Kapitola Šestnáctá: Proč právě ona? (část třetí)

20. září 2017 v 16:33 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate
Ted seděl doma a díval se na hodinky. Evelyn byla pryč už tři hodiny. Bylo mu to divné, přemístil se proto k ní do práce. Tam mu však řekli, že odešla již před dvěma hodinami. Vrátil se proto domů, zda se neminuli, ale nebyla tam. Šel rovnou zpátky na oddělení bystrozorů a hledal Bellatrix. Našel však pouze Franka.
,,Co se stalo, Tede? Jak ti mohu pomoci?" Zeptal se.
,,Moje manželka zmizela. Měla být doma už před několika hodinami, ale nepřišla. Není ani v práci. A tohle nikdy nedělá, vždy si dáme vědět, pokud se zpozdíme. Mám o ni opravdu strach. Něco se muselo stát."
,,Dobře... takže.... doma není, v práci také ne, je možné, že se s někým dala do řeči po cestě? Že šla s někým na kávu?"
Ted zakroutil hlavou. ,,Ne, jak jsem řekl, dala by mi vědět, vždy to tak děláme. Nic podobného se nikdy nestalo."
,,Dobře, Tede, běž domů a my se postaráme o zbytek. Já a jeden bystrozor od nás půjdeme po ní pátrat."
,,Moc děkuji. A kdybyste ji našli, dejte mi prosím co nejrychleji vědět," řekl a odešel domů, kde si sedl a koukal na hodiny, krb a okno. Frank mezitím šel s jedním bystrozorem pátrat po Evelyn. Ted byl z toho však celý nesvůj a nervózní, poslal proto sovu Bellatrix. Ta ji dostala v půlce konverzace se svou rodinou.
,,Omlouvám se, musím běžet, je to naléhavé. Nevím, v kolik se vrátím, tak kdybychom se tady už nepotkaly, tak jsem tě viděla ráda, maminko a i vás," usmála se na Leticii. ,,Tak zase brzy," řekla, objala je a přemístila se k Tedovi.
,,Co se děje?" Ted jí vše vylíčil stejně jako Frankovi.
,,Dobře... přidám se k Frankovi... a neboj, Tede, najdeme ji, slibuji," konejšivě mu stiskla ruku.
Ted si povzdychl. ,,Snad máš pravdu. Mám opravdu velký strach."
Bella ho chápala, ten strach musel být ohromující. Bella našla Franka kousek od ministerstva. Když ji uviděl, rozešel se přímo k ní.
,,Bello,"podíval se jí do očí.
,,Co je?" Z jeho výrazu poznala, že něco bylo v nepořádku.
,,Našli jsme ji," řekl jen a ukázal směrem ke křoví. Bella tam došla a zalapala po dechu. Evelyn ležela mrtvá na zemi. ,,Byla to avada, podívej se na zbarvení její kůže," řekl, když na ni svítil hůlkou.
,,Merline... jak tohle řekneme Tedovi? Tohle nezvládne, je to jeho druhá životní láska..."
,,Ale nějak mu to říct musíme," povzdychl si Frank. ,,Je to naše povinnost."
Bella se dívala na Evelyn. Byla to opravdu sympatická a laskavá žena. Tohle si nezasloužila.
Frank přemýšlel. ,,Tak mne napadlo... kdo to mohl udělat? Evelyn nebyla typ, který by si dělal nepřátele na potkání. A asi bude nejlepší, když sem povoláme tým bystrozorů, lékouzelníky a Tedovi to dojdeme říct osobně," Bella přikývla. Jak řekli, tak i udělali. Přenesli se k Tedovi a zaklepali na dveře. Otevřel. Belle bylo špatně. Normálně to zvládala, ale Teda považovala za přítele.
,,Našli jste ji?" Díval se na ně.
,,Možná bude lepší, když se posadíš, Tede," řekla Bella a pohladila ho po zádech. Sedl si, ale měj zvláštní pocit.
,,Proč máš takový výraz? Co se stalo?" Bella se podívala na Franka. Chtěla to říct, věděla, že musí, ale přesto nemohla. Když ho tam tak viděla sedět, ještě stále v té sladké nevědomosti a naději, slova jí prostě neprocházela přes ústa. Frank to na ní viděl, proto se ujal slova.
,,Našli jsme ji kousek za ministerstvem, mrtvou, někdo proti ní použil avadu. Je nám to líto, Tede."
,,T-to není...," zakoktal Ted a dal si tvář do dlaní, rozplakal se. ,,Před týdnem jsme plánovali jet do Benátek. Zítra jsme tam už měli být... ona... ona se tolik těšila... Byla tak nadšená... koupila si i šaty," Bella ho hladila po zádech, nic neříkala. Bylo jí ho líto.
,,Já tedy půjdu ještě na místo činu. Zítra sem přijdu. Drž se, Tede," přemístil se, Bella ho hladila. ,,Chceš udělat čaj, Tede? Na uklidnění? Dám ti do něj klidně trochu whisky," řekla a objala ho. ,,Klidně tady s tebou i zůstanu."
Ted přikývl. ,,Děkuji Bell," bylo vše, na co se zmohl. Když ležel v posteli vedle Belly, která ho hladila, vyslovil ta tři slova, při kterých ji zamrazilo: ,,Proč právě ona?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama