Kapitola Devatenáctá: Svatba (část druhá)

27. října 2017 v 14:25 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate
,,Harry!" Objala Hermiona svého kamaráda. ,,Tak ráda tě vidím," usmála se a objala i Ginny. ,,Tak co děti, nezlobí?"
,,Ne, nezlobí!" Zachechtala se Ginny a pohladila si bříško.
,,Panejo, Harry! Ty normálně tu Ginny děláš těhotnou pohledem! Nedívej se už na ni!" Zasmála se Hermiona.
,,Harry je drak, viď?" Zazubila se Ginny a políbila ho, Hermiona se usmála. ,,No a co rodiče? Vrátila se jim paměť?" Zeptala se Ginny.
,,Ano, vrátila. Vše je zase v pořádku, jsou moc rádi. Ale chvíli trvalo, než jsem jim vše řekla."
,,Jsem tak ráda, že jsi je konečně našla," řekla Ginny.
,,To rozhodně," přikývl Harry. ,,A vypadají, že se jim kouzelnický svět líbí," pohlédl jejich směrem. Povídali si tam s Weasleyovými.
,,To ano!" Zazubila se Hermiona. ,,Neustále se mě na něco vyptávají. Myslím si, že s panem Weasleym se mají vzájemně o co obohatit," uchechtla se.
,,Souhlasím," zasmála se Ginny. ,,No a co ty a... vztahy, Hermiono... máš teď někoho?" Pousmála se Ginny nejistě. ,,Já jen, že pokud ne, někoho bych ti dohodila," řekla a Harry protočil panenky.
,,Ginny je starostlivá, ale někdy to přehání, viď, drahoušku?" Objal ji, Ginny se však zamračila.
,,Jde mi jen o štěstí naší kamarádky."
Hermiona se usmála. ,,To je v pořádku, Harry. A ne, zatím nikoho nemám, ale klidně mi někoho představ!" Zazubila se.
,,Náhodou znám někoho, kdo by se ti mohl líbit. Na stáži jsem potkala jednu dívku. Chodila do Koločar a má své vlastní knihkupectví s kouzelnickými knihami v Londýně. Jmenuje se Catalina a je poloviční. Její otec je čaroděj a matka mudla. Je napůl Španělka a k tomu moc roztomilá," mrkla na ni Ginny.
,,To zní jako vražedná kombinace," zazubila se Hermiona.
,,Domluvím vám tedy rande v nějaké pěkné londýnské restauraci," pousmála se Ginny.
,,Tak dobrá," přikývla Hermiona, když vtom Harry překvapeně zamrkal a pohlédl někam za ni.
,,Siriusi!" Zamával na svého kmotra. Ten, jakmile si jej všiml, tak se vydal přímo k němu.
,,Můj milovaný kmotřenec," zazubil se Sirius, objal ho a poplácal po zádech.
,,Siriusi, drahoušku," oslovila ho Andy, která právě vyšla s Bellatrix z domu. ,,Tak ráda tě vidím," objala ho a dala mu pusu na tvář. Sirius žil několik let v Americe, kde dělal bystrozora v utajení pro jejich ministerstvo kouzel. Po druhé kouzelnické válce usoudil, že potřebuje začít odznovu. S Harrym si stále korespondovali a někdy přišel navštívit jak jeho, tak také Weasleyovy a Bellu. Když se dozvěděl o třetí válce, úplně ho to zarazilo. Byl na sebe rozzlobený, že tam nebyl a nepomohl svým přátelům v boji. Nakonec usoudil, že jeho místo je v Británii a zažádal o přestup zpátky. Nyní pracoval jako bystrozor pod Bellatrix.
,,Já tebe taky, Andy," usmál se. ,,A ty jsi, Bello, čím dál tím větší koule," uchechtl se. ,,Kdy že máš termín?"
,,Za dva týdny," povzdychla si. ,,Docela z toho mám strach, protože jsem ještě nikdy nerodila a ty potvůrky jsou ve mně dvě," uchechtla se.
,,To zvládneš, drahoušku," usmála se Andy a dala jí pusu na tvář.
,,Siriusi, plánuji přátelský famfrpálový zápas, přidáš se?" Usmál se Harry.
,,Jasně, proč ne," uchechtl se. ,,Doufám, že budeme spolu v týmu! S Jamesem nám to šlo!" Poznamenal, když vtom začala hrát píseň ohlašující začátek svatby. Ti, kteří ještě neseděli na svých místech tak učinili a dívali se k oltáři, kde již stál Damien a čekal jen, až mu Tiberius přivede nevěstu. Nemusel čekat dlouho a Lacerta se objevila v uličce mezi židlemi. Kráčeli s Tiberiem až k oltáři, kde ji předal Damienovi.
,,Buď na mou princeznu hodný," pousmál se Tiberius a Damien přikývl.
,,Vždycky budu," usmál se a pohlédl na Lacertu. ,,Jsi tak nádherná."
,,Sám nejsi vůbec špatný," uchechtla se. Postavili se čelem k oddávajícímu kouzelníkovi a obřad mohl začít.
,,Lacerto McLaggenová, berete si zde přítomného Damiena Watsona za svého právoplatného manžela?"
,,Ano, beru, všemi deseti," zazubila se.
,,A vy, Damiene Watsone, berete si zde přítomnou Lacertu McLaggenovou za svou právoplatnou manželku?"
,,Ano, nic si nepřeji víc," řekl a šťastně se na ni usmál.
,,Vyměňte si tedy prsteny," podal jim je. ,,Někdo má nějaké námitky? Pokud ano, ať promluví teď nebo ať mlčí navždy," řekl a rozhlédl se. Nikdo však nic neřekl. ,,Prohlašuji vás tedy za muže a ženu. Můžete se políbit," řekl, Lacerta si k sobě Damiena přitáhla a políbila ho.
,,Nemělo to být opačně?" Uchechtl se Damien.
,,Zvykej si, miláčku," zazubila se a opět své rty přitiskla na ty jeho.
Po obřadu byl na řadě zvyk, na který se všichni moc těšili. Hod kyticí.
,,Tak se připravte," zazubila se Lacerta, otočila se zády, zhluboka se nadechla a hodila za sebe kytici. Chytila ji Andromeda. Všichni kolem začali jásat a tleskat.
Bella se na ni ušklíbla. ,,Očekávám prsten s velkým diamantem," zazubila se.
,,Já jsem přeci tvůj velký diamant," zatvářila se Andromeda naoko uraženě. ,,Takže do roka a do dne se vezmeme, ano?" Usmívala se.
,,To beru," skousla si ret a Andy se k ní naklonila a věnovala jí vášnivý polibek.
,,Doufám, že budu svědek!" Ozval se Sirius a Andromeda se zazubila.
,,Ne, Siriusi, ty půjdeš za družičku!" Uchechtla se Bella.
,,No... to raději přenechám jiným," poškrábal se na hlavě.
Po hodu kyticí následovala velká hostina. Andromeda s Tiberiem udělali vše proto, aby jejich holčička měla tu nejkrásnější svatbu. Všichni jedli a pili, bavili se, v opojení alkoholu se smiřovali, když vtom najednou Bella oslovila Andromedu.
,,Zlato... vím, že není vhodná doba, ale praskla mi voda."
Andy se na Bellu otočila. ,,Cože?! C- co teď? Proč já nešla na tu lékouzelnici?" Panikařila. ,,Tak jo, tak jo!" Zhluboka dýchala a byla na nervy. ,,Je tady někdo lékouzelník nebo má zkušenosti s porodem?" Zeptala se Andromeda nahlas a všichni se na ni otočili.
,,No na mě se nedívej!" Ohradila se Narcissa, protože jí Andromeda věnovala zoufalý pohled.
,,Já s tím zkušenosti mám bohaté... ehm... jen z opačného konce konce," podotkla Molly a pohlédla Belle pod šaty. ,,No jo... tlačí se! Arthure, rychle k Mungovi pro lékouzelníky!" Pan Weasley přikývl a přemístil se.
Andy tam panikařila. ,,Nechceš dort, Bello?" Dávala jí lžičku k puse, protože nevěděla, co dělat.
,,Nechceš dát ochutnat raději té hlavě, co mi čouhá mezi nohama?" Zamračila se a odstrčila jí lžičku. ,,Aaaaaaaaaaahhhhhhh," zařvala. ,,Sakra, tohle je bolest! Jaks mohla odrodit tolik dětí?" Dívala se s hrůzou na Molly a chytila Andromedu za ruku, kterou jí zmáčkla.
,,To jsou kontrakce, milá zlatá. Ale neboj, slibuji, že pak to bude stát za to," poplácala ji po rameni. Arthur se tam přenesl se dvěma lékouzelníky, kteří se jí podívali pod sukni.
,,V tomhle stavu už ji přemisťovat nebudeme, byl by to risk. Vezmeme ji dovnitř do domu," rozhodl a hůlkou ji levitovali do obývacího pokoje, ve kterém z hostů zůstaly pouze Andromeda, Leticia a Druella. ,,Budeme tlačit, madam Blacková," usmál se na Bellu.
,,Cože? Já nic tlačit nebudu! Zkuste accio dítě!" Řekla zoufale a lékouzelníci si vyměnili zaražené pohledy.
Andy se ušklíbla. ,,Nejsem sice lékouzelnice, drahoušku, ale dle mého tohle asi fungovat nebude. Budeš se muset řídit radami odborníků."
Druella si klekla k Belle z druhé strany a pohladila ji po vlasech. ,,Drahoušku, to zvládneš. Já musela odrodit takto tebe, Andy i Cissy."
,,Fajn, matko, můžeš si odrodit i tyhle dva," sykla bolestí.
Lékouzelníci si mezitím vytáhli vše potřebné. ,,Paní Blacková, budete muset tlačit. Jinak to nepůjde."
Bella si povzdychla, přikývla a začala tlačit. ,,Tohle tak bolí! A to jsem zažila crucio! Tohle je snad i horšííííííííííííííííí!" Sténala bolestí. ,,Andromedo, jestli mě pustíš, tak uvidíš,co ti udělám!!!" Zamračila se a drtila jí ruku.
,,Tlačte!" Pobízel ji lékouzelník.
,,Aaaaauuu grrrrrrrrr!!!" Zatlačila. ,,Andy... ty děcka jsou tam dvě! Tohle nezvládnu!" Řekla zoufale.
Andy bolela ruka, kterou jí Bella drtila. ,,Zvládneš to. Zvládlas i horší věci," usmála se na ni.
,,Pojďte! Tlačte! Ještě trochu!"
Bella tlačila. ,,Mmmm aaaaaaaaaaaa," dlouze zakřičela a ozval se dětský pláč. Lékouzelníci jí zpod sukně vytáhli dítě.
,,O Merline," zamrkala Andromeda. ,,To je tak maličké."
,,Máme chlapce," řekl a pak pohlédl na Bellu. ,,Ještě jedno, madam," usmál se na ni a to malé zabalil do teplé přikrývky. Druella si jej hned vzala a s Letícií se na něj usmály.
,,Vítej na světě, Regulusku, my jsme tvé babičky," pohladila ho po tvářičce.
Bellatrix druhé dítě tlačila ještě notnou chvíli. Holčička jí dala zabrat o něco víc, než chlapec. Rodila ji další dvě hodiny, než konečně spatřila světlo světa. Bella byla úplně vyčerpaná. Přenesli přes krb jak ji, tak děti a nechali si je u Munga. Andromeda tam s ní zůstala v pokoji. Hostina pokračovala. Lacerta se dohodla s matkou, že si dnešek musí užít, což jí spíše nakázala Andy. Řekla jí, že Bellu a děti uvidí ráno.
,,Stejně je teď vyčerpaná a musí odpočívat," řekla Andy Lacertě, když stály u krbu. ,,Takže si užij svůj den a pořádně to rozjeď o svatební noci," zazubila se na ni.
,,Dobře, mami," uchechtla se. ,,Pořádně si to s Damienem užiju a připijeme si na mého brášku a sestřičku," objala ji. ,,Pozdravuj Bellu a ty dva malé skřítky, zítra tam jsme jako na koni."
,,Dobře, beruško," dala jí Andy pusu na tvář a vešla do krbu.
~ O 5 dní později ~
Bellatrix s Andromedou ležely doma v posteli. Děti spaly v postýlkách s nimi v ložnici.
,,Tak jsme to nakonec zvládly. Ty a já. Splnil se mi sen. Jsi má krásná žena, máme spolu dvě dokonalé děti, krásný dům a všechno se náhle zdá být tak perfektní. Nikdy o to nechci přijít," řekla Bella a usmívala se. ,,Konečně jsem šťastná."
,,Já také, Bello. Když se ohlédnu zpátky do minulosti, kolik trápení a slz v ní bylo... myslím, že si to obě zasloužíme," pousmála se. ,,Tak šťastná jsem dlouho nebyla."
,,Opravdu? A co kdybychom to štěstí povýšily na další úroveň?" Zeptala se Bella, otevřela šuplík a něco z něj vytáhla. Byla to malá krabička.
,,Vezmeš si mě, Andromedo?" Otevřela ji.
,,Bello," rozzářila se a objala ji. ,,Ano, ovšem, že si tě vezmu!"
Bella ji objala zpátky a když se opět oddálila, nasadila jí prsten. Pak ji políbila vášnivě na rty. ,,Miluji tě, Andromedo. Jen ty a já. Spolu. Navždy."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama