Epilog

29. října 2017 v 12:03 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate
,,Lyro, drahoušku, nepobíhej pořád a zkontroluj si, zda máš vše potřebné," zakroutila Andromeda hlavou a pohladila ji po vlasech.
,,Mám všechno, mami, sama jsi mě přeci kontrolovala," řekla Lyra a vzala si kousek banánové buchty posypané čokoládou, kterou Andromeda upekla. Dnes byl velký den, protože Lyra s Regulusem měli jít poprvé do školy. Oba se velmi těšili, až jim nasadí na hlavu Moudrý klobouk.
,,Já budu určitě ve Zmijozelu," řekl Regulus hrdě a posadil se vedle své sestry. ,,Kam si myslíš, že zařadí tebe?"
,,Já nevím, ale přála bych si do Havraspáru, protože vědění pro mne moc znamená," usmála se.
,,Kamkoli se dostanete, budeme vás s maminkou milovat stejně," řekla Bella a pousmála se na Andy.
,,I když budeme v Mrzimoru?" Ušklíbl se Regulus.
,,Tam obzvlášť," usmála se Andy. ,,Tam totiž chodil jeden velmi dobrý muž, který vrátil lásku do srdce vaší maminky, Ted Tonks," objala Bellu. ,,Bez něj by teď všechno bylo jinak," dala Belle polibek. Ta jí ho opětovala a když se opět oddálila, srdečně se na ni usmála.
,,Dojezte si snídani," pobídla je Bellatrix. ,,Musíme vyrazit, ať nám to neujede."
,,No jo, no jo," protočil Regulus panenky.
,,Buď milý, bráško," řekla Lyra a dala mu pusu na tvář. Regulus nakrčil nos.
,,Nelíbej mě, slintáš!" Ošil sebou.
,,Neslintám," ohradila se Lyra. ,,Ale mám tě ráda, takže...," zazubila se.
,,Nekočkujte se, vy dva," řekla Andy a zakroutila nad nimi hlavou.
,,Myslíš, že Lacerta s Damienem a Teddym tam budou také?" Zeptala se Lyra zvědavě.
,,Co by tam dělali? Vždyť Teddy nastupuje až za rok," zakroutil hlavou Regulus.
,,Budou tam, slíbili, že se přijdou rozloučit a navíc Teddy chtěl vidět bradavický expres naživo," řekla Bella a hůlkou levitovala kufry ven. ,,Musíme jít, vy loudové, šup šup! Počkám vás venku," řekla. Děti dojedly buchtu a oblékly se.
,,Snad jsme na nic nezapomněli," ohlédla se ještě Andromeda, když stála ve dveřích. ,,Kdyby něco, tak vám to pošlu sovou nebo přinesu," pousmála se a vyšli ven. Odtamtud se přemístili všichni čtyři na nádraží King's Cross.
,,Vážně musíme projít přes tu zeď?" Zeptala se Lyra zvědavě.
,,Ano, ty hloupá, jinak bychom se tam přeci nedostali," zakroutil hlavou Regulus.
,,Regulusi, neříkej sestřičce, že je hloupá," zamračila se Andromeda. ,,Musíte držet spolu, mít se rádi, rodina musí vždy držet při sobě," řekla.
,,No jo, no jo," protočil panenky.
Andy si povzdychla. ,,Připomíná mi našeho otce," řekla, když přešli na druhou stranu. ,,Zdědil jeho paličatost a smysl pro vše vkusné."
,,Lyra je zase divoká a dobrosrdečná," pousmála se Bella. ,,Ale oba jsou to zlatíčka."
,,To ano. A musím říct, že se nám povedli," uchechtala se Andy. Regulus byl podobný spíše na Bellu. Jeho vlasy byly ebenově černé a světle modré oči zářily do dálky. Sirius si dělal legraci, že, je to jeho syn, protože tak světlé oči měl v rodině pouze on. Dokonce i Narcissa je měla tmavší. Rysy Reguluse byly však stejně řezané jako ty Bellyiny. Lyra měla oříškově hnědé vlasy, jen mírně zvlněné jako Andy a jemné rysy obličeje zdědila po ní. Její oči byly, stejně jako oči jejich matek, tmavě hnědé.
,,Mami!" Zamávala na ně z dálky Lacerta. Jí a Damienovi se rok po Andy a Belle narodil malý chlapec. Pojmenovali ho Edward po dědečkovi, ale říkali mu Teddy. S Lyrou a Regulusem měl skvělý vztah, avšak záviděl jim, že jedou do Bradavic a on si bude muset ještě rok počkat.
,,Nebuď smutný, Teddy, za rok se k nám přidáš," pousmála se Lyra a rozcuchala mu vlasy.
,,Já bych raději už teď," povzdychl si. ,,Chci být s vámi v ročníku."
,,Neboj, drahoušku. Bude to stejně úžasné i za ten rok, to ti slibuji," řekla Lacerta a dala mu pusu na tvář. ,,Mimochodem, mami, Thesi je těhotná," usmála se Lacerta. ,,Budu babičkou," řekla šťastně.
,,Ach Laci, jsem tak ráda," radostně se usmála Andromeda a podívala se na Bellu. ,,Další drahoušek do naší rodiny. Ale když si vzpomenu, že je to jako včera, kdy jsem malého Persea přebalovala," povzdychla si.
,,Teď budeš moct přebalovat své pravnouče," zachechtala se Bellatrix.
,,Ano, ano. Ale letí to. A my stárneme. Rodí se nový život a stále dokola," povzdychla si a podívala se na Lyru a Regiho. Oba je objala.
,,Musíme jít, mami," protočil Regulus panenky. ,,Nebo nám to ujede."
,,Já vím, drahoušku," řekla a opět se napřímila. V očích se jí leskly slzy dojetí.
,,Neplakej, mami," řekla Lyra a pohladila ji. ,,Na Vánoce zase přijedeme. A budeme vám psát. Každý den."
,,To vás hodně rychle přejde," ušklíbla se Bella, objala Andy kolem ramen a přitiskla si ji k sobě. ,,Tak už utíkejte, vy skřítci," řekla a oba věnovali svým matkám polibek na tvář.
,,Milujeme vás," zavolala Andromeda, když jim mávali z okna jednoho z kupé.
,,My vás!" Zazubila se Lyra a mávala jim zpátky. Vlak se rozjel a po chvíli jim zmizel z dohledu.
,,A my půjdeme domů, co říkáš?" Navrhla Bellatrix. ,,Budeme mít teď celý dům jen pro sebe," spiklenecky na ni mrkla a Andy se tiše zasmála.
,,To zní dobře," mrkla na ni zpátky. Rozloučily se s Lacertou, Damienem a Teddym a společně prošly přepážkou zpátky na nádraží King's Cross, odkud se přemístily rovnou domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama