich nezemřel zbytečně, Hermiono, my to zvládneme, ale nesmíme mít odteď mezi sebou žádná tajemství, musíme držet spolu," řekl a pohled mu sjel na padělek přívěsku, který jí visel na krku. ,,Co o něm víš?" Zeptal se.
Hermiona jej vzala do dlaně. ,,Je to padělek. Někdo mi ho vyměnil a ukradl mi ten skutečný, který má v moci Bellatrixin život. A nedívej se na mne takto, dozvěděla jsem se to až před chvílí!"
Fred se zatvářil trochu provinile. ,,Ohledně toho, kdo ti jej vyměnil, bych možná věděl," řekl a poškrábal se rozpačitě na zátylku.
Hermiona pozvedla obočí. ,,Skutečně?"
,,Ano... ehm... Eddie potřebovala pomoct. Věděla o tom přívěsku, že ukrývá jakousi mocnou magii a že se to týká Bellatrix. Chtěla na to přijít sama a my jsme jí pomohli ti přívěsky vyměnit."
,,Frede!" Zamračila se. ,,Kde je přívěsek teď?"
,,To nevím, naposledy ho měla Eddie, ze které je teď Morgana, takže... se obávám nejhoršího," povzdychl si.
,,A hledal jsi v jejím pokoji?" Zeptala se Hermiona a Fred zakroutil hlavou. ,,Mohl by být stále tam. Jistá si tím sice nejsem, ale za zkoušku nic nedáme," řekla a postavila se. Hlava se jí zatočila, protože byla ještě zesláblá.
,,Jsi si jistá, že tohle zvládneš?" Zeptal se a Hermiona jej spražila pohledem.
,,Co jiného mi zbývá?"
,,No třeba bych-"
,,To byla řečnická otázka," povzdychla si, natáhla si na pyžamo svetr a obula boty. ,,Tak jdeme," řekla a oba se vydali ke zmijozelským kolejím. Fred donutil jakéhosi prváka, aby jim řekl heslo pod výhrůžkou, že strhne jeho koleji všechny body, a vstoupili dovnitř. Šli rovnou do pokoje, který patřil Eddie a Hermiona sebou ošila.
,,Co se děje?" Zeptal se.
,,Ale nic, jen, že tohle býval pokoj, ve kterém spávala Bellatrix," řekla a rozhlédla se. Vyslala pátrací kouzlo, které ji nasměrovalo ke skříni. Otevřela ji a povzdychla si. ,,Je tady spousta ochranných kouzel, Eddie tady něco skrývá," otočila se na něj. ,,Posaď se, bude mi chvíli trvat, než je všechna prolomím."
Fred přikývl a posadil se. Hermiona se pustila do kouzlení a trvalo jí přibližně hodinu, než celou tu bariéru kouzel prolomila. Když se na Freda opět otočila, v ruce držela pravý přívěsek.
,,Heuréééka," zazubil se Fred. ,,Když už nemáme knihu, máme alespoň přívěsek!" Hermiona si jej dala do kapsy a Fred pozvedl obočí. ,,Jsi si jistá, že to zvládneš? Až přijde čas?"
Hermiona sebou ošila. ,,Jistě, ano, zvládnu to," odpověděla s jistotou, která však byla pouze povrchní.
Fred se postavil a poplácal ji po rameni. ,,To doufám, protože máš teď v ruce její život," řekl a odešel z místnosti pryč.
~ ~ ~
Bellatrix s Morganou stály v nejvyšší věži irské školy a dívaly se do dáli.
,,Někde tím směrem jsou Bradavice," řekla Bellatrix a ušklíbla se.
,,Připravena?" Pohlédla na ni Morgana a Bellatrix přikývla.
,,Jako nikdy v životě."
,,To je dobře, protože zítra v noci zaútočíme."
------------------------------------------------------------------------------------
Povídka TBO II se pomalu ale jistě chýlí ke svému konci. Čekají nás poslední dvě kapitoly + epilog. Celý příběh samozřejmě nekončí, rozhodla jsem se napsat TBO III. V hlavě mám jistou vizi, kterou však musím ještě rozvinout. Dostala jsem otázky, zda bude třetí pokračování o nové generaci. Jelikož k nové generaci nemám blízký vztah, třetí pokračování se bude odehrávat rok po tomto příběhu. Naváže na osudy našich milovaných a pro jednou se děj bude odehrávat mimo Bradavice. Pokud jste tedy zvědaví na životy oblíbených hrdinů po tom, co opustí školu čar a kouzel, určitě neváhejte a pokračujte v příběhu se mnou =o)

Kapitola Osmnáctá: Kámen vzkříšení (část druhá)

Dnes v 10:19 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession II
Tiberius byl s dvojčaty u Andromedy v kabinetě a dávali dohromady všechno, co doposud věděli.
,,A ta Morgana je tedy ta samá, která se postavila Merlinovi?" Překvapeně zamrkala Andromeda.
,,Ano, vypadá to tak," řekl Tiberius. ,,Podle legendy byla studentkou samotného Zmijozela. Nikdy nechodila do Bradavic, avšak měla v sobě tolik potenciálu, že ji učil."
,,Takže pokud si promluvíme se Salazarem, mohl by nám říct, jak Morganu zastavit," napadlo Andromedu a Tiberius přikývl.
,,Jeho portrét je v ředitelně, můžete to zkusit tam. Ale bude mluvit jen s čistokrevným kouzelníkem ze Zmijozelu," řekl Fred a pohlédl na Andromedu, která si povzdychla.
,,Poprvé v životě jsem ráda, že jsem z čistokrevné rodiny," řekla a Tiberius přikývl.
,,Půjdeme tam s Andromedou, vy dva dejte vědět Molly, Arthurovi a zbylým členům řádu. Už není čas čekat, musíme se připravit na nejhorší," řekl a Andromeda na něj pohlédla.
,,Takže nakonec bude válka, že ano?" Zeptala se se strachem v očích. Nebála se o sebe, to už dávno ne. Bála se o Teddyho a své milované. Nechtěla, aby někdo zemřel a zvláště ne její malý chlapeček.
,,A co profesorka McGonagallová? Víte něco?" Zeptal se George.
,,Ano, přišel od Munga dopis. Je stále mimo. Podařilo se jim kletbu zpomalit, ne však úplně zastavit. Stále nevědí, co za kletbu proti ní Bellatrix vyslala."
,,Nenávidím tu ženskou," zamračil se Fred. ,,Je schopná všeho!"
,,Ano, to je," řekla Andromeda a stiskla ruce v pěst. Tiberius si jejího zneklidnění všiml a objal ji okolo ramen.
,,Běžte, my dva se vydáme za Salazarem a uvidíme, co se dá dělat."
~ ~ ~
Tiberius s Andromedou vešli zpátky do ředitelny. Několik předmětů stále leželo na zemi z toho, jak Minerva upadla a shodila je. Andromedu přepadl zvláštní smutek. Pohlédla na myslánku a opět se v ní začal hromadit vztek. Kdyby tady Bellatrix teď byla, uškrtila by ji.
Na zdi před nimi visel portrét Salazara Zmijozela. Andromeda pohlédla na Tiberia a oba popošli až k němu.
,,Dobrý den," začala Andromeda konverzaci.
,,Kdopak to na mne mluví? Zdalipak jsi čistokrevná, ženo?"
,,Ano, jsem Blacková," odpověděla trpělivě.
,,Podívejme se, další Blacková. Ach ano, vidím tu podobu, vypadáš téměř jako ona, dívka, která se před lety dožadovala poznání a pravdy."
,,Ano, to byla má sestra, Bellatrix," přikývla. ,,Našla jakousi knihu, plnou mocné magie, ale vypustila Morganu a teď hrozí světu nadvláda zlých kouzelníků, prosím, pomozte nám," vychrlila ze sebe Andromeda, Salazar se však jen ušklíbl.
,,Proč bych to dělal, když to je to, co ve skutečnosti chci?" Pozvedl obočí.
Andromeda chvíli nic neříkala, pak však promluvila. ,,Můj vnuk bude mít brzy jeden rok, je to malý, roztomilý chlapeček, který nikdy nikomu neublížil. Jediná věc, kterou se provinil byla, že se narodil poloviční. A proto má zemřít? To nevinné dítě?"
Zmijozel zakroutil hlavou. ,,Tyto nevinné děti kdysi dávno vyrostly a takové, jako jsme my, upalovali na hranicích. Je mi líto, ale já vám nepomůžu," řekl a zavřel oči. Andromedu popadl vztek a kdyby ji Tiberius neodvedl, nejspíše by se neovládla. Co však nevěděla bylo, že ji z vedlejšího obrazu pozorovala jistá žena.
,,Jak jsem si mohla myslet, že nám pomůže? Vždyť je to Zmijozel!" Řekla rozzlobeně, když scházeli po schodišti dolů.
,,Najdeme jiný způsob, slibuji," pohladil ji Tiberius po zádech.
,,Andromedo!" Uslyšela za sebou ženský hlas. Otočila se a všimla si ženy, která se na ni dívala z obrazu.
,,Salazar není zlý, tedy... nebyl takový vždy. Kdysi to býval milující muž," řekla. Ta žena na obraze byla Helga z Mrzimoru.
Tiberius se usmál. ,,Milovala jste ho, že ano?"
Helga se pousmála a přikývla. ,,Kdysi dávno jsem věřila, že on je mou jedinou pravou láskou. Než se změnil."
,,Pomůžete nám?" Zeptala se Andromeda s nadějí v hlase.
,,Ano. Našli jste knihu?" Zeptala se.
,,Našli, ale teď ji má Bellatrix," odpověděl Tiberius.
Helga se zatvářila starostlivě. ,,Musíte knihu získat zpátky, jinak ji nikdy nezastavíte. Její duše je s ní spjatá, pokud se vám podaří zničit knihu, zničíte i duši Morgany."
,,Ale jak se ke knize dostaneme, když ji má Bellatrix?" Zeptala se Andromeda zoufale.
Tiberius se zamyslel. ,,Jeden nápad bych měl, ale líbit se ti nebude," řekl.
,,Ne, to nebude," zamračila se. ,,Protože tvůj poslední nápad skončil málem tvou smrtí."
,,Ani tentokrát by to nebylo bez rizika."
Andromeda zakroutila hlavou. ,,Co tě napadlo?"
,,Vrátit se tam. Použít mnoholičný lektvar, jít zpátky jako Lestrange."
Andromeda překvapeně zamrkala. ,,No ty jsi se zbláznil? Myslíš, že ti to projde? S Morganou na její straně? Ne, zapomeň na to, tentokrát tě tam nepustím!" Odpověděla rozhodně.
,,A co chceš tedy dělat?"
,,Vymyslíme něco jiného."
,,I kdybyste knihu opět získali, nemůžete ji jen tak zničit," promluvila opět Helga.
,,A já čekal, že komplikovanější už to být nemůže," povzdychl si.
,,Co musíme udělat?" Zeptala se Andromeda.
,,Morgana musí odpustit těm, kteří ublížili jejímu milovanému. Zlo v její duši a oné knize pramení právě z nenávisti k mudlům. Když odpustí, bude moc knihy zlomena a bude možné ji zničit."
,,A jak ji donutíme k něčemu takovému? Nemůžeme přeci přivést jejího milovaného zpátky, zemřel před stovkami let," řekla zoufale.
,,Myslím, že bych věděla jak na to," ozval se hlas za nimi. Tiberius s Andromedou se otočili.
,,Ginny? Co tady děláš?" Překvapeně zamrkala Andromeda.
,,Zaslechla jsem váš rozhovor... vlastně... už vás všechny nějakou dobu sleduji, nelíbí se mi, co se tady děje. Nikdo mi nic nechce říct. Hermiona mizí každý víkend pryč z hradu a neřekne mi proč. Když se vrátí je celá rozrušená. Eddie stejně tak, mizí někam a chová se poněkud podivně, všiml si toho vůbec někdo?" Mračila se.
Andromeda a Tiberius si vyměnili pohled. ,,Ginny, Eddie... je pryč," řekla Andromeda a opět měla slzy na krajíčku. ,,Mají ji Bellatrix s Morganou, musíme něco udělat, než jí ublíží," dodala zoufale.
Ginny přikývla a povzdychla si. ,,Harry měl před rokem kámen vzkříšení."
,,Tu relikvii?" Pohlédla na ni překvapeně.
,,Ano, jsou skutečné. Bezová hůlka byla zničena, plášť... ten stále vlastní Harry a kámen je... ehm... no zkrátka někde v Zapovězeném lese."
,,Někde? Ginny, dovedeš si představit, jak obrovský Zapovězený les je?"
Přikývla. ,,Já vím. Asi byste si měli promluvit přímo s Harrym. Možná si pamatuje, kde přibližně jej nechal."
Andromeda pohlédla na Tiberia. ,,Je to naše jediná šance. Pokud bychom přivedli jejího milovaného zpátky, dostala by šanci se s ním rozloučit, možná by s ním chtěla i odejít."
Tiberius přikývl. ,,Tak já půjdu s Ginny za Harrym, ty zůstaň s Teddym tady. Rozšiř mezi profesory, co se děje, aby byli připraveni, kdyby se cokoli stalo."
,,Dobře, buď opatrný," naklonila se k němu a vtiskla mu polibek na rty. Ginny s Helgou se na sebe pousmály. ,,Děkujeme vám," řekla Andromeda směrem k Helze a všichni tři společně odkráčeli po schodech dolů.
~ ~ ~
Narcissa s Hermionou se přemístily nedaleko Bradavic. Hermiona přicházela čím dál tím víc k sobě, dokázala vnímat své okolí a také tu ukrutnou bolest, kterou cítila. Nejspíše neměla nic zlomeného, ale předpokládala, že vnitřně krvácela, všechno ji tak moc bolelo. Narcissa ji podpírala a společně se jim podařilo dostat se až k branám hradu. Jakmile se dostaly dovnitř, šly rovnou do kabinetu její sestry. Narcissa věděla, že bude muset s pravdou ven o tom, co se stalo.
Andromeda, která stála právě u svého kabinetu, odemykala dveře a v náručí držela malého Teddyho, uviděla periferně dvě postavy, jak se k ní blížily.
,,Narcisso?" Překvapeně zamrkala a chvíli jí trvalo, než poznala druhou osobu, celou pokrytou krví.
,,Pomoz mi s ní, musíme ji vzít dovnitř, musíš něco udělat!"
,,Co se stalo?" Hleděla na ně vyděšeně. Teddy si obě ženy zvědavě prohlížel.
,,Vše ti řeknu pak, teď musíš něco udělat jinak zemře!"
,,Musí na ošetřovnu, Narcisso."
,,Já myslela, že jsi lékouzelnice!" Zakřičela na ni. Teddy se vylekal a rozplakal se. Andromeda jej začala utěšovat.
,,Ano, s Poppy jí pomůžeme, budeme na to dvě, tohle sama nezvládnu, jistě má vnitřní krvácení. Pojď za mnou," řekla a rozešla se směrem k ošetřovně.
Jakmile tam došly, Poppy vytřeštila oči. ,,A já myslela, že mi neseš zpátky Teddyho, ale tohle? Co se stalo?"
,,Kletba cruciatus," řekla Narcissa a položila Hermionu na postel, ta začala padat do bezvědomí. ,,Notak, Hermiono, zůstaň se mnou, notak!"
,,Cissy, běž stranou," řekla její sestra a vytáhla hůlku. Ona i Poppy začaly nad bezvládným tělem Hermiony provádět různá kouzla. Něco, co Narcissa nikdy neviděla. Zatočila se jí hlava, bylo jí nevolno. Posadila se na volnou postel vedle a dala si obličej do dlaní. Nemohla ztratit i ji, ne, když cítila, že dokázala znovu někoho milovat. Cítila se tak bezmocná, nedokázala nic udělat, život její milované byl v rukou Andromedy a madam Pomfreyové. Nevěděla, jak dlouho tam tak seděla, mohly to být hodiny, když na svém rameni ucítila něčí ruku. Zvedla hlavu a nad ní stála Andromeda.
,,Bude v pořádku," usmála se. ,,Musí jen odpočívat, pít lektvary, které jí Poppy umíchá a brzy bude na nohách."
Narcissa pohlédla na Hermionu, která se nehýbala a její oči byly zavřené. Kdyby ji její sestra právě neujistila o tom, že bude v pořádku, řekla by, že z jejího mladého těla vyprchal všechen život. ,,Děkuji," pípla Narcissa a objala ji.
,,To nic, teď pojď ke mně do kabinetu, musím Teddyho nakrmit a uložit ke spánku a myslím, že my dvě si máme vzájemně co říct."
Narcissa přikývla. Společně se rozešly do jejího kabinetu a zavřely za sebou dveře. Andromeda dala Narcisse malého do náruče a šla vařit sunar. Teddy si prohlížel její obličej a do malé dlaničky sevřel pramen blonďatých vlasů a začal si je cpát do pusinky.
,,To se nepapá, Teddy, to jsou vlásky," zachechtala se Andromeda, která se právě vrátila s lahvičkou sunaru a posadila se vedle ní. ,,Teď už si ho vezmu," řekla, vzala si ho do náruče a začala ho krmit. Teddy se k lahvičce spokojeně přisál.
,,Je tak roztomilý," pousmála se Narcissa.
,,To ano, jen mám obavy o jeho budoucnost, o budoucnost nás všech."
,,Jak to myslíš?" Dívala se na ni nechápavě.
Andromeda si skousla ret, povzdychla si a začala vyprávět. Řekla jí vše, co se odehrálo od té doby, co potkaly jejich starší sestru u Molly. O knize, o Tiberiovi, o Eddie a o tom, jak Bellatrix spolupracuje s Morganou a také, jak je možné ji zničit. Zmínila také Minervu, která stále ležela u Munga a její tělo prožírala kletba. ,,A proto se bojím o Teddyho. Víš, že Bellatrix se nezastaví před ničím a když má teď na své straně Morganu," pohlédla na svého vnoučka a slzy smutku a bolesti se jí začaly kutálet po tvářích. Pak však opět pohlédla na svou sestru a setřela si slzy. ,,A co se stalo Hermioně?"
Narcissa, stejně jako předtím její sestra, začala vyprávět příběh o organizaci, která pomáhala kouzelnickým tvorům. Začala u Anastázie a jejích rodičů, až se dostala k oné události, která se odehrála před několika hodinami.
,,Co je to za svět, ve kterém žijeme, Cissy? Ve kterém se pro moc zabíjejí nevinní?" Zakroutila hlavou Andromeda. ,,Proč, řekni mi proč? Proč muselo zemřít tolik z těch, které jsme milovaly, ale nebyli podle některých hodni života? Proč musel zemřít Ted? Proč Nymuška? Proč má být v ohrožení život malého Teddyho? PROČ???" Rozplakala se ještě více a Teddy se díval na svou babičku nechápavě. Odstrčil lahvičku a natahoval své malé ručky k jejímu obličeji. Andromeda si ho k sobě přitiskla a zavřela oči. Narcissa ji hladila po zádech, neřekla však vůbec nic. Nakonec svou sestru objala a položila jí hlavu na rameno. Jestli někdo v životě ztratil víc, než ona sama, byla to právě její sestra. Obdivovala její sílu, to, jak i po tom všem, co se jí stalo, dokázala jít dál. Pro Teddyho. Nemohla dovolit, aby se jí ještě něco špatného stalo, právě teď, v tomto okamžiku, dala Narcissa slib sobě samé, že je ochrání, i kdyby ji samotnou to mělo stát život.

Kapitola Osmnáctá: Kámen vzkříšení (část první)

Dnes v 10:17 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession II
~ We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars. ~
- Oscar Wilde
,,Javiere, už je to víc jak hodina a Amaranta o sobě nedala vědět," řekla žena kolo třicítky svým hispánským přízvukem.
,,Já vím, půjdeme," řekl, postavil se ze sedačky a tipnul doutník.
,,Nieves, chci jít s vámi," oslovila onu ženu dívka. Mohla mít okolo dvaceti let a měla dlouhé rovné světle hnědé vlasy a tmavé oči.
,,Ne, Catalino, je to nebezpečné a ty jsi ještě moc mladá na to, abys umřela," řekla Nieves a Javier se ušklíbl.
,,Jenže tady za chvíli umřu nudou," povzdychla si, posadila se na gauč, na kterém ještě před chvíli ležel Javier, a zapálila si cigaretu. Nieves nad ní jen zakroutila hlavou.
,,Diego ti bude dělat společnost," uchechtla se, když do místnosti přišel zavalitý muž s kulatými brýlemi na očích, o kterém by si každý na první pohled myslel, že je vědec. Catalina protočila panenky a odfrkla si.
,,Zase mi ujde to nejlepší a nejzábavnější," zamračila se a popotáhla z cigarety.
,,Neměla bys kouřit, Cato," zaprotestovala Nieves, ale Javier ji vzal kolem ramen.
,,Hoď se do klidu, ať si dá, když má chuť," řekl a mrkl na Catalinu, ta se jen uchechtla.
,,Tak co, půjdeme?" Zeptal se mladík, který nakoukl do místnosti. ,,Celá skupina už je připravená, čeká se jen na vás."
,,No jo, no jo, už jdeme," řekl Javier a vzal si bundu. ,,Užij si to tady, Cato... s Diegem," uchechtl se a odešel. Nieves se na ni ještě pousmála a pak zmizela taky. Catalina se sesunula na sedačku a lehla si. Popotáhla z cigarety a pozorovala okenní parapet, ze kterého se na ni upřeně díval barevný opeřenec.
~ ~ ~
Celá skupina s Javierem a Nieves v čele se přemístili na adresu, kterou jim Amaranta zanechala. Když se však opět zhmotnili, objevili se v černo černé tmě.
,,Tohle se mi nelíbí," řekla Nieves a sáhla po hůlce. ,,Lumos," řekla, avšak nic se nestalo. Javier to zkusil taky.
,,Zdá se, že je tady něco, co blokuje magii," řekl a vytáhl zapalovač, kterým škrtl, takže měli k dispozici alespoň nepatrný zdroj světla. Rozhlédl se. Nešlo vidět dál než na půl metru, proto udělal několik opatrných kroků dopředu. Nieves s ostatními jej následovali. Šli stále dál a dál, ale tma neustávala. Zdálo se, že ono místo nemělo konce. Najednou se zezadu ozval řev. Všichni se otočili, ale pro nedostatek světla nic neviděli.
,,Carlosi?" Zeptala se Nieves, ale nikdo se neozval. Pohlédla na Javiera, když vtom zakřičel další z jejich skupiny.
,,Utíkejteeeeee!" Zavelel Javier a dal se do běhu. Nieves běžela za ním, ale zdálo se, že to něco dostávalo teď jedno po druhém.
,,Zhasni to světlo, zhasni!!!" Křičela Nieves a Javier zahodil zapalovač. Utíkali dál a dál, Nieves však o něco zakopla a spadla na tvrdou podlahu. Snažila se zvednout, ale její kotník byl zvrtnutý. Nad sebou uslyšela něčí dech a zvedla hlavu v naději, že někoho uvidí. Neviděla však nic.
Javier se zastavil, protože za sebou neslyšel ničí kroky. ,,Nieves?" Zašeptal. Jako odpověď se mu však dostal pouze ženský křik, který nedlouho poté utichl. Znovu se rozběhl. Tušil, že z celé skupiny zůstal nejspíše už jen on sám. Amarantě, která právě seděla vedle Henryho a Narcissy, spoutaná na židli, bylo jasné, že své přátele a spolupracovníky poslala na jistou smrt.
Z vedlejší místnosti se ozýval křik drásající uši mučené dívky, která znovu zakusila trpkou chuť zakázané kletby cruciatus. Narcissa, které se vybavily události na Malfoy Manor a počínání její sestry, která se skláněla nad bezvládným tělem hnědovlasé dívky, se rozplakala. Byla tam, podruhé byla svědkem jejího mučení a opět nic neudělala. Nemohla. Bezmoc, kterou cítila, byla ochromující. Pláč a křik Hermiony jí pronikal až do morku kostí a Narcissa se celá třásla. Přála si být na jejím místě, dlužila jí to. Cítila obrovské výčitky, že ji ohrozila, další nevinnou dívku, která kvůli ní trpěla. Ptala se sama sebe, zda je prokletá a proto všichni, které miluje, musejí nést následky. Najednou křik utichl. Narcissa pohlédla uslzenýma očima na dveře, za kterými byla mučena Hermiona a doufala, přála si, aby se otevřely a ona z nich vyšla živá a zdravá.
Dveře se za okamžik opravdu otevřely, Hermiona se však nemohla udržet na nohou, byla celá od krve a vypadala, že ani nevnímá. Muž, který ji nesl, ji svázal k židli vedle Narcissy a Hermiona na ni pohlédla s nepřítomným výrazem ve tváři.
,,Vy zvířata!!!" Zakřičela Narcissa.
,,Klídek, paninko, brzy budete na řadě," řekl onen muž a olízl se. Narcissa sebou ošila a doufala, že Hermioně nic takového neudělal.
,,Nic jsem jim neřekla," ozval se slabý hlas mučené dívky.
,,Já vím, že ne, Hermiono. Jsi statečná, vždycky jsi byla," řekla Narcissa a tolik ji toužila obejmout, její ruce však byly svázané. Dva muži, kteří je hlídali, seděli vedle na židlích a hráli karty.
Amaranta pohlédla na Henryho jako kdyby se na něčem domlouvali. Henry pouze přikývl a Amaranta si odkašlala. Oba muži pohlédli jejím směrem.
,,Musím na záchod," řekla a ti dva na sebe pohlédli.
,,Nemůžeme ji pustit," řekl jeden.
,,Dělej si co chceš, ale já to pak vytírat nebudu," zamračil se druhý.
,,No jo, no jo," řekl opět ten první, povzdychl si a pohlédl na Amarantu. ,,Jestli si něco zkusíte, paninko," řekl a naklonil se k ní, mávl hůlkou aby jí uvolnil provazy.
,,Jsem křehká žena bez hůlky a vy dva muži, co asi podle vás svedu?" Zeptala se a zatvářila se co možná nejvíc nevinně.
,,Přesně tak, takže jestli se o něco pokusíte, nezájem, že jste žen-," ani to nedořekl a už ležel na podlaze a jeho hůlku držela Amaranta v ruce. Druhý muž překvapeně zamrkal a chystal se jí dát pěstí. Amaranta mu však ruku chytila a překroutila tak, až mu křupla a už ležel na zemi vedle druhého muže.
,,Tohle bylo sexy!" Zazubil se Henry a Amaranta s úsměvem protočila panenky.
,,No jo, bojová umění se někdy vyplatí!" Řekla a dala si pramen vlasů za ucho.
,,Hele vy dva, nechci vám rušit vaši chvilku, ale my jsme tady taky," řekla Narcissa a poukázala na sebe a Hermionu. Amaranta přikývla a jakmile rozvázala Henryho, pomohla i těm dvěma.
,,Narcisso, chci, abys vzala Hermionu do bezpečí. Já a Henry musíme něco udělat, nemůžeme toto místo nechat nedotčené," řekla a Henry přikývl.
,,Vezmu ji do Bradavic za svou sestrou. Je to lékouzelnice, pomůže jí," řekla Narcissa.
,,Tímto směrem je východ," řekl a podal Narcisse hůlku druhého muže. Ta si ji vzala, pomohla Hermioně na nohy a vydala se směrem, který jí ukázal Henry, hůlku pevně svírajíc v ruce kdyby snad někoho potkaly.
,,Nějaké nápady?" Zeptala se Amaranta.
,,Jeden by byl, ale...," skousl si ret.
,,Poslouchám?"
,,Je tady místnost s lektvary, obrovská, ve které je spousta hořlavin a vybuchujícího materiálu," řekl opatrně.
,,Tak na co čekáme, veď," řekla a Henry přikývl. Tiše a nenápadně došli až k oné místnosti, která byla strážena kouzelníkem.
,,Takže jaký je plá-," ani to nedořekl a Amaranta využila momentu překvapení. Na muže vyslala omračující kletbu a než se stačil Henry vzpamatovat, už byla uvnitř. ,,Jsi šílená, víš to?" Zakroutil hlavou.
,,Jsem žena činu, Henry, to už bys po takové době vědět mohl," řekla a rozhlédla se. ,,Dobře, takže víš, co máš dělat," pohlédla mu do očí. ,,Vrátíš se a postaráš se o všechny naše svěřence, dáš opět všechno zase do pořádku," řekla a Henry se na ni zamračil.
,,O čem to mluvíš?"
,,Ale notak, oba víme, že jeden z nás tady musí zůstat, aby vyslal kouzlo."
,,Ano, to budu já," řekl Henry a sáhl po hůlce, Amaranta to však čekala a uhnula.
,,Ne, Henry. Já...," skousla si ret. ,,Já už tady stejně dlouho nebudu. Experimenty s cestováním v čase si vybraly svou daň," když však nic neříkal a pouze se na ni díval s nechápavým výrazem ve tváři, pokračovala. ,,Myslela jsem, že poté, co byly všechny obraceče času zničeny, dokážu vymyslet něco, co je nahradí. Víš, jak jsem studiem času byla vždy posedlá, že ano?" Povzdychla si. ,,Už na škole, kdy jsem o tom psala svou závěrečnou práci. Nicméně nepovedlo se. Mé tělo takový nápor nevydrželo. Umírám, Henry."
,,Ne... přeci musí být něco, co ti pomůže!" Natáhl k ní ruku, ona však o krok ustoupila.
,,Celý svůj život jsem zasvětila času a magickým tvorům. Tohle je mé poslání, musím to udělat, musím zničit toto místo, aby byli opět v bezpečí."
,,Ale já tě tady nenechám, neopustím tě!" Zamračil se a v jeho tváři se mísil vztek, zoufalství a beznaděj.
,,Má mise končí tady," mírně se pousmála a zadívala se mu do očí. ,,Je tady ještě jedna věc, kterou ti musím říct," nečekala na reakci a pokračovala. ,,Pamatuješ na tu dobrodružnou misi za honbou na Mantahungala, která se odehrála před dvaceti lety?" Zeptala se.
,,Ano, na to si pamatuji moc dobře," pousmál se. ,,Byly to nejkrásnější chvíle mého života. Tehdy jsme strávili měsíc v džungli a cítili se tak svobodní. A milovali se," poslední tři slova vyslovil téměř neslyšitelně.
,,Ano," přikývla. ,,Když jsme se vrátili, zjistila jsem, že naše láska přinesla plody."
,,Cože? Co tím chceš říct?" Zmateně se na ni díval.
,,To, že ty a já máme dceru. Odpusť mi, prosím, že jsem ti to nikdy neřekla. Tys neustále cestoval, miloval svou práci a pak jsi se usadil v Londýně. Byls tak šťastný. Nemohla jsem ti to vzít. Ale s odstupem času mi došlo, že jsem neměla právo ti o tom neříct, ale už bylo pozdě."
Henry se na ni nechápavě díval, nemohl jejím slovům uvěřit. ,,K-kde je?"
,,Znáš ji, od vidění. Je součástí mého týmu. Jmenuje se Catalina."
,,Cata je moje dcera?" Vytřeštil oči.
,,Ano," pousmála se. ,,Je divoká a nespoutaná po tobě. Postarej se o ni, prosím. Jsi teď to jediné, co jí zbylo."
,,Ještě má tebe!"
,,Henry, prosím... nedělej to ještě těžší, než to je," řekla a povzdychla si. Vtom uslyšeli v dálce hlasy. Jejich věznitelé už postřehli, že byli pryč. ,,Běž, Henry, běž!" Řekla a odstrkovala jej k východu, jejich oči se však ještě na okamžik setkaly. Henry se k ní naklonil a políbil ji na rty.
,,Miluji tě, Amaranto, vždy jsem tě miloval a vždy budu," řekl a ona se usmála.
,,Já tebe," pohladila ho po tváři. ,,A teď už běž."
Henry přikývl a ještě naposledy se na ni ohlédl předtím, než zmizel v jedné z postranních chodeb. Amaranta se přikrčila a vyčkávala. Chtěla dát Henrymu tolik času, aby stihl utéct do bezpečí a přemístit se pryč. Po několika minutách se postavila a viděla Archibalda, jak přimhouřil oči a rozběhl se společně s dalšími jejím směrem. Amaranta se však nadechla a namířila na zásobu výbušných lektvarů. Její poslední myšlenky byly s Henrym a Catalinou.
Henry právě doběhl ven, když uslyšel výbuch. Otočil se a viděl, jak celou budovu pohltily plameny. Do očí se mu nahrnuly slzy, ale nezbylo mu nic jiného, než se přemístit pryč. Najít Catalinu a vynahradit jí všechny ty roky života, které strávil bez ní a své jediné lásky, Amaranty.
~ ~ ~
,,Ahoj Coline," pousmála se Olivia. Colin právě seděl v knihovně a dodělával svou esej do přeměňování.
,,Ahoj," pousmál se zpátky. ,,Co potřebuješ?"
Olivia se k němu naklonila a Colinovy oči zachytily přívěsek, který jí koupil na výstavě. ,,Co děláš? Napadlo mě, že bychom si mohli dát čaj a trochu si popovídat," usmívala se.
,,A proč?" Pozvedl nechápavě obočí. ,,Hele, jestli něco chceš, tak to řekni rovnou," ošil sebou, protože toto chování ho nebavilo.
Olivia se zamračila. ,,Proč bych měla něco chtít? Chci s tebou zkrátka jen strávit nějaký čas. Napadlo mě, že bychom se mohli tedy lépe poznat. Vím, že jsi to chtěl a tehdy nebyl správný čas, ale řekla bych, že teď ano," pousmála se.
Colin si povzdychl. ,,Správný čas pro tebe, ne však pro mě. Je mi líto, Olivie."
Krátkovlasá dívka překvapeně zamrkala. ,,Takže nemáš teď čas?"
,,Na tohle ne, ani teď, ani jindy."
,,Ach tak," řekla a odkašlala si. ,,Tak já zase půjdu," rozpačitě se pousmála. ,,Tak ahoj," řekla a odešla z knihovny pryč. Bylo jí mizerně. Colin se jí začal líbit a čím víc ji ignoroval, tím horší to pro ni bylo. Myslela si, že to bude jednoduché, už jednou po ní toužil, proč by nemohl znovu. Ale spletla se.
Colin si povzdychl a znovu sklopil zrak k pergamenu. Pořád k ní něco cítil, ale po tom, jak mu ublížila s Viktorem, už jí nedokázal věřit. Uklidňoval se, že udělal dobře, že to tak bude lepší. Mohl teď mít spoustu krásných dívek, avšak bylo to to, co doopravdy chtěl? Nechat ji jít a začít si s jinou? Zakroutil hlavou, aby vyhnal tyto myšlenky z hlavy a začetl se do učebnice.

Kapitola Sedmnáctá: S láskou, Ted (část třetí)

13. března 2018 v 10:52 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession II
Morgana seděla u zmijozelského stolu a večeřela. Pohrdavým pohledem se rozhlížela po ostatních a ani nepostřehla, že ji někdo pozoruje.
,,Ty, Frede, nepřipadá ti, že se Eddie chová poslední dobou vážně divně?" Zeptal se George.
,,Docela ano," ušklíbl se. ,,Třeba to, jak na tréninku famfrpálu odhodila mávnutím ruky toho mrzimorského kluka, protože udělal poznámku o zmijozelských. A nepamatuji si, že by kdy Eddie zvládala bezhůlkovou magii."
,,Nebo to, jak mluvila s malým Teddym, když si myslela, že ji nikdo neslyší."
,,Nebo její náhlé vědomosti o černé magii a lásce k Salazaru Zmijozelovi."
,,A co takhle oslovení mudlovský šmejde na Johna z Nebelvíru?"
,,A ty její dlouhé vlasy vypadají vážně vtipně," ušklíbl se Fred.
,,Vážně není něco v pořádku, dívej se na ten její pohrdavý pohled," řekl. ,,Musíme si s ní promluvit, Frede."
Morgana dojedla své jídlo a zvedla se od stolu. Chtěla jít rovnou do svého pokoje, když vtom se za ní objevili ti dva, každý ji chytil z jedné strany a tlačili ji ven z hradu.
,,Půjdeme se projít, Edánko," zazubil se na ni Fred.
,,Cože? Kam?" Zamračila se. ,,Chci jít spát, jsem unavená, takže mě laskavě pusťte!"
,,Co se to s tebou poslední dobou děje?" Zeptal se.
,,Se mnou? Co by se se mnou jako mělo dít? Nic se neděje!" Ušklíbla se. Eddie se uvnitř snažila křičet. Snažila se ovládnout nějakou část svého těla, ale nešlo to. Byla zoufalá. Morgana nejen, že ovládla její tělo, donášela také Bellatrix informace a ubližovala jejím blízkým. Chybělo tak málo a ublížila by malému Teddymu a ona by se mohla jen a pouze dívat. Pak se však zarazila. Teddy, pomyslela si a vzpomněla si na slzy, které uronila, když se Morgana snažila Teddymu ublížit. Vzpomněla si na ten okamžik, také na to, jak ublížila Tiberiovi, jak ublíží její tetě, pokud nic neudělá a rozplakala se.
,,Jestli se nic neděje, tak proč brečíš?" Pozvedl Fred obočí.
,,C-cože? Brečím?" Zmateně se na něj dívala a sáhla si na tvář, která byla skutečně smáčená slzami. Zpanikařila. ,,Okamžitě mě pusťte nebo uvidíte!"
Dvojčata si vyměnila významné pohled. ,,Nekřič, jen bychom se tě rádi zeptali na pár věci," pokračoval George, protože ho něco napadlo.
,,Na jakých pár věcí?" Mračila se.
,,Co třeba na tvou oblíbenou barvu!"
,,Tyrkysová," zapátrala Morgana Eddie v paměti.
,,Hmm a co třeba kytku?"
,,Slunečnice, co jsou to za pitomé otázky?"
,,Co jsem ti vyrobil k tvým jedenáctým narozeninám?" Zeptal se Fred najednou a Morgana se zamyslela. Pátrala ve vzpomínkách Eddie, ale bylo tam černé místo, nenašla nic. Po chvíli se však objevil obraz školní uniformy do Krásnohůlek.
,,Školní uniformu a byla odporná," nakrčila nos a Fred se vítězně usmál.
,,Ne. Na tvé jedenácté narozeniny jsme ti nedali vůbec nic a víš proč?" Zeptal se, na odpověď však nečekal. ,,Mělas nehodu a bylas v bezvědomí dva týdny," řekl, oba vytáhli své hůlky a zakřičeli: ,,Pouta na tebe!"
Morganu kouzlo povalilo na zem a začala se zmítat.
,,Kdo jsi a kde je Eddie?"
,,Použilas mnoholičný lektvar?"
,,Pracuješ pro Bellatrix?"
,,Jestli jsi ublížila Eddie, tak uvidíš!"
Morgana se ušklíbla. ,,Chytří chlapci, opravdu. Všímaví. Té holce jsem zatím neudělala nic. Ale chudinka se uvnitř zmítá. Asi ji to bolí, že ubližuju jejím milovaným! Ale to ještě neviděla zdaleka všechno," uchechtla se.
,,Kdo sakra jsi?"
,,Jmenuji se Morgana, chlapečku, a ty i tvůj drzý bratr se mi už brzy pokloníte!"
,,No, nevím kdo tady má koho spoutaného," ušklíbl se George a Morgana se rozesmála.
,,Hlupáčku...," řekla jen a pouta na ní najednou zmizela. Dvojčata pevně stiskla v ruce své hůlky a namířili na ni. ,,Řekněte sbohem své Eddie. Až najdu lepší tělo, zabiju ji. Ale nemějte strach, nebude trpět, sloužila mi dobře. Nebo... možná trošičku," rozesmála se a přemístila se pryč.
Fred a George se na sebe podívali, na nic nečekali a rozběhli se za Andromedou. ,,Andy, musíme s tebou mluvit! A taky s McGonagallovou, je to naléhavé!" Vychrlili na ni, když otevřela dveře svého kabinetu. Za ní stál Tiberius. Fred s Georgem se na sebe spiklenecky ušklíbli.
,,Co se děje? O čem se mnou chcete mluvit?" Zeptala se a ustoupila, aby mohli vejít dovnitř.
,,Nepočkáme na ředitelku?" Zeptal se Fred a Andromeda pohlédla na Tiberia.
,,Ta se bohužel nebude moci dostavit," řekl Tiberius.
,,Co? Proč ne?" Zeptal se George.
,,Protože je u Munga... nevypadá to s ní dobře."
,,Cože? Co se stalo???"
,,Zasáhla ji kletba, která se pomalu dostává do jejího krevního oběhu a zasahuje celé její tělo."
,,Bellatrix," dodala Andromeda a kluci si vyměnili významné pohledy.
,,Posaď se, Andromedo," řekl Fred a Andy se zamračila. Vždy, když uslyšela tuto větu, někdo zemřel.
,,Řekněte mi, že nikdo nezemřel," zeptala se opatrně.
,,Ne, to ne, ale... Bellatrix... nejspíše má Eddie," řekl Fred a Andromeda zalapala po dechu.
,,Alespoň si to myslíme. Posedla ji nějaká Morgana a řekl bych, že pracuje pro Bellatrix."
,,Morgana...," zašeptal Tiberius. ,,V tom okamžiku se mu vybavila matná vzpomínka. ,,Eddie... Morgana... byla tam, Andromedo! Byla v Irsku! Eddie byla v Irsku s Bellatrix!"
Andromeda se vyděšeně podívala na Tiberia a pak zpátky na kluky. ,,Co se stalo? Jak to víte?"
,,Byla celou dobu v jejím těle. Chovala se divně a pak plakala, myslím, že to byla Eddie uvnitř ní. Chtěli jsme ji spoutat, ale ona byla silnější než my a zmizela. Omlouváme se, nemohli jsme nic udělat, Andy," řekl Fred a Andromeda se posadila. Dala si obličej do dlaní.
,,Co budeme dělat? Minerva je pryč, Bellatrix má Eddie, moji malou Eddie... a teď má i tu knihu. Co když Bellatrix něco chystá proti nám? Co když bude další válka?" Zeptala se a pohlédla na malého Teddyho, který spokojeně spinkal v postýlce. Postavila se a přešla k němu. ,,Nikdy nedovolím, aby ti někdo ublížil. Nikdy!" Řekla a slzy jí začaly stékat po tváři.
,,To nějak vymyslíme, Dromedo, slibuji," řekl Tiberius a objal ji zezadu. Andromeda se při tom oslovení ošila, vzpomněla si na Teda a jeho dopis. Nemohla ztratit další milované, neměla už sílu na to bojovat proti někomu, kdo jí bral to, co si neustále budovala od základů. Už nemohla znovu. Otočila se na Tiberia, objala ho, položila hlavu na jeho hrudník a rozplakala se.
~ ~ ~
Morgana se přemístila zpátky do Irska a šla rovnou za Bellatrix. Bez zaklepání vstoupila do její pracovny a Bella zvedla hlavu od papírů na jejím stole.
,,Vědí, kdo jsem, prokoukli mě," ušklíbla se. ,,Už není čas, musíme zaútočit a to hodně brzy."

Kapitola Sedmnáctá: S láskou, Ted (část druhá)

13. března 2018 v 10:51 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession II
Narcissa s Hermionou strávily odpoledne u Amaranty doma. Na velkou tabuli si nakreslily stopy, přesně jako to dělali bystrozorové, a hledaly různá vodítka, která by je mohla zavést k pachatelům.
,,A co nám říká tohl-," začala Amaranta, ale náhle se zarazila, uslyšela slabý hlas, jako kdyby ji někdo volal.
,,Co se děje?" Zeptala se Narcissa.
,,Slyšíte to taky?" Zvedla dlaň, aby se utišily a zaposlouchaly.
,,Já nic neslyším," řekla Hermiona.
,,Já taky ne," pohlédla na ni Narcissa starostlivě.
Amaranta se posadila a pohlédla na ty dvě. ,,Henry žije," řekla najednou a Narcissa překvapeně zamrkala.
,,Jak to víš? Vždyť kdyby žil, nedal by snad o sobě za tu dobu vědět?"
,,Ne, pokud by nemohl," řekla opatrně. ,,Slyším ho, vím, že je to on, neděje se to poprvé."
,,Amaranto," začala Narcissa opatrně, posadila se vedle ní a vzala její ruku do své. ,,I mně chybí. Já s ním sice neměla takový vztah jako ty, ale jako dívka jsem k němu měla blízko."
,,Ne, ty mě nechápeš, Narcisso. Je to psychické spojení, které mezi sebou máme. Nevím sice jak to funguje, ale několikrát, když jsem na něj hodně myslela nebo on na mě, oba jsme to cítili. Nikdy to však nebylo tak silné, že bychom slyšeli celé věty, které ten druhý říká."
Narcissa se chystala něco říct, Hermiona ji však přerušila. ,,Četla jsem o tom," pousmála se. ,,Máte stejného patrona, že ano?" Amaranta zrůžověla a přikývla. Hermiona se zazubila. ,,Je to možné, pokud dva kouzelníci mají stejného patrona. Pouto mezi nimi je silnější, než mezi kýmkoli jiným. Je to stará magie," řekla a její myšlenky se zatoulaly k Bellatrix. Vždy jsi myslela, že fakt, že ji Bellatrix slyšela a vždy přišla, když ji volala, byl způsoben právě tím, že měly stejného patrona. Hermiona však toho jejího nikdy předtím neviděla, ani si nebyla jistá, zda byla po Azkabanu schopná nějakého vyčarovat. Naivně si však myslela, že toto spojení mezi sebou mají, že jedna k druhé cítí něco víc a že Hermiona bude schopná jí dát tak silný emoční zážitek, díky kterému bude schopná patrona vyčarovat. A právě to ji neustále udržovalo v naději, že jsou si souzené a že Bellatrix prozře. Co však netušila bylo, že jejich spojení vyvolával právě onen přívěsek, který byl v tomto okamžiku ukryt v Eddieině pokoji.
Narcissa se pousmála, protože pochopila. ,,Co říká?"
Amaranta pohlédla Narcisse do očí. ,,Dal nám adresu místa, kde sídlí řád Zasvěcených."
,,Je tam?" Zeptala se Hermiona.
,,Ano, je, musíme mu pomoct," řekla Amaranta a postavila se.
,,Neměly bychom se tam vydávat jen my tři, je to nebezpečné," řekla Hermiona a Narcissa souhlasně přikývla.
,,Máte pravdu. Počkejte tady, připravte se mezitím na odchod, hned budu zpátky," řekla a přemístila se pryč.
,,Co si o tom myslíš?" Zeptala se Hermiona a Narcissa pokrčila rameny.
,,Já si myslím, že to tak jednoduché nebude. Je to... já nevím... až moc na ruku?" Skousla si Narcissa ret a Hermiona přikývla.
,,Myslím si to samé. Buď prosím opatrná. To rameno není ještě úplně zahojené," řekla a Narcissa se pousmála. Líbil se jí fakt, že o ni měla Hermiona starost.
,,Ty taky, žádné zbytečné hrdinské činy, vím, jaký je Nebelvír, měla jsem tam bratrance," uchechtla se.
,,No jo, Sirius," pousmála se Hermiona při vzpomínce na něj. Amaranta se mezitím přemístila zpátky.
,,Dala jsem jim adresu. Kdybychom se nevrátily do hodiny, přijdou nám na pomoc," řekla Amaranta a zhluboka se nadechla. ,,Můžeme?" Zeptala se a Hermiona s Narcissou přikývly. Amaranta je přemístila na adresu, kterou jim dal Henry. Když se však opět zhmotnily, ocitly se v úplné tmě. Hermiona chytila Narcissu instinktivně za ruku a ta jí ji stiskla. Netrvalo dlouho a za nimi cosi cvaklo. Trhnutím se všechny tři otočily a uviděly hrubý paprsek světla, jak osvětloval jakýsi předmět levitující ve vzduchu. Opatrně k němu došly.
,,Co to asi je?" Zeptala se Narcissa a Amaranta s Hermionou na sebe pohlédly.
,,Přenášedlo," řekly obě současně.
,,Tak to ani náhodou!" Zamračila se Narcissa. ,,Je to past, očividně to byla past celou dobu, prostě se přemístíme zpátky," obě je chytila a přemístila se s nimi pryč. Když se však opět zhmotnily, byly stále na tom samém místě.
,,Myslím, že nemáme jinou možnost, Cissy," řekla Hermiona a povzdychla si. ,,Tak na tři. Raz..."
,,Vůbec se mi to nelíbí!" Zaprotestovala Narcissa.
,,Dva... tři...," řekla Hermiona a všechny tři se chytily přenášedla, které je přemístilo do jakési obrovské místnosti připomínající skladiště.
,,Amaranto?" Ozvalo se za nimi. Všechny se otočily a uviděly Henryho spoutaného na židli. Byl zbitý a celý od krve. Amaranta se k němu rozběhla.
,,Henry, co ti to udělali?" Začala mu uvolňovat provazy, ty však byly začarované a čím více se snažila je uvolnit, tím více se stahovaly.
,,Neměla jsi sem chodit, je to past," řekl a v tom okamžiku se ozval hlas jakéhosi muže.
,,Vítejte, vítejte, už jsem se bál, že nepřijdete," řekl a Hermiona s Narcissou sáhly na své hůlky. ,,Být vámi, nedělám to," vztyčil ukazováček a ze stínů vystoupilo několik mužů s hůlkami připravenými k boji.
,,Kdo jste a co chcete?" Zamračila se Amaranta, která se postavila.
,,Ach ano, ani jsem se nepředstavil. Kde jsou mé způsoby?" Řekl onen muž a přišel blíže. Byl středního věku s prošedivělými vlasy nakrátko ostříhanými a prošedivělými krátkými vousy. Na sobě měl černé kalhoty a sako a v ruce vycházkovou hůl. Vypadal uhlazeně. ,,Jmenuji se Archibald Beaumont a jsem z francouzské čistokrevné rodi-"
,,Proč zabíjíte naše svěřence?" Zamračila se Amaranta, protože jí bylo úplně jedno, zda je čistokrevný nebo ne.
,,Proč?" Pozvedl obočí. ,,Jednoduše proto, že jsou pro naši společnost nebezpeční. A ti méně nebezpeční se dají prodat za slušnou cenu," ušklíbl se.
,,Cože?" Zamrkala Amaranta a v její tváři byl znatelný vztek. ,,Ti tvorové jsou nevinní, nikdy nikomu neublížili! Hledali jen domov a bezpečí, který jste jim vy vzali a k tomu je chladnokrevně zavraždili!!!"
,,Opravdu? Nevinní? Nikdy nikomu neublížili?" Ušklíbl se a podal jí fotografii. ,,Toto zbylo z mého jediného syna, když se setkal s jedním z vašich svěřenců," nakrčil nos. ,,Takže mi tady nevykládejte něco o nevinnosti!"
Amaranta v něm poznala jednoho z pracovníku pobočky v Paříži. ,,Takže o to tady jde? Váš syn zemřel vinou jednoho tvora a proto teď musejí zemřít všichni? Proč ho ten tvor zabil? Bránil se snad?" Zamračila se.
Archibald se ušklíbl a vzal si fotografii zpátky. ,,Děláme společnosti vlastně laskavost. Příště by to klidně mohlo být dítě někoho z vás."
,,Kdo vám prozradil, kde se nachází útočiště?" Zeptala se Hermiona.
Archibald se uchechtl. ,,Není to snad jasné?" Pozvedl obočí. ,,Muž, který znal polohu všech útočišť. Ten jediný, který měl možnost to vyzradit. Jacob."
,,Cože? Jacob by to nikdy neudělal!" Zamračila se Narcissa.
,,Ale ano, udělal. Myslel si totiž, že máme něco, co tak dlouho hledal a po čem toužil ze všeho nejvíce. Jeho dceru Anastázii," odpověděl posměšně a Narcissa sebou ošila. ,,Byli jsme za ním po těch letech, co ji hledal. Byl jako troska. Stále věřil, že je naživu a my pouze použili hloupou ženu pod imperiem, která byla jeho dceři velmi podobná. Bylo to jedno, že nevypadala stejně, zmizela před mnoha lety. Ten naivní pitomec tomu uvěřil a vydal nám všechna útočiště za její svobodu. Ten den jsme zabili jeho a zničili první útočiště."
Narcissa měla slzy v očích. ,,Kde je Anastázie?" Zeptala se s nadějí v hlase.
,,To já nevím. Ale troufl bych si říct, že mrtvá, není po ní ani stopa, sami jsme ji hledali," odpověděl a Narcisse se po tváři začaly kutálet slzy. ,,Ale konec žvanění. Potřebujeme vědět, kde se teď schováváte," řekl a projel si je očima. Zastavil se u Hermiony a ušklíbl se. ,,Vyslechnu si ji, něco mi říká, že bude krásně zpívat. Ostatní svažte. Teď mne prosím omluvte," řekl jim zdvořile. ,,Vrátím se k vám později," dodal a odešel. Dva muži vzali Hermionu a odváděli ji pryč.
,,Ne! Vezměte si mě! Hermionu ne!" Křičela Narcissa a zmítala sebou. ,,Hermionu ne...," sklonila hlavu a rozplakala se ještě víc bezmocí a zoufalstvím.Kapitola Sedmnáctá: S láskou, Ted (část první)

13. března 2018 v 10:48 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession II
~ Keep love in your heart. A life without it is like a sunless garden when the flowers are dead. ~
- Oscar Wilde
Bellatrix dostala Andromedin dopis a ušklíbla se. Jejich setkání bylo domluveno u Andromedy doma dnes odpoledne, proto ve smluvenou hodinu Bellatrix dorazila na místo.
Andromeda, které se nakonec podařilo přemluvit Minervu, že zná svou sestru a že bude opravdu lepší, když půjde sama, už čekala v obývacím pokoji, když uslyšela zaklepání na dveře. Postavila se, uhladila si šaty a šla otevřít.
,,Ty umíš chodit i dveřmi?" Pozvedla obočí a bojovala s nutkáním jí na uvítanou jednu vrazit. Bella se nad její poznámkou jen ušklíbla a vešla dovnitř. Následovala Andromedu až do obývacího pokoje. Když si všimla jedné fotky na krbu, kde se na ni usmívali Tonks, Andromeda a Nymfadora, nakrčila nos a posadila se vedle své sestry.
,,Nenabídneš čaj a čerstvě upečenou bábovku své milované sestřičce, která přišla po dlouhých letech na návštěvu?" Ušklíbla se.
,,Ty jsi mou sestrou přestala být už hodně dávno. Ale k věci. Kde je Tiberius?" Řekla stroze a dívala se na ni s výrazem plným nenávisti a opovržení.
,,Hmmm, proč si myslíš, že bych to já měla vědět?" Pozvedla obočí.
,,Nehraj to na mě, Bellatrix. Vím, že učí na tvé škole. Chci ho zpátky!"
,,Ale on očividně zpátky za tebou nechce, proč jinak by odešel za mnou?"
Andromeda věděla, že to byl trik, jak se z ní Bellatrix snažila dostat informaci, zda byl pouhým špehem McGonagallové, proto nic neřekla. ,,Vrať mi Tiberia!"
,,A co za to?" Ušklíbla se Bella.
Andromeda věděla, že k tomuto dojde. Bellatrix by nikdy nikomu nedala nic jen tak. ,,Co za něj chceš?" Zeptala se prostě a doufala, že cena nebude příliš vysoká. Tušila však, po čem Bellatrix prahla a její obavy se za okamžik naplnily.
,,Chci tu knihu. Dej mi tu knihu a já ti vydám Tiberia. I když," zamyslela se ,,nejsem si moc jistá v jakém stavu," uchechtla se a Andromeda vytřeštila oči.
,,Bellatrix, jestli jsi mu ublížila, zabiju tě!"
,,Má jen pár škrábanců, nic strašného," mávla rukou, Andromeda jí však přiložila hůlku ke krku. Bellatrix se rozesmála. ,,Co uděláš? Zabiješ mě? Nikdy nedostaneš Tiberia zpátky, pokud se nevrátím živá. Zemře a ty půjdeš sedět do Azkabanu za mou vraždu. Tohle chceš?"
Andromeda se zamračila a hůlku zase sklonila. Věděla, že toto nebylo řešení. Nechtěla jí knihu vydávat, ale nemohla ztratit dalšího člověka, kterého milovala. ,,Dobře, ale nejprve mi přiveď Tiberia, pak dostaneš knihu," řekla rozhodně a Bella přikývla.
,,Sejdeme se tady za patnáct minut. A jestli nepřijdeš sama nebo si něco zkusíš, na místě ho zabiju. A moc dobře víš, že toho schopná jsem," ušklíbla se a přemístila se pryč. Andromeda si povzdychla a prošla krbem zpátky do Bradavic.
~ ~ ~
,,Vstávat a cvičit, zlatíčko!" Ušklíbla se Bella na Tiberia, který ležel ve sklepení na zemi, a kopla do něj na uvítanou. ,,Umm, možná bychom tě měli umýt, jsi celý od krve," skousla si ret. ,,Ale na druhou stranu...," ušklíbla se.
,,Co se děje? Kam jdeme?" Zmateně se na ni díval, když mu mávnutím hůlky sundala pouta. Snažil se postavit, ale měl nejspíše zlomená žebra a vyvrtnutý kotník, takže to šlo špatně.
,,Vracím tě Andromedě, udělali jsme obchod," uchechtla se.
,,Jaký?"
,,Vyměním tebe za knihu. To je fér, ne?" Zazubila se a pokynula mu, aby ji následoval. S každým krokem však měl dojem, že umírá, ale to nebylo to, co ho znepokojovalo nejvíce. Byla to ta moc, kterou se Andy rozhodla dát do rukou této maniačce s ďábelským plánem. ,,Mimochodem, málem bych zapomněla," ušklíbla se a namířila na něj hůlkou. Tiberiovi se začalo mazat vidění a na okamžik se ztratil. Když opět přišel k sobě, cítil se zvláštně, jako by částečně ztratil pocit starostí, který měl předtím a ať se snažil vzpomenout, jak chtěl, proč ten starostlivý pocit měl, nedařilo se mu to. Pamatoval si však útržky, jak probíhaly hodiny, jak chodil na porady, na jejich obsah si však konkrétně nemohl vzpomenout. Na Eddie si nepamatoval vůbec.
Přemístili se k Andromedě, která už čekala na místě. ,,Tiberie!" Zděšeně vytřeštila oči, když ho uviděla a rozběhla se k němu. ,,Miláčku, co ti to udělala?" Hladila ho po tváři a pak ho políbila na rty. Bella se jen uchechtla.
,,To nic není. Ale tu knihu jí dát nemůžeš. Protože...," zasekl se. Věděl, že se něco chystalo, ale nemohl si vzpomenout co. Pohlédl na Bellatrix, která se ušklíbla. ,,Zkrátka je v ní spousta moci a nemůže padnout do rukou takové maniačce," dořekl, ale byl zmatený a nejistý.
,,Ale notak, Tiberie, trochu slušného chování k dámě. A teď tu knihu, Andromedo. Nechci ztrácet čas."
Andromeda na ni pohlédla nenávistně a z tašky vytáhla knihu, kterou jí nejistě podala. Když ji Bellatrix uchopila, skousla si ret. Byla to pro ni sentimentální chvilka.
,,Konečně zpátky u maminky, broučku," zazubila se na knihu. ,,Tak se tu mějte a uvažujte ještě o tom, zda byste se rádi nepostavili na stranu vítězů," uchechtla se a přemístila se pryč.
,,Tiberie, drahoušku, co ti to udělala?" Začala mu obličej zasypávat polibky. Poté se postavila a pomohla mu na nohy.
,,To bude v pořádku, Andromedo," pousmál se a trochu sykl, protože špatně našlápl.
,,Pojď, vrátíme se zpátky do Bradavic, tam se na tebe s madam Pomfreyovou podíváme," řekla, protože byla vystudovaná lékouzelnice, a vešla s ním do krbu.
~ ~ ~
,,Poppy, drahoušku, ještě tady," řekla Andromeda, která hůlkou projížděla nad jeho tělem a to teď bylo viditelné jako na rentgenu, takže mu mohla madam Pomfreyová opravit všechna zlomená žebra. Tiberius při každém křupnutí sykl. ,,Notak, buď statečný chlapec, dostaneš za každý napravený kousek tebe pusinku," uchechtla se.
,,Tak to už mi jich dlužíš nejméně sto," zazubil se a Andromeda se k němu naklonila a políbila ho na rty.
,,Takto?" Skousla si ret a znovu jejich rty spojila.
,,Jo, přesně takto," usmál se Tiberius do polibku a několik studentů na ošetřovně zahvízdalo a zatleskalo.
,,Tak už běž, Andromedo, pobuřuješ mi tady pacienty," povzdychla si Poppy zoufale a Andromeda se uchechtla.
,,Tak později, ty můj polámaný princi," usmála se a opustila ošetřovnu.
~ ~ ~
O den později, kdy Tiberia pustila z ošetřovny, musel on i Andromeda k McGonagallové na kobereček.
,,Víte, co všechno jste mohl způsobit? Mohl jste přijít o život!" Zamračila se Minerva. ,,A od vás to, Andromedo, také nebylo zrovna dvakrát zodpovědné, nechat si to pro sebe," zakroutila hlavou. ,,Myslela jsem, že vás znám lépe, ale očividně jsem se spletla," mračila se a rty měla semknuté v úzké lince.
,,Chtěli jsme jen pomoci škole. Navíc, pokud v tom měla prsty Bellatrix, jakože měla, nevěstí to celkově nic dobrého," řekla Andromeda.
,,Ano? Tak co jste zjistil, pane McLagenne?" Pozvedla obočí, Tiberius se však podíval na Andromedu. ,,Copak?" Zeptala se Minerva.
,,Jde o to, že mi nejspíše Bellatrix z velké části vymazala paměť," odkašlal si a Minerva se ušklíbla.
,,Takže jste riskoval život vlastně pro nic za nic, ano?"
,,Vím, že plánuje něco velkého a vím, že na to není sama," řekl a Minerva jen pozvedla obočí, mávla hůlkou a otevřela se dvě dvířka, za kterými se skrývala myslánka.
,,Chci, abyste do myslánky vložil vše, co si pamatujete. Každičký detail. Vrátím se zpátky a zjistím, co se dá," povzdychla si a posadila se. Tiberius přikývl a udělal, jak řekla. Začal si z hlavy hůlkou vytahovat malé stříbrné provázky, které vkládal jednu po druhé do myslánky.
,,To bude všechno, myslím," řekl a pohlédl na Minervu. Ta přikývla, postavila se a došla k myslánce, do které se ponořila. Objevila se na hradě, podobnému Bradavicím, avšak mnohem chladnějšímu. Tiberius, který stál právě vedle ní, se rozešel. Minerva na nic nečekala a následovala jej. Stoupali po točitých schodech do vysoké věže a jakmile se před nimi objevily velké dřevěné dveře a Tiberius zaklepal a následně vzal za kliku, pohled, který se jí naskytl, ji velmi znepokojil. Za stolem seděla Bellatrix a i když Minerva věděla, že byla naživu, vidět ji přímo jí způsobovalo husí kůži.
,,Posaď se," pokynula Tiberiovi, který tak učinil. ,,Teď ti řeknu vše, co budeš potřebovat o naší věci vědět," řekla Bella a Minerva popošla o krok blíže, aby slyšela každé jejich slovo. ,,Víš, jsem ráda, že tady jsi, žes přišel k rozumu a že konečně chápeš, jak moc důležitá tato věc pro nás je, avšak chápete to i vy, paní profesorko," Bellatrix najednou pohlédla přímo na Minervu a ta vyděšeně vytřeštila oči a o krok ucouvla. Ohlédla se, protože si na okamžik pomyslela, že je paranoidní a že Bellatrix mluvila k někomu za ní, koho si nevšimla, nikdo tam však nebyl. Otočila se zpátky na Bellatrix, která teď však stála přímo u ní. Minerva sebou trhla.
,,A-ale jak je tohle možné, vždyť je to jen vzpomínka!"
,,Myslíte si, že bych Tiberia nechala odejít jen tak? Bez malého dárečku?" Zazubila se Bellatrix. ,,Nejste dost opatrní a na to doplatíte," řekla a než stihla Minerva jakkoli zareagovat, vyslala proti ní Bellatrix kletbu. Minerva cítila, jak padá dozadu, viděla jen tmu a v uších jí zněl šílený řinčivý smích Bellatrix Lestrangeové. Cítila tvrdý dopad a to bylo poslední, co si pamatovala.
Andromeda s Tiberiem se k ní rozběhli. ,,Paní ředitelko? Minervo?" Třásla s ní Andromeda, ale Minerva nereagovala. Zkontrolovala jí puls, byl však příliš slabý. ,,Musíme ji vzít k Mungovi, rychle, pomoz mi," řekla a Tiberius ji vzal do náruče.
,,Ty zůstaň tady, Andromedo. Musí tady zůstat někdo, kdo ví, co se děje. Budu za chvíli zpátky," řekl a přemístil se s ní krbem k Mungovi. Andromeda se ještě chvíli dívala na místo, kde právě zmizeli a poté pohledem zavadila o myslánku. Zajímalo ji, co Minerva viděla tak strašného, že ji to tolik vyděsilo. Už už se chystala ponořit se do Tiberiových vzpomínek, když na okno zaťukala sova. Andromeda sebou trhla a otevřela okno. Vzala si dopis, který byl adresován na její jméno a otevřela jej.
Drahá Dromedo,
zdravím Tě a chci Ti dát jen vědět, že se mám dobře a jsem živý a zdravý. Samozřejmě ne tak šťastný jako když jsem s Tebou. Chybí mi Tvé objetí, Tvá vůně, Tvé polibky, chybíš mi celá. Až se vrátím a bude po všem, celou Tě zulíbám a už nikdy Tě nepustím. Budeme už navždy spolu, jen Ty, já, Dora a to maličké. Těším se na svého vnoučka, určitě to bude pořádný raubíř po mně! Nebuď na Nymušku zlá, že se zamilovala do vlkodlaka, pamatuj, že ani Ty sis nevybrala někoho, koho Tvá rodina schvalovala. Srdce si nevybírá. Pozdravuj Doru a dej za mě pusu jí i malému- na bříško. Miluji tě, navždy Tvůj Ted.
Andromeda přečetla dopis a nevěřila vlastním očím. Když však pohlédla na pravý roh dopisu, všimla si data, kdy byl dopis napsán. Stálo tam 16.3.1998, což bylo zhruba týden předtím, než byl Ted zavražděn. Andromeda se rozplakala. Došlo jí, že dopis, který jí byl právě doručen, se musel ztratit cestou. Co však netušila bylo, že jí její milovaný Ted právě nejspíše zachránil život.
~ ~ ~
Olivia se procházela po bradavických pozemcích. Stále byla ještě pořádná zima, takže většina studentů zůstávala raději uvnitř hradu. Ona však potřebovala na čerstvý vzduch. Ustavičně myslela na Viktora, nemohla jej dostat z hlavy i když věděla, že byl konec. Najednou si všimla blonďatého chlapce, který právě běžel kolem jezera. Byl to Colin, jenže byl jiný. Nosil jinak vlasy a jeho svalová hmota se za poslední dobu zvětšila. Olivia se zachvěla.
,,Coline?" Zavolala na něj a doběhla až k němu.
,,Ahoj," pousmál se. ,,Copak? Potřebuješ něco?"
,,Ahoj, ne, já... jen jsem tě chtěla pozdravit. Začal jsi cvičit, moc ti to sluší," pousmála se a Colin přikývl.
,,Děkuji, jsi moc milá," řekl, když k nim přiběhla jakási drobná roztomilá brunetka s dlouhými vlasy.
,,Coline, mohli bychom se podívat dnes na to přeměňování? Už začínám být zoufalá," řekla a laškovně si natočila pramen vlasů na prst. Olivia se zamračila.
,,Jistě, doběhnu si dát sprchu, převléknu se a můžeme jít na to," uculil se Colin. ,,Omluv mě, Olivie," řekl, ale ani na ni nepohlédl a rozešel se s onou dívkou směrem k hradu. Olivia tam stála a dost dobře nechápala, co se to právě odehrálo. Uvnitř cítila zvláštní pocit, jako kdyby měla vztek, že dal přednost té dívce před ní. Žárlím snad? Blbost! Pomyslela si a zakroutila hlavou. Vrátila se zpátky do hradu do nebelvírské společenské místnosti, kde její bratr se svými spolužáky hráli karty.
,,Livy," usmál se na ni, když jej pozdravila.
,,Můžu s tebou na okamžik mluvit?" Zeptala se a Will přikývl, postavil se a šel s ní bokem.
,,Co se děje?"
,,Jde o Colina. Co se to s ním děje? Změnil se, všimla jsem si, že po něm jedou holky... krásné holky!" Zamračila se.
,,A tobě to snad vadí?" Pozvedl pobaveně obočí.
,,Ne, ovšem, že ne," zamračila se. ,,Jen mě zajímalo, proč ta náhlá změna, to je vše."
,,No, chtěl na sobě začít pracovat, více se soustředit sám na sebe než neustále na ostatní. Musím říct, že mu to fakt sluší, nemyslíš?" Uchechtl se.
,,Jo... asi... tak normálně," pokrčila rameny. ,,Jen jsem si s ním dnes chtěla popovídat a on odešel s nějakou dívkou, co jsou to za způsoby?" Zamračila se.
,,Nic ti nedluží, Livy, víš o tom, že?"
,,Samozřejmě, že to vím, co je to za otázku?"
,,Víš, někdy nevidíme to, co máme před sebou a když to odejde, zjistíme, že jsme to vlastně chtěli celou dobu," řekl prostě.
,,Nechápu o čem to mluvíš, Williame."
,,Já myslím, že ano," řekl, dal jí pusu do vlasů a vrátil se za klukama. Olivia se naštvaně vydala do své ložnice.

Cissameda (Narcissa/Andromeda)

2. března 2018 v 22:52 | Stázka |  Arty

Bellameda (Bellatrix/Andromeda)

2. března 2018 v 19:37 | Stázka |  Arty