Kapitola Třináctá: Rozloučení (část druhá)

10. ledna 2018 v 16:09 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession II
~ O týden později ~
Eddie oslavila nový rok s Andromedou, Narcissou a malým Teddym. Poprvé po dlouhé době se cítila opravdu šťastná. Tulila se k Andy jako malé opuštěné kotě a Andromeda byla stejně jako ona velmi šťastná. Připadalo jí, že má kus Siriuse u sebe a přála si, aby tady mohl být a vidět svou krásnou dceru vyrůstat. Eddie změnila styl. Řekla si, že do nového roku to chtělo něco jiného, proto si z krátkých vlasů pomocí svého daru metamorfózy udělala delší zrzavé mikádo s ofinou. Připadala si tak víc jako dívka a dospěleji. Rozhodla se přijmout jméno svého skutečného otce a stala se z ní Eddie Blacková. Prewettovým a Weasleyovým poslala novoroční přání, ve kterém jim na popud Andromedy napsala, jak moc je miluje a že je v létě opět navštíví. Nechtěla jim však slibovat, že se vrátí, protože to nevěděla a v současném stavu na to neměla ani chuť.
Ten den se v Bradavicích konal novoroční ples. Byli pozváni různí hosté hosté, mezi nimi také Viktor Krum. Ten, jakmile uviděl Hermionu, pousmál se a požádal ji o tanec a Hermiona s milým úsměvem přijala.
,,Bratříčku, nevíš, kdo je támhleten urostlý krasavec?" Zeptala se Olivia Willa.
,,To je Viktor Krum, slavný hráč famfrpálu!" Řekl jako by snad ani nevěřil vlastním uším.
,,Vypadá vážně dobře," skousla si Olivia ret a ignorovala jeho nechápavý pohled.
William překvapeně zamrkal. ,,Ne, tohle neuděláš!"
Olivia se uchechtla. ,,A proč by ne, je to můj typ," řekla a než stačil její bratr cokoli říct nebo udělat, už byla u Kruma, který právě děkoval Hermioně za tanec.
,,Nepředstavíš mne, Hermiono?" Zeptala se a sladce se pousmála.
,,A-ano," řekla Hermiona trochu zaraženě. ,,Tohle je Olivia, chodí také do Nebelvíru, o ročník níže. Viktor Krum, kamarád, kterého jsem poznala, když ještě studoval v Kruvalu," řekla, Viktor vzal její ruku a políbil ji na ni.
,,A gentleman, jak vidím," pousmála se. ,,Myslela jsem, že takoví už vymřeli, ale jak vidím, stále se najde výjimka."
,,Tak já vás tady nechám," řekla Hermiona a s překvapeným výrazem odešla.
,,Takže ty hraješ famfrpál, ano?"
,,Ano. Za Bulharsko. Máš ráda tento sport?" Odpověděl svým bulharským přízvukem a Olivia se musela pousmát.
,,Nevadí mi, ale jsem spíše na umění."
,,Kreslíš obrazy?"
,,Ano, mimo jiné. Jak dlouho se tady zdržíš?"
,,Budu tady týden, určitě bude spousta času se poznat," řekl a na tváři se mu objevil milý a okouzlující úsměv.
,,V to jediné doufám," odpověděla Olivia a Viktor ji pozval k tanci.
,,Je to v háji, kamaráde, nebudu ti lhát," řekl William, ke kterému právě přišel Colin.
,,No to teda ne, nesnažil jsem se tolik, aby mi ji vyfoukl nějaký svalnatý frajírek," založil si ruce.
,,Tak to neznáš mou sestru. Ta, když vidí chodící testosteron, tak je jako očarovaná," povzdychl si. ,,Pojď si dát raději něco k pití," pobídl ho.
,,Myslím, že to teď potřebuju," povzdychl si Colin a následoval svého kamaráda k punči.
,,Smím prosit, paní profesorko?" Uchechtl se Tiberius, který přišel k Andy zezadu. Andromeda sebou trhla.
,,Tiberie, tohle mi nedělej!" Laškovně do něj strčila. ,,A smíte, pane profesore," usmívala se a nechala Tiberia, aby ji odvedl na parket.
,,Takže jaké jsou novinky? Jak ti je? A co Eddie?"
,,Řekla bych, že skvěle. I přes nepříjemné okolnosti se cítím spokojená. Mám svou rodinu, malého, Eddie a svou sestřičku, skvělou práci, přátele... a také tebe," pohlédla mu do očí.
,,To nejlepší na konec," zazubil se Tiberius laškovně a Andromeda protočila panenky.
,,Eddie se tváří, že je v pořádku, ale vidím na ní, jak ji trápí to, co se odehrálo. Tváří se smutně, když si myslí, že se nedívám. Ztrácí se ve svých myšlenkách, myslím, že ji to změnilo."
Tiberius přikývl. ,,Jde to vidět i na jejím vzhledu," pohlédl na dívku, která právě tančila s jedním z dvojčat, nikdy nevěděl, který je Fred a který George.
,,To ano," povzdychla si. ,,Já jen doufám, že si opět najde cestu k její adoptivní rodině. Nebudu lhát, jsem ráda, že je se mnou, protože cítím, jako bych oplácela Siriusovi jeho laskavost. Víš, to jen díky němu jsme s Tedem skončili spolu. Otevřel mi oči a to nemluvím o té krásné svatbě, co nám přichystal," uchechtla se při té vzpomínce. ,,Ale taky bych ráda, aby se s nimi usmířila."
,,Já tě chápu. Je to tvá rodina, máš ji ráda. Nijak se neomezuj a řiď se svým srdcem," pousmál se Tiberius a udělal s Andy otočku.
,,Co mne teď trápí hodně, je Bellatrix. Když jsem se na nový rok dívala z okna, měla jsme dojem, že u lesa stála postava a pozorovala náš dům. Pro jistotu jsem ho zabezpečila kouzly, ale možná jsem jen paranoidní. Nicméně zajímalo by mne, co chystá."
Tiberius se zatvářil ustaraně. Opět mu vyvstala na mysl ona škola. Knihu měl právě v kabinetě, zabezpečenou těmi nejlepšími kouzly, a zatím v ní listoval jen tak zběžně. Nicméně už teď mu bylo jasné, že obsahuje tu nejmocnější magii, jakou kdy poznal. ,,Uvidíme. Zase si najdeme cestu, jak ji porazit."
,,A co když ne? Co když při tom přijdeš o život ty či Cissy? Nebo Eddie? Nebo Teddy? Co bych si bez vás počala? Nemohu už ztratit další milované," zakroutila hlavou.
,,Já vím, Andy. Vyřešíme to, přijdeme na to. Teď o tom však nemluvme. Tento večer má být plný štěstí, smíchu, tance a pití, nekažme si ho někým, jako je Bellatrix."
,,Asi máš pravdu," přikývla a uchechtla se, když se nad nimi objevilo kouzelné jmelí, které mizelo a objevovalo se, jak se mu zachtělo. Před okamžikem jej spatřila nad Minervou a Křiklanem, přičemž Minerva o krok ustoupila, ve tváři vyděšený výraz, a předstírala, že musí něco důležitého říct Hagridovi. Andromedu to pobavilo.
,,Asi vám právě ukradnu polibek, madam Tonksová," uchechtl se.
,,Jen směle do toho, pane McLaggene," řekla a Tiberius se k ní naklonil a políbil ji na rty.
,,Nebuďte nechutní," ušklíbla se Eddie, která si právě šla kolem nich pro pití. Andy jí dala jemný pohlavek.
,,Najdi si také někoho, s kým se budeš moci líbat, abys nemusela závidět ostatním," dobírala si ji Andy.
,,Ne, díky," ušklíbla se Eddie.
,,Výběr je tady dostatečný, nemyslíš?" Pozvedla Andromeda obočí.
,,Neříkám, že není, jen v současné situaci se nechci zaobírat něčím takovým, jako je vztah."
,,Proč ne? Myslím, že bys přišla na jiné myšlenky," namítl Tiberius.
,,To jistě ano," pousmála se Eddie.
Andromeda ji sevřela v náruči. ,,Tak hurá do toho, drahoušku," dala jí pusu na spánek.
,,Uvidíme," řekla Eddie a objala ji.
,,No jo, ty můj mazlíku," zachechtala se.
,,Tak já zase půjdu, nebudu vás rušit, hezky se bavte," řekla Eddie, na oba se usmála a rozešla se k punči.
,,Pamatuji si, jak Sirius do toho punče i přes zákaz ředitele Brumbála a McGonagallové nalil alkohol," uchechtla se Andromeda.
,,Jen si nemysli, teď je tam taky. Ale my budeme hloupě předstírat, že o ničem nevíme, stejně jako to dělali naši profesoři," zatvářil se Tiberius pobaveně a Andy přikývla.
,,Ať si to užijou, dokud jsou mladí."
~ ~ ~
Narcissa ležela v posteli a četla si před spaním knihu, když vtom ji vyrušil zvonek. Bylo už deset hodin večer a Narcissa se zamračila. Nechápala, kdo jí co tak pozdě mohl chtít, ale musel to být přítel, jinak by nepronikl bariérou ochranných kouzel. Vzala si raději hůlku a sešla dolů. Otevřela dveře, za kterými stal starší muž, mohl mít okolo šedesáti let, a opíral se o sochu stojící vedle vchodu. Vypadal, že je zraněný.
,,Kdo jste?" Zeptala se Narcissa a hůlkou si na něj posvítila. Připadal jí povědomý, ale nedokázala ho nikam zařadit.
,,Narcisso," hlesl. ,,Ty si mne opravdu nepamatuješ?"
Cissy se zamračila. ,,Nejsem si jistá, nedokážu vás nikam zařadit."
,,Henry, Cissy, jsem Henry," řekl a Narcissa vytřeštila oči. Henry byl muž, kterého poznala, když chodila ještě do Bradavic. Byl to strýc Anastázie, který se staral o londýnskou pobočku její matky, která založila organizaci pro pomoc kouzelnickým tvorům.
,,Co se stalo? Jste zraněný?" Podepřela ho a pomohla mu dovnitř. Zavřela za nimi dveře a posadila ho na gauč.
,,Jsem v pořádku, o mne si starosti nedělej, holčičko," mávl rukou. ,,Jde o naši organizaci. Byla napadena. Bylo to strašlivé. Z ničeho nic tam naběhli nějací kouzelníci a byla to jatka. Zabíjeli naše svěřence, všechna ta nevinná zvířata. Bohužel, dozvěděli jsme se, že to samé se stalo v naší americké pobočce," řekl a rozkašlal se.
,,Někdo dělá plánované útoky na kouzelnické tvory?" Zamračila se Narcissa.
,,Obávám se, že ano," přikývl.
,,Je to strašné, ale při vší úctě, proč s tím jdete právě za mnou?" Nechápavě na něj pohlédla.
,,Proč? Protože ty a já jsme poslední dva strážci tajemství. Všichni ostatní jsou po smrti."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama