Kapitola Dvanáctá: Dívka, která se konečně našla (část druhá)

30. prosince 2017 v 16:14 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession II
,,K čemu?" Pozvedla Hermiona obočí.
,,Cissy, drahoušku, možná bys nám všem ráda něco řekla," pohlédla na svou sestru. ,,A pokud máte nějaký popcorn, tak bych si právě teď dala!" Uchechtla se Bella.
Narcissa se zamračila. ,,Nevím, co máš na mysli, Bellatrix."
,,Ale notak, použij mozek, Cissinko," řekla Bella a pohlédla na Eddie. Narcissa vytřeštila oči.
,,Drahoušku, víš, co jsem ti za mou protislužbičku slíbila, že ano?" Usmála se Bellatrix sladce na Eddie. Ta přikývla. ,,Trošku jsem pátrala a dozvěděla jsem se zajímavé věci o tvé rodině."
,,Jako například?" Zeptala se Eddie.
,,Cissy, řekneš jí to ty nebo mám já?" Škodolibě se usmívala Bella.
Narcissa jen naprázdno polkla, ale než stačila cokoli říct, předběhla jí Molly. ,,Nechtěla jsem, aby jsi se to musela dozvědět takhle, zlatíčko," naklonila hlavu na stranu a dívala se na ni s lítostí.
,,Co abych se musela dozvědět?" Zamračila se Eddie.
Molly si skousla ret. ,,Nejprve bych ti chtěla říct, že tě všichni moc milujeme, celá tvá rodina, Weasleyovi i Prewettovi. A jsi naše holčička a je jedno, že ne pokrevní."
,,O čem to mluvíš, teto?" Dívala se na ni zmateně.
,,Víš, broučku. Když jsi byla ještě miminko, někdo tě položil před náš práh a zazvonil. Tehdy mému bratranci zemřelo dítě, novorozeně a když jsme mu napsali, co se nám událo, rozhodli se se svou ženou, že si tě vezmou a vychovají jako vlastní. Bylas tak kouzelná holčička, sama jsem si tě chtěla nechat," povzdychla si.
Eddie se najednou změnila barva vlasů ze zrzavé na rudě červenou. ,,A to mi říkáte až teď? Kdo jsou sakra mojí rodiče?" Zamračila se, Andromeda vytřeštila oči a pomyslela si metamorfomág jako moje Nym.
,,To nevím, Eddie, to já netuším," povzdychla si Molly.
,,A teď přichází ta chvíle, kdy se k diskuzi připojí také Narcissa, viď Cissy?" Uchechtla se Bellatrix.
Narcissa mlčela. Chvíli nic neříkala, protože nevěděla, jak začít. Dívala se na své prsty, pak si však povzdychla a pohlédla na Eddie. ,,První kouzelnická válka byla strašlivá. Zemřela při ní spousta výborných kouzelníků a mezi nimi i tvá matka. Byla členkou řádu a zabili ji ještě v porodnici. Smrtijed Antonin Dolohov poté, co vyvraždili celou její rodinu, přišel za ní k Mungovi a zabil ji. Slitoval se však nad její malou dcerkou, roztomilým děťátkem, které leželo v postýlce a dívalo se na něj svýma světle modrýma očima, které zdědilo po svém otci, Siriusi Blackovi. Toho zavřeli neprávem do Azkabanu a nebyl nikdo, kdo by se o tebe mohl postarat. Já sama jsem si tě nechat nemohla. Jelikož Lucius byl v řadách pána zla, naše budoucnost byla nejistá. Nevěděla jsem, zda také neskončím v Azkabanu. Po tom, co byl pán zla poražen, jsem si tě vzala a odnesla k Weasleyovým. No a zbytek víš."
Eddie tam stála s otevřenou pusou a její mozek pomalu zpracovával, co jí právě Narcissa řekla. ,,Takže já... jsem Blacková?" Zamrkala překvapeně a Bellatrix se ušklíbla.
,,Nebuď příliš nadšená, jsi jen poloviční," ušklíbla se. ,,Tvá matka nebyla čistokrevná, to proto jsi nemohla najít tu mapu."
Andromeda se na Eddie dívala a začalo jí to zpětně všechno docházet. Její modré oči, které jí přišly tolik povědomé první den, kdy ji spatřila. Oči jejího bratrance Siriuse. Náklonnost, kterou k ní ta dívka cítila nebyla vůbec taková, jaká si myslela. Spát s tebou nechci, necítím to tak, cítím jen čistou lásku, chci, abys mě milovala, přehrávala si znovu a znovu v hlavě. To děvčátko podvědomě cítilo pouto, které k sobě měly. Chtěla být jen milována a doopravdy nevěděla proč. Andromeda a Sirius měli společné rysy a oba byli laskavé povahy a Andy se tolik zastyděla, když si uvědomila, kolik bolesti způsobila vlastní vzdálené neteři.
,,Drahoušku, pojď sem," natáhla k ní Andromeda ruku. ,,Napravíme to, všechno to napravíme. Najdu si na tebe více času, budu tě milovat tak, jak by teta svou neteř měla. Ještě není pozdě, jen skloň tu hůlku. Skloň ji a budeme zase rodina," řekla Andromeda a na Eddie bylo vidět, že zaváhala. Pohlédla na Andromedu, Narcissu, Molly, Hermionu a nakonec na Bellatrix.
,,Ale notak," protočila Bella panenky. ,,Přece by ses nenechala zmást nějakým srdceryvným proslovem, fňuk, vždyť jí na tobě doteď nezáleželo, proč si myslíš, že teď to bude jiné? Ona si jen chce ochránit Hermionu. Nechce, abys jí ublížila, chce ji mít zase v bezpečí ve svém náručí, zahrnovat láskou a polibky."
,,Tohle je lež! Já a Andromeda spolu nic nemáme, lže ti!" Bránila se Hermiona.
,,Já že lžu? Já? Nesplnila jsem snad, co jsem ti slíbila?" Pozvedla Bellatrix obočí.
Na Eddie bylo vidět, že byla zmatená. Nebyla si jistá, co dělat. Bellatrix jí skutečně dala, co slíbila a dodržela své slovo, ale zase na druhou stranu teď, když Andromeda věděla, že jsou rodina, mohlo být všechno jiné. I Eddie pochopila své pocity. Najednou to všechno sedělo, zapadalo.
,,Skloň tu hůlku a pojď ke mně, Eddie," řekla Andromeda a rozevřela náruč. A v ten okamžik Eddie věděla, co dělat. Sklonila hůlku a rozběhla se k Andromedě, kterou objala. Andy ji sevřela v náruči a dala jí pusu do vlasů, které se opět změnily do normálu. ,,Odteď už bude všechno jiné, slibuji," pousmála se na ni, když se Eddie opět odtáhla.
,,Já věděla, že ti nemůžu věřit. To je ta smíšená krev," povzdychla si Bellatrix a rozhodila dramaticky rukama. ,,Zvolila sis a zvolila sis špatně. A já nemohu dovolit, aby špatné volby jiných lidí ovlivňovaly mou vlastní budoucnost. Kdo zlobí, zaslouží si trest," řekla a než stačil kdokoli jakkoli zareagovat, mávla hůlkou a vyslala kletbu, která Eddie zasáhla přímo do hrudi. Dívka vylétla vysoko do vzduchu a spadla na tvrdou zem.
,,Eddie!!!" Zakřičely Andromeda s paní Weasleyovou a rozběhly se k ní. Narcissa vytáhla hůlku a chystala se svou sestru odzbrojit, ta však zmizela v oblaku černého dýmu. Poslední, co od ní slyšely, bylo: ,,Ať rozhodne osud!" A její řinčivý smích se rozlehl celým okolím.
,,Eddie! Drahoušku," skláněly se nad ní.
,,Nebyla to avada, možná se z toho dostane," řekla Narcissa.
,,Jdu pro pomoc!" Řekla Hermiona a rozběhla se dovnitř ke krbu, kterým prošla k Mungovi.
Eddie ležela na studené zemi a všude kolem ní byla spousta krve. Andromeda vytáhla svou hůlku a snažila se krvácení zastavit. ,,Vydrž, broučku, pak už budeme opravdová rodina, prosím, vydrž," hladila ji po tváři a Eddie se malátně pousmála.
,,Je mi trochu zima, Andy," řekla a snažila se rozmrkat víčka, která se jí zavírala.
,,J-já vím, ale bude zase dobře, jen prosím vydrž, dobře?" Hladila ji po vlasech, Molly ji držela za ruku. Zbytek domu už stál venku a všichni se teď skláněli nad Eddie.
,,Co se stalo, Molly?" Zeptal se Arthur. Molly však jen zvedla hlavu a pohlédla na něj tím nejsmutnějším pohledem, který řekl vše, co potřeboval v tento okamžik vědět.
,,Miluješ mě?" Zeptala se Eddie a dívala se Andromedě do očí.
,,Moc broučku, strašně moc," snažila se usmát, ale slzy, které se jí kutálely po tváři, prozrazovaly její smutek.
V tom okamžiku uslyšeli zapraskání krbu a ven se vřítili dva lékouzelníci s lehátkem. Položili na něj Eddie a opět zmizeli pryč.
~ ~ ~
Čekárna u Munga byla zaplněna všemi, kteří přišli k Weasleyovým slavit Vánoce. Eddie byla na sále a několik lékouzelníků se ji snažilo zachránit. Trvalo to už dvě hodiny a Andromeda s Molly šílely ze všech přítomných nejvíce. Andy cítila výčitky víc, než kdykoli předtím. Cítila se zničená. Už vůbec ta myšlenka, že možná své neteři nebude moci vynahradit všechno to, co jí dlužila, ji přiváděla k šílenství a naplňovala nevýslovným smutkem. Přála si víc než cokoli jiného, aby to zvládla. Narcissa s Hermionou zatím ostatním řekly vše, co se před domem odehrálo.
,,Takže Bellatrix je naživu," hlesl pan Weasley. Tiberiovy myšlenky zavítaly k oné škole a tajemné ředitelce, která učila své studenty černou magii a obával se nejhoršího. Avšak ve chvíli, jako byla tato, se nehodilo to vytahovat a přinášet ještě více starostí. Objal Andromedu, která mu položila hlavu na rameno, a hladil ji po ruce.
Uběhlo dalších dvacet minut, když se otevřely dveře sálu a vyšel lékouzelník.
,,Tak co? Je v pořádku?" Zeptala se Andy roztřeseným hlasem.
Lékouzelník zandal hůlku do své kapsy a pohlédl na Andromedu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama