Kapitola Třináctá: Nečekaná návštěva (část první)

8. srpna 2017 v 15:13 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate

Daphne Greengrassová, dívka, která pracovala na ministerstvu kouzel jako asistentka Bellatrix Blackové, se snažila další dny upoutat pozornost své nadřízené. Marně. Bella ji záměrně ignorovala, protože v ní nechtěla krmit nějaké plané naděje. Zdálo se však, že to Daphne nemá v nejmenším úmyslu vzdát a Belle to šlo každý den víc a víc na nervy, proto se snažila ve své kanceláři trávit co nejméně času. Byla velmi vděčná za tréninky s Frankem, které jí jindy lezly na nervy. Sledovat ty, kteří se chtějí stát bystrozory a přitom nedokážou ani zdravě uvažovat, ji unavovalo. Tento rok však dostala pod sebe Hermionu Grangerovou, která byla, dle ostatních, nejbystřejší čarodějkou své doby. Když se však na ni Bella dívala, jak se pokouší o fyzickou část zkoušky, bylo jí do pláče. U Hermiony však bylo vidět za těch pár dní značné zlepšení. Trénovala od rána do večera, protože jí na tom získat místo bystrozorky velmi záleželo.
Daphne se ten den oblékla do upnutých červených šatů, vlasy si natočila a rozčesala, takže působila dojmem rozcuchané dračice, avšak velmi přitažlivým způsobem. Na rty si nanesla rudou rtěnku a zaklepala na kancelář Belly, která právě četla nějaké podklady ohledně případu, kterým se teď zabývali.
,,Dále!" Ozvalo se a Daphne vstoupila.
,,Uvařila jsem ti čaj," pousmála se. ,,Je na nervy a dobrou náladu, myslím, že to teď potřebuješ, vzhledem k tomu, jak jsi zaneprázdněná. Ani na mě nemáš čas," usmála se na ni. ,,Víš, napadlo mě, že bychom mohly zajít na skutečné rande. Chápu, že jsi teď měla spoustu práce, ale myslím si, že kdyby sis vzala jeden večer volno a společně bychom si vyšly, stálo by to za to," pousmála se. Bella se na ni dívala nevěřícným pohledem.
,,Nemyslíš to doufám vážně, že ne?" Pozvedla obočí. Zaskočilo ji, jak si sem jen tak nakráčela a i poté, jak odtažitě se k ní chovala si myslela, že by snad něco mezi nimi mohlo být.
,,Cože, co?" Zeptala se Daphne trochu zmateně. ,,Proč bych to neměla myslet vážně?"
Bella vytřeštila oči a hned nato se zamračila. ,,Tohle je směšné, ale dobře. Pokud jsi tedy zatím nepochopila mé náznaky, řeknu ti to polopatě. Byla jsi pro mě pouze záležitost na jednu noc, nic víc. Jakkoli kruté se ti to může zdát, je to tak. Ty ses nabídla a já to přijala. Nijak jsem se ti tím nezavázala. Ty pořádně neznáš mě a já neznám tebe, jsi pouze má asistentka a já chci, aby to tak zůstalo. Nic víc z toho nikdy nebude. Už jsi mě pochopila? Nebo ti to mám dát písemně?" Skončila svůj monolog a Daphne zůstala stát s otevřenou pusou a bylo vidět, že ji natahuje k pláči. Bella si povzdychla. ,,Nemyslela jsem si, že to budeš tak prožívat. Hele, jsi milá holka, jsi krásná, určitě nemáš o nápadnice nouzi. Zapomeň na jednu starou Blackovou a najdi si dívku svého věku. Co bys se mnou asi tak dělala? Jsem ve věku tvé matky a taky jsem protivná a striktní. Myslím, že bys se mnou moc dlouho nevydržela, ty, taková něžná dívenka. A neplač. Přebolí to, slibuju," usmála se na ni a stiskla jí ruku. ,,Teď už mne prosím omluv, musím přečíst tuto složku. A pokud bys tyto papíry z dodělala ještě dneska, byla bys zlatá. A děkuji za čaj," usmála se znovu a poté sklopila zrak ke složce, Daphne si nadále nevšímala. Ta tam ještě chvíli stála a pomalu pobírala, co jí Bella právě řekla. Pak si vzala papíry z jejího stolu a nasupeně odešla. Když se za ní zavřely dveře, zaklapla Bella složku a dala si obličej do dlaní. Dnes už na práci neměla ani pomyšlení. Rozhodla se tedy, že navštíví Molly a promluví si s ní o Ronaldovi. Když se Bella přenesla před jejich dům, stála Molly u plotny a vařila jídlo. Zaklepala. Molly odložila vařečku a šla se podívat, kdo to je.
,,Bello, drahoušku, jaké to překvapení! Co tě sem přivádí? Pojď dál!" Řekla s úsměvem a Bella vešla dovnitř.
,,Slyšela jsem, že s Ronaldem není něco v pořádku," podotkla, když se posadila, pozvedla obočí a pozorovala Molly a její reakci. Ta si povzdychla.
,,No, víš... ,"začala a postavila před ní hrnek s čajem. ,,Nemohl se smířit s tím, že jej Hermiona nemiluje. Ale to, co jí udělal... přijde mi, že jsem jako matka selhala," s hlasitým povzdychnutím vypnula pec a posadila se naproti ní.
,,Ne, Molly, neselhala," zakroutila hlavou. ,,Kdyby ano, neměla bys tak vychované děti. Jen v Ronovi je něco špatně," řekla jí konejšivě Bella.
,,Ale co? Psala jsem mu, ale neodpověděl mi ani na jedinou sovu a ani Arthurovi. Zkrátka nemáme ponětí, co se s ním děje. Ani nevíme, kde se momentálně nachází," sklopila zrak. Bella si skousla ret. Uvažovala, zda má Molly říct o tom, co udělal Andromedě, ale když ji viděla takto zlomenou, neměla to srdce.
,,Já myslím, že se brzy ukáže. Typ jako je on potřebuje pozornost. Snad ho ale nenapadne přiblížit se k Hermioně," řekla Bella a na Molly se starostlivě podívala, protože věděla, že pokud to udělá, půjde rovnou do Azkabanu, Molly se však zvedla a nic na to neřekla. Pustila opět pec a začala míchat dušenou zeleninu s bramborem.
,,Musíš zůstat na oběd. Snad máš dušenou zeleninu ráda," řekla a usmála se.
~ ~ ~
Ginny byla právě na návštěvě u Hermiony. Seděly v obýváku na gauči a Křivonožka spokojeně předl u své paničky v klíně.
,,Máš se tedy už lépe?" Zeptala se Ginny a podrbala Křivonožku za uchem.
Hermiona přikývla. ,,Ano. Ale co ty? Co Ronald? Už se konečně ukázal?"
Ginny zakroutila hlavou. ,,Stále nic! Mamka je na nervy, má strach, ale taťka si myslí, že jen trucuje a že bude v pořádku," pousmála se.
Hermiona se ušklíbla. ,,Trucuje už nějaký ten pátek, rok, možná i víc. Rodina ho miluje, to by si měl uvědomit a pokud ho nechci já, což nechci, tak by to měl respektovat a poohlédnout se jinde a ne se vztekat jako pětileté dítě, kterému vzali lízátko a trestat tím i svou rodinu. To si Molly nezaslouží."
Ginny si povzdychla. ,,To mi povídej. Ron je tak trochu paličák. Je do tebe zamilovaný snad už od třeťáku. Stále si myslel, že má šanci, ale tys mu už několikrát řekla že ne. Nemůže se přes to však přenést. Ale to, co udělal, je strašné. Nechápu, kde se to v něm vzalo. Harryho i mě to opravdu zaskočilo. Stejně tak mamku i taťku," Hermiona přikývla, nic však neřekla, dále jen hladila Křivonožku. ,,Mimochodem mám pro tebe ty šaty. Oboje, tak by sis je mohla vyzkoušet u mě doma a kdyby ti stále nebyly, mohla bych ti je tam rovnou poupravit," řekla Ginny. Hermiona si totiž nechala ušít šaty ještě před válkou, avšak z toho stresu pořádně zhubla a šaty na ní visely. Ginny však byla zdatná v těchto věcech po matce a tak jí nabídla, že jí šaty spraví.
,,Dobře, tak půjdeme k tobě? Stejně nemám nic jiného na práci," pokrčila rameny. Dnes byla na tréninku. Stále jí nešlo se přitáhnout z visu, s tím měla opravdový problém. A její kliky byly také příšerné. Bella jí sice pomáhala, co se dalo, ale bylo to v podstatě na ní samotné. Bellatrix za ní zkoušku neudělá.
,,Kuličko moje, půjdeš teď dolů," zahihňala se Hermiona, když kocour nespokojeně zaprskal a položila jej na zem. Ten se na ní ublíženě podíval, mňoukl a odešel pryč.
,,Tak pojďme," řekla Ginny a obě se společně letaxovou sítí přenesly k Weasleyům.
,,Ahoj mami!" Pozdravila Ginny.
,,Dobrý den, paní Weasleyová," řekla Hermiona a zarazila se. V kuchyni s paní Weasleyovou seděla také Bellatrix.
,,Ahoj Bello," usmála se na ni Ginny a Bella pokývla hlavou na pozdrav.
,,Dobrý den," polkla Hermiona naprázdno. Ginny ji hned vzala nahoru do svého pokoje. Byla tady teď často, protože věděla, že ji rodiče potřebují kvůli tomu, co se dělo s Ronem. Musela se usmívat, protože si všimla, jak Hermiona zneklidněla, když Bellu uviděla.
,,Copak, copak? Jsme nějací nervózní, ne?" Zazubila se Ginny a Hermiona se ošila.
,,Nevím, o čem to mluvíš," ohradila se.
,,O Bellatrix přeci. Jaké jsou s ní vůbec tréninky?" Pozvedla obočí.
,,Jde to. I když první část je převážně na nás. Kliky se mnou hodiny trénovat nebude, i když by to bylo asi přitažlivé," ušklíbla se.
,,Neumím si představit Bellatrix jak klikuje," zachechtala se Ginny a podala jí šaty. ,,Vyzkoušej si je," Hermiona si je od ní vzala a chystala se si je obléct, když vtom uslyšely paní Weasleyovou, jak je volá na oběd. Molly nabrala čtyři talíře, pro Bellu, sebe, Ginny a Hermionu, Arthur byl ještě v práci. Ginny s Hermionou sešly dolů ke stolu a posadily se. Hermiona se snažila nerudnout a všímat si jídla, avšak často jí utekl pohled k tmavovlasé čarodějce.
,,Tak jak to Hermioně jde?" Zeptala se s úsměvem Ginny a nenápadně na ni mrkla. Bella zvedla hlavu od talíře.
,,To uvidíme zítra u zkoušky," odpověděla a dala si sousto do úst.
,,Myslím si, že to, co Hermiona nenažene na kondičce, nažene na svém dokonalém dekoltu," poznamenala Ginny jakoby mimochodem, protože měla Hermiona na sobě halenku, která odhalovala víc než dost. Bellatrix se zakuckala. Hermiona zrudla a kopla Ginny pod stolem do nohy. Molly musela Bellu trochu bouchnout do zad, aby se jim tam neudusila.
,,V pořádku? Nemám ti nalít skleničku vody?" Zeptala se starostlivě a Bella zakroutila hlavou.
,,Ne, jsem v pořádku, děkuji, Molly."
,,Vždy jsem obdivovala její krásný dekolt," pokračovala Ginny. ,,Co myslíš, Bello, není perfektní?" Zazubila se. Molly se zamračila a než stačila Bella cokoli odpovědět, promluvila ona a Bellatrix jí za to byla neskutečně vděčná.
,,Děvčata, přestaňte, u jídla se nemluví," pohlédla na Ginny přísně a v místnosti bylo od toho okamžiku slyšet pouze cinkání příborů o talíře.
~ ~ ~
Andromeda seděla na terase a přemýšlela o Bellatrix. O polibku, o tom jak utekla. Povzdychla si. Byla zmatená, nevěděla, co dělat, jak se zachovat. Toužila se o své pocity podělit s Lacertou, musela slyšet další nezávislý názor na věc a kdo by to mohl lépe posoudit, než její dcera? Postavila se a vydala se k jejímu pokoji. Zaklepala na dveře a pootevřela je.
,,Smím?" Nakoukla dovnitř.
Lacerta se usmála. ,,Ovšem, mami. Jak je ti?"
Andy si povzdychla. ,,Pořád stejně a navíc je tady ještě jedna věc, o které jsem s tebou chtěla mluvit," posadila se a pohrávala si se svými prsty. ,,Jsem tak zmatená, tak strašlivě zmatená..."
Lacerta se posadila vedle ní. ,,Co se děje, maminko? Pročpak jsi zmatená?" Nechápavě se na ni dívala a Andy hledala po vyřknutí její věty odvahu, aby jí odpověděla.
,,Víš, Lacerto... já... já..."
,,Ano?" Pozorovala ji a byla překvapená. Nikdy ji totiž neviděla takto vyvedenou z míry.
,,Lacerto... já... s někým se stýkám," řekla opatrně.
,,Opravdu?" Pozvedla obočí. ,,A kdo je to?"
,,Má sestra Bellatrix."
,,Jestli napravuješ vztahy se svou sestrou, je to v pořádku. Myslela sis, že se na tebe bude rodina zlobit nebo co? Proto jsi tak nervózní?" Usmála se na ni, Andy si však odkašlala.
,,Ne. Bellatrix je do mne zamilovaná už od školy," Lacerta se na ni nechápavě podívala. ,,Zamilovaná stejným způsobem jako byl tvůj otec, sexuálním, milostným," dodala a její dcera se ošila.
,,Takže... ty a ona?" Zeptala se opatrně. Nevěděla, jak se má tvářit.
,,Ne. Tedy zatím ne. Chci vědět, co si o tom myslíš."
Lacerta pokrčila rameny. ,,No... trochu mě to vyvedlo z míry, abych řekla pravdu, ale pokud to tak cítíš," odkašlala si. ,,Navíc u Blackových je to prý běžné, teta Walburga si také vzala vlastního bratrance... ehm... prostě ať se rozhodneš jakkoli, podpořím tě," mírně se pousmála, stále se však trochu ošívala. Andy přikývla, Lacerta však měla uvnitř tak trochu vztek. Ne kvůli Bellatrix, ale kvůli Teda Tonkse. Stále mu dávala za vinu, že Andromedě zlomil srdce. Dle ní teď matka sama nevěděla, co doopravdy chtěla a zkoušela různé věci jen aby se pokusila znovu zase něco cítit. ,,Zkusíš to s ní?" Zeptala se najednou.
,,Nevím, možná."
,,Zkus to," pobídla ji. ,,Spoustu věcí si tím vyjasníš a srovnáš si priority."
,,Nechci, aby byla Bella jen nějakou zkouškou. Nemohla bych jí ublížit, ne znovu" řekla, protože sama moc dobře věděla, jaké to bylo mít konečně někoho, koho milovala a přijít o něj ze dne na den. Chtěla si být stoprocentně jistá, než do toho půjde.
,,Dobře, tak... tak... snad mě pak představíš."
Andy se pousmála. ,,Na to se spolehni," odpověděla a vrátila se zpět na terasu. Měla hodně o čem přemýšlet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama