Kapitola Jedenáctá: Útočiště (část druhá)

4. srpna 2017 v 17:57 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession I
Sobotní večer u Sayreů probíhal v příjemné atmosféře. Stázka s Cissy ležely v posteli, povídaly si a mazlily se. Narcissa se poprvé po dlouhé době cítila opět šťastná. Měla dojem, že má konečně něco, na čem opravdu záleží a proto ji tolik trápilo, že se toho za nějakou dobu bude muset vzdát. Byl to nejkrásnější den jejího života, protože se cítila milována a byla s člověkem, který ji viděl jako osobu, na které záleželo a ne jako kus majetku, který se musel udržovat, aby se dobře prodal a nadále sloužil jako okrasný předmět. S ní se cítila jako obyčejný člověk. Na chvíli zapomněla kým je a jaké má povinnosti. Ležely, nohy měly propletené a dívaly se vzájemně do svých očí.
,,Za chvíli bude jídlo hotové," usmála se Stázka. ,,Ale mně se od tebe vůbec nechce. Mohla bych takhle ležet navždy," dala jí pusu na špičku nosu a Cissy se usmála.
,,Já taky. Přála bych si, aby přesně takový můj život byl. Abych takto šťastná byla navždy. Žádné povinnosti, žádné doteky muže, kterého nemiluji. Jen ty a já. Jen my dvě a naše malé štěstí."
,,Můžeš to mít. Tohle a také mnohem víc. Ještě nás čeká celý zítřejší den, který máme jen a jen pro sebe a já mám pro tebe překvapení," dala jí vlasy za ucho.
,,A jaképak?" Zatvářila se zvědavě.
,,Uvidíš. Kdybych ti to řekla, nebylo by už to překvapení, no ne?"
,,Dámy, pojďte dolů, maso je hotové," zavolal na ně ze zahrady pan Sayre.
,,Už jdeme, tati!"
Narcissa si povzdychla. ,,A já myslela, že nám dovolí tady spolu zestárnout," ušklíbla se pobaveně a vstala z postele.
,,Na to ještě bude prostor, to se neboj," zazubila se Stázka a věnovala jí polibek na rty. ,,A teď už pojď."
,,Tady to máte," ukázal jim pan Sayre na stolek, kolem kterého byly tři židle. Celá zahrada byla provoněná grilovaným masem a Narcissa musela polknout, jelikož se jí sbíhaly sliny.
,,Děkuji," řekla a posadila se na jednu z židlí. Stázka se usadila naproti ní a usmívala se.
,,Takže slečno, vy jste spolužačka tady mé Stázinky, že ano? Jde jí to ve škole?"
Cissy přikývla. ,,Ano, je velmi nadanou studentkou. Dostala dokonce pozvánku na Křiklanův večírek, kam se, podle našeho pana profesora, dostanou jen vybraní a výjimeční jedinci," řekla a Stázka protočila panenky.
,,Ah tak, tak to si vede moc dobře," usmál se na svou dceru.
,,Když už jsme u toho večírku," začala Stázka. ,,Nešla bys na něj jako můj doprovod? Vím, že jsi také pozvaná, já jen, že by to bylo fajn, kdybychom tam šly spolu, tedy... alespoň pro mě," řekla nejistě a Cissy jí věnovala pobavený úsměv.
,,Ráda s tebou půjdu," řekla a zakousla se do masa. Líbilo se jí, že nemusí dbát žádné etikety. I když byli Sayreovi čistokrevní kouzelníci, ve spoustě věcech byli stejní jako obyčejní čarodějové. Kdyby otec viděl její mastné prsty a špinavou pusu, nejspíše by dostala crucio hned na místě.
,,Myslel jsem, že se Stázinka dostane do Havraspáru, protože v Koločarech si ji vybral do své koleje Rohad, který zastupuje mysl."
,,Tati, v Bradavicích je všechno trošku jinak."
,,Opravdu? A jací kouzelníci navštěvují Zmijozel?" Zeptal se dívek, avšak pozoroval maso, aby se nespálilo.
,,Ti, kteří si dokážou jít za svým, jsou cílevědomí a chytří, avšak také mazaní," odpověděla mu Stázka.
,,A taky čistokrevní," dodala Narcissa.
,,Opravdu? Krevní status rozhoduje o tom, do jaké koleje kouzelníka zařadí?"
,,Není tomu tak vždy, jsou i výjimky, které se dostaly jinam, jako například můj bratranec Sirius, avšak většina příslušníků čistokrevných rodin chodí do Zmijozelu. Víte, tady v Anglii je krevní status moc důležitý. Pokud se jednou narodíte do této rodiny, musíte ctít jejich zásady a když ne, následuje trest," odpověděla Narcissa a pan Sayre pozvedl obočí.
,,Ano tati, je tomu tak. Tady ještě uctívají středověké metody," ušklíbla se Stázka. ,,A tady Cissy je zasnoubená s mužem, kterého nemiluje," sklopila zrak a její otec znovu promluvil.
,,Až teprve naše společná láska mi ukázala co je v životě důležité. Teď vím, že štěstí je jen poloviční, když se o něj nemáš s kým dělit, a že smutek je dvojnásobný, když ti z něj nemá kdo pomoci. S tebou jsem poznal, co to znamená opravdu milovat a jaké to je, když je moje láska opětována," na chvíli se odmlčel. ,,Víte, slečno, kdo to řekl?" Pohlédl na Narcissu. Ta jen zakroutila hlavou. ,,William Shakespeare. Moudrý muž, čaroděj žijící ve světě mudlů. On sám se zamiloval do mudlovské dívky a všeho se vzdal jen proto, aby mohl být s ní. Štěstí člověka je mnohem důležitější, než pravidla, která kdosi určil jen proto, aby zachoval čistou krev. A je načase, aby to pochopila i vaše rodina. Nebuďte jako oni, změňte to, aby vaše děti nemusely žít v tom, v čem vy. Bez lásky to nejde, na to je život moc dlouhý, abychom jej strávili v iluzi a přetvářce."
Narcissa se jen usmála, nic však neřekla. Věděla, že má pravdu. On i Stázka. Avšak necítila se natolik odvážná, aby se své rodině postavila. Když obě dojedly a vrátily se na pokoj, všimla si Narcissa, že se Anastázie tváří poněkud zamyšleně.
,,Děje se něco?" Zeptala se a Stázka na ni pohlédla.
,,Chtěla bych ti něco říct," posadila se a pokynula jí, ať se posadí vedle ní. Stále myslela na Bellatrix a na knihu, kterou vzala z Brumbálovy pracovny. A na Snapea, který se o to až podezřele zajímal. Chtěla o tom Narcisse říct, avšak nebyla si jistá, zda by opravdu měla.
,,Copak?" Starostlivě si ji prohlížela.
,,Já jen... já jen, že mi na tobě hrozně záleží a chci, abys byla šťastná," řekla. Usoudila, že bude možná nejlepší, když se o tom nedozví.
,,Jsem a moc. Ty mě děláš šťastnou. Byl to nádherný den, moc ti děkuji," lehla si do postele a Stázka se k ní schoulila. ,,Jsi můj anděl," hladila ji po vlasech. ,,Moje štěstí... moje všechno," zašeptala jí do ucha.
,,A ty moje."
,,Já vím, drahoušku," řekla a hladila ji, dokud neusnula.
~ ~ ~
Nedělní ráno, když celý hrad ještě spal, vysedávali čtyři chlapci v nebelvírské společenské místnosti a povídali si o Křiklanově večírku, který se měl konat v pátek večer.
,,Říkám ti, Reme, že bys měl pozvat jako doprovod mě," poznamenal James.
,,Ano? A proč" Pozvedl Remus obočí.
,,Není to jasné?" Ušklíbl se Sirius. ,,Chce otravovat Evansovou!"
,,Co to meleš? To není vůbec pravda," zamračil se James a hodil po něm podsedák. Sirius jej po něm mrskl zpátky.
,,Remus má jinou představu o své plus jedna, viď?" Mrkl na něj Peter.
,,Nechápu, co tím myslíš," trochu se začervenal.
,,Co tím Péťa asi myslel," dělal Sirius, že se zamýšlí. ,,Mmm... už vím! Dorcas Meadowesovou!"
,,Tu černovlásku s modrýma očima, která se přátelí s Marlene McKinnonovou?" Pozvedl James obočí.
,,Ano, přesně tu!" Pokýval hlavou Peter a Remus se na něj zamračil.
,,No kamaráde, pozval už jsi ji alespoň ven? Ví vůbec, že existuješ?" Poplácal ho James po rameni.
,,Nikam jsem ji nezval. A proč řešíme Dorcas? Proč ne Mary MacDonaldovou, po které pokukuje tady Péťa?" Všichni se otočili k němu a Peter zrudl jako přezrálé rajče.
,,No páni... a já myslel, že ty dokážeš milovat jen čokoládové žabky," zasmál se Sirius a projel si rukou vlasy. ,,Škoda jen, že nejsi v Křikově klubu, byla by to skvělá příležitost ji oslovit," dodal.
,,Tu má teď Remus s Dorcas," poznamenal James.
,,Když já nevím. Ani mě nezná, bylo by to extrémně zvláštní," poškrábal se Remus na uchu.
,,Ale houby. Je z Havraspáru, bude milovat knihy stejně jako ty a můžu se na ni poptat Marleny," pokrčil rameny Sirius.
,,Chceš se na ni poptat proto, abys Removi pomohl nebo abys měl záminku s ní mluvit?" Pobaveně se na něj díval Peter a Sirius se ošil.
,,Ovšem, že kvůli Remusovi. Mě nějaká McKinnonová vůbec nezajímá," nakrčil nos.
,,Ale neříkej, Siriusi, ještě nedávno jsi chtěl svého bratra zabít jen proto, že spolu tráví čas," řekl Remus a musel se pousmát nad tím, jak roztržitý Sirius najednou byl. ,,Pokud já oslovím Dorcas, vy tři musíte pozvat ven Mary, Lily a Marlene."
Peter zakroutil hlavou. ,,Zbláznil ses? Viděl jsi, jak vypadá?" Mary byla dlouhovlasá brunetka s tmavýma očima, štíhlé postavy. Byla drobná, ale i tak Petera o půl hlavy převyšovala. Přátelila se s Lily Evansovou a stejně jako ona byla mudlovského původu.
,,Jo, je to kočka. Ale co chceš dělat? Sedět v koutě a ani to nezkusit? Počkat, až ti ji vyfoukne nějaký pitomec ze Zmijozelu? Nám všem?" Oslovil je Remus rozhodně.
,,Máš pravdu, kamaráde," uznale přikyvoval James, Sirius se však stále tvářil jako by žvýkal šťovík. Marlene ho viděla jako úplného pitomce a on to věděl. Nenechala se ovlivnit jako všechny ostatní. Upřímně nevěděl, čím ji má zaujmout.
,,Takže do pátku sebereme odvahu a pozveme je ven, dobře? Musíme to alespoň zkusit," podíval se na ně Remus a jeho tři kamarádi současně přikývli.
~ ~ ~
Bellatrix seděla na hodině přeměňování a čekala na její konec jako na smilování. Potřebovala mluvit s Luciusem a říct mu, co jí řekl Tom Riddle. Dlouho přemýšlela o tom, kdo by byl hoden přidat se do řad Toma a kromě Luciuse plánovala oslovit také Reguluse, Rabastana a sourozence Carrowovi. Jakmile profesorka McGonagallová třídu rozpustila, Bellatrix si vzala pětici svých spolužáků stranou.
,,Co se děje, Bellatrix?" Pozvedla Alecta obočí. Lucius se potutelně usmál, protože měl jisté tušení.
,,Slyšeli jste někdy jméno Tom Riddle?" Začala Bella.
,,Ovšem, kdo by ho neslyšel," odpověděl Amycus. ,,Dělá vše proto, aby mudlovští šmejdi zůstali tam, kde patří," ušklíbl se.
,,Slyšela jsem, že chtěl několik křesel na ministerstvu, ale bohužel jej volili pouze čistokrevní a to ještě ne všichni. Třeba Weasleyovi ne," nakrčila nos Alecta.
,,Weasleyovi jsou krvezrádci," ujala se slova opět Bellatrix. ,,Kvůli takovým, jako jsou oni, se Tom nedostal na pozici, která mu náleží. Věříte v něj? Věříte, že bojuje za dobrou věc?" Všichni hromadně přikývli. ,,Dostala jsem od něj úkol. Nashromáždit co nejvíce lidí se stejným přesvědčením jako má on. A proto oslovuji vás. Byli byste ochotní mu pomoct a očistit svět od takových jako jsou Evansová?"
,,Mileráda," ušklíbla se Alecta. ,,Ráda bych to byla právě já, která zvedne hůlku k té její rezavé hlavě a vyřkne ta dvě líbezně znějící slova," řekla a Amycus se zachechtal. ,,Jsme s tebou, Bello," dodala. ,,Co máme udělat?"
,,Zatím nic, jen pokud víte o někom, kdo by se k nám rád přidal, dejte mi vědět. Poté se s ním spojím a uvidíme co dál," řekla a ostatní souhlasně přikývli.
,,Běžte, doženu vás," řekla Alecta, když ostatní odcházeli na zmijozelskou kolej, jelikož jí na srdci ležela jistá otázka. ,,Bello, ty víš kdo to je? Kdo vraždí mudlovské šmejdy tady na hradě?"
Bella zakroutila hlavou. ,,Ne. Ale kdybych to věděla, řekla bych mu, jaký obdiv u mě má," odpověděla a Alecta se zasmála.
,,Jo, to u mě taky. Tak se uvidíme na obraně, měj se Bell," rozloučila se a klusem doběhla ostatní.
,,Ale, ale, ty něco chystáš, Bellatrix?" Otočila se a zoufale si povzdychla. Byl to Severus Snape, který stál opodál a snažil se zachytit jejich rozhovor.
,,Proč mě neustále obtěžuješ?" Zatvářila se nasupeně.
,,Já jen, jestli bys mi nechtěla něco říct. Něco, co mě bude zajímat."
,,Ne. Tedy... vlastně ano. Možná by tě mohlo zajímat, že bystrozorové u nás doma nic nenašli. Jsem čistá jako lilie," usmála se Bella nevinně a Severus se ironicky rozesmál.
,,Ano, určitě, ty máš svědomí čisté, viď?"
,,Ano, přesně tak. A už mě přestaň otravovat," odsekla a otočila se k odchodu.
,,Možná tvé čisté svědomí zahrnuje také kradení knih v Brumbálově pracovně," dodal a Bella se otočila.
,,Co jsi to řekl?"
,,Vím o tom, jak ses vloupala do ředitelny a ukradlas tu knihu. Co v ní asi bylo? Co kdybych teď šel rovnou za Brumbálem a všechno mu řekl?" Bellatrix se zamračila. ,,Leda bys mě zasvětila do vašeho plánu. Jsem si jistý, že víš, kdo tady vraždí mudlovské šmejdíčky, že ano? Jsi to ty s tou svou partou? Navrhuji ti, abys začala mluvit a to hodně rychle, jinak půjdu rovnou za ředitelem," otočil se k odchodu.
,,Ne! Počkej... fajn..." zamračila se Bella. ,,Byla to kniha pro Toma Riddla," napůl zalhala. Sice si odnesla knihu o viteálech, avšak byla si jistá, že o ní Snape nemluvil. ,,Rekrutuje tady na hradě ty, kteří by mu pomohli bojovat za jeho věc. A já jsem prostředníkem mezi Bradavicemi a jím," řekla a doufala, že to znělo dost věrohodně. Severus ji chvíli zkoumavě pozoroval a nakonec řekl: ,,Fajn, chci se přidat."
Bellatrix se hlasitě rozesmála. ,,To nemyslíš vážně, že ne?" Zeptala se, ale jeho kamenný výraz jí napověděl, že rozhodně nevtipkoval.
,,Buď mě vezmete mezi sebe nebo všechno vyzvoním Brumbálovi."
,,Fajn!" Procedila Bellatrix mezi zuby. ,,Máš to mít, ale sklapni!"
Snape se spokojeně ušklíbl. ,,Tak fajn. A co mám dělat?"
,,Zatím nic, vyčkej až ti dám instrukce," odpověděla nasupeně a odešla.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama