Kapitola Druhá: Sázka (část druhá)

4. října 2017 v 20:14 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession II
,,Smím prosit?" Zašeptal Harry Ginny do ucha a dal jí polibek na krk, až jí vyskočila husí kůže.
,,Ano," Přikývla. Harry svou snoubenku vyvedl na parket.
,,Jsi nádherná, drahá, dnes ti to moc sluší" zalichotil jí.
,,Děkuji, ty taky nevypadáš špatně," zazubila se a vlepila mu polibek, Harry vytřeštil oči.
,,Ten jsem tedy nečekal," zasmál se, Ginny však trochu posmutněla. ,,Stalo se něco?"
,,Ne, nic, Harry, já jen... Ronovi by se tady líbilo. Chtěl na další tancovačku pozvat Hermionu. Tehdy byl z toho špatný, když mu ji vyfoukl Krum. Nedával to najevo, ale já to na něm poznám, jsem jeho sestra... byla jsem," pokusila se rozehnat slzy mrkáním.
,,Já vím, Ginny, taky mi chybí," dal jí pusu na čelo. ,,Ale on by nechtěl, abys byla smutná. Ani já, ani Hermiona. Přál si dokonce veselý pohřeb."
,,To asi zapomněl na mamku a na to, jak citlivá umí být," ušklíbla se. ,,Bylo strašné ji vidět tak zlomenou. I taťku. Ten se sice na nás usmíval, utěšoval nás, ale vím, jak moc mu to ublížilo. Je tak statečný..."
,,Ano, to je. I ty jsi. A já jsem tady pro tebe a vždy budu," pohladil ji po tváři.
,,Já vím, Harry," usmála se. ,,Já vím."
~ ~ ~
Paní Weasleyová s panem Weasleym seděli u stolu a popíjeli víno. Molly pozorovala Ginny a byla ráda, že si našla někoho jako byl Harry. Dle jejího názoru to byl moc hodný hoch, nehledě na to, že nebýt jeho, nikdo z nich by zde už nejspíše nestál. Byla si jistá, že s ním bude šťastná a také že on se o její malou holčičku postará. Jak překvapená byla, když jí ukázala Ginny zásnubní prsten a jak šťastná byla za ni. Chtěla pro ni připravit dokonalou svatbu. Na vnoučata se těšila nejvíce. Chyběl jí ten dětský křik okolo. Když teď měla doma Teddyho, nenechala si ujít příležitost ho Andy vzít a hrát si s ním. Teddy byl právě teď v domě se skřítkou, kterou si najali, aby si Andy mohla na chvíli odpočinout. Potřebovala to jako všichni ostatní. Molly poklepala svému manželovi, který se bavil se svým bratrancem z druhého kolena, na rameno.
,,Arthure, jsou spolu tak krásní," povzdychla si Molly a ukázala na Harryho a Ginny. ,,Pamatuji si, jak jsme byli takto mladí a zamilovaní my dva."
,,Ale my přeci pořád jsme," poznamenal Arthur. ,,Mladí i zamilovaní," dodal a uchechtl se.
,,Řekni to," skousla si Molly ret.
Arthur se k ní naklonil a zašeptal jí do ucha: ,,Mollinko, šmudlinko."
Molly zrůžověla. ,,Jdeme tančit!" Rozkázala, popadla ho za ruku a vedla ho na parket.
~ ~ ~
Hermiona s Eddie tančily spolu a Eddie neustála sjížděla pohledem na Andromedu, která se bavila s jakýmsi mužem. Hermiona se ohlédla.
,,Ty jsi šílená," zavrtěla hlavou. ,,Tohle ti nevyjde. Ta už je myšlenkami a vším ostatním úplně jinde."
,,Nemyslím si. Po tom, co se stalo, určitě bude chtít najít nějaké rozptýlení, únik z reality."
,,Podle mě se jen a pouze zklameš," zavrtěla hlavou Hermiona.
,,Myslíš? Pojďme se vsadit."
,,Chceš se vsadit? A co přesně by mělo být předmětem sázky?" Pozvedla pobaveně obočí.
,,Že mě Andromeda políbí či se nechá políbit do tří měsíců. Dobrovolně."
,,Jsem ráda, žes dodala slovo dobrovolně," uchechtla se Hermiona a Eddie se ušklíbla.
,,Když vyhraju, půjdeš na rande s tím, koho ti vyberu," řekla a Hermiona si povzdychla. ,,A když prohraju-"
,,Když prohraješ, tak svedeš Minervu McGonagallovou," uchechtla se Hermiona.
,,Ano? Je to kočka?" Zazubila se Eddie.
,,No... kočka to je, to bez pochyby" zasmála se Hermiona, protože se jí vybavila zvířecí podoba současné ředitelky Bradavic.
,,Fajn, platí," podala jí ruku, do které si předtím plivla. Hermiona nakrčila nos, ale dlaň jí stiskla. ,,Dívej se a uč se," ušklíbla se Eddie a vydala se směrem k Andromedě.
,,Ehm ehm," odkašlala si, aby upoutala pozornost. ,,Můžu vzít překrásnou dámu na parket?" Uchopila její ruku a věnovala jí na ni polibek. Muž vedle Andromedy se rozesmál.
,,Kolik ti je, děvče?" Pobaveně se na ni díval a Eddie se zamračila.
,,Dost na to, abych mohla tančit, nemyslíte?" Pozvedla obočí.
,,Počkej si raději na nějakého mladíka," zakroutil pobaveně hlavou. Eddie viděla v jeho tváři výsměch a to si nehodlala nechat líbit. Sáhla proto po hůlce, avšak Andy si toho včas všimla a zastavila ji.
,,Jistě, ráda si zatančím," řekla a postavila se. Eddie se zeširoka usmála a její vztek byl ten tam.
,,Už jsem vám řekla, jak moc vám to sluší, madam?" Zeptala se Eddie, když spolu tančily na pomalejší píseň. Eddie si tiskla Andromedu k sobě.
,,Ano, v domě," pousmála se a nepatrně se od ní oddálila.
,,Ahh," řekla Eddie a všimla si, jak je Hermiona pobaveně pozoruje. ,,Teď se budeme vídat často. To bude skvělé, nemyslíte?"
,,Předpokládám, že budeme, když spolu budeme celý rok na stejné budově," odpověděla Andy zdvořile a s úsměvem.
,,Možná bychom mohly na čaj nebo na něco silnějšího, například na víno," usmívala se Eddie.
,,To by mi tvá teta dala, kdybych tě podporovala v pití vína," uchechtla se Andromeda.
,,Čaj zní také dobře," zkusila to znovu Eddie.
,,Možná," usmála se Andy. ,,Děkuji za tanec," řekla, když píseň skončila a vydala se zpátky k onomu muži, Eddie zase k Hermioně.
,,Tak jak to šlo?" Pozvedla pobaveně obočí.
,,Výborně, skvěle se chytala," řekla Eddie a tvářila se, jakože má vše pod kontrolou, ale ve skutečnosti jí bylo jasné, že to tak lehké, jako s dívkami z Krásnohůlek, nebude. Na ty stačilo zamrkat svýma hlubokýma, bledě modrýma očima, prohrábnout si svůj tomboy sestřih a bylo to. S Andromedou už tolik jistoty necítila a měla strach, že sázku prohraje. Ale měla na to ještě celé tři měsíce. Musela vymyslet dokonalý plán.
,,Tak výborně, že teď tančí a flirtuje s tím mužem támhle na parketě?" Zatvářila se pobaveně a Eddie si povzdychla. Nalila si sklenku vína a vypila ji. ,,Opatrně s tím, ať ti není špatně."
,,Neboj, nebude, víno jsme v Krásnohůlkách pily v posledním ročníku běžně. Zahrady tam jsou obrovské a je tam spousta míst, kde se dá krásně zašít," zazubila se.
,,Jo, to v Bradavicích taky, ale nikdy nevíš, jestli ti zrovna tam bazilišek neukousne nohu," ušklíbla se Hermiona, protože si v hlavě vybavila posledních sedm let.
,,Co prosím?" Zamrkala Eddie.
,,Nic, jen se tam člověk nikdy nenudí," uchechtla se. ,,Tak na poslední školní rok, snad poprvé klidný," pozvedla sklenici a přiťukla si s Eddie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama