Kapitola Osmnáctá: Třetí kouzelnická válka (část třetí)

21. října 2017 v 20:57 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate
~ O měsíc později, u soudu ~
,,Za zabití Evelyn Tonksové vás odsuzujeme k deseti letům ve vězení," odklepla soudkyně případ Lacerty. Bella dělala, co mohla, aby Lacerta nedostala doživotí. Postavila s ní celkem slušnou obhajobu a sehrály to na sebeobranu. Žádní svědci nebyli, tudíž to hrálo jen v jejich prospěch. Štěstí bylo, že veritasérum bylo zakázáno. Jediné, co musela Lacerta sama zvládnout, bylo udržení falešné vzpomínky před zkušeným nitrozpytcem, což ji její matka, jakožto smrtijedka, učila už od mala. Uzavřít svou mysl před nepřáteli jí šlo. Vždyť se učila od samotného pána zla.
,,Andromedo McLaggenová, prosím povstaňte."
Andromeda udělala, jak jí bylo řečeno.
,,Jelikož proti vám nebyly žádné důkazy, že jste vedla jakoukoli vzpouru a obvinění z vraždy madam Tonksové jste taky byla zproštěna, zůstalo vám pouze obvinění ze znásilnění slečny Hermiony Grangerové. Za to vás odsuzuji na rok do Azkabanu," rozhodla a rozpustila proces. Všichni věděli, že to byla právě Andromeda, která vedla smrtijedy do války, ale nikdo nechápal, jak bylo možné, že proti ní nikdo nesvědčil. Nikdo totiž neměl nejmenší tušení, že Bellatrix upravila vzpomínky těm, kteří přežili a věděli něco o tom, jakou roli Andromeda ve skutečnosti sehrála. Věděla, že tím riskuje vše, ale nemohla to nechat jen tak. Andromeda byla vždy její slabinou, pro kterou byla ochotná udělat cokoli.
Když Lacertu s Andromedou opět odváděli do Azkabanu, Bella se rozběhla za Andy. ,,Okamžik, prosím," řekla a vzala si ji bokem.
,,Je mi líto, že jsem Lacertě nedokázala víc pomoct," povzdychla si.
,,Není to tvá vina," usmála se. ,,Snažila ses. Jen je mi líto mého vnuka. Bude bez ní tak dlouho," povzdychla si. ,,Bojím se, že se za těch deset let tady zblázní," pohlédla jí zpříma do očí. ,,Tvoje jediná úloha je, aby ses postarala o mamky, Persea, Cissy, Tiberia a popřípadě toho mudlorozeného chlapce, který chodí s Lacertou. Za rok jsem volná a jen tvá. Doufám, že mne pak pořádně vyprášíš v posteli. Budu prach a pavučina," rozesmála se a Bella s ní.
,,Počkám si na tebe, Andromedo. A o všechny se postarám, nemusíš se bát. Jsou i má rodina a já bych pro rodinu udělala vše. Co se Azkabanu týče, mozkomoři už tam naštěstí nejsou a cely jsou, hlavně pro ty, co mají peníze, dosti pohodlné. Každý den bude možné Lacertu navštěvovat a pro sezdané páry je tam také pravidlo, že mohou jednou za týden na hodinu využít jednu jistou komoru," uchechtla se. ,,Ale hádám, že se ti dva ještě nevzali," řekla.
,,Ne, to nevzali, ale začínám litovat, že jsem si nevzala tebe," spiklenecky na ni mrkla a Bella se uchechtla. ,,Mám ještě jedno přání."
,,Jaké?"
,,Ať mne odvedeš do vězeňské cely ty. A pokud bys chvíli zůstala, taky bych se nezlobila," mírně se začervenala.
,,Ovšem, bude mi ctí," odpověděla, vzala ji za ruku a přenesla se s ní. Vešla do cely a zavřela za nimi mříž. ,,Je to jen rok, Andromedo," objala ji a opřela své čelo o její.
,,Já vím," usmála se a líbla ji na nos. ,,Budu si nad tebou mastit každou středu!" Zazubila se a líbla ji na rty a pak na krk. Belle naskočila husí kůže.
,,Jenom ve středu?" Skousla si ret a pohlédla jí do očí. ,,Jak já to bez tebe vydržím... bylas zlobivá holka! Ale za ten rok už si tě vytrestám sama!" Ušklíbla se a políbila ji na rty, jemně ji do něj kousla. ,,Přijdu zase zítra. Budu chodit každý den," řekla a znovu ji políbila. ,,Miluji tě... počkám si na tebe. Všechno doženeme. Jen ty a já. Konečně budeme rodina," políbila ji ještě naposledy na rty a přenesla se pryč. Andromeda se posadila na postel a pousmála se. Věděla, že dostala další šanci na lásku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Victoria Eleanor Drake Demonica Wicca Victoria Eleanor Drake Demonica Wicca | Web | 21. října 2017 v 23:47 | Reagovat

Nádhera

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama