Kapitola Čtrnáctá: Famfrpálové utkání (část druhá)

1. září 2017 v 15:17 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession I
Bellatrix, Regulus a Lucius stáli u krbu společenské místnosti a čekali, až se objeví Tom Riddle.
,,Jsi nějaká vytřepaná, Bellatrix," uchechtl se Lucius, Bella mu však věnovala přísný pohled.
,,Zato ty jsi až moc klidný na to, že máš přijmout znamení. Není to pro tebe dost velká pocta?"
,,Ovšem, že je. Mudlovští šmejdi mezi nás nepatří a já jsem hrdý, že můžu sloužit velké věci. Avšak u tebe jde o něco jiného, nemýlím-li se."
Bella sebou trhla. ,,Nevím, o čem mluvíš."
,,O tvých pocitech k Riddleovi," odpověděl jí Lucius a díval se jí zpříma do očí.
,,Žádné nejsou," odpověděla, jeho pohledu se však vyhýbala.
,,Co by tomu řekl Rudla, kdyby věděl, že jeho nastávající fantazíruje o jiném?" Ušklíbl se.
,,Co si to-"
,,Nechte toho, někdo nás sleduje!" Přerušil je Regulus a hůlku namířil na místo, odkud uslyšel podivný zvuk. ,,Pouta na tebe!" Vykřikl a za závěsem se ozval tlumený zvuk dopadu. Bella s Luciusem vytasili své hůlky a všichni tři opatrně kráčeli k závěsu. Regulus za něj chytil a podíval se na Bellu, která přikývla. Rychlým pohybem jej odhrnul. Na zemi před nimi ležel spoutaný Severus Snape.
,,Snape, co tady sakra děláš?!" Naštvaně zasyčela a Regulus stáhl kouzlo.
,,Chci vědět o co jde! Chci být součástí všeho, když jsem teď jedním z vás. Chci taky znamení," řekl rozhodně a postavil se.
,,Znamení dostaneš jedině za zásluhy. My tři jsme dřeli, abychom přesvědčili a do jeho řad dostali většinu čistokrevných rodin. A cos dělal ty?" Pozvedla Bella obočí. Severus nic neřekl, jen se ušklíbl. ,,Míchal sis ty svoje lektvary, plížil ses kolem a pro naši věc jsi neudělal zhola nic a teď chceš znamení?" Zeptala se pohrdavě.
,,Vím věci. O všech okolo. Mám informace."
,,Nějaké, které by se mohly hodit jemu?"
,,Jemu nevím, ale tobě určitě," odpověděl jí. Bella se na něj tázavě podívala. Severus se chtěl za každou cenu stát jedním z nich, byl ochoten pro to udělat cokoli.
,,Hlídejte a kdyby se objevil, houkněte na mě," řekla a odešla se Severusem za dveře. ,,Tak to vyklop."
,,Jde o Anastázii. Ví o té knize a bude jen otázkou času, než to roztroubí," řekl a v Belle hrklo.
,,Cože? Jak?"
,,Viděla tě vycházet z ředitelny. Myslím, že tě tehdy sledovala. To od ní o knize vím."
Bella se zamračila. Snape si naštěstí myslel, že jde jen o knihu o viteálech, ale co věděla Anastázie, to Bella netušila. Bylo to však moc vážné na to, aby to mohla ignorovat.
,,Dobře, díky. Přimluvím se za tebe, ale teď už jdi," řekla a zavřela mu dveře přímo před nosem.
,,Pořád nic," řekl Lucius.
,,Ještě má chvilku," odpověděla mu Bella a posadila se na gauč. Přemýšlela. Pokud Anastázie o knize věděla, nebylo vyloučeno, že také věděla, co kniha obsahuje. Možná byla s Narcissou jen proto, aby ji donutila, ať jí knihu přinese. Pokud by se jí zmocnila ona, mohlo by se všechno, za co teď bojovali, sesypat jako domeček z karet a to nemohla dopustit. Anastázie byla na druhé straně. Byla členkou Fénixova řádu. Jak směšně si říkali, pomyslela si Bella. Fénixův řád vznikl jako odpověď na stále početnější řady smrtijedů. Oficiálně se o tom nemluvilo, nebyly důkazy na to, že jsou skutečně mezi nimi a že jsou zodpovědní na několik zmizení mudlovských šmejdů. Brumbál byl přesvědčen, že za mrvou dívku a chlapce z Bradavic mohli také oni. Bella však o tomhle nic nevěděla. Nikdo z těch, které přizvala, jí o tom nepodal bližší informace. Tom Riddle nabíral stále větší moc a své nejvěrnější obdarovával znamením zla. Rodolfus Lestrange už jej měl a Bella se nemohla dočkat, až dostane to své. Byla to pro ni největší pocta. Oproti tomu Brumbál shromažďoval na svou stranu ty, kteří byli odpůrci Toma Riddla a jeho smyšlení o čisté krvi. Věděl, čeho je schopen. Neštítil se zabít, pokud šlo o jeho přesvědčení. Chtěl být nejmocnějším černokněžníkem všech dob. Brumbál to jednou už zažil a nemohl dovolit, aby se to stalo znovu. A tak se smrtijedi na jedné straně a řád na straně druhé shromažďovali, aby se připravili na nejhorší. Najednou krb zapraskal a z popela se vynořila tvář. Byl to Tom. Bella se postavila.
,,Můj pane," vydechla a Lucius se ušklíbl.
,,Bellatrix," odpověděl jí. ,,Luciusi, Regulusi, mí drazí přátelé. Jsem rád, že jste přišli."
,,My jsme rádi, že jste si na nás našel čas vy. Je to obrovská pocta přijmout znamení," vyhrkla Bella a oči jí zářily.
,,Líbí se mi tvé nadšení, Bellatrix. Zítra o půlnoci mne čekejte na okraji Zapovězeného lesa. Přijdu si pro vás," řekl, tajemně se na Bellu usmál a zmizel. Bella se začervenala a Lucius nad jejím chováním zakroutil hlavou.
,,Jsi vážně blázen, Bellatrix," řekl a ona mu věnovala vražedný pohled. Regulus prošel mezi nimi.
,,Jdeme, vrátíme se k ostatním. Snad jsem neprošvihl, jak můj nemožný bratr padá z koštěte a zláme si ruce i nohy," ušklíbl se a odešel ze společenské místnosti pryč.
~ ~ ~
,,Sirius Black má camrál, míří na bránu a střílí! Dvacet bodů pro Nebelvír!" Ozval se hlasitý potlesk z Nebelvírské tribuny a bučení od zmijozelských. Regulus se ušklíbl. ,,Ale co to? Myslím, že James Potter objevil zlatonku a řítí se přímo za ní! Napřahuje se a... ale ne! Zlatonka mu proklouzla!"
,,Nebuď tak nervózní, Lily," ušklíbla se Marlene. ,,James tu zlatonku chytí, pro tebe, jak říkal," šťouchla do ní.
,,Auu, nech toho! Já vím, že to zvládne," usmála se na něj, když se podíval jejím směrem. Mrkl a pak zase vystartoval za zlatým míčkem letícím před ním.
,,Dorcas, nebuď smutná," řekla Mary a podala jí tyčinku s čokoládovou náplní, kterou ji nabídl Peter. Marlene ji objala kolem ramen.
,,Ano, nebuď smutná, trhá nám to všem srdce. Vím, že ti Remus chybí, ale Brumbál ho z Azkabanu dostane, uvidíš!"
,,Brumbál nedělá dost," zamračila se. Už jsou to čtyři měsíce. Za měsíc má skládat OVCE a kde je? Sedí v Azkabanu za něco, co nespáchal a někomu jinému to prochází. Kdybych věděla, kdo to udělal, vlastnoručně bych ho uškrtila!"
,,Já vím, drahoušku, vím že ano. Ale Sirius, James i Peter dělají, co můžou, aby našli důkazy. A jisto jistě se brzy něco objeví, slibuji," utěšovala ji Marlene. Naproti nim, na zmijozelské tribuně, seděly Anastázie s Narcissou. Stázka se dívala na Dorcas a trhalo jí srdce, jak smutná byla. Věděla, jak kluci pátrali, ale nepřineslo to žádné ovoce. Napadlo ji, zda by jim neměla říct o Bellatrix a o knize, protože by to možná mohlo mít jistou spojitost. Ostatně byla to právě Bella, která se neustále oháněla čistou krví. Rozhodla se tedy, že udělá správnou věc a hned po zápase zajde za Siriusem a vše mu řekne.
,,James Potter letí plnou parou vpřed a natahuje se po zlatonce! Ale co to? Zmijozelský chytač do něj vráží z pravé strany! James však udělal kličku a znovu nalétává na zlatonku. Naklání se a... má ji! Vážení, James Potter chytil zlatonku! Nebelvír vyhrál!" Z tribuny nebelvírských se ozvalo hlasité tleskání a pískání. Marlene mrkla na Lily a vzala ji za ruku. Společně sešly dolů až na hřiště a obě obdarovaly své vítěze sladkým polibkem. Nebelvírští pískali a křičeli: ,,Jamesi, ty kanče!" ,,Do toho, Siriusi!" ,,Polib ji znovu!" Regulus se na to už dále nemohl dívat a odešel pryč.
,,Mohla bych s tebou mluvit?" Zeptala se Stázka Siriuse, když zápas skončil a všichni se vraceli zpátky do hradu.
,,Jistě, o co jde?" Odešel s ní bokem.
,,O Remuse. Tedy, alespoň myslím. Nejsem si jistá, zda to bude mít skutečně spojitost, ale nic lepšího nemám."
,,Jistě, každá informace pomůže," přikývl a pokynul, ať mluví dál.
,,Nejprve mi slib, že tím nebudeš zatěžovat Cissy, dobře? Nechci ji do toho vtáhnout," Sirius přikývl. ,,Viděla jsem Bellatrix, jak se plíží do ředitelovy pracovny tenkrát o vánočním plese. Něco si od tama odnesla a od té doby se začaly dít ty vraždy. Nevím, jestli za to může ona, ale možná tě to přeci jen někam dovede," řekla mu.
,,A nevíš, co si odnesla?"
,,Byla to kniha."
Sirius se zamyslel. ,,Pokud byla v ředitelově pracovně, musela to být nějaká velmi mocná kniha nebo obsahující magii tak černou, že ji nemohli zařadit ani do oddělení s omezeným přístupem. Určitě se o tom pobavím s klukama a uvidíme, co zjistíme. Každopádně díky, udělala jsi tím, žes mi to řekla víc, než kdokoli jiný."
,,To je samozřejmost. Doufám, že se Remus brzy vrátí živ a zdráv," usmála se na něj.
,,To já taky," usmál se zpátky.
,,Copak tady řešíte?" Kráčela k nim Narcissa a na tváři jí hrál zvědavý výraz.
,,Jen gratuluji k vítězství," usmála se Stázka a Cissu objala. Ta jí dala polibek na rty. Sirius odvrátil zrak.
,,Normálně by se mi to líbilo, ale jsi moje sestřenice a já nemůžu mít pak v noci tyhle představy," odkašlal si.
,,To bych řekla, máš Malrene," ušklíbla se na něj Narcissa a provokativně Stázce zmáčkla zadek.
,,Ale notak, Cissy, zlobíš Siriuse i mě," zazubila se.
,,A co s tím uděláme, madam Sayreová?" Spiklenecky na ni mrkla.
,,Já bych možná i věděla, madam Blacková," oplatila jí mrknutí.
,,Eww, já raději půjdu," řekl Sirius nervózně. ,,Čeká mě James, tak se mějte děvčata," řekl a jen se za ním zaprášilo. Narcissa se Stázkou se rozesmály.
,,Ach ti kluci," chechtala se.
,,Ach ten Sirius," ušklíbla se Narcissa a Stázka znovu vyprskla smíchy, protože si představila jeho výraz. Cissy protočila panenky. ,,Pojď už, chci si tě ještě před večeří pořádně užít," řekla a políbila ji na rty. Ruku v ruce se pak vrátily do Bradavického hradu.
~ ~ ~
Brumbál ten večer seděl ve své kanceláři a pozoroval myslánku. Vrásky na čele mu prohlubovaly obavy z nadcházejících měsíců. Už když Toma poznal, viděl v něm velký potenciál a nemýlil se. Vyrostl ve velmi nadaného kouzelníka, který bohužel sešel na scestí. Připomínal mu v mnohém Gellerta Grindelwalda, jeho přítele z časů dávno minulých. Společně tehdy chtěli dokázat velké věci, pro vyšší dobro. Avšak Gellertovy představy se od těch jeho v mnohém lišily. Jejich slavný boj se zapsal do historie a byl známý po celém kouzelnickém světě a i když byl Gelleret pryč, stále se mu vracel v až příliš živých snech. Albus věděl, že jej nikdy neměl opustit. Měl být navždy součástí jeho samotného. Ale to nebylo to, co ho trápilo, nýbrž další kouzelník se špatnými úmysly. Tom Riddle, chlapec, který toužil po nadvládě čisté krve a přitom sám úplně čistokrevný nebyl, avšak to nikdo z jeho následovníků netušil. Zatím. Brumbál se zvedl a myslánku uzamkl na své místo. Nemohl další noc strávit v sentimentálních vzpomínkách na Gellerta. Musel se soustředit. Bylo zde příliš mnoho otázek na to, aby je nechával na později, například jak očistit Remuse Lupina, který právě seděl v Azkabanu za něco, co nespáchal? Jak dopadnout skutečného vraha? Kdo jím vlastně byl? A jakou roli v tom v všem hrála Bellatrix Blacková? Proč byla tehdy u něj v pracovně a vzala knihu o viteálech? Samozřejmě, že o její krátké návštěvě věděl. Nedal však na sobě nic znát. Musel věcem nechat volný průběh, nechat si ji myslet, že má se svými přáteli vše pod kontrolou, aby byl stále o krok napřed. Měl obavy z toho, co se chystá, ale věděl, že až se to stane, budou připraveni. On, i celý Fénixův řád.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama