Kapitola Osmnáctá: Třetí kouzelnická válka (část druhá)

21. října 2017 v 20:56 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate
,,Tede!" Přiskočila k němu Andromeda a klekla si. Všimla si, že silně krvácí. ,,Proč jsi sem chodil, ty blázne?" Držela ho a hladila po vlasech.
,,Chybělas mi," řekl jen.
,,Ty mně taky," rozplakala se. ,,Já tě nikdy opustit nechtěla. Otec vyhrožoval, že tě zabije, Tede, já tě tolik milovala, tolik to bolelo. Prosím, hlavně mi neumírej, všechno napravím, slibuji, jen mě tady nenechávej," slzy jí stékaly po tváři.
Ted sípal, ale usmíval se. ,,Já tě taky miloval, tolik to bolelo, když jsi mě opustila, teď alespoň vím, proč jsi to udělala," řekl a sykl bolestí. ,,Víš... ty a já jsme si byli souzeni, věřil jsem, že patříme k sobě a stále si to myslím. Jednou spolu budeme, jen ty a já, ale stále ještě nenastal ten správný čas. Musíme být trpěliví, jak jsme si to neustále opakovali, pamatuješ? Stále musíme čekat, ale jednou budeme my. Nesmíš přestat doufat. Já teď půjdu za Evelyn, ale ty Andromedo... musíš mi slíbit jedno. Nezanevři na lásku a dej Bellatrix šanci. Ona tě miluje víc, než kohokoli jiného a teď nastal její čas. Zaslouží si to a ty taky, obě si zasloužíte být šťastné. A já na tebe počkám, budu tam na tebe čekat jako jsem čekal vždy. Slib mi, že jí dáš šanci."
Andy přes slzy téměř neviděla. ,,Slibuji, Tede, slibuji, jen mi neumírej, prosím, ne. Má dcera... je naše, Tede. Máme spolu krásnou holčičku," usmála se mezi vzlyky. ,,Tehdy v komnatě, kdy jsme spolu byli naposledy... já pak zjistila, že jsem těhotná. A máš vnuka, Persea, je tolik jako ty," skousla si ret. ,,Tede, neopouštěj nás, budeme zase rodina," plakala.
Ted vytřeštil oči. ,,Já mám dceru? Ty a já máme holčičku?" Překvapeně mrkal. ,,Je tady?"
Andy se rozhlížela, ale nikde ji neviděla, nemohla ji jít hledat a nechat ho tady samotného. ,,Zřejmě není, ale teď si našla mudlorozenýho přítele, v tomto je celá po mně," opět se pokusila o úsměv a hladila jej po tváři.
Ted se pousmál. ,,Něco jsme tedy společně vytvořili a odkaz nás dvou teď bude pokračovat dál a dál. Zvládli jsme to, Andromedo," natáhl ruku k jejímu obličeji a setřel jí slzu. Andy si jeho ruku přitulila k obličeji a dala mu na ni pusu. Zavřela na chvíli oči.
,,Odpusť mi, Tede. Tak moc mne to mrzí. Prosím... odpusť mi to," další salva slz se jí spustila z očí. ,,Oslov mne tak, jak jsi mi říkával tehdy, chci slyšet své jméno z tvých úst. Tolik jsem to milovala."
,,Dromedo moje... Dromedko... utečeme spolu a budeme šťastní, jednou... prosím, polib mne, chci cítit tvé rty ještě jednou... naposledy."
Andy se smutně usmála a sklonila se k němu. ,,Miluju tě, Edwarde Tonksi," řekla a přitiskla své rty na ty jeho.
Ted ji políbil zpátky. ,,Já tebe, Dromedo," zašeptal do polibku. Když se však Andromeda oddálila, Ted měl již zavřené oči a na rtech spokojený úsměv. Odešel na lepší místo, šťastný.
Andy se nanovo nahrnuly slzy do očí, položila hlavu na jeho hruď a začala plakat. ,,Edwarde... Edwarde... Edwarde," stále opakovala jeho jméno a nemohla zastavil slzy. Srdce jako by jí najednou roztálo. Ted jí však už neodpověděl. Jeho bezvládné tělo leželo v jejím náručí.
,,Andy?" Oslovila ji Bella a když si všimla, koho to svírá, vytřeštila oči. ,,Ach Andy," klekla si k ní a objala ji, Andy se k ní schoulila.
,,On si to nezasloužil, Bello... nezasloužil... byl to ten nejhodnější muž na světě," plakala.
Bella neodpověděla, pouze zvedla hůlku a na jejím konci se rozsvítilo malé světýlko. ,,Za Edwarda," řekla, několik kouzelníků kolem ní udělalo to samé. Bylo to světýlko šťastných chvilek Andromedy a Teda. Jejich krátkého společného času. Jejich lásky.
Bella Andromedu držela v náruči, když vtom se na místo začali přemisťovat bystrozorové. Bylo jasné, kdo boj o ministerstvo vyhrál. Andromeda v tu chvíli věděla, že je konec. Prohrála.
~ Další den ~
Řád a bystrozorové zvítězili, smrtijedi byli pozatýkáni a odvedeni do Azkabanu. Jejich vůdkyně, Andromeda, byla předvedena k výslechu. Ujal se toho Frank, protože Bella byla její sestra, nešlo tedy, aby ji vyslýchala, protože by mohla být zaujatá. Frank jí však dovolil sedět ve výslechové místnosti vedle něj pod podmínkou, že bude ovládat své emoce.
,,Říká vám něco jméno Hermiona Grangerová?" Začal Frank.
Andromeda přikývla. ,,Ano," odpověděla bez výrazu. Stále měla před očima tělo Teda, byla jako duchem nepřítomná.
,,Byla předevčírem slečna Grangerová ve vašem domě?"
,,Ano, na Rosier Manor přesněji," odpověděla. ,,Ve sklepě, za což mohla ochrana domu, ale zabezpečila jsem ho já, tudíž za to nesu zodpovědnost."
,,Měla jste s ní pohlavní styk bez jejího svoleni?" Zeptal se, Bella jí pohlédla do očí.
Andy si skousla ret a podívala se na Bellu. ,,Měla."
Bella sebou ošila a Frank přikývl, něco si zapsal. ,,Vedla jste vědomě smrtijedy k Bradavicím a nabádala je, aby zabíjeli?"
Bella se zamračila. ,,Tohle je absurdní... nejsou důkazy, že je vedla," řekla a pohlédla na Andromedu. ,,Nemusíš na to odpovídat!"
Frank se zamračil. ,,Mlč Bello nebo odejdi," okřikl Bellu a otočil se zpátky k Andromedě. ,,Vskutku nemáme důkazy, ostatní, Merlin ví proč, nechtějí proti vám vypovídat, ale očekávám, že řeknete pravdu."
,,Jestli se k tomu přiznáš, tak půjdeš sedět na hodně dlouho. Mlč, Andromedo!" Ozvala se znovu Bella.
,,Bellatrix!" Okřikl ji Frank.
,,Já vím, Bello," řekla a vypadalo to, že se zamýšlí. ,,Nepřeji si to komentovat," řekla nakonec a Bella si oddychla.
Frank pozvedl obočí, něco si zapsal a znovu pohlédl Andromedě do očí. ,,Zabila jste Evelyn Tonksovou?"
Ne," řekla Andromeda. ,,Nikdy jsem osobně nikoho nezabila. A už vůbec ne ji. Nikdy bych nedokázala ublížit Edwardovi," při vyslovení jeho jména se jí opět zalily oči slzami.
~ ~ ~
Hermiona se mezitím vrátila na místo činu. Byla si jistá, že museli něco přehlédnout. Nepatrný detail, který jim unikal, který však byl víc než relevantní. Hermiona si klekla do trávy a začala prohledávat kousek po kousku. Jediné, na co však narazila, bylo párátko, nedopalek z cigarety a obal od sušenky. Nakrčila nos, když se jí na ruku přilepila žvýkačka. Sáhla si do kapsy, aby vytáhla papírový kapesník a ruku si s ním očistila, když vtom jí cosi zazářilo do oka. Sehnula se. Dole u keře byl omotán stříbrný řetízek. Zvedla ho. Byl na něm přívěsek s písmenem L. Hermiona jej tedy vložila do balíčku na důkazy a šla s tím rovnou na ministerstvo.
,,Musím mluvit s Bellatrix," řekla bystrozorovi, který hlídal vchod do výslechové místnosti. ,,Je to naléhavé, jde o případ Evelyn Tonksové," pobídla ho. On přikývl a na okamžik zmizel za dveřmi výslechové místnosti. Když po chvíli vyšel ven, byla s ním také Bellatrix.
,,Co se děje, Hermiono?" Zeptala se Bella.
Hermiona jí podala malý balíček. ,,Toto jsem našla na místě činu," řekla a Bella se zamyslela.
,,Počkej tady," řekla a vrátila se zpátky. Položila sáček před Andromedu.
,,Vidělas to někdy?"
Andy naprázdno polkla. ,,To jsem dala mé dceři k narozeninám. Proč to máš? Kde je? Stalo se jí snad něco?" Uvědomila si, že ji neviděla ani včera v boji. Někam zmizela. Dostala proto strach z toho, co jí Bella odpoví.
,,Co se děje Bello?" Zamračil se Frank, protože nevěděl, o co se jedná.
,,Toto našla Hermiona na místě činu. Myslím, že máme vraha," odpověděla Bellatrix a Andromeda se zamračila.
,,Má dcera neměla žádný důvod ji zabíjet. Nikdy nepotkala ji, ani Teda!" Vyhrkla. ,,Mohla to ztratit kdykoli, procházet jen kolem..."
,,Navrhuji, abychom ji přivedli sem k výslechu," řekl Frank a řetízek si prohlédl.
,,Souhlasím," přikývla Bella a oba se zvedli k odchodu. Andromeda však chytila Bellu za ruku.
,,Musím s ní mluvit, Bellatrix. Musí něco vědět," dívala se jí zpříma do očí.
,,Neboj, přivedeme ji sem," stiskla jí ruku a pak vyšla ven za Frankem. Společně se přemístili na Black Manor. Bella s Frankem vtrhli dovnitř, hůlky měli připravené k boji. Lacerta právě seděla na gauči vedle Damiena a na klíně měla Persea. Povídali si s Druellou a Leticií, které seděly naproti nim.
,,Lacerto McLaggenová, zatýkáme vás za vraždu Evelyn Tonksové," řekl Frank a mířil na ni hůlkou.
Druella s Leticií se na ně otočily a zmateně se dívaly. ,,To přece... to musí být nějaké nedorozumění," řekla Leticia.
,,Bellatrix, co to má znamenat?" Zamračila se Druella.
Perseus Lacertu objal. ,,Maminko, co po tobě chtějí? Já nechci, aby tě zatkli," tiskl si ji k sobě.
,,A máte snad nějaké důkazy?" Pozvedla Lacerta obočí a hladila Persea po vlasech.
,,Ano, máme!" Řekl Frank. ,,Na ministerstvu si o nich popovídáme! Buď půjdete po dobrém nebo po zlém," řekl a Perseus začal plakat. Bella se na něj usmála a pohladila ho.
,,Nic se neděje, drahoušku. Strejda Frank je jen trochu přísný. Mamince nikdo neublíží. Chceme si s ní jen popovídat, dobře?"
,,A- a vrátí se?" Zeptal se roztřeseně. ,,Já chci maminku a babičku u sebe, jinak se mi špatně spinká a mám zlé sny," řekl smutně, Lacerta ho pohladila.
,,Vrátím se broučku. Maminka tě miluje," dala mu pusu a podala ho Damienovi.
Druella se otočila na Bellatrix. ,,Bello, musíš ji přivést zpátky. Perseus nemůže vyrůstat bez matky," prosebně na ni pohlédla.
,,Udělám co budu moci," řekla a konejšivě matku pohladila po rameni.
,,Jdeme, Bello," pobídl ji Frank. Ta přikývla, ohlédla se ještě na matku a pak se přemístila za Frankem na ministerstvo.
,,Myslím, že bychom jim měli dát chvilku," řekla Bella a pustila Lacertu dovnitř za Andy. Ta, když ji uviděla, tak vstala a objala ji.
,,Holčičko moje," dala jí pusu na tvář. Když se obě posadily, promluvila první Andromeda. ,,Zabilas ji?" Pozorovala její výraz a když Lacerta nic neříkala, zamračila se. ,,Proč? Jaký jsi k tomu kruci měla důvod?"
,,Protože tě opustil! Zlomil ti srdce! Zničil tě! To kvůli němu jsi jaká jsi! Taky jsem mu chtěla ublížit!"
Andy překvapeně zamrkala. ,,Kdo ti řekl takovou hloupost?" Zeptala se nechápavě.
,,Otec... A není to hloupost, neomlouvej ho. Já tehdy přísahala, že za to zaplatí. Konečně věděl, jak ses cítila ty, když ti zlomil srdce!"
,,Lacerto, ale takto to nebylo. To já jej opustila, protože otec vyhrožoval jeho smrtí. To já zlomila srdce jemu. Tiberius je jen žárlivý pitomec, který ti řekl tohle, aby v tvých očích byl on ten dobrý a Ted ten špatný. Merline, holčičko, co jsi to udělala?"
,,A-ale... já chtěla ať zaplatí za to, co udělal... takže... on tě neopustil?" Překvapeně zamrkala. ,,To ty jeho? Ale... to není možné... zabila jsem nevinného člověka, abych tím potrestala ještě nevinnějšího," dala si obličej do dlaní. ,,Tehdy, když jsem potkala Damiena, pozval mne ke Třem košťastům. Po cestě jsem na ni narazila. Vůbec nevěděla, kdo jsem. Byla tolik zmatená. Dívala se na mne se strachem v očích... a já to vyslovila... ta dvě slova..."
,,Ach Lacerto," skousla si Andromeda ret. ,,Drahoušku... já... to není vše, musím ti říct něco, co tě nejspíše velmi vyvede z míry," začala ji hladit po vlasech a na chvíli se odmlčela. ,,Ted Tonks byl tvůj pravý otec."
,,Cože?" Zvedla Lacerta hlavu a vytřeštila oči. ,,Co to říkáš?"
,,Rozloučili jsme se tehdy se vším všudy a nedlouho na to jsem se provdala za Tiberia. Prohlásila jsem tě za jeho dítě, nemohla jsem už nic riskovat. Včera, když mi umíral v náruči, řekla jsem mu pravdu. Byl tak šťastný. Tolik by tě miloval," skousla si ret.
,,O-on je mrtvý?" Několikrát naprázdno otevřela pusu.
,,Ano," řekla Andromeda a po obličeji se jí začaly kutálet slzy.
,,Tys mi celý život lhala?! Tvrdilas, že je Tiberius můj otec! Jaks mohla? Dokážu pochopit, že dříve jsi musela, ale nemělas právo to přede mnou tajit i teď! Měla jsem právo znát pravdu a poznat svého otce! Sakra kdybyste mi oba s otcem... McLaggenem nelhali, nic z tohohle by se nestalo!"
,,Ale i tak si byla šťastná holčička. Já jen chtěla, ať jsi spokojená. Prosím, odpusť mi to. Jsi mé jediné dítě. Jsi stvořena z lásky dvou bláznivých lidí, kteří si naivně mysleli, že budou spolu, ale nevyšlo jim to," pohladila ji po vlasech. ,,Prosím, odpusť mi, neopouštěj mě i ty... já... měla jsem své důvody..."
Lacerta se několikrát zhluboka nadechla a pak přikývla. ,,Já vím, mami, nic se mezi námi nezmění, já tě nehodlám opustit, neboj," objala ji.
,,To nehodláte... zařídíme vám pěknou společnou celu v Azkabanu," řekl Frank, který rozrazil dveře a ušklíbl se. ,,A děkuji za přiznání, moc jste nám to ulehčila," usmál se, Bella stála za ním a mračila se.
,,Chci mluvit na okamžik se svou sestrou! Osamotě!" Frank přikývl, vzal Lacertu a odvedl ji přímo do Azkabanu.
Bella přistoupila blíže k Andromedě. ,,Andy... já... nevím, co budu schopná pro tebe a pro Lacertu udělat. Budu se snažit, ale musíte se mnou spolupracovat, dobře?" Vzala ji za ruku ,,Udělám vše, co bude v mých silách."
,,Postarej se mi o rodinu, hlavně o Persea. To je jediné, co po tobě chci," řekla a Bella přikývla.
,,Postarám se o něj, to ti slibuji."
,,A ještě něco... odpusť mi to," naklonila se k ní a políbila ji na rty. ,,Teď můžeme jít," nepatrně se usmála. ,,Jsem připravena."
Bella bojovala se slzami, měla chuť ji unést a žít s ní šťastně v nějakém zapomenutém koutu světa, ale věděla, že by to nikam nevedlo. Našli by je a bylo by to mnohem horší. Vzala ji proto za ruku a podívala se jí do očí. Chvíli tam jen tak stály, pak se s ní však Bella přenesla do Azkabanu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama