Kapitola Patnáctá: Poslední píseň (část první)

3. září 2017 v 11:13 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession I
Čekají nás poslední dvě kapitoly povídky, ne však celého příběhu. Po Marauders době plánuji psát povídku The Black Obsession, která se bude odehrávat za období Harryho Pottera, těsně po druhé válce, kdy odešel ze školy a bude navazovat na tento příběh.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
~ Cowards die many times before their deaths; the valiant never taste of death but once. ~
- William Shakespeare
Bellatrix, Lucius a Regulus stáli u Zapovězeného lesa těsně před půlnocí a čekali na příchod Toma Riddla. Tu noc měli přijmout znamení zla. Bella byla celá natěšená. Nemohla se dočkat, až vstoupí do jeho řad jakožto právoplatná členka. Zbožňovala jeho smýšlení i jeho samého a záviděla Rudlovi, že mohl být v jeho přítomnosti, kdy se mu zachtělo. Žárlila na svého manžela, i když k tomu neměla důvod. Přála si přijmout znamení a zůstat po Tomově boku a nikdy ho neopustit. Jak si kdysi myslela, že Rudla je ten nejlepší nastávající manžel a to nejúžasnější, co ji kdy potkalo, teď jí připadal jako někdo navíc. Snila o Tomovi všemi způsoby a Rudlou pohrdala. Už jí neimponoval. Kdysi pro ni byl jako bůh všech čistokrevných, muž, který si vzal, co chtěl, nebál se ničeho a nikoho, byl vášnivý a v posteli to měl rád tvrdě stejně jako ona. Ale teď, když poznala Toma, který byl tolik tajemný, vzdělaný a gentleman se stejným smýšlením, nemohla si pomoct a propadla jeho šarmu. Stal se pro ni pohonem do budoucna, vše už dělala jen proto, aby mohla být v jeho blízkosti. Vysnila si, jak poté, co ovládne kouzelnický svět, nastolí opět pořádek a přivede čistokrevné k moci, bude on král a ona jeho královnou. A s pomocí Morganiny knihy ovládnou nejenom kouzelnický svět, ale také ten mudlovský.
,,Bellatrix," pozvedl obočí Lucius.
,,Co je?"
,,To řekni ty mně, jsi duchem nepřítomná a usmíváš se u toho jako šílenec."
,,No a co? Zkrátka se jen těším na mé znamení, to je vše."
,,Všichni se těšíme, ale jen ty se chováš jako blázen."
Bella chtěla ještě něco říct, ale za nimi cosi zapraskalo. Všichni tři zpozorněli a své hůlky sevřeli v ruce. Před nimi se vynořil Tom Riddle.
,,Můj pane," oslovila jej Bella a lehce se uklonila, Lucius protočil panenky a Regi se raději nijak nevyjadřoval.
,,Bello," políbil jí ruku a ona se začervenala. ,,Měli bychom jít," promluvil i k ostatním. ,,U Bradavic nikdy nebylo bezpečno," ušklíbl se a podal jim ruku. Jakmile se ho všichni tři chytili, přenesl se s nimi do svého sídla. V místnosti, do které se přemístili, byl jeden obrovský hořící krb, dlouhý stůl, židle a vše bylo laděné do tmavě zelené barvy se stříbrnými detaily. Kolem stolu sedělo několik lidí. Bella se rozhlédla a všimla si, že je mezi nimi jedinou ženou.
,,Přistup blíže, Bellatrix," vyzval ji Tom, který stál u krbu. Smrtijedi se postavili a udělali kolem něj kruh. Bella naprázdno polkla, ale pomalými kroky se k němu rozešla. ,,Tvou levou ruku," řekl a Bella ji k němu natáhla. Uchopil ji a vykasal jí rukáv. ,,Bellatrix Blacková, přísaháš, že budeš poslouchat svého pána a uděláš vše, co ti přikáže? Že budeš bojovat za jeho ideály a nikdy jej nezradíš? Že budeš navždy pravou smrtijedkou a k tomu ti dopomáhej samotný Salazar?"
,,Přísahám," řekla a v jejím hlase bylo znatelné vzrušení. V jejích očích se odrážel oheň z krbu a šero v místnosti společně s jejími rozcuchanými vlasy a bledou pletí umocňovalo její ďábelský vzhled.
,,Pak tedy přijmi toto znamení na důkaz vzájemné důvěry a příslibu věčné věrnosti," řekl a přiložil jí hůlku k levému předloktí. Bellatrix potichu sykla, protože se jí znamení začalo vypalovat do kůže. Černá lebka s hadem se jí pomalu ale jistě tvarovala. Bolelo to jakoby jí někdo spaloval ruku ohněm, avšak ona zaťala zuby a pozorovala, jak je znamení každou chvílí jasnější a jasnější. Když bylo úplně zřetelné, pustil Tom její ruku. Bella se mu s díky podívala do očí a mírně se poklonila.
,,Těším se na tvé služby, drahá Bellatrix," nepatrně se na ni pousmál.
,,Já také, můj pane," a s těmito slovy se postavila k ostatním smrtijedům do kruhu. Na řadě byl Regulus, který sebou trochu škubl. Bella si pomyslela, že na to, jak byl mladý, byl velmi statečný. Nebyla si však jistá, zda byl připraven přijmout tak obrovskou zodpovědnost. Lucius, na druhou stranu, vyjekl jako holka a několik smrtijedů se rozesmálo, Bella jen protočila panenky a zakroutila hlavou. Jakmile obřad skončil, přistoupila k němu a šťouchla ho prstem do žeber.
,,Doufám, žes moc netrpěl Luciusku, ty náš malý bobečku. Ale neboj, Narcissa ti bebí pofouká," chechtala se a jemu se ve tváři mísil vztek se studem.
,,Jdeme, Bello," řekl najednou Regulus. ,,Ať někdo nezjistí, že nejsme ve svých postelích."
Bella přikývla a společně se přemístili zpátky ke hradu. Ve společenské místnosti se rozloučili. Lucius s Regulusem šli spát, avšak Bella se postavila k oknu, vyhrnula rukáv a v měsíčním světle si prohlížela své čerstvé znamení.
,,Tak jsi se konečně dočkala, co?" Rychle stáhla rukáv a otočila se.
,,Snape, co tady děláš?" Zamračila se.
,,Chci vědět, co Riddle řekl na to, že bych se k vám přidal," udělal krok k Belle, která se zamračila. Nevěřila mu, Snape byl dle jejího názoru kluzký jako úhoř, který nestál na ničí straně, pouze na své a měnil spojence podle toho, jak se mu to zrovna hodilo. Ten nevěděl o loajalitě zhola nic.
,,Řekla jsem mu to a prý si to nechá projít hlavou," zalhala. Snape přikývl. ,,A teď už jdu do postele," řekla, otočila se k němu zády a odešla do své ložnice.
~ ~ ~
Další ráno pobíhal Sirius po hradě a hledal Andromedu. Měl pro ni překvapení, na kterém se s klukama domluvili. Byl to vlastně nápad Marlene a i když to navrhla jen v humoru, Sirius si řekl, proč by se to nemohlo zrealizovat. Když ji uviděl v davu spolužáků vracejících se ze snídaně, rozběhl se k ní.
,,Andromedo, Andromedo!!!" Křičel Sirius a prodíral se davem za svou sestřenicí. Ta, když ho uslyšela, zastavila se a otočila na něj. Sirius ji vzal za ruku a utíkal s ní do prázdné chodby za rohem.
,,Co se děje, proč tak uháníme?" Pobaveně se zeptala, když se Sirius zastavil. Rozhlédl se, jestli je čistý vzduch a pak se na ni otočil.
,,Vezmi Teda a za hodinu se sejdeme dole u loděnice. A dejte si pozor, ať vás někdo nesleduje," řekl a rozběhl se opět pryč.
,,Ale o co jde?" Zakřičela za ním ještě Andromeda.
,,Uvidíš! Buď tam včas!" A s těmito slovy zmizel za rohem. Andy se uchechtla a zakroutila hlavou. Co asi tak může chtít, pomyslela si a vydala se směrem k jezeru, kde Ted prováděl jistý výzkum o jezerních lidech, jelikož měl o nich sepsat esej do předmětu Péče o kouzelnické tvory. Andromeda měla téma vlkodlaci, jenže jediný vlkodlak, kterého znala, byl právě teď zavřený v Azkabanu.
,,Edwarde," oslovila jej. ,,Co takhle si dát na chvilinku pauzu?" Políbila ho na rty.
,,Mmm, Dromedko, ale já nemůžu, termín odevzdání je přeci v pátek," zakňoural do polibku, ale když mu jazykem přejela rty, rozmyslel si to a políbil ji zpátky. ,,Takže co máme v plánu?" Zeptal se s touhou v očích a ona se zazubila.
,,Tohle ne, pane Tonksi," zachechtala se. ,,Sirius má pro nás nějaké překvapení. V deset ho máme čekat u loděnice," objasnila a Ted si povzdychl.
,,Takto mne navnadit, Dromedárku, to se přeci nedělá," zatvářil se naoko ublíženě a Andy se opět zachechtala.
,,Neboj, vynahradím ti to, až se vrátíme," znovu ho políbila na rty a Ted se zatvářil spokojeně.
Mezitím se u Pobertů v pokoji sešli Sirius, James, Peter, Marlene, Lily, Mary, Stázka, Cissy a také Dorcas, protože i když byl Remus stále pryč, trávila s nimi čas, aby na něj tolik nemyslela, i když to bylo nemožné, a probírali nadcházející situaci.
,,S mou sestrou to švihne," poznamenala Cissy opřená o Stázku, která ji hladila.
,,Doufám, že mluvíš o Bellatrix," ušklíbl se Sirius a Narcissa se zachechtala.
,,Myslela jsem tím Andromedu. Bude to pro ni šok, stejně jako pro Teda."
,,Ale notak, myslím, že se jí to nakonec bude zamlouvat," usmála se Stázka a dala jí pusu do vlasů.
,,Jistě, že bude, konec konců, byl to můj nápad," zazubila se Marlene. ,,Máte ten lektvar, kluci?" Zeptala se a podívala se na ty tři. James se postavil a zpod postele vytáhl malou krabičku, ve které byly dvě ampulky.
,,Zabijou nás, je to jisté," vypískla Mary a Lily protočila panenky.
,,Jistě, že ano, protože tyto pobertovské plány nemůžou nikdy dopadnout dobře," uchechtla se zrzavá dívka a vysloužila si tím od Jamese polibek.
,,Taky bys jedno takové překvapení ráda?" Zazubil se na ni.
,,No, to ještě nevím," dělala, že se rozmýšlí a Jamese tím mírně zneklidnila.
,,Tak pojďme," pobídla je Marlene. ,,Máme půl hodiny a musíme být na místě dříve než oni. Sirius je už bezpečně odvede, viď, cukrouši?" Mrkla na něj a on si nervózně prohrábl vlasy.
,,Jistě," políbil ji na rty a plácl přes zadek.
Když odešli, rozvalil se Sirius na postel. Přemýšlel o Remusovi a o tom, co mu řekla Anastázie ohledně Bellatrix. Nebyl si jistý, zda by jeho sestřenka byla něčeho takového jako je vražda schopná, avšak řekl si, že to raději prověří a to ihned, jakmile se vrátí. Bylo to totiž jediné vodítko, které měli. Když bylo pár minut před desátou, vzal si tašku s potřebnými věcmi a vydal se dolů k loděnici. Andromeda s Tedem už tam na něj čekali.
,,Siriusi, jestli je to nějaký hloupý vtípek, varuju tě!" Zamračila se a v tu chvíli vypadala úplně jako její sestra Bellatrix. Sirius si odkašlal.
,,Raději pojďme, ať nepřijdeme pozdě," nepatrně se pousmál a vydal se směrem k Zapovězenému lesu. Když se ujistil, že už jsou dost hluboko, zastavil se a natáhl k nim ruku. ,,Teď vás přenesu, hlavně se mě nepouštějte," řekl a Andy se podívala na Teda s obavami v očích, ten zase na ni. ,,Nic to není, notak," protočil panenky. Andy mu opatrně podala ruku a Ted nezůstal pozadu. Sirius je oba uchopil a přenesl se s nimi pryč. Objevili se na louce a Sirius se rozešel do kopce směrem k malému lesíku. Andy se rozhlédla. Bylo tady opravdu krásně. Klid na ně působil ze všech stran a v dálce uviděli běhat divoké koně.
,,Tede, podívej," ukázala tím směrem a Ted se otočil. ,,Jsou svobodní," povzdychla si Andy a Ted ji pohladil po zádech.
,,Pojď, Dromedko, ať nám Sirius nezmizí z dohledu," řekl a oba se vydali do kopce. Když vyšli nahoru k lesíku, objevilo se před nimi prostranství, vedle kterého bublal potůček, ptáci létali kolem jejich hlav a vypadali jako očarovaní. Stálo tam několik jejich spolužáků oděných v šatech a oblecích a nalevo se tyčil velký oblouk ozdobený zlatým jmelím a bílou stuhou.
,,Mami, tati?" Nechápavě oslovil Ted sedící pár.
,,Edwarde," rozešla se k němu paní Tonksová, objala jej a políbila na tvář. Pan Tonks sevřel svého syna do objetí také.
,,Co tady děláte?" Díval se zmateně z jednoho na druhého a paní Tonsková pozvedla obočí.
,,Přišli jsme přeci na svatbu našeho jediného syna, vždyť jsi nás pozval," nechápavě se na něj dívala.
Sirius si odkašlal. ,,To jsem zřejmě musel být já. Andy s Tedem o ničem nevěděli a tohle bylo takové... ehm... menší překvapení," poškrábal se na zátylku.
,,Ale já... já nemám šaty," zoufale vydechla Andromeda.
,,Myslíš, že bychom tě nechali bez šatů a Teda bez obleku?" Uchechtla se Cissy a ukázala na židli, přes kterou byly přehozeny svatební šaty. ,,Navrhla jsem je sama," usmála se její sestra a Marlene Andy šaty podala.
,,Páni, ty jsou nádherné," usmála se Andromeda. ,,Tvůj první návrh, Cissinko. Děkuji ti," objala ji a dala jí pusu do vlasů. Šaty byly bílé, jednoduché a působily romantickým dojmem. Byly na ramínka, nahoře upnuté a sukně dole byla vzdušnější s lehkým zdobením. ,,Jsem si jistá, že z tebe jednou bude úspěšná návrhářka kouzelnické módy," pohladila ji Andromeda po vlasech. Lily mávla hůlkou a začala Andromedě tvořit na hlavě účes. Její dlouhé oříškově hnědé vlasy byly rozpuštěné a sepnuté pouze po stranách dozadu. Mary jí dala na hlavu věneček z kopretin, který před chvílí upletla a který se k šatům výborně hodil a Dorcas jí dala do ruky kytici lučního kvítí, kterou svázala stuhou z trávy.
,,Jsi nádherná nevěsta," vydechla Narcissa. ,,Ta jednoduchost ti tolik sluší."
Sirius, James a Peter zatím dávali do parády Teda.
,,Kluci, jsem v šoku, abych řekl pravdu," poznamenal, když mu Sirius vázal kravatu.
,,Jo, ten nápad měla Marlene, já ho pouze zrealizoval," pokrčil rameny. ,,Tedy, my všichni, co jsme tady. Zkrátka si myslíme, že k sobě patříte a že už by vás nikdo neměl nikdy rozdělit. Ani Bellatrix ne," ušklíbl se Sirius a dotáhl mu kravatu. ,,A je to, jsi fešák," zazubil se.
,,Díky, moc vám děkuji, kluci," usmál se Ted a James ho poplácal po zádech.
,,Nevěstu si k oltáři odvedu já," zahulákal Sirius.
,,Nikdo jiný by to být ani nemohl," odpověděla mu Andromeda s úsměvem.
,,Siriusi?" Oslovil jej Ted. ,,Budeš mým svědkem?"
,,Milerád! Bude to pocta!" Zazubil se.
,,Sestřičko, řekla bych tobě, ať mi děláš svědka, ale jsi ještě nezletilá," a v tom jí to došlo. ,,Ale my se přeci nemůžeme vzít, není nám sedmnáct," řekla zoufale a podívala se na Siriuse.
,,Cože? Ale vždyť v dopise stálo, že ve vašem světě se můžete brát od patnácti," vytřeštila paní Tonksová oči a Sirius se rozpačitě zachechtal.
,,No... ehm... o to jsem se taky postaral," řekl a James vytáhl malou krabičku. ,,Postaršovací lektvar," vysvětlil jim. ,,Bohužel si nejsem jistý, o jak moc vás to postarší," odkašlal si.
,,Teď se trochu bojím, Siriusi," vyřkl své obavy Ted a zatvářil se poněkud nedůvěřivě.
,,Ale notak, brachu, pro velké touhy musíme podstoupit velké oběti, no ne? Navíc, co se může stát? Maximálně Andromedu uvidíš jako starou povislou babičku a tomu se teprve říká zkouška lásky," zasmál se a kluci s ním.
,,Siriusi!" Okřikla ho Marlene a Lily zakroutila hlavou.
,,Neboj, tohle by se stát nemělo, namíchali jsme to slabě, viď Jamesi?" Ten se na něj podíval pohledem, který si moc jistý nebyl a Sirius pokrčil rameny a ampulky jim podal. ,,Do dna," pobídl je. Andy s Tedem se na sebe podívali, povzdychli si a vypili obsah malých skleniček. Chvíli se nic nedělo, pak však jeden na druhém zpozorovali, jak se začínají měnit. Andy vypískla, protože ucítila, jak jí klesla prsa dolů a Tedovi se zase povolilo břicho. Stáli tam a mohlo jim být asi čtyřicet.
,,Stejně se mi líbíš, ty můj Tedíčku," zachechtala se Andy, pohladila mu začínající plešku a plácla ho po břiše.
,,A na vás jsou ty jemné vrásky opravdu sexy, madam Tonksová," řekl a políbil ji.
,,Ano, už brzy," usmála se do polibku. Cissy si mezitím dala také hlt, jen trošku, protože se bála, že dopadne stejně.
,,Tak jak vypadám?" Zeptala se Stázky a ta se pousmála.
,,Jsi pořád stejně nádherná, ani moc vrásek ti nepřibylo," políbila ji na rty.
,,Závidím ti, Cissy, ty budeš vypadat stále stejně," povzdychla si Andromeda.
Mezitím přijel mudlovský kněz, který vystoupil z auta, došel až k nim a Sirius opět promluvil.
,,Tady babi s dědou se chtějí vzít. Konečně si dali říct, víte?" Řekl a Andy ho propíchla pohledem.
,,Láska kvete v každém věku," odpověděl kněz a požehnal mu.
Sirius nabídl Andromedě rámě a odvedl ji k oltáři. Andy celá zářila. Ted tam stál a díval se, jak krásná byla a bude i za spoustu let. Převzal si ji od Siriuse a společně se postavili před kněze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama