Skutečné sestry Blackovy

19. října 2017 v 12:10 | Stázka |  Zajímavosti
Jak všichni víte, JK Rowlingová spoustu svých charakterů založila na skutečných osobách. Já, jakožto velký snílek, jsem si vždy představovala, jak se budu procházet Hyde Parkem, posadím se na lavičku a najednou se vedle mě posadí postarší dáma a představí se jako Andromeda Tonksová či Narcissa Malfoyová. Dlouho jsem pátrala, zda jsou tyto dámy také skutečné, až jsem to konečně zjistila. Sestry Blackovy jsou skutečně inpirovány reálnými osobami, které bohužel již nežijí.

Mitfordovi (Blackovi) byli britská aristokratická rodina.

Unity Mitford - Bellatrix - Byla zamilovaná do německého vůdce, jehož jméno nechci vyslovit a který byl inspirací pro Voldemorta.

Jessica Mitford - Andromeda - Oblíbená autorka JK Rowlingové, která od ní přečetla snad každou knihu, se vzdala svého postavení v aristokratické rodině, jelikož neuznávala jejich politické přesvědčení a také spoustu dalších věcí. Napsala knihu Hons and Rebels, kterou momentálně čtu a ve které popisuje vzpomínky na dětství, život a svůj vztah s rodinou a svými sestrami. Bohužel, kniha nebyla přeložena do češtiny, ale dá se sehnat přes internet anglicky, německy či francouzsky.

Diana Mitford - Narcissa - se vdala za britského muže vysokého postavení, který byl nejen šlechtic, ale také politik. Jako Narcissa byla také velmi půvabná, avšak velice chladná.

Sestry Mitfordovy byly tehdy něco jako jsou dnes Kardashianky, stejně sledované a opěvované. Doteď existují lidé, kteří jsou jími a jejich rodnou fascinováni a píšou o nich knihy.

Tak co na ně říkáte?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama