Kapitola Třetí:Odjezd do Bradavic (část první)

24. října 2017 v 16:58 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession II
~ No man is rich enough to buy back his past. ~
- Oscar Wilde
Bylo chladné zářijové dopoledne a na nádraží King's Cross se to hemžilo lidmi. Ginny s Eddie a Hermionou stály se svými kufry nedaleko přepážky devět a tři čtvrtě s paní Weasleyovou, která se je starostlivě ptala, zda si vzaly všechny knihy, zda mají dostatek ponožek a spodního prádla a zda jim neměla zabalit do vlaku ještě více jídla.
,,Jsme v pohodě, mamko," usmála se Ginny.
,,Jo, teto, neměj strach, nezemřeme tou cestou vlakem hlady," ušklíbla se Eddie.
Molly jí upravila límeček. ,,Hlavně se teple oblékejte, ať nenastydnete. Podzimy už nejsou, co bývaly," povzdychla si.
,,Dobře, mamko," protočila Ginny panenky.
,,Hele, Eddie, kdopak ti právě prošel přepážkou," šeptla Hermiona a zazubila se. S kočárkem si to k nim kráčela Andromeda a usmívala se. Eddie zrudla a srdce jí začalo bušit jako na poplach.
,,Co tady děláš, drahoušku?" Zeptala se Molly a dala jí pusu na tvář.
,,Chtěla jsem se projet vlakem, zavzpomínat na staré dobré časy," pousmála se Andromeda, Arthur se zubil na malého Teddyho a polechtal ho na bříšku, načež se Teddy začal smát a chytil mu svou malou dlaní prst. ,,Navíc bych asi neriskovala přenášet se s malým. Je ještě moc křehký na něco takového," usmála se na Teddyho, který se právě snažil dát si prst pana Weasleyho do pusy. ,,To se nežužlá Tedíčku, notak, nech prstíček," řekla Andy a Arthur mu opatrně prst vyndal z ručičky.
,,Je to drahoušek, bude nám doma chybět," povzdychla si Molly.
,,Ale můžete ho kdykoli přijít navštívit," pousmála se Andromeda.
,,Napadlo mě, co kdybyste k nám s Teddym přišli na Vánoce?"
,,Ach Molly, děkuji, ale nechci vás obtěžovat ještě o svátcích. Už tak jste toho pro mě udělali až až," odpověděla.
,,Nesmysl. Budeme slavit všichni pospolu. Přijde i Harry a Hermiona, přijdeš taky," rozhodla.
,,Tak dobře, Molly," uchechtla se Andromeda její přímočarosti. ,,Přijdu ráda," řekla a Hermiona s Eddie si vyměnily významné pohledy.
Hermiona se rozhlédla kolem sebe a zpozorovala několik tváří, které nikdy předtím neviděla. Prváci radostně pobíhali po nástupišti, smáli se, dováděli a s neskrývaným nadšením si prohlíželi bradavický expres. Hermiona si povzdychla, protože každý rok měli nastoupit do Bradavic noví a noví studenti, kteří nikdy nepoznají Brumbála, Lupina či Moodyho a další, kteří padli ve válce, aby tyto nové generace mohly vést lepší život beze strachu a studu za svůj původ. Každým rokem budou víc a víc vzdálení od událostí, které se zde odehrály, od lidí, kteří zemřeli, až jednou budou jen pouhou kapitolou v dějinách čar a kouzel, při které budou studenti usínat. Ta představa přišla Hermioně velmi skličující. Z myšlenek jí vytrhl bradavický expres, který zahoukal, aby si i poslední opozdilci nastoupili a nezmeškali jeho odjezd. Eddie se mohla přetrhnout, aby Andromedě pomohla s kočárkem nastoupit.
,,Děkuji," usmála se na ni Andy a Eddie se zazubila.
,,Pro dámu cokoli," mrkla na ni a otočila se, aby následovala do kupé Hermionu a Ginny, jenomže si nevšimla vozíku s občerstvením, zakopla a natáhla se v uličce jak dlouhá, tak široká.
Andromeda překvapeně zamrkala. ,,Jsi v pořádku?"
Eddie se zvedla a byla červená až na zadku. ,,Jo," pípla a rychlým krokem se vydala za těma dvěma a na Andromedu se ani nepodívala. ,,Skvělé, Eduardo, fakt výborné," mumlala si pro sebe. ,,Víc ses ztrapnit nemohla, že?" Zaklela a otevřela dveře kupé, ve kterém seděly Ginny s Hermionou.
,,Kdepak jsi se zdržela?" Uchechtla se Hermiona významně.
,,Ale... jen jsem zakopla o nějaký blbý vozík a rozplácla se velice trapně na zemi," zabručela a posadila se vedle Hermiony.
,,A viděl tě někdo?" Uchechtla se Ginny.
,,Jenom Andromeda," mávla rukou. ,,To je v pohodě," řekla, ale Hermiona poznala tu ironii v jejím hlase a tiše se zasmála.
,,Nevím jak vy, ale já se docela na náš poslední ročník těším," promluvila po chvíli opět Ginny. ,,Mohl by to být první klidný rok v Bradavicích."
,,To ano, snad už se nic nestane. Myslím si, že si ten klid konečně zasloužíme," ušklíbla se Hermiona.
,,To ano," přikývla Ginny a pohlédla na Eddie. ,,Tebe vlastně dnes budou zařazovat do koleje, že ano?" Usmála se.
,,Ano," přikývla Eddie.
,,Kam by ses nejraději dostala?"
,,Nejspíše do Nebelvíru, abych mohla být s vámi," pousmála se.
,,Také doufám, že budeme všechny spolu," přikývla Ginny.
,,Doufám, že jsou v Nebelvíru pěkné holky!" Zazubila se Eddie.
,,Copak, jeden objev ti snad nestačí?" Pozvedla Hermiona obočí.
,,Jaký objev?" Překvapeně zamrkala Ginny a Eddie se na Hermionu zamračila.
,,To je tajné," ušklíbla se.
,,Ale notak! Řekni mi to, když už jste to takto načaly! Chci to taky vědět, jsem zvědavá!" Zakňourala.
,,Faaaajn!" Protočila Eddie panenky. ,,Vsadily jsme se s Hermionou, že sbalím Andromedu," řekla a Ginny překvapeně zamrkala.
,,To má být vtip?" Podívala se z jedné na druhou.
,,Obávám se, že ne," uchechtla se Hermiona. ,,Eddie si naivně myslí, že jí tato sečtělá, životem ponaučená dáma podlehne jako jedna z jejích spolužaček z Krásnohůlek," ušklíbla se.
,,Taky že jo! A pak půjdeš na rande s buchtou, kterou ti vyberu," ušklíbla se na ni zpátky a Hermiona zrudla.
,,Moment, moment, buchtou jsi myslela... holku? Proč by Hermiona chodila na rande s holkou?" Nechápavě se na ni Ginny podívala.
,,Ha-ha-ha, Hermiono, zdá se, že nejsem jediná, kdo tady má před Ginny a ostatními tajemství," řekla pobaveně.
,,Na tos neměla právo," zamračila se Hermiona a stále více rudla.
,,Děláš si legraci, že ano?" Zeptala se stále udivená Ginny. ,,To jsem v tomto kupé jediná na kluky?"
,,Už to tak vypadá," ušklíbla se Eddie pobaveně.
,,Ale já to nechápu. Vždyť jsi chodila s Viktorem Krumem."
,,Jo, chodila. Ale nebylo to ono," odkašlala si a ošila sebou, protože jí tato konverzace nebyla zrovna dvakrát příjemná. ,,Každý v jistém věku experimentuje."
,,A jak jsi na to tedy přišla? Měla jsi snad něco s dívkou?"
Hermiona sebou znovu ošila. Vzpomněla si, co cítila, když uviděla Bellatrix, jak jí motýlci vylétali z břicha z oné čarodějky, která však již nebyla mezi živými. Instinktivně si sáhla na přívěsek, který jí visel na krku. ,,Ne. Jen vím, co cítím, když vidím nějakou, která se mi líbí."
,,Aha," byla její jediná reakce, kterou následoval smutný výraz.
,,Děje se něco, Ginny?"
Zakroutila hlavou. ,,Já jen... vzpomněla jsem si na Rona. Jak moc do tebe byl zamilovaný a chystal se tě po válce pozvat ven," řekla a v kupé se rozhostilo ticho.
~ ~ ~
Andromeda seděla v samostatném kupé s Teddym, kterého držela v náruči. Mírně s ním pohybovala ze strany na stranu a Teddy klidně ležel a cumlal si paleček. Andy se ho tento zlozvyk snažila odnaučit, ale Teddy byl právě ve věku, ve kterém strkal do pusy vše, co se dalo.
,,Dáme ti raději dudlíček, co říkáš?" Zeptala se a naklonila se do kočárku pro malý modrý dudlík. Teddy, když jej uviděl, změnil barvu vlásku na stejný odstín modré a Andy se pousmála. ,,Líbí se ti, viď? Tak si ho dej do pusinky," řekla a dala mu dudlík k pusince. Teddy ji otevřel a začal dudlík cumlat. ,,Takhle je to lepší, drahoušku," pousmála se a dala mu pusu na čelo. Poté se zahleděla z okna na rychle ubíhající krajinu a povzdychla si. Naposledy, když v tomto vlaku seděla, byl Ted ještě naživu a s ní. Najednou jakoby se vše proměnilo a ona byla zase o několik desítek let zpátky.
,,Dromedo?" Uslyšela a otočila se. Ve dveřích stál chlapec plavých vlasů a rošťácky se na ni usmíval.
,,Tede," vzdychla a chlapec se posadil naproti ní.
,,Bellatrix se zdá být zabraná do konverzace s Malfoyem, tak jsem si řekl, že se tady k vám vloupu," uchechtl se.
,,Tak pozor, ať tě tady nenachytá, Tonksi," ozvalo se vedle Andromedy. Překvapeně pohlédla vedle sebe a uviděla Stázku, jak se tulí k Narcisse.
,,Vidím, že ty také riskuješ," řekl a Stázka se zazubila.
,,No jo, nenechala bych si ujít ani minutu se svou milovanou," dala Cisse polibek.
,,Vy dvě k sobě prostě patříte," poznamenal Ted. ,,Stejně jako my dva," pohlédl na Andromedu, která se na něj usmála.
,,Nepolíbíš mě taky?" Zazubila se.
,,Že váháš, zmijozelská princezno," naklonil se k ní a přitiskl své rty na ty její.
,,Mrzimorský princi," uchechtla se a políbila ho zpátky. ,,Že mě nikdy neopustíš?" Zeptala se najednou a pohlédla mu starostlivě do očí.
,,Nikdy."
,,Slibuješ?"
,,Slibuji."
Vtom se ozvalo zatroubení a Andromeda sebou trhla. Vlak právě zastavil v Prasinkách. Rozhlédla se a zjistila, že je ve vlaku a malý Teddy spokojeně spinká v kočárku. Oddychla si. Byl to jen sen, pomyslela si. Jeden z těch snů, které ji pronásledovaly téměř každou noc. O Tedovi, o její holčičce, o její sestře Narcisse, která jí chyběla a o spoustě dalších, živých i mrtvých. Někdy už měla pocit, že nedokáže odlišit realitu od snu, protože se to zdálo být tolik skutečné. Celá se třásla, dívala se na místo, kde ještě před chvíli seděl Ted a kde se k sobě tiskly Anastázie s Narcissou. Naprázdno polkla a postavila se. ,,Tak dobře, Teddy, jsme tady, musíme vystoupit," řekla roztřeseným hlasem, vzala všechny věci a vyšla z kupé.
,,Andromedo?" Ozval se za ní známý hrubý hlas, ve kterém byl slyšet podtón překvapení. ,,Počkej, pomůžu ti," řekl onen muž a pomohl jí z vlaku s kufrem a kočárkem.
,,Hagride," pousmála se a objala ho. ,,Děkuji ti."
,,Ale co tady děláš?" Překvapeně zamrkal.
,,Minerva mi nabídla místo. Budu učit místo ní přeměňování," usmála se.
,,Ale to je zase dobře, že tady s námi budeš. A i tenhle chlapák. Ty jsi Teddy, že ano? Ty jsi ale kus mužského, tedy spíše malý kousek, ale jsi šikula, to jde vidět," zachechtal se.
,,Je to zlatíčko, skoro nepláče," usmála se na malého, který zrovna chňapl Hagrida za jeho plnovous.
,,Auu, ty jsi ale rošťák, co?" Jemně ho polechtal svým velkým ukazovákem a Teddy se zasmál. ,,Budu se na tebe těšit, Andromedo, ale teď musím jít. Odvést tyhle prcky do hradu. Ty pojedeš asi kočárem, co? Počkej, pomůžu ti to všechno naložit," řekl, usmál se a šel s Andromedou až ke kočárům. Zvedl do něj kufr a poté složený kočárek. Teddy ležel Andromedě v klíně. ,,Tak šťastnou cestu, uvidíme se později," řekl a pohladil Andy po ruce.
,,Díky, Hagride, budu se těšit," usmála se na něj a kočár se rozjel k Bradavicím.
,,Nové dobrodružství začíná, Teddíčku," usmála se na svého vnoučka a ten pisklavě zajásal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama