Kapitola Devatenáctá: Svatba (část první)

27. října 2017 v 14:23 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate
~ O 8 let později ~
V malém městečku na pobřeží Cornwallu se právě chystala velká svatba, která znamenala víc, než jen spojení dvou osob. Byla také příměřím mezi dvěma kouzelnickými stranami, které mezi sebou vedly dlouholeté spory. Alespoň v ono příměří doufaly Andromeda s Bellatrix, které byly důkazem toho, že smrtijed a člen řádu dokážou spolu žít, ba se dokonce milovat.
Po roce, kdy si Andromeda odseděla svůj trest, se vrátila zpátky na Black Manor. Perseus byl neskutečně rád, že ji opět vidí, stýskalo se mu jak po ní, tak po Lacertě. Andromedu ve vězení každý den navštěvovala Bellatrix, která ji také z Azkabanu nakonec vyzvedla. Byl to pro ni jako sen, když se Andy přestěhovala k ní. Cítila se tolik šťastná a věděla, že Andromeda byla také. Ta tam byla ta zlá smrtijedka, opět zde byla ta Andromeda, kterou znávala, kterou milovala. Užívaly si vzájemné přítomnosti a doháněly roky, které jim život vzal. Koupily si nový společný dům, ve kterém si vytvořily své zázemí, pořídily si dva zlaté retrívry, Eliota a Cassie, a žily si spokojeně. Jak však roky ubíhaly, zjistily, že jim v životě něco chybí. Rozhodly se tedy, že si pořídí dítě. Šly k Mungovi, kde experimentovali s novou metodou oplodnění, při které jim stačily pouze buňky dvou žen či dvou mužů. Nakonec se to povedlo a Bellatrix otěhotněla, ba co víc, čekala dvojčata, holčičku a chlapce. Společně s Andromedou jim vybraly jména Regulus a Lyra.
Damien splnil, co slíbil a staral se o Persea s láskou. Ten, jakmile dovršil věku jedenácti let, dostal svou sovu. Když se Andy dozvěděla, že jej Moudrý klobou zařadil do Mrzimoru, radostí se rozplakala. Tolik jí připomínal Teda. Byla si jistá, že by na svého vnoučka byl velmi hrdý.
Andromeda se za ty roky usmířila s Tiberiem i Narcissou. Nikdy spolu však se sestrou nemluvily o tom, co se tehdy stalo. O cruciu, které proti ní tak chladnokrevně vyslala. Bála se s ní o tom mluvit a viselo to mezi nimi jako bouřkový mrak, který se každou chvíli mohl protrhnout. Andromedu to velice mrzelo, ale nedokázala v sobě najít tu odvahu o tom začít mluvit.
Během těch osmi let se toho velmi změnilo nejen u Blacků, McLaggenů, ale také u blízkých těchto dvou rodin.
Daphne si ostatními smrtijedy oseděla svůj trest v Azkabanu. Většina z nich dostala doživotí, Daphne dostala, stejně jako Lacerta, deset let. Neustála to však psychicky a uzavřela se do sebe. Přestala úplně komunikovat a postupem času to s ní bylo horší a horší. Odmítala jíst, až ji nakonec muselo hospitalizovat u Munga. Bellatrix ji přišla navštívit a promluvila si s ní. Byla jedinou osobou, se kterou za ty roky promluvila. Slíbila Belle, že se dá dohromady a to také udělala.
Ron skončil v Azkabanu, protože opět se pokoušel dostat k Hermioně. Když se to dozvěděla Molly, zhroutila se. Dávala si to za vinu a myslela si, že mu dávala málo lásky a že ho špatně vychovávala, ale všichni kolem jí to vyvraceli. Tvrdili, že to nebyla její vina.
Hermioně se konečně podařilo najít své rodiče. S pomocí Bellatrix zjistila, že žijí v Austrálii. Byla tolik šťastná, že je vidí a ačkoli byli zprvu zmatení, časem se jim s pomocí Hermiony podařily obnovit vzpomínky.
Harry s Ginny si pořídily vlastní děti. Jamese Siriuse, kterému byly čtyři roky, Albuse Severuse, kterému byly dva a další děťátko bylo na cestě. Molly její vnoučata dělala šťastnou. Rozmazlovala je a byla ráda, že je kolem opět slyšet dětský smích.
Dnes se konala svatba Lacerty, která byla propuštěna za dobré chování, a taky tak trochu kvůli protekci své tety Bellatrix, o dva roky dříve. Brala si Damiena.
,,Jsi nádherná," řekla Andromeda, která stála v pokoji nad sedící Lacertou a dodělávala jí vlasy.
,,Myslíš?" Pousmála se a pohlédla na sebe do zrcadla.
,,Ano, jsi ta nejkrásnější nevěsta na světě," dala jí pusu na tvář.
,,Mami, obtiskneš mi rtěnku," protočila Lacerta panenky, mírně ji odstrčila, avšak usmála se na ni. V ten moment se ozvalo zaklepání na dveře.
,,Mohu?" Byla to Narcissa s kyticí.
,,Jistě, teto," usmála se Lacerta. ,,Polož jí prosím támhle," ukázala na stolek u postele, pak se podívala na Andromedu. ,,Až ji budu házet, tak doufám, že ji chytíš ty nebo Bella," ušklíbla se. ,,Vzhledem k tomu, že tady Cissy už vdaná je," pousmála se na svou tetu. Tiberius s Narcissou si řekli své ano několik měsíců po válce v romantických Benátkách a nikomu o tom neřekli. Andy to tehdy trochu vzalo, ale nakonec došla k závěru, že to tak bude nejlepší, protože budou oba šťastní. Navíc ona našla své štěstí v Bellatrix.
,,No jistě, Lacerto, Bella bude jistě ráda, snaží se mě uhnat do chomoutu už dlouhou dobu," uchechtla se Andy.
,,A proč jsi jí tedy neřekla ano?" Pozvedla obočí.
,,Protože jsem se nechtěla vdávat bez tebe. A pak tě požádal Damien a já nechtěla strhávat pozornost na nás, ale možná se k tomu ještě dostaneme, kdo ví," zazubila se, pak však pohlédla na svou sestru a mírně zvážněla. Nemohla to už v sobě déle dusit.
,,Cissy, mohla bych s tebou na okamžik mluvit?" Zeptala se a pousmála se na ni.
,,Jistě, Andy," pohladila Lacertu po vlasech a šla s Andy na chodbu. ,,Co se děje?" Zeptala se trochu starostlivě.
Andy se nadechla. ,,Sice jsme se usmířily, ale já se necítím úplná, protože mě stále sžírá minulost," na okamžik se odmlčela a pohlédla na své ruce. Pak pohled znovu zvedla. ,,Opravdu moc mě mrzí, jak jsem se k tobě zachovala před lety. Jak jsem na tebe použila crucio. Přála bych si to vymazat, aby se to nikdy nestalo, ale vím, že to nejde. Já jen... moc tě miluju, Cissy, vždy jsem tě chránila a najednou se ze mě stala ta stejná osoba, před kterou jsem se tě snažila ochránit. Mrzí mě, že mi to došlo tak pozdě a prosím tě o odpuštění."
Cissy se mírně pousmála. ,,Andy lhala bych, kdybych řekla, že na to nemyslím. Je to něco, co je mezi námi nedořešené a jak vidím, necítím to tak jen já. Jsem ráda, že si o tom můžeme promluvit. Tehdy jsi to nebyla ty, vím to. Bylas zaslepená svou bolestí, ale hrozně moc mě mrzí, žes mě k sobě nepustila a nenechala mě ti pomoct. Protože já tě tolik milovala a ničilo mě dívat se, jak si ubližuješ. Jsem ráda, že jsi se z toho dostala a že jsme zase spolu zadobře. Tiberius to hodil vše za hlavu, ale ve mně to stále tak trochu je. Nicméně odpouštím ti, odpustila jsem ti už dávno," řekla a sevřela svou sestru v objetí.
,,Ach, Cissy," pevně ji objala. ,,Jsem tak ráda, že je to za námi a že jsi v pořádku. Pořád myslím na tu malou holčičku, které rodina ublížila. Jsi moje malá sestřička a nejsem pyšná na to, co jsem udělala, ale odteď ti už nikdo neublíží. Ochráním tě. I před Tiberiem, i kdybych ho měla vykastrovat," ušklíbla se a Cissy se zasmála.
,,To se neboj, jeho zvládnu sama," spiklenecky na ni mrkla, když vtom se Tiberius objevil na schodech.
,,Tady jsi, hledal jsem tě," pousmál se. ,,Smím ukrást mé milované ženě polibek?" Zazubil se.
Cissy se zazubila zpátky. ,,Jistě, že ano!" Našpulila rty. Tiberius ji políbil na rty a Cissy se k němu schoulila.
,,Nechám vás tady, vy hrdličky," zasmála se a vrátila zpátky za Lacertou do pokoje. Ta se na sebe dívala do zrcadla.
,,Je to zvláštní, vdávat se podruhé a z lásky," poznamenala a pohlédla na matčin odraz v zrcadle.
Andy se usmála. ,,A není to snad krásné?" Dala jí pusu do vlasů, pak si ale povzdychla. ,,Ještě včera jsi byla moje malička holčička a teď se mi zase vdáváš," objala ji zezadu. ,,Škoda, že to s námi nemůže sdílet Ted."
,,Já vím, mami. A ještě jednou děkuj za ty vzpomínky, které jsi mi s ním dala. Byl to úžasný člověk. Mrzí mě, co jsem mu udělala," povzdychla si Lacerta. ,,Možná, kdybych nezabila jeho ženu, stále by žil," skousla si ret a Andy zakroutila hlavou.
,,Takto myslet nemůžeš. To až jeho smrt mi otevřela oči. Nejspíše by teď bylo vše úplně jinak i se mnou," pohladila ji.
Lacerta si povzdychla. ,,Asi máš pravdu. A kde máš vůbec tu svou těhuli?" Ušklíbla se.
,,Asi se zase něčím cpe. Už aby ti dva prcci byli venku. Představ si, že včera snědla... a teď pozor! Ráno měla litr zmrzliny, pak si dala donut, kávu, čaj, čokoládu, milkshake. Pokračovalo to okurkou, pak brečela, že je tlustá a o hodinu později, kdy jsem ji utěšovala, snědla pytlík bonbónů, dort, který si koupila a objednala si ještě pizzu," povzdychla si Andy.
,,Pááááni... a neposrala se?" Uchechtla se. ,,A hele, my o vlku," řekla, protože Bella se k nim právě valila a držela v ruce nějaký zákusek.
,,Byla jsem s Frankem," řekla a celou pusu měla od šlehačky. ,,A tobě to moc sluší, Lacerto, jsi krásná nevěsta," objala ji.
Andy zakroutila hlavou a prstem jí setřela šlehačku, kterou následně olízla. ,,Drahá, ty máš chutě, to je hrozný. Jsi jak popelnice," zasmála se a políbila ji na rty.
Lacerta se zahihňala. ,,Krmí dohromady tři krky, mamko, tak nebuď tak přísná," zazubila se na Bellu.
,,No jo, Lacerta má pravdu! Tři krky... to ty děcka tolik sežerou!" Ušklíbla se a trochu sebou trhla, protože se jí jedno dítě převalilo v břiše. ,,Hele, jak se kroutí!" Vyhrnula si šaty nahoru.
,,No jo. A vidím taky sexy kalhotky," zazubila se Andy a sáhla jí na bříško. ,,Maminka je tady, zlatíčka."
Bella protočila panenky. ,,No jo... doma mi je můžeš taky sundat," ušklíbla se a pak se podívala frustrovaně na Lacertu. ,,Nechce se mnou spát, když jsem těhotná, je to děs... už jsem rozbila dva vibrátory! Mám teď větší chutě než kdy jindy... to ty hormony," povzdychla si.
,,Nechci miminkům ublížit. Počkáš si, já musela čekat celý rok, takže ty to vydržíš taky, tlusťochu," zachechtala se nad tím, jak se Bella zatvářila a objala ji. ,,Ty moje Bellinko," dala jí pusu na nos.
~ ~ ~
Perseus pobíhal po domě a nakukoval do každého pokoje. Hledal Mathease a jeho rodinu. Leticiin syn přiletěl až z Nového Zélandu, kde pracoval a žil se svou manželkou a dvěma dcerami. Ta starší byla v posledním ročníku v Bradavicích v Havraspáru a druhá ve čtvrtém a stejně jako Perseus chodila do Mrzimoru. Byli si blízcí, dokonce víc, než jen přátelsky, avšak nikdy si to neřekli do očí.
Perseus vyběhl ven před dům a jak nedával pozor, do kohosi vrazil. Když zvedl hlavu, uvědomil si, že se dívá na babičku Leticii.
,,Dávej pozor, zlatíčko, ať někomu neublížíš," pohladila ho po vlasech.
,,Hledáš někoho?" Zeptala se Druella, protože si všimla, jak se rozhlíží.
,,Ano. Hledám strýčka Mathease. Neviděly jste ho?"
Druella pozvedla obočí. ,,A pročpak ho hledáš?"
,,Protože... no... já nehledám přímo jeho," mírně zrudl a Leticia se zasmála.
,,Je mi to jasné, Persee. Je uvnitř, v obývacím pokoji, a mé vnučky jsou s ním," usmála se na něj.
Perseus zrudl ještě víc. ,,Umm, díky, tak... omluv mne, babičko," dal jí pusu na tvář a rozběhl se zpátky dovnitř. Když uviděl svou kamarádku, trochu zrudl.
,,Thesi?" Oslovil ji a ona se otočila. ,,Ummm... ahoj, rád tě vidím," pousmál se a Abigail, její starší sestra, se ušklíbla.
,,Polib ho, sestřičko, na uvítanou, ne?" Uchechtla se.
Thesi zrudla. ,,Nech si toho, Abigail!" Zamračila se, ale na Persea se usmála.
,,Ahoj," řekla trochu rozpačitě. ,,Takže... tvoje mamka má dneska svatbu, jo?"
,,Není to očividné?" Ušklíbla se Abigail. ,,Proto jsme přeci tady, protože má Lacerta svatbu," řekla a Thesi raději vzala Persea bokem.
,,Chyběl jsi mi... tyhle prázdniny jsou děs," povzdychla si. ,,Nesnáším je, protože je musím trávit na Zélandu, daleko od svého... ehm... nejlepšího přítele," řekla a trochu sebou ošila.
,,Jo... nejlepšího přítele," povzdychl si Perseus. ,,Co kdybychom ignorovali nejlepšího a nechali tam jen přítele," řekl. Ani nevěděl, kde se to v něm vzalo, ale v jednu chvíli ho přešel veškerý strach.
Thesi zrudla. ,,Páni... já už se bála, že to nikdy neřekneš. Tedy... pokud to myslíš tak, jak si myslím, že to myslíš," trochu se zakoktala.
,,No, chtěl bych, abys byla má holka, tedy... pokud mne tvůj táta nebude chtít zaškrtit, protože většinou jsou tátové na toto hákliví!" Zahihňal se a pak se začervenal. ,,Dnes ti to mimochodem moc sluší. Tedy nejen dnes, vždy, ale dnes obzvlášť," řekl.
,,Táta... no, možná bude," zazubila se. ,,Ale jsme v podstatě rodina. Sice nevlastní, ale díky babičkám," pousmála se. ,,Tobě to také moc sluší," řekla a poupravila mu motýlka. ,,Koukni na ně," ukázala na Leticii s Druellou, které se právě políbily. ,,No nejsou sladké? Mají pro sebe stále tolik lásky," řekla zasněně.
,,Jsou a moc," usmál se. ,,Díky mé babičce Andromedě jsou spolu!" Řekl pyšně.
,,Co vy dva tady vyvádíte?" Pozvedl Matheas obočí.
Perseus se zazubil. ,,Zkouším tu sbalit tvou dceru, strýčku."
Matheas překvapeně zamrkal. ,,Ano? A jak ti to zatím jde?" Pozvedl pobaveně obočí.
,,Zatím dobře, myslím, že se jí líbím," mrkl na ni.
,,A ona tobě?"
,,Moc," řekl a Thesi se začervenala.
,,Dobře. Jestli jí však zlomíš srdce," šťouchl mu do ramene. ,,Víš, jak to chodí, mladý muži, že ano?"
,,Neboj, Thesi je už dávno královnou mého srdce a nikdy bych jí neublížil."
,,Jooo, to bych nesměl znát mužské pokolení," řekl Matheas.
,,Takže proti nám nic nemáš, tati?" Podezíravě se na něj Thesi podívala.
,,A co bych proti vám měl? Mladá láska je krásná," řekl a usmál se na svou manželku, která si právě povídala s Frankem a Alicí Longbottovými.
,,To ano," usmála se Thesi, vzala Persea za ruku a odběhla s ním někam pryč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama