Kapitola První: Střípky minulosti (část druhá)

26. září 2017 v 8:54 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession II
~ Srpen 1998 ~
Po druhé kouzelnické válce, která roztříštila svět čarodějů na kousky, se opět začali stmelovat. Šlo to pomalu, ničit jde rychle, avšak dát věci zase do pořádku, to nějakou chvíli trvá. Chce to čas, který ne všichni mají na to, aby se stihli udobřit s těmi, které po válce ztratili.
Ten večer se u Molly Weasleyové sešlo několik lidí na večeři. Andromeda Tonksová, která během války ztratila svého manžela, dceru a zetě, byla zdrcená. Nemohla zůstat ve svém domě, který jí tolik připomínal Teda a Nym. Proto jí Molly nabídla, aby u nich zůstala, jak dlouho bude chtít. Mělo to být do konce prázdnin, jelikož jí Minerva McGonagallová, která se nyní stala ředitelkou Bradavic, nabídla místo přeměňování v učitelském sboru a Andromeda na to kývla. Potřebovala rozptýlení a také práci, jelikož se nyní starala o svého vnuka, malého Teddyho, který právě teď ležel vedle v postýlce a spal. Dveře byly pootevřené, aby k němu kdykoli mohla dojít, kdyby plakal. Hermiona seděla vedle Andromedy a povídaly si zrovna o tom, jak se Hermiona rozhodla vrátit se do Bradavic a ten poslední ročník si dodělat. Nemusela, dostala nabídku stát se dokonce bystrozorkou, ale ona se chtěla vrátit zpátky a dodělat si OVCE. To samé se však nedalo říct o Harrym. Ten se chtěl na post bystrozora dostat co nejdříve, aby pochytal všechny smrtijedy, kteří po válce někam zmizeli. Toto léto se s Ginny zasnoubili, ale jelikož ji čekal ještě rok v Bradavicích, na svatbu si museli počkat. Molly z toho byla nadšená, doufala, že se brzy dočká také vnoučat. Bylo by to alespoň rozptýlení po tom, co ztratila ve válce svého syna. Ron bojoval statečně. Když Yaxley vyslal Hermioně do zad reducto, odrazil ho, čehož využil Dolohov a vyslal na něj smrtící kletbu. Hermiona se vinila z toho, že to byla její chyba, i když jí ostatní říkali opak. Molly plakala nad jeho padlým tělem a nechtěla svého syna opustit. Nemohla uvěřit tomu, že to byl konec. Ron byl po smrti, avšak jeho jméno mělo žít navždy vytesané do památníku padlých v Bradavicích. Kouzelnická škola se opravovala. Každý, kdo mohl přijít, přispěl hůlkou k dílu. Za prázdniny stačili školu dát do pořádku, aby se zde v září mohlo opět učit.
Pohledy všech se stočily na dívku, která právě vběhla do místnosti následována Fredem a Georgem.
,,Vyhrála jsem, vy loudové," uchechtla se.
,,To protože jsme tě nechali vyhrát a navíc, taháme tvůj loďák, pokud sis nevšimla," řekl Fred.
,,Co na to říct, jsme opravdoví gentlemani," dodal George a dívka zakroutila hlavou. Byla malé postavy s krátkými zrzavými vlasy, obličej jí zdobila spousta pih a oči měla pronikavě modré, až téměř do šeda. Dívka pozdravila Molly a Arthura, kterým dala pusu na tvář, posadila se naproti Andromedě a zarazila se, následně se však doširoka usmála.
,,Hohoho, my se ještě neznáme, jak je to možné?"
,,Drahoušku, tohle je Andromeda Tonksová, přes léto u nás bydlí," řekla Molly.
,,Těší mě, já jsem Eddie. Eddie Prewettová," prohrábla si vlasy a podala jí ruku.
,,Také mne těší, Eddie. Jsi spřízněná s Molly?" Pohlédla na Molly.
,,Eddie je dcera mého bratrance," řekla. ,,Přistěhovala se sem z Francie."
,,Opravdu?" Pozvedla Andy obočí.
,,Ano," řekla Eddie. ,,Táta si vzal Francouzku a donutili mne šest let chodit do Krásnohůlek. Mě! Která nenávidí šaty!" Otřepala se. ,,Ale táta pořád tvrdil, že tady není bezpečno s Voldemortem u moci," mnozí se otřepali, když uslyšeli jeho jméno. ,,Ale teď, když už je pryč, konečně můžu na normální školu."
,,Ale byly tam pěkné holky, ne?" Zazubil se Fred.
,,Jo, to bylo jediné pozitivum," řekla Eddie. ,,Ale tady jsou taky," usmála se na Andromedu a ta překvapeně zamrkala. Eddie si znovu prohrábla vlasy a pozorovala Andy se všeříkajícím úsměvem na rtech. Tu to docela pobavilo, protože s ní flirtovala dívka, která by mohla být její dcerou. Co na ní však Andromedu zaujalo, byly její oči. Modré, téměř až šedé, měla dojem, že je už někde viděla, avšak tuto myšlenku zahnala, jelikož bylo jisté, že Eddie vidí poprvé v životě.
,,Andromeda bude v Bradavicích teď učit, že jo, Andy?" Uchechtl se George, který si flirtování Eddie všiml.
Andy jej spražila pohledem, ale přikývla. ,,Ano, to budu."
,,Tak to mám důvod se tam opravdu těšit," zazubila se Eddie a dvojčata se uchechtla.
,,A co ty, Harry, jak se těšíš na svůj výcvik?" Zeptala se Andromeda, protože chtěla odvést pozornost od sebe.
,,Jsem nadšený, nemohu se dočkat, až budu bystrozorem. Jen mě mrzí, že tady nemůže být Ron, chtěli jsme na výcvik spolu," řekl a místností se rozhostilo ticho.
,,Kdo chce přidat?" Zvedla se najednou paní Weasleyová a došla ke kuchyňce, aby nabrala Eddie a klukům také večeři.
,,Děkujeme, Molly, bylo to vynikající," řekla Andromeda. ,,Nech mě ti pomoct s nádobím," postavila se a šla za Molly.
,,Kdo je pro si zahrát famfrpál?" Řekla Eddie najednou, Molly se však na ni otočila. ,,To si nechte až na zítra, je tam tma."
,,Je tam šero," protočila panenky.
,,Žádné takové, hezky si dojíš večeři, půjdeš si vybalit věci a nachystat se do postele."
,,My ti s tím pomůžeme," řekl Fred a ušklíbl se na George.
,,Vy dva raději ne, jsem ráda, že mi dům ještě stojí! Hermiono, Ginny, byly byste tak hodné?" Pousmála se na ně Molly a dívky souhlasně přikývly. Když Eddie odcházela, mrkla ještě na Andromedu a ta jí věnovala pobavený úsměv.
Když Eddie holky pomohly s kufrem do pokoje, Hermiona se s nimi rozloučila. ,,Půjdu si lehnout. Jsem unavená, tak dobrou noc," řekla a odešla do pokoje, který jí tady Molly přichystala. Zavřela za sebou dveře, umyla se, převlékla a lehla si do postele. V ruce sevřela přívěsek. Za tu dobu, co Bellatrix potkala na ministerstvu, se jí stala téměř posedlá. Pokaždé, když někdo zmínil její jméno, sebou ošila a pokaždé, kdy se s ní doopravdy setkala tváří v tvář, cítila jakousi sílu, která ji k ní táhla. Napadlo ji, že to nejspíše bude tím přívěskem, ale jistá si tím nebyla. Vyhrnula si rukáv na levé ruce a prsty přejela po jizvě, kterou jí tam Bellatrix zanechala a díky které s ní bude spjatá navždy. Mudlovská šmejdka. Tou pro ni byla. Špínou, která si nezaslouží žít, natož mít magické schopnosti. Měla ji nenávidět, tak proč pro ni bylo tak těžké sledovat, jak ji Molly zabila. Jak se před jejíma očima roztříštila na miliony kousků. Zakroutila hlavou. Nechtěla na ni myslet, opět. Otočila se na bok a zavřela oči. Pokusila se usnout.
~ ~ ~
Venku před domem stála postava v kápi a pozorovala oknem tu zdánlivou idylku, kterou si tam prožívali. Ušklíbla se pro sebe a ještě notnou chvíli tam stála a dívala se na ně. Když se však Andromeda podívala z okna, zmizela. Hermiona ležela v posteli a konečně se jí podařilo usnout. Její přívěsek na krku však opět ožil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama