Kapitola Šestnáctá: Chlapec s jizvou na čele (část první)

7. září 2017 v 18:33 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession I
~ Time shall unfold what plighted cunning hides: Who cover faults, at last shame them derides. ~
- William Shakespeare
~ 1980 ~
Žena v dlouhých smaragdově zelených šatech stála u okna a hladila si své vypouklé břicho, ve kterém se právě rodil nový život. Narcissa Malfoyová vzdala svůj boj již před několika lety. Vdala se za Luciuse Malfoye a stala se mu poslušnou manželkou. Nikdy se nedozvěděla, proč se Anastázie neukázala, stále však myslela na ni a na to, co mohly mít a jak mohla být v životě šťastná.
Narcissa spoustu času trávila u jezera za Malfoy Manor. Kvetly tam narcisy, květiny, které tolik milovala, protože jí je poprvé darovala Anastázie. Na tom místě cítila neskutečný klid. Mohla tam sedět celé hodiny a nikdy ji to neomrzelo. Bylo to teď její oblíbené místo na světě.
S Andromedou se už nevídala. Nemohla. Její rodina ji zavrhla a teta vypálila její podobiznu z rodinného gobelínu. Po tom, co Andromeda odešla ze školy, psaly si dopisy, časem však stále méně a méně, až po její svatbě přestaly úplně. Myslela na ni, nevýslovně jí chyběla. Přemýšlela o tom, zda Andromeda myslí na ni také a zda ji ještě někdy v životě uvidí.
Na své nenarozené dítě se těšila víc, než na cokoli jiného. Věděla, že jí svitne do života nová naděje. Bude žít jen pro to malé. Byla rozhodnutá, že pro něj udělá cokoli na světě, ať to stojí co to stojí.
,,Narcisso," přišel k ní Lucius, objal ji zezadu a dal jí polibek na krk. Cissa sebou ošila. Nenáviděla jeho doteky, jeho dech na své kůži, nenáviděla ho celého. ,,Musíš to nechat jít. Celou minulost nech za sebou. Teď jsme tady my, ty, já a to nenarozené dítě," otočil si ji na sebe. ,,Rozumíš?"
,,Jak si přeješ," odpověděla mu Narcissa bez emocí a s chladným výrazem ve tváři.
~ ~ ~
,,Nymfadoro, co jsi zase vyváděla?" Kroutila hlavou paní Tonksová, když uviděla svou dceru celou umazanou od bláta, jak stojí ve dveřích. ,,Žádné takové! Hezky ty věci dolů nebo mi tady zase naděláš svinčík! Po kom to máš?" Zeptala se, avšak odpověď přišla vzápětí. Pan Tonks, celý ušmudlaný a vysmátý, vstoupil do domu. ,,Co se vám stalo?"
,,Trénovali jsme famfrpál u Weasleyových. Nym se to zalíbilo, ale po tom dešti to není zrovna nejčistější záležitost," uchechtl se pan Tonks a chystal se vstoupit, Andromeda jej však zastavila.
,,Pro tebe to platí taky, svléknout a věci do prádla! Mám ráda čisto, ale vy dva děláte neustále jen nepořádek," dala si ruce v bok.
,,Ale notak, Dromedko," usmál se a dal jí umazanou pusu, přičemž jí prstem rozmazal bláto po tváři. Nymfadora se zachechtala.
Andromeda zakroutila hlavou. ,,Kdy ty z toho vyrosteš, Edwarde?"
,,Zřejmě nikdy," zasmál se a vzal svoji dceru na ruce. Ta ho objala kolem krku.
,,Mám tě ráda tatínku," řekla mu sedmiletá dívenka.
,,Já tebe taky, holčičko moje," dal jí eskymáckou pusu a poté ji položil na zem, protože je Andromeda vyháněla do vany.
,,A pořádně se vydrhněte, až za ušima!" Uchechtla se, ale pak si povzdychla nad tím svinčíkem, který zase nadělali. Odstavila oběd z pece, který byl již hotový a dala se do uklízení. Pak naložila jídlo na talíře a nachystala ho na stůl. Vařit ji naučila paní Tonksová, Tedova matka. Stálo to spoustu potu a spálenin. Zprvu byla nešikovná, ale za ty dva roky se vařit naučila výborně. ,,Pospěšte si, vy dva! Nebo vám to vystydne!"
,,Už jdeme, miláčku," řekl Ted a posadil se. ,,Mmm, voní to krásně," řekl a dal si sousto do pusy. ,,A chutná ještě líp!"
Andy se pousmála. ,,To jsem ráda," řekla, pohladila Nym po vlasech, které měly právě modrý nádech, usadila se ke stolu a začala jíst také.
,,Nym by ráda byla profesionální hráčkou famfrpálu," řekl najednou Ted a Andy si povzdychla.
,,No, alespoň, že nechce být bystrozorkou, to bych přišla o nervy," zakroutila hlavou.
Andromeda se po svatbě domů už nevrátila. Poslední dva roky školy trávila prázdniny u Tedových rodičů. Sirius se s ní rozdělil o peníze, které mu nechal strýc Alphard. Bylo to malé jmění, takže s tím dva roky vydržela a navíc, Tedovi rodiče ji nikdy nenechali strádat a sami jí kupovali učebnice a celé prázdniny nemusela nic platit, vše u nich měla zdarma, i když protestovala. Jeho rodiče si ji velmi oblíbili. Po škole nastoupila jako lékouzelnice k Mungovi a Ted nastoupil na ministerstvo, kde pracoval na stejném oddělení jako Arthur Weasley. Jakmile si něco našetřili, koupili si malý domeček se zahrádkou a Andromeda byla šťastná, že jí to konečně vyšlo. Nedlouho poté se narodila Nymfadora a Andy se konečně cítila úplná. Psala si také chvíli s Narcissou, ale věděla, že to nemůže mít dlouhé trvání. Rvalo jí to srdce, protože svou sestru velmi milovala. Věřila, že když bude trpělivá, tak se jednoho dne opět setkají a vynahradí si tu lásku, o kterou za ty roky přišly. Se Siriusem se vídala stále. Stal se kmotrem malé Nymfadory a často ji také kazil, jak Andy ráda říkávala. Sirius žil s Marlene McKinnonovou a vypadali spokojeně. Marlene s ním otěhotněla a s Jamesem doufali, že to budou kluci, budou s nimi hrát famfrpál a vychovají si je k obrazu svému. Dorcas s Remusem byli také stále spolu. Bohužel se ukázalo, že Dorcas nemůže mít děti a psychicky to byla zkouška pro oba, protože Lily i Marlene byly už těhotné a ona toužila po miminku také. Adopci se bránila, nechtěla to přestat zkoušet, nechtěla si to připustit a Remusovi ubližovalo ji takto vidět. Bylo to pro ně vůbec těžké období. Mary se s Peterem rozešla kvůli nějakého svalnatého kruvalského chlapce. Petera to dost vzalo, cítil se sám, protože jeho přátelé už měli své rodiny a on neměl nikoho. Utápěl se v depresích a nebyl na tom zrovna nejlépe. Chyběly mu staré dobré pobertovské doby, které už však neměly nikdy nastat a on to bohužel moc dobře věděl.
,,Chutnalo ti, miláčku?" Zeptala se Andromeda Nym a ta přikývla a olízla se. ,,To jsem ráda," řekla, pohladila ji a sklidila talíře ze stolu.
,,Kam byste chtěly jet na dovolenou?" Zeptal se najednou pan Tonks a Andromeda se na něj podívala se zdviženým obočím.
,,K moři!" Zajásala Nym.
,,Víš, že si to nemůžeme dovolit," řekla Andromeda, když umývala nádobí.
,,Ale proč bychom nemohli, dělám teď přesčasy, tak proč bych své milované holky nemohl vzít někam na dovolenou?" Usmál se a dal pusu Nym na čelo, která mu teď seděla na klíně.
,,Možná bychom měli ty peníze ušetřit. Já od narození Nym dělám na poloviční úvazek a i nadále budu, dokud nepůjde do školy a co když onemocníš? Co když se něco stane? Nemyslím si, že bychom měli rozhazovat za zbytečnosti," povzdychla si a odložila právě umytý talíř do odkapávače.
,,Jedna dovolená nám neublíží. Navíc, Nymuška se už na ni těší, viď že ano?" Usmál se Ted na svou dceru.
,,Ano! Maminko prosíííím, já chci jet k moři a vidět delfínky!"
Andromeda si povzdychla. ,,Tak dobře, pojedeme," utřela si ruce do utěrky a šla se za nimi posadit na gauč. Ted ji objal kolem ramen a Nym jí položila hlavu do klína.
,,Miluju vás, holky moje," řekl Ted a oběma věnoval pusu.
,,My tebe taky, drahý," řekla Andromeda a položila mu hlavu na rameno.
~ 1981 ~
Lucius Malfoy se ve svém dlouhém plášti přemístil na Lestrange Manor, kde Voldemort s ostatními smrtijedy seděli okolo kulatého stolu. Když spatřil Snapea, nakrčil nos, ale neřekl nic. Usadil se na své místo vedle Bellatrix.
,,Severus mi dnes sdělil znepokojující věc. Existuje věštba, která mluví o chlapci narozeném na konci července, který se mi postaví jako sobě rovnému. A to přeci nemůžeme dopustit," ušklíbl se.
,,To nikdy, můj pane, musíme to dítě zabít!" Řekla Bellatrix a podívala se na Voldemorta zamilovaně. Změnil se. Už to nebyl ten pohledný chlapec, kterého Bella poznala. Vypadal jako had, neměl nos a jeho kůže byla šupinatá. Bella jej přesto i nadále obdivovala, ba co víc, milovala. Rodolfus se na ni zamračil. Kdyby mohl, vymlátil by to z ní, ale věděl, že by to pro něj nedopadlo dobře. Bellatrix nebyla z těch, které si to nechaly líbit a k tomu všemu měla na své straně přízeň pána zla.
,,Jsem rád, že si to myslíš také, Bellatrix. Proto ti svěřím nelehký úkol. Chlapci, kteří se narodili na konci července jsou totiž dva. Jistý Neville Longbottom a Harry Potter. Zemřít musejí oba, proto se ty vydáš do domu Longbottomových a zabiješ jejich syna a já se ujmu Harryho Pottera. Tento úkol ti dávám, protože ti věřím jako nikomu jinému a vím, že ty mne nezklameš."
,,Nikdy můj pane! Položila bych za vás i život," řekla a mírně poklonila hlavou.
,,Já vím, Bellatrix, já vím," odpověděl a poté pohledem projel ostatní přítomné. ,,A pro vás mám také úkol. Řád," při vyslovení toho slova nakrčil to, co mu zbylo po jeho nose. ,,Musíte je zneškodnit, všechny. Weasleyovy, McKinnonovy, Lupinovy, Tonksovy," při vyslovení příjmení její sestry se Bellatrix zachechtala.
,,Dovol mi, můj pane, ať jsem to já, která se své sestře podívá do očí a vyřkne ta dvě slova," řekla s fanatickým pohledem v očích.
,,Ovšem, Bellatrix, až splníš svůj úkol, můžeš se toho ujmout," Bella se uchechtla a přikývla.
,,A nyní vyrazíme, nebudeme již na nic čekat. Zlatý věk naší nadvlády po dnešní noci započne!" Řekl a všichni se smíchem a jásotem pozvedli své číše.
~ ~ ~
,,Siriusi, já... já... myslím, že rodím."
,,Cože? Jak? Proč? Teď?" Zmatkoval Sirius.
,,Jo, sakra! Musíme k Mungovi, praskla mi voda!"
Sirius se vyděšeně rozhlédl. ,,T-tak jo! T-tak jdeme!" Řekl a opatrně Marlene podepřel. ,,Sakra, ty jsi těžká jako slon!" Poznamenal a vysloužil si tím loktem do břicha. Vešli do krbu a oba zmizeli v zelených plamenech letaxové sítě.
,,Máme tady rodící ženu, kam s ní?" Zakřičel Sirius, když se objevili u Svatého Munga, Marlene se zamračila.
,,Udáváš mě tady jak kozu na trhu!"
,,Odpusť drahá, ještě nikdy jsem nerodil, jsem z toho nervózní!"
,,Ty? To mě rozkuchají, ne tebe!" Zamračila se a zakvílela, protože měla kontrakce.
,,Naložte ji sem," zavelel jeden lékouzelník a za okamžik už Marlene mířila na sál a Sirius s ní.
~ ~ ~
Voldemort předtím, než se vydal k Potterovým, udělal ještě jednu zastávku. Marlene McKinnonová a její rodina mu ležela v žaludku již dlouhou dobu. Otec Marlene byl totiž bystrozor, který šel Voldemortovi po krku ještě, když byl známý jako Tom Riddle. Měl s ním nevyřízené účty. Přenesl se před jejich dům a zaklepal na dveře.
,,Přejete si?" Zeptala se žena středního věku, která byla Marleninou matkou. Nebyla čarodějka a Voldemort to věděl.
,,Ano, přeji. Abyste se vy, mudlové, vrátili tam, odkud jste přišli. Avada kedavra!" Řekl a paní McKinnonová se sesunula mrtvá k zemi.
,,Anne? Co se děje? Kdo je tam?" Zeptal se pan McKinnon a když se nedočkal odpovědi, šel se podívat, s kým to jeho žena mluví. Než se však stačil vůbec vzpamatovat, zasáhlo ho zelené světlo. Voldemort vešel dovnitř, aby se postaral také o jejich dceru. Ta však nebyla doma. Místo ní našel v obývacím pokoji sedět Dorcas Meadowesovou.
,,Ale ale, další členka řádu," ušklíbl se. ,,Kde máš kamarádku?"
,,Dorcas se zamračila a pozvedla proti němu svou hůlku. ,,Co tady chcete?"
,,Přišel jsem navštívit Marlene."
,,Není tady, tak laskavě odejděte!"
,,Obávám se, že to nebude možné," řekl a odzbrojil dívku, která se proti němu pokusila vyslat kletbu. ,,Hloupá holko, za tohle zaplatíš. Avada kedavra!" Řekl a Dorcas se sesunula mrtvá k zemi.
,,Marlene si najdu později," ušklíbl se a přemístil se k Potterům před dům.
~ ~ ~
Lily s Jamesem seděli doma a hráli si s malým Harrym. Chlapeček se neustále snažil dostat ke koštěti, bavilo ho totiž létat. I když měl teprve jeden rok, létal s otcem okolo domu a někdy i v něm, což se Lily moc nezamlouvalo. Často pak s Jamesem nemluvila, jelikož jí rozbil vázu po babičce nebo něco podobného. Dole se ozvalo cvaknutí dveří.
,,To bude Sirius," řekl James a šel dolů. Hůlku si nechal na stolku vedle Harryho postýlky.
,,Už jsem mu nejméně stokrát říkala, ať klepe nebo zvoní," zamračila se Lily. ,,Chodí si sem, jak se mu zlíbí!"
,,No jo, jemu je potřeba říkat všechno pětkrát," uchechtl se James, když scházel po schodech dolů. Najednou se zarazil. Pod schodama nestál Sirius, ale Lord Voldemort. ,,Lily, utíkej!" Stačil ještě zakřičet, než jej zasáhlo zelené světlo a on padl mrtev k zemi. Lily se rozběhla podívat, co se to děje, ale když uviděla bezvládné tělo svého manžela ležet na schodech, zalapala po dechu a rozběhla se zpátky k malému chlapci. Zamkla za sebou dveře a Harryho k sobě přitiskla.
,,Myslíš si, že mne zavřené dveře zastaví? Jak jsi pošetilá, Lily Potterová," řekl Voldemort a jednoduchým kouzlem dveře odemkl. ,,Chci to dítě!"
,,Ne! Harryho vám nikdy nedám!"
,,Pak tedy zemřeš s ním!" Pozvedl hůlku proti ženě, která k sobě tiskla malého plačícího chlapce. ,,Avada kedavra!" Zakřičel a Lily padla mrtvá na postel. Harry ležel v jejím objetí a zmateně kmital očima mezi svou matkou a Voldemortem. ,,Jen jeden z nás může žít," řekl a namířil na něj hůlku. Chlapec se znovu rozplakal. ,,Avada kedavra!" Vyslovil a místnost se opět prozářila zeleným světlem.
~ ~ ~
,,Muč nás jak dlouho chceš, nikdy ti nic nevyzradíme, ani o řádu, ani kde je náš chlapec," procedila Alice Longbottomová mezi zuby.
,,To se ještě uvidí," řekla Bellatrix a uchechtla se. ,,Crucio!" Alice s Frankem se začali svíjet v křečích. Z nosu a uší jim tekla krev a jejich vytřeštěné oči vypadaly, že jim každou chvíli vypadnou z důlků.
,,Tak kde je? Kde je ten usmrkánek?"
,,Budeš nás muset zabít!"
,,Ale notak, zabít vás? Kde by pak byla ta legrace?" Zachechtala se a vyslala proti nim další kletbu a další a další, dokud nezačali blouznit a mluvit z cesty. Bella si povzdychla. ,,Takže si ho budu muset najít sama," pokrčila rameny a začala prohledávat dům.
~ ~ ~
Marlene a Siriusovi se narodila zdravá holčička. O hrůzách, které se děly tam venku neměli ani ponětí. Žili si svůj okamžik štěstí, který však měl být každou chvíli narušen smrtijedem jménem Antonin Dolohov. Sestra poslala Siriuse domů, protože Marlene byla po porodu velmi zesláblá. Sirius se tedy přemístil a Marlene s malou ležela v pokoji. Děťátko spalo a jeho matka se na něj dívala s láskou v očích.
,,Udělala bych pro tebe všechno na světě," řekla Marlene a vzala si malou opět do náruče. Ta se probudila a zkoumavě si svou matku začala prohlížet. Malými prstíky uchopila pramen jejích vlasů a dala si ho do pusy.
Marlene se pousmála. ,,To se nepapá, drahoušku," dala jí pusu na čelo, když vtom kdosi rozrazil dveře pokoje. Byl to Dolohov. Marlene si malou instinktivně přitiskla k sobě.
,,Co chcete?" Zamračila se. Dívenka začala plakat.
,,Tvou smrt. Řád skončil, pán zla přebírá moc," řekl a namířil na ni hůlku.
,,Prosím, ušetřete mou dceru, prosím, jen jí neubližujte!" Rozplakala se a Dolohov se na malou podíval.
,,Polož ji do postýlky!" Řekl najednou. Marlene přikývla a položila ji, líbla ji na čelo.
,,Miluju tě, drahoušku, tak moc, pamatuj si to," plakala. Pak se však postavila, zvedla hlavu a řekla: ,,Jsem připravena."
Dolohov se ušklíbl. ,,Pozdravuj své přátelé," řekl a vyslal proti ní smrtící kletbu. Nemocnicí se již nadále rozléhal pouze pláč malého dítěte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama