TBO II: Prolog

23. září 2017 v 11:55 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession II
~ 1991 ~
Žena v černém plášti a kápi nesla v náručí novorozence. Dítě si se zájmem prohlíželo její tvář, jelikož mělo dokonalý výhled do jejího obličeje. Neplakalo. Cítilo se v bezpečí, vědělo, že ona mu neublíží. Pramen blonďatých vlasů vypadl zpod kapuce a polechtal malou holčičku po obličeji, která se začala tiše smát. Vzala pramen vlasů a jemně ji za něj zatáhla. Žena se na ni usmála a pramen vlasů si zastrčila zpátky za ucho. Jakmile dorazily na místo, pohlédla na malou a posmutněla.
,,Nechci tě dát pryč, ale se mnou bys zůstat nemohla, nebylo by to bezpečné, drahoušku. Tady se budeš mít dobře," řekla a věnovala jí nepatrný polibek na čelo. Děťátko něco zažvatlalo, změnilo barvu vlásků a natáhlo k ní svou malou ručičku. Žena si povzdychla a položila ji na práh domu. Zaklepala. Než se však dveře otevřely, byla už pryč. Ve dveřích stál muž vysoké postavy a zrzavých vlasů. Rozhlédl se, ale nikoho neviděl. Když vtom mu sjel pohled pod nohy. Zalapal po dechu.
,,Molly! Molly!" Volal na svou manželku. Za ním se objevila žena malého vzrůstu a oblých tvarů.
,,U Merlina, Arthure, to je dítě," řekla a zvedla malou holčičku ze země, která si ji zmateně prohlížela. Arthur otevřel dopis, ve kterém stálo:
Postarejte se prosím o ni, nemá nikoho a já bych byla nerada, kdyby skončila v sirotčinci. Jméno nemá, pojmenujte ji, jak uznáte za vhodné.
Vzkaz nebyl podepsán. Arthur pohlédl na sou manželku a ta zase na něj.
,,Nemůžeme ji nechat v sirotčinci, Arthure, podívej se na ni, jak je roztomilá," pousmála se Molly a utřela jí kapesníkem uslintanou pusinku. Dívenka se na oba usmála.
,,Máš pravdu, Molly, necháme si ji," řekl Arthur a zavřel za nimi dveře.
Žena v kápi stála opodál za stromem a sledovala, jak si maličkou vzali dovnitř. Přes okno ještě viděla, jak na ni Arthur dělá obličeje a Molly, jak jí udělala teplý sunar a začala ji krmit.
,,Tady budeš šťastná," řekla žena pro sebe. ,,A jednoho dne se opět setkáme. Slibuji," řekla a přemístila se pryč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama