Kapitola Devátá: Škola pro čistokrevné kouzelníky (část druhá)

12. prosince 2017 v 11:55 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession II
~ 1998 ~
Bellatrix kroužila kolem Nymfadory, která teď ležela na studené zemi bradavického dvora a snažila se dosáhnout na svou hůlku. Bella jí však silně dupla botou na zápěstí, které v ten okamžik hlasitě zapraskalo a Nymfadora zakřičela bolestí. Vedle ní ležel její mrtvý manžel, Remus Lupin. Bellatrix jej zabila hned, ale s ní měla v plánu si ještě pohrát.
,,Je to dokonalý pocit zadostiučinění," zhluboka se nadechla a opět vydechla, pak na ni namířila hůlku a vykřikla: ,,Crucio!" Nymfadora se začala svíjet v bolestných křečích. Z nosu a uší jí tekla krev a nemohla se nadechnout, protože se jí sevřely plíce. Lapala po dechu, avšak nebylo jí to nic platné.
,,Přestaň, Bellatrix!" Slyšela za sebou známý hlas. Otočila se. Kráčela k ní Narcissa s hůlkou napřaženou. ,,Je to dcera naší sestry! Tohle ti nikdy nedovolím!" Mířila na ní hůlkou.
Bellatrix se ušklíbla. ,,Nebudu se tě ptát na svolení, Narcisso. Slož tu hůlku nebo skončíš špatně!"
,,Nikdy!" Řekla Narcissa pevně a semkla rty do úzké linky.
,,Fajn, řekla sis o to," mrštila po ní kletbu, kterou Narcissa odrazila. Od toho okamžiku na sebe vysílaly jednu kletbu za druhou. Nymfadora viděla rozmazaně dvě postavy bojující nad ní, nedokázala už však pořádně vnímat okolí, jen se snažila zhluboka dýchat a zvládnout bolest, která jí prostupovala celým tělem. ,,Už toho mám dost," zamračila se Bellatrix a vyslala proti své sestře kletbu cruciatus, která se okamžitě svalila vedle Nymfadory a začala se kroutit v ukrutných bolestech. Bellatrix přešla až nad ni a promluvila: ,,Zlobivé děti si zaslouží trest, copak jsi zapomněla, co nás otec učil?" Ušklíbla se a kletbu stáhla. Pak namířila svou hůlku na Nymfadoru a vykřikla: ,,Avada kedavra!" A jediná dcera Andromedy a Teda Tonksových vydechla naposledy.
Bellatrix se rozběhla zpátky do hradu a první, koho si všimla, byla mladá Ginny Weasleyová. Po cestě zabila ještě jakousi studentku Nebelvíru a vyslala kletbu přímo na ni, kterou však kdosi odrazil.
,,Moji dceru ne, ty mrcho!" Uslyšela hlas Molly Weasleyové.
Ušklíbla se. ,,Tak pojď, ty domácí puťko," řekla pobaveně a vyslala proti Molly kletbu. Obě si jich několik vyměnily a Bellatrix pochopila, že tu ženu nejspíše podcenila. Byl to jen okamžik nepozornosti a její tělo znehybnělo. Nemohla pohnout ani rukama, ani nohama, dokonce ani promluvit. Seběhlo se to rychle a ona cítila, jak se její tělo trhá na stovky malých kousků. A pak už byla jenom tma.
~ ~ ~
Rabastan Lestrange, mladší bratr Rudolfuse, který chodil s Bellatrix do ročníku byl jedním z mála smrtijedů, kterým se podařilo uprchnout. Ten večer, kdy ulehl v chladné jeskyni v horách, se mu poprvé zjevila ve snu.
,,Rabastane, přestaň se tady skrývat jako zvíře. Co by si náš pán pomyslel?" Zeptala se Bellatrix, která se na něj dívala zeshora.
,,B-Bello?" Nechápavě se zvedl a pohlédl na ni s tázavým pohledem v očích.
,,B-Bello?" Napodobila ho a ušklíbla se. ,,Laskavě se seber a vrať se pro mě! Mé tělo leží v hrobce naší rodiny Blacků. Ale problém je, že je tak trochu na kousky," ušklíbla se. ,,Budeš potřebovat Narcissinu krev, vykonat obřad a vyřknout jednoduché zaklínadlo, které mne přivede zpátky."
,,Jaké zaklínadlo?" Zeptal se a úžasle na ni hleděl.
,,Ferrumino committo. Ale předtím musíš počkat na úplněk. Nakreslíš na zem pentagram, do něj poskládáš mé tělo a každý kousek potřeš krví mé sestry. Světlo měsíce musí dopadat na mé tělo a pak už jen vyřkneš zaklínadlo a je to. Jednoduché," ušklíbla se.
,,A jak podle tebe seženu Narcissinu krev?" Nechápavě pozvedl obočí.
,,Jakkoli! Ale nezabíjej ji, nesmí zemřít, je ti to jasné?"
Přikývl. ,,Jo."
,,Fajn, tak se na to vrhni, úplněk je už za pět dní. A nezapomeň, ferrumino committo," řekla a zmizela pryč.
Když se Rabastan ráno probudil, usoudil, že to byl pouze šílený sen a uchechtl se. ,,No jo, ale bylo by fajn tě mít zase zpátky, Bello," povzdychl si a šel si ulovit do lesa něco k snědku.
Když tu noc ulehl, přišla znovu a další noc opět, až už si říkal, že to nemohl být jen sen a rozhodl se, že se pokusí splnit to, co mu uložila. Největším problémem byla krev její sestry. Narcissu stále hlídali bystrozorové, nemohl se tam jen tak objevit, aniž by jej nechytili. Pojídal právě pečenou veverku, kterou ulovil pomocí hůlky, když dostal nápad. Ale Bellatrix má ještě jednu sestru, pomyslel si. Krvezdrádkyni Andromedu. A pak si představil, jak by se asi tvářila, kdyby zjistila, čí krev to doopravdy byla. Musel se rozesmát a rozhodl se, že to skutečně udělá.
Ještě tu noc se přemístil na okraj lesa, ze kterého bylo dobře vidět na dům. Zdálo se, že je kolem klid a nikdo jej nehlídá. Opatrnými kroky se proto vydal k domu.
Andromeda nespala. Měla napuchlé oči od pláče a dívala se hypnotizovaně na malého Teddyho, který spokojeně spinkal v postýlce. Molly jí před pár dny navrhla, že by mohla bydlet nějaký čas u nich, aby nebyla tak sama, avšak Andromeda nechtěla Weasleyovi obtěžovat, sami toho měli na svém talíři víc než dost. Teď už však věděla, že to nedokáže. Žít v domě, který na ni dýchal tolika vzpomínkami, ze všech fotek se na ni usmívali Ted s Nym a ona se při každém pohledu na ně hroutila. Nemohla tady už déle být. Lehla si do postele na stranu jejího manžela a marně se pokoušela nasát poslední zbytky jeho vůně, kterou ve svých peřinách zanechal. Byla už téměř úplně pryč. Nepřevlékla postel, ani jeho, ani od Nym. Nedokázala si připustit, že jsou pryč a že už je nikdy znovu nespatří, neobejme a nepolíbí. Schoulila se do klubíčka a znovu se rozplakala, když vtom uslyšela cvaknutí zámku u vchodových dveří. Zpozorněla, posadila se a sáhla po hůlce. Pohlédla na Teddyho, který nerušeně spal a opatrně kráčela ke dveřím ložnice, které za sebou zavřela a tiše se vydala ke vchodovým dveřím. Když k nim došla, byly zavřené a nikde nikoho neviděla. Povzdychla si a zakroutila hlavou nad tím, jak paranoidní byla, avšak když šla zkontrolovat obývací pokoj, uviděla siluetu, která seděla v křesle. Namířila na ni hůlku.
,,Kdo jste a co ode mě chcete?" Zamračila se.
Ona postava se postavila a vyslovila lumus, přičemž se místnost zalila světlem. Andromeda poznala Rabastana Lestrange.
,,Co tady děláš?" Mířila na něj dál hůlkou, ruce se jí třásly a myslela na Teddyho, který spal vedle v pokoji.
,,Uklidni se, Medo, nepřišel jsem ublížit tobě, ani tomu děcku," ušklíbl se. ,,Něco od tebe potřebuji."
Andromeda se trochu uklidnila. ,,Co bych ti já tak mohla dát?" Pozvedla obočí.
,,Trochu své krve."
Andromeda překvapeně zamrkala. ,,K čemu ti bude má krev?"
,,Ke vzkříšení tvé sestry Bellatrix," odpověděl jí klidným hlasem.
,,Cože?" Zamračila se. ,,Co to tady na mě zkoušíš? Bellatrix je pryč, nikdo nemůže mrtvé přivést zpátky."
,,Možná. Ale stejně budu potřebovat tu krev."
,,Ale já ti ji nedám!" Řekla pevným hlasem a namířila hůlkou výše přímo na jeho obličej.
Rabastan si povzdychl. ,,Hele, Medo, vždycky jsem tě měl rád a nerad bych ti ublížil. Takže to pojďme vyřídit v klidu a já zase půjdu."
,,Na to zapomeň! Mou krev nezískáš!" Řekla a Rabastan jen zakroutil hlavou. Mrštil po Andromedě kletbu, kterou však odrazila.
,,Jednu se ti odrazit nepovede. Jsi slabá z událostí, co se seběhly za poslední dobu. Uplakaná a nevyspaná. Tohle vyhrát nemůžeš," řekl a mrskl po ni další kletbu.
,,Uvidíme!" Zamračila se, ale věděla, že měl pravdu. Byla zesláblá, několik dní nespala a jen horko těžko se udržela na nohou. Netrvalo dlouho a jedna z kleteb ji opravdu zasáhla a Andromeda spadla na zem, její hůlka se odkutálela pryč. Rabastan toho rychle využil, přiskočil k ní a obkročmo se na ni posadil.
,,Neboj, budu šetrný," řekl a napíchl jí žílu. Andromeda se pokusila bránit, ale nebylo jí to nic platné, byl zkrátka silnější. ,,Budu té krve potřebovat trochu víc," řekl a pohladil ji po vlasech. Andromedě se z úbytku krve v jejím těle dělalo špatně. ,,Ještě chvilku, Medo," řekl, ale když viděl, že se jí přetáčejí oči a upadá do bezvědomí, přestal. Hůlkou zastavil krvácení, vzal ji do náruče a položil ji opatrně na gauč. Byla napůl mimo a ztěžka oddychovala. ,,Ještě jedna věc," řekl a namířil na ni hůlku. ,,Obliviate!" Pohladil ji po tváři a odešel.
~ ~ ~
,,Bellatrix," překvapeně zamrkal, když se žena před ním zjevila živá a z masa a kostí.
,,Trvalo ti to," nakrčila nos.
,,J-já si nebyl jistý, zda to nebyl pouhý sen," díval se na ni stále s úžasem. ,,Ale jak je to možné?"
,,Jsem zkrátka mocnější čarodějka, než za jakou mne ostatní považovali. A teď už pojď, čeká nás práce. Společně vrátíme čistokrevným rodinám jejich lesk a slávu."
,,Jistě, ale... je tady ještě jedna maličkost, kterou bych ti rád sdělil," tvářil se ustaraně, ale v duchu se smál.
,,Ano?" Pozvedla Bella obočí.
,,Nesehnal jsem Narcissinu krev."
Bella mu věnovala nechápavý pohled. ,,Ale vždyť... vždyť jsem zpátky."
,,Jo," ušklíbl se. ,,Za to poděkuj Medě," řekl a Bellatrixin obličej začal měnit barvy od smrtelně bledé až po rudou vztekem. Rabastan už to nemohl vydržet a vyprskl smíchy. Byl vděčný, že neměla svou hůlku.
,,Zabiju těěě!!!"" Začala křičet a vrhla se na něj. Rabastan se stačil včas vzpamatovat a se záchvatem smíchu se dal na útěk.
~ ~ ~
Bellatrix a Rabastan společně našli starý opuštěný hrad na pobřeží Severního Irska, který za pomoci dalších zbylých Smrtijedů dali dohromady. S největší opatrností Bellatrix našla své první následovníky z různých koutů Evropy. Ti, co znali příběh, který se udál, se chtěli od ní naučit tajemství nesmrtelnosti. Takové, které ani sám pán zla nedokázal najít. Bellatrix jim přislíbila za jejich věrnost, že je naučí všemu, co sama znala. Nejprve toto místo sloužilo pouze jako útočiště pro ni a ty, kteří byli ochotni se od ní učit, postupně se však její řady rozrůstaly. Bylo to právě uprostřed léta, kdy ji napadlo vybudovat z tohoto místa kouzelnickou školu, kterou by řídila k obrazu svému a pokračovala v práci svého pána. A jak řekla, tak také učinila. Studenti čistokrevných rodin se začali hrnout a Bellatrix nechávala, ať za ni vše vyřizuje Rabastan. Ona sama toužila zůstat v utajení, aby se mohla pomstít těm, kteří měli co dělat se smrtí Voldemorta a nechtěla si nechat ujít ten moment překvapení na jejích tvářích až zjistí, že to byla právě ona, která překonala i jeho a ovládla kouzelnický svět. Věřila také, že jakmile se jí podaří získat zpátky knihu, Morgana se k ní vrátí. Byl to pro ni jeden z nejdůležitějších cílů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama