Kapitola Třetí:Odjezd do Bradavic (část druhá)

24. října 2017 v 16:59 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession II
Jako každý rok bylo vyučování zahájeno rozřazovacím ceremoniálem. Hermiona s Ginny seděly u nebelvírského stolu a gesty povzbuzovaly Eddie, která vyčnívala mezi malými prváky v řadě. Cítila se trapně. Stála tam a ředitelka Minerva McGonagallová právě dávala proslov. Eddie hodila po Hermioně naštvaný pohled, protože jí McGonagallová jako kočka rozhodně nepřišla, ale stejně neměla v plánu jejich sázku prohrát a přemýšlela o kruté odplatě.
Andromeda se mezitím nenápadně posadila k učitelskému stolu. ,,Omlouvám se, mám zde malého vnoučka, chvíli trvalo, než jsme ho s madam Pomfreyovou uspaly," řekla muži sedícímu vedle ní.
,,To je v pořádku, jsem si jistý, že Minerva tvou absenci ani nezaznamenala, Andromedo," zazubil se na ni muž. Jeho hlas jí přišel velmi povědomý. Zvedla proto hlavu, aby na něj pohlédla a v ten moment zkoprněla.
,,T-Tiberie?" Překvapeně zamrkala. ,,Co tady-? Jak-?"
,,Také tě zase rád vidím," pobaveně se na ni díval.
,,Ahh, promiň mi mé způsoby, zaskočil jsi mne. Samozřejmě je to milé překvapení. Odpusť mi mou zvědavost, ale učíš tady dlouho?" Zeptala se překvapeně.
,,Ne, dnes jsem tady poprvé. Po tom, co se dělo na ministerstvu, jak zkorumpované bylo, jsem si řekl, že bych možná rád změnil práci," pousmál se. ,,A ty? Také první den."
,,Ano, to je pochopitelné. A ano, jsem zde také poprvé. Přišla jsem převzít místo po Minervě, přeměňování," pousmála se. ,,A co tady učíš ty?"
,,Já jsem vzal ono prokleté místo obrany proti černé magii," uchechtl se. ,,Tak uvidíme, jak dlouho tady vydržím," řekl pobaveně.
,,Snad tě hned první den nesní bazilišek, byla by tě škoda," zavtipkovala Andy.
,,Myslíš, jo?" Zazubil se a mrkl na ni.
Andromeda si uvědomila, jak flirtovně mohlo vyznít, co řekla a zrudla. ,,Umm, já jsem to nemyslela-"
,,V pořádku, Andromedo, jen si tě dobírám," zachechtal se. ,,Takže ty tady máš vnuka, ano?"
Přikývla. ,,Je to ještě miminko, ale jeho rodiče," skousla si ret. ,,Zkrátka jsou oba mrtví, stejně jako Ted a já jsem jediná, kdo mu zbyl. Minerva byla tak laskavá, že domluvila s madam Pomfreyovou hlídání."
,,Slyšel jsem o tom a je mi to moc líto. Kdybys kdykoli cokoli potřebovala, jsem tady pro tebe," mírně se pousmál a nepatrně jí stiskl ruku.
,,Díky, moc si toho vážím," pokusila se o úsměv a ruku mu stiskla zpátky. ,,No a co ty? Manželka? Děti?" Pokusila se změnit téma.
,,Děti sedí támhle, u nebelvírského stolu. Ty dvě blonďaté hlavy," zazubil se. ,,Jsou to dvojčata. William a Olivia. Jsou právě v šestém ročníku. Můj synovec tady také studoval, Cormac, ale teď dodělal OVCE a stal se bystrozorem," pousmál se.
,,A jejich matka?" Zeptala se znovu Andromeda.
,,Alison zemřela při porodu," řekl a povzdychl si.
,,Promiň, to jsem netušila," pohlédla na něj soucitně.
,,To nic, Andy. Byla to mudlovská dívka. Měla úplně stříbrné vlasy a velké modré oči. Byla to láska na první pohled," zasnil se a usmál. ,,Když zjistila, kdo jsem, měsíc se mnou nemluvila," zachechtal se. ,,Ale nakonec si mě vzala a dala mi tyhle dva milované skřítky," usmál se.
,,Nezlobili se na tebe rodiče, protože nebyla čistokrevná?"
,,No jo, zlobili, ale když pochopili, že mi nedomluví, tak se s tím nějak smířili. Otec se mnou moc nemluvil, ale matka... no víš, jaké jsou matky."
,,Kéééžby," ušklíbla se, protože si vzpomněla na tu svou, která se podílela na jejím vypálení z gobelínu.
,,No jo, Blackovi jsou kapitola sama o sobě, bez urážky," pokrčil rameny.
,,Neboj, sama to vím. Já byla taková černá ovce rodiny," protočila panenky.
,,Možná proto jsi mě tehdy tolik pobláznila, bylas jiná," řekl a Andy se jen nepatrně pousmála. Vybavila se jí scéna u jezera, jak ho tam nechala jen tak stát s jediným polibkem, který mu kdy věnovala a nenapadlo ji, že by ho kdy mohla potkat znovu. Říkala si, jaká ironie osudu to byla, že tady teď vedle něj seděla a měli spolu strávit v Bradavicích minimálně rok.
,,To je z mé strany vše. A nyní přejdeme k samotnému rozřazování," řekla Minerva a jeden prvák po druhém se začali střídat na židli. Andromeda s Tiberiem dále věnovali pozornost ceremoniálu.
,,A nakonec Eduarda Prewettová," vyslovila její plné jméno a Eddie se otřepala. ,,Přestoupila k nám z Krásnohůlek a bude chodit do sedmého ročníku," řekla a Eddie se posadila na židli. Minerva jí na hlavu nasadila Moudrý klobouk.
,,Mmm, Eddie, Eddie. Moc dobře jsem znal tvého otce, Nebelvír, že ano?" Eddie přikývla. ,,Ale ty jsi jiná. Vidím v tvé hlavě, jak moc ráda by ses přidala ke svým přátelům v Nebelvíru, avšak nemáš vlastnosti, kterými se Nebelvírští vyznačují. Vím přesně, kam tě poslat."
,,Noták, patřím do Nebelvíru, celá má rodina tam chodila," zaprotestovala.
,,Ale kdepak, nechodila," odpověděl klobouk.
,,No jo, má matka chodila do Krásnohůlek, myslela jsem rodinu z otcovy strany."
,,Ty patříš do Zmijozelu!" Rozhodl klobouk a Eddie se zamračila.
,,To tedy nepatřím!" Ohradila se.
,,Moudrý klobouk rozhodl," řekla ředitelka. ,,Běžte se prosím posadit na své místo, slečno."
Eddie naštvaně vstala a šla se posadit ke zmijozelskému stolu. Ginny s Hermionou jí věnovaly soucitné pohledy.
,,To je tak nefér, pitomý klobouk!" Zaklela Eddie po hostině, když stála se svými dvěma kamarádkami na chodbě.
,,Alespoň máme spolu většinu hodin," řekla Ginny, aby ji utěšila.
,,Ale přijdu o všechnu legraci ve společence," zamračila se. ,,A budu na pokoji s úplně cizími lidmi," založila si ruce.
,,Slečno Prewettová," oslovila ji Minerva McGonagallová.
,,Ano?" Tvářila se rozzlobeně.
,,Mám pro vás návrh," řekla. ,,Je mi jasné, že nechcete spát s prváky v jedné ložnici a kapacita ložnic pro vyšší ročníky je již zaplněná. Máme však volný jeden pokoj, který patřil kdysi třem našim studentkám, které zde měly privilegované podmínky, když byl ředitelem ještě profesor Dippet. Od té doby pokoj nikdo neobýval, ale pokud chcete, můžete se do něj nastěhovat."
,,Paráda!" Zajásala Eddie. ,,Moment, má to nějaký háček?" Podívala se na ředitelku podezíravě.
,,Ne, žádný háček to nemá, slečno."
,,Prima. Takže můžou se nastěhovat i holky? Říkala jste, že jsou tam tři postele, pokud jsem správně slyšela."
,,Obávám se, že to nebude možné. Slečna Weasleyová se slečnou Grangerovou jsou studentkami Nebelvíru a ona ložnice patří Zmijozelu."
,,Ah tak," pohlédla Eddie na ty dvě. ,,Dobře, je to lepší, než drátem do oka, žejo," ušklíbla se.
,,Výborně, následujte mne tedy, prosím."
,,Jojo. Tak dobou dámy, uvidíme se zítra," rozloučila se a vydala se za ředitelkou.
,,Komu myslíš, že ten pokoj patřil?" Zeptala se Ginny Hermiony.
,,Nemám nejmenší tušení," odpověděla.
~ ~ ~
Ředitelka odvedla Eddie do její ložnice, předala jí rozvrh a popřála dobrou noc. Jakmile za sebou zavřela dveře, Eddie se rozplácla na jednu z postelí a povzdychla si. ,,Alespoň tady budu mít soukromí," snažila se najít na tom tu lepší stránku, protože počítala s tím, že ji klobouk zařadí do Nebelvíru a bude moci trávit všechen svůj čas s Ginny a Hermionou. Štvalo ji, že se nebudou moci navštěvovat ani ve společenských místnostech a toto pravidlo jí přišlo poněkud hloupé, protože z Krásnohůlek na to nebyla zvyklá.
Eddie se rozhlédla po pokoji, který jí přišel depresivní. Starý nábytek tmavých barev v ní vyvolával pocit úzkosti. Nemohla se dočkat, až to tady trochu oživí. ,,Alespoň že utřeli prach a vyměnili po těch sto letech prostěradla," ušklíbla se. Postavila se a přešla ke skříni, kterou otevřela. Byla prázdná, pouze několik věšáku viselo na dřevěné tyči ve vrchní části skříně. Na vnitřní straně bylo zrcadlo a vedle několik poliček, do kterých měla v plánu naskládat si trička. Nebyla moc pořádná, takže počítala, že i vybalení kufru jí zabere spoustu času. Zavřela dveře skříně, které nepříjemně zavrzaly, až Eddie vyskočila husí kůže. Vedle skříně a nad postelemi bylo několik poliček na knihy. Nejvíce místa zabíraly tři psací stoly a tři postele, jinak v pokoji už nic nebylo. Výhodou bylo, že pokoj měl vlastní koupelnu. Řekla si proto, že zkontroluje její stav, vykoupe se, umyje si zuby a půjde si lehnout. Jak řekla, tak také udělala. Koupelna byla čistá a voda tekla horká. To se Eddie zamlouvalo a trochu se zrelaxovala v horké koupeli. Když se vrátila do postele a lehla si, rozhodla se, že si ještě prohlédne svůj rozvrh, aby zjistila, kolik hodin ji čeká s Ginny a Hermionou. Když se však naklonila, aby rozsvítila lampičku u její postele, zaregistrovala, že je za nočním stolkem cosi zapadlého. Odsunula jej proto a zvedla onen předmět. Byla to kniha. Eddie rukávem očistila vrstvu prachu, která zakrývala nápis na knize. ,,Černá magie na počátku věků," přečetla Eddie nahlas. ,,Hmm, zajímavé. Tak ukaž, co se v tobě píše," řekla a knihu otevřela. Překvapeně zamrkala, jelikož byla dutá a ležel v ní pouze smotaný pergamen. Rozdělala jej, byl však prázdný. Eddie vzala do ruky knihu a všimla si, že je v ní cosi napsáno drobným neznámým písmem. ,,Vždyť je to Merlinův kód," vydechla. Eddie fascinovalo vše okolo Merlina, Artuše a rytířů kulatého stolu. Přečetla snad všechny legendy, historické knihy a články a to čtení nebylo zrovna jejím velkým koníčkem. ,,T-a-j-n-é.. ne, moment... t-a-j-e-m-s-t-v-í p-e-r-g-a-m-e-n-u m-ů-ž-e o-d-h-a-l-i-t j-e-n č-i-s-t-o-k-r-e-v-n-ý k-o-u-z-e-l-n-í-k," přečetla opatrně písmeno po písmenu a pak se ušklíbla," no výborně! Můj otec je Prewett, matka je také z čistokrevné francouzské kouzelnické rodiny Huppertů, takže jsem v suchu. Teď už jen zjistit, jak to tajemství pergamenu odhalit a to bude hračka" ušklíbla se ironicky. Rozhodla se, že se tím bude nadále zabývat až zítra, jelikož už byla docela unavená. Pergamen proto vložila zpátky do knihy, zavřela ji a dala si ji pod polštář pro případ, že by se pro ni náhodou chtěl někdo vrátit. Netrvalo dlouho a Eddie se vydala do sladké říše snů. Na dřevěném nočním stolku vedle ní bylo nožem vyryto Bellatrix.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama