Kapitola Šestnáctá: Chlapec s jizvou na čele (část druhá)

7. září 2017 v 18:34 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession I
,,Můj pane?" Vstoupil opatrně Červíček do domu. Hledal jej všude, avšak nikde ho neviděl. Malý chlapec byl stále naživu a na podlaze ležel pouze Voldemortův černý plášť. Červíček se zamračil, zvedl jej ze země a vyšel z domu, kde stál Karkarov.
,,Svolej ostatní, pán zla je pryč," řekl a ukázal mu plášť. Karkarov se zamračil, vyhrnul si však levý rukáv a přiložil na něj špičku své hůlky.
Bellatrix, která pátrala po domě se zarazila. ,,Ale notak, ještě jsem nesplnila úkol," zamračila se, ale nakonec se přemístila za voláním. Objevila se před domem Potterových spolu s ostatními.
,,Co se sakra děje?" Nechápavě se rozhlížela.
,,Pán zla zmizel," podal jí Červíček plášť.
,,Jak to myslíš zmizel?"
,,Jak říkám. Nikde není a dítě je stále naživu."
,,Tak ho zabijeme sami a pána zla najdeme! Něco se muselo stát!" Řekla Bellatrix, ale v ten moment se začali přemisťovat před dům Potterových členové řádu a bystrozorové v čele s Brumbálem a Moodym. Bellatrix se zamračila. Chystal se přemístit, avšak bylo už pozdě. Rozhlédla se, aby zjistila, komu se podařilo uniknout. Nikde neviděla Červíčka a ani Malfoye.
,,Odveďte je do Azkabanu," zavelel Moody a bystrozorové se s nimi přemístili pryč.
~ ~ ~
Sirius Black mezitím rozeslal sovy svým přátelům, kde psal, že se stal otcem, když se u něj objevili bystrozorové a shodili jej na zem.
,,Co se to sakra děje?" Nechápavě se na ně díval.
,,Siriusi Blacku, zatýkáme vás za vraždu Lily a Jamese Potterových a Petera Pettigrewa. Máte právo nevypovídat. Vše, co řeknete, může být u správního řízení použito proti vám. Nějaké otázky?"
,,Jo! O čem to sakra mluvíte?"
,,On má ještě tu drzost, zrádce," řekl jeden z bystrozorů a uštědřil mu ránu do hlavy. Siriusovi se zatmělo před očima a ztratil vědomí. Probudil se až ve vlhké cele Azkabanu.
,,Zdravím tě, bratránku," uslyšel známý hlas. Posadil se. Hlava mu třeštila a viděl dvojitě.
,,B-Bellatrix... co se stalo? Kde to jsme?"
Bella se uchechtla. ,,Ty nic nevíš?"
,,Ne, jinak bych se asi neptal," odpověděl ironicky.
,,Jsou po smrti. Tví špinaví kamarádíčkové i ta tvoje cuchta McKinnonová," ušklíbla se.
,,C-cože? Ty lžeš!" Zamračil se Sirius.
,,A proč bych asi tak lhala. Myslí si, žes je vydal mému pánovi a zabil Červíčka."
Sirius nebyl schopen odpovědi. Nechápal, co se to děje. Ještě před chvílí byl se svou Marlene v porodnici a teď seděl v zatuchlé cele a byl obviněn z vraždy, kterou nespáchal. Nevěřil tomu. Nevěřil, že jsou po smrti. Myslel si, že je to pouhá noční můra. Vybavila se mu jeho holčička, jak obmotávala svou maličkou dlaň kolem jeho prstu.
,,Se šťastnými myšlenkami bych si tady dávala pozor," uchechtla se Bellatrix, když se nad Siriuse vznesl Mozkomor a začal jej vysávat. Sirius opět ztratil vědomí.
~ O měsíc později ~
,,Lestrangeová uprchla! Musíme ji najít!"
Bellatrix se podařilo při převozu přelstít jednoho ze strážců. Byl mladý a Bellatrix krásná. Stačila chvilka nepozornosti a byla na svobodě. Mířila zpátky do Bradavic pro knihu, kterou Brumbál zamkl ve své pracovně. Věřila, že pokud se tam dostala jednou, dostane se i podruhé. Potřebovala onu knihu, aby svého pána mohla přivést zpátky. Ukázalo se, že ho jakási stará magie přemohla a kletba se obrátila proti němu. Chlapec přežil s pouhou jizvou na čele a její pán byl pryč.
Pod rouškou noci se chodbou z Prasinek dostala nepozorovaně až do hradu, kde mířila rovnou k Brumbálově pracovně, v ruce svírala svou hůlku.
,,Ale ale, Bellatrix, historie se opakuje," ušklíbl se Protiva. ,,Slyšel jsem, že jsi byla velmi zlobivá holka!"
,,Znáš heslo, Protivo?" Zamračila se.
,,Možná ano, možná ne," zachechtal se.
,,Na tohle nemám čas!"
,,Víš, že mi dlužíš laskavost z minula?" Promnul si Protiva ruce a Bellatrix si povzdychla.
,,Co chceš?"
,,Tohle," ukázal na přívěsek ve tvaru ptačí lebky, který jí visel na krku.
,,K čemu ti bude můj přívěsek?" Zamračila se.
,,Mám rád blyštivé věci," řekl a proradně se usmál. Bella jen protočila panenky a podala mu ho.
,,A to heslo?"
,,Promiň, zrovna teď mám náladu si hrát," řekl a zakřičel: ,,Bellatrix Lestrangeová je na hradě! Kde jste kdo? Uprchla z Azkabanu!"
,,Ty zmetku!!!" Zaklela Bellatrix a rozběhla se zpátky k východu, bylo však pozdě. Odmrštila ji kletba, která ji zasáhla přímo do zad.
,,Tentokrát už nám neunikneš, mrcho!" Řekl jeden z bystrozorů a kopl Bellatrix do břicha. Ta se rozkuckala, ale pak se začala šíleně smát.
,,Však počkejte, na vás taky jednou dojde řada! Na ty, kteří se vzepřeli vůli pána zla! Jednou přijde váš čas!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama