Kapitola Patnáctá: Nadvláda smrtijedů znovu započíná (část druhá)

17. září 2017 v 21:17 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate
Další den se Narcissa probudila vedle Belly, která měla pusu dokořán a tak trochu chrápala. Cissa se musela uchechtnout a dala jí prst do pusy, Bella se vylekala a jemně ji kousla. Cissa však prst rychle vytáhla. Bella zamlaskala, otočila se na bok a přivinula se k Narcisse, která ji začala jemně hladit po vlasech. Když se konečně probudila, podívala se na Cissy, která se na ni dívala a usmívala se.
,,Jak ti je?" Zeptala se jí Narcissa.
,,Je mi s tebou hezky. Jsem ráda, že jsi zůstala, moc mi tvá přítomnost pomohla," povzdychla si, protože se jí myšlenky opět zatoulaly k Andromedě..
Bude to v pořádku, uvidíš," dala Belle pusu na čelo. ,,Sestřičko," pousmála se.
,,Slibuješ?" Podívala se na ni těma ublíženýma psíma očima Bella.
,,Slibuji."
~ ~ ~
Andromeda se další den probudila s pěknou kocovinou po té whisce co večer vypila. Najednou její nos cosi zvětřil. Byla to slanina. Vůně se linula z kuchyně, kde Leticia připravovala jídlo. Po smrti skřítky Minkey se společně s Druellou rozhodly, že dokud se o sebe dokážou postarat samy, tak to tak také zůstane. Andy vyšla z pokoje a doufala, že nikomu nic nespadne, protože slyšela snad i včelky venku, jak bzíkají.
,,Dobré ráno," řekla celá trochu nakřivo.
,,Ahoj drahoušku," uchechtla se Leticia a dívala se na Andy pobaveně, zatímco Druella tak trochu rozzlobeně.
,,Nejsi už na to stará, abys nevěděla, kde máš míru? Mám sto chutí ti ten lektvar nedát," řekla Druella a podala jí lahvičku s vyprošťovákem.
,,Ale notak, Druinko, nebuď tak přísná. Něco se muselo stát," podívala se na Andy Leticia.
Andy si vzala lektvar a napila se. ,,Děkuji," podívala se na Leticii, ale pak odvrátila zrak. ,,Nic se nestalo," řekla a podepřela si hlavu rukou. ,,Jakým kouzlem je chráněn Rosier Manor?" Zeptala se Andy najednou.
,,Vstup je pouze pro rodinu, je to tak se všemi našimi domy, drahoušku," usmála se na ni Druella a pohladila ji po vlasech.
,,Víš, že nám můžeš říct cokoli, že ano?" Podívala se na ni Leticia starostlivě, dala jí snídani na talíř a posadila se vedle ní.
,,Takže jsem teoreticky rodina i já... tedy i prakticky, když si má matka, že ano?" Zeptala se Andy a otázku Leticie ignorovala, pouze přikývla jako díky na jídlo a dala si kousek do úst.
,,Ano, i ty. Proč se ptáš? Na co ten dům potřebuješ?" Dívala se na ni Druella trochu podezíravě.
,,Jen jsem se zeptala. Na co bych ho chtěla? Na nic. To jsem se jen nemohla zeptat? A nekoukej na mne takhle, nic za lubem nemám," zamračila se Andromeda.
,,Takže nemáš v plánu náhodou svolat smrtijedy a ovládnout svět?" Zeptala se Druella, ale samozřejmě to nemyslela vážně, Leticia jen zakroutila hlavou.
,,Ano, přesně proto jsem to chtěla vědět," odpověděla sarkasticky a zašklebila se. ,,Půjdu se umýt," řekla a na několik minut odešla. Když se pak zase vrátila, Leticia se na ni usmívala.
,,Víš, žes včera chtěla tančit tango?" Uchechtla se.
,,Opravdu?" Zeptala se Andy rozpačitě.
,,Ano," řekla a dívala se na ni pobaveně.
,,A jak mi to šlo?"
,,No, vzhledem k okolnostem nic moc," uchechtla se, popošla k ní a udělala s ní pár tanečních kroků. ,,Teď ti to jde mnohem lépe," řekla a Andy se zasmála.
,,Děkuji, mami," pobaveně se na ni dívala.
,,Můžeme si vzít na víkend Persea?" Zeptala se Druella sedící u stolu.
,,Ovšem," pousmála se Andromeda. ,,Ale je to živel, pozor na něj!" Mrkla a posadila se, protože jí Druella podávala buchtu.
,,Na to jsme zvyklé, neboj se," usmála se na ni.
Jakmile Andy buchtu dojedla, rozloučila se s matkami a letaxovou sítí se přemístila na Malfoy Manor. Šla do svého pokoje, lehla si do postele a přemýšlela o svém plánu. Po chvíli se ozvalo zaklepání. Byla to Narcissa, která se před chvílí vrátila od Bellatrix.
Andromeda protočila panenky. ,,Dále, ať je to kdo chce."
,,To jsem já," řekla Cissy a vstoupila dovnitř, posadila se k Andy na postel a mírně se pousmála. ,,Můžu si k tobě lehnout?"
,,Dobrá," řekla Narcisse. ,,Ale zavři dveře!"
Cissy se postavila a šla dveře zavřít, poté si lehla ke své sestře, objala ji a hladila po ruce. ,,Mám tě ráda, víš to?"
,,To je skvělé," odpověděla a dívala se do stropu. ,,Tohle si nech pro Tiberia."
,,Ale notak...," řekla Narcissa a dala jí pusu na tvář. ,,Mrzí mě, že se tohle stalo, mrzí mě, že tě kvůli tomu ztrácím. Jsi moje velká sestřička, vždy jsi se o mě hezky starala. Možná si myslíš, že jsem to neviděla, že to nevím, ale vím moc dobře, že jsi to všechno dělala proto, abys mě ochránila. Mě i maminku."
,,Ale už jsi vyrostla, Narcisso, umíš se o sebe postarat sama, takže mne už nepotřebuješ. Vy dvě už ochranu nepotřebujete. Už jste v bezpečí. Teď se chci postarat sama o sebe. Být něco víc, než ta zlomená Andromeda," tajemně se ušklíbla.
Narcissa jen přikývla a položila jí hlavu na rameno. ,,Co byla poslední věc, která tě zklamala?" Hladila ji po ruce.
,,Bellatrix," vyslovila její jméno s nenávistí.
,,Bella? Co se mezi vámi stalo?" Nepřestávala ji hladit.
,,Do toho ti nic není. Starej se o sebe," zamračila se.
Ciss zvedla hlavu a podívala se jí zblízka do očí. ,,Myslím, že by sis o tom měla s někým promluvit," pohladila ji jemně po tváři. ,,Nesmíš to v sobě dusit."
,,S nikým o tom mluvit nebudu, ať si každý hledí svého."
,,Andy, co se stalo s Bellatrix?"
,,Podvedla mě, to se stalo. Už ji nechci nikdy vidět. V mém životě skončila a pokud budeš pokračovat v tomhle dál, budeš na řadě, Narcisso. Nevyslýchej mě!"
,,Chci ti jen pomoct," zatvářila se ublíženě.
,,Ale já žádnou pomoc nechci!"
,,A já zase nechci, aby ses trápila."
,,Já se ale netrápím," posadila se na postel. ,,Je mi fajn," ušklíbla se.
Narcissa se posadila také. ,,Jak to myslíš, fajn? Proč se tak usmíváš? Děsíš mě."
,,To se brzy dozvíš. Každý tady se to brzy dozví," tajemně se usmála a postavila se. ,,Jestli mne omluvíš, čeká mě práce."
Narcissa vstala. ,,Jaká práce?"
,,Do toho ti nic není, sestřičko. Je to moje malé tajemství a nikdo s tím nic nezmůže," zachechtala se. ,,Ani ty, ani matka... nikdo..."
,,Ty jsi se zbláznila?! O čem to tady mluvíš?" Dívala se na ni zaraženě.
,,Nazývej to jak chceš. Já chci jen pokračovat v něčem, v čem můj blízký selhal."
Narcissa vytřeštila oči. ,,Tos neudělala! Sakra Andromedo!" Musela se posadit, protože se jí zatočila hlava, pak opět promluvila. ,,Už jako malé dívenky jsme toužily po svobodě, po tom uniknout ze spárů našeho otce a celé této hloupé čistokrevné společnosti. Chtěly jsme žít s ostatními v míru. Ty jsi se zamilovala do jednoho z nich, ale obě jsme se musely vdát za někoho, koho jsme nemilovaly. Pak přišel Riddle a dal nám chvilku skutečné slávy, ale za jakou cenu? Utlačovat takové, jako je Ted? Jako je Leticia? Andromedo, on je pryč a my žijeme v klidu a míru, proč to chceš opět pokazit? Já vím, že jsi smutná a zklamaná, že ti život nadělil rány, ale pořád ještě není konec. My, tvá rodina, tě milujeme a chceme ti pomoct. Nedělej další chybu... prosím, Andromedo."
,,Nech mě být, Narcisso. Já si budu dělat co chci. Jsem už dost velká a i stará a ať se ti to líbí nebo ne, tak Tiberius v tom lítá taky a Lacerta též. Leticii nikdo neublíží a ani matce, o to jsem se už postarala, ale pokud mi budete stát v cestě, tak nemohu říct, co s vámi udělám. Bellatrix jako bystrozorka pozná, co znamená ublížit Andromedě, bývalé smrtijedce. Máš volbu, buď být s ní nebo se mnou. Pokud si vybereš ji, jsi můj nepřítel, Narcisso," řekla rázně a dívala se na ni přísným pohledem. ,,Pomocí mého plánu ovládneme Bradavice, ministerstvo a pak i celý tento svět."
Narcissa se na ni nevěřícně dívala. ,,Ty chceš po mně, abych si volila mezi sestrami? Chceš po mně něco, co jsi nenáviděla, když ti udělal otec? Ty bys mi klidně ublížila?" Postavila se a došla až k ní. ,,Pozvedla bys proti mně hůlku? Řekla ta dvě slova? Fajn... vytáhni ji a udělej to hned! Dokaž, že svá slova myslíš vážně! Zvedni tu hůlku a řekni to! Zabij mě, Andromedo!"
Andromeda vytáhla hůlku a namířila ji na Narcissu. ,,Takže sis vybrala, ano? Ale třeba tě to ještě přejde, Narcisso. Crucio!" Chvíli se na ni dívala, jak se svíjí na podlaze, ale nakonec hůlku stáhla. ,,Nikdo mi v cestě stát nebude, rozumíš mi?"
Narcissa na svou sestru pohlédla se slzami a zároveň se zklamáním v očích. ,,Stal se z tebe otec, jsi stejný tyran jako byl on! Zachránila jsi mě před tímto a teď mi děláš to samé," ztěžka se postavila, protože ji bolelo celé tělo.
,,Já nejsem jako otec. On měl koho terorizovat a já zatím nikomu nic nedělám. Tohle byla jen menší výhružka, Narcisso."
,,Myslím, že máš svou odpověď. Sbal si věci a vypadni!" Řekla Narcissa a obešla ji, ještě se na ni však otočila. ,,Jsi jako on a nikdy nebudeš jiná. Ubližuješ těm, kteří tě milují a pak se divíš, že jsi zůstala sama. Uvidíme, koho si vybere Tiberius," a s těmito slovy odešla z pokoje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama