Kapitola Jedenáctá: Narozeninový večírek (část první)

2. srpna 2017 v 18:03 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate
,,Drahoušku!" Zvolala paní Weasleyová, když vystoupila z krbu u Tonksů a uviděla Evelyn.
,,Molly," usmála se a objala ji. ,,Dělala jsem kuře na paprice, doufám, že vám chutná. Arthure," oslovila jej a dala mu pusu na tvář.
,,Jistě to bude výborné," usmála se Molly.
,,Ovšem, vaříš skvěle," dodal Arthur. ,,Edwarde, rád tě vidím."
,,Dlouho jsme se neviděli, že ne?" Zeptal se Ted s kapkou ironie v hlase.
,,Naposledy včera v práci, co? Nemohls beze mě vydržet ani minutu!" Zazubil se Arthur. Zatímco si ti dva spolu povídali, Molly pomáhala chystat Evelyn jídlo do talířů.
,,Jak se cítíš, Molly?" Podívala se na ni starostlivě.
,,Bojujeme, to víš," povzdychla si. ,,Bez Freda je to těžké. A nejvíce mi trhá srdce, jak vidím George, jak se trápí. Byli jako jedna duše ve dvou tělech."
,,Já vím, Molly. Rodič by nikdy neměl přežít své dítě. Vím, mluví se mi to, když sama děti nemám, ale dokážu si tu bolest představit."
,,Možná byste ještě mohli. Zkuste si zajít k Mungovi, třeba vám poradí a pomůžou. Děti jsou radostí života."
,,Když já nevím. Tehdy to bylo opravdu těžké období. Dost jsme se hádali, oba jsme byli podráždění a teď jsme spokojení. Jistě, chybí mi něco v tom životě, mám mezeru, kterou může zaplnit jen mateřská láska k dítěti, avšak kdyby to nešlo, nechci, ať si tím Ted znovu prochází. Nechci, ať je znovu ve stresu. Současná rodinná pohoda se mi zamlouvá."
Molly přikývla. ,,To naprosto chápu. A co jeho sny? Ještě je má?" Zeptala se Molly opatrně. ,,I po tom, co jste si o tom promluvili?"
,,Ano," povzdychla si. ,,Stále volá Andromedu, ale já už jsem si nejspíše zvykla."
,,Tomu se dá jen těžko věřit, drahoušku."
,,Já vím, možná si jen něco nalhávám, ale každopádně není nic, co bychom s tím já nebo on mohli udělat. Jsou to sny, podvědomí, a to jen tak nezastavíš. A navíc, není čeho se obávat. Ti dva spolu byli už hodně dávno."
,,Ano, to nejspíše ano."
Večeře probíhala v klidu a v přátelské atmosféře. Povídali si o práci, o tom, jaké jsou teď po válce vztahy. O Ronovi, který Molly dělá starosti a také o dnešní oslavě narozenin Franka Longbottoma. Shodli se na tom, že by tam mohli jít všichni společně. Ted věděl, že tam určitě bude Bellatrix, byli s Frankem přátelé. Měl trochu strach, co to udělá s jeho psychikou, až ji uvidí. Byla Andy opravdu hodně podobná. Přehrával si v hlavě jednu konkrétní scénu, kdy nedlouho poté, co jej Andy opustila, navštívil Bellu u ní v bytě, aby si promluvili. Bella mu nalila skleničku ohnivé whiskey. Povídali si, snažili se jeden druhému zlepšit náladu a jak se tak na ni díval a popíjel, přišla mu čím dál tím víc jako ona. Naklonil se k ní a pokusil se ji políbit na rty, Bella však uhnula.
,,Tede, já nejsem ona. Ačkoli si můžeme být podobné, nejsem Andromeda," řekla a Ted přikývl. Když odcházel, zastavila ho ještě mezi dveřmi.
,,Pokud myslíš, že se po tom budeš cítit lépe...," naklonila se k němu a dala mu nepatrný polibek na rty.
,,Dromedo," vydechl, když se zase odtáhla, oči měl zavřené.
,,Jen já, Tede. Jen Bellatrix," řekla a dveře za ním zavřela. To bylo naposledy, co se viděli sami a soukromě.
Když dojedli, rozloučili se Arthur s Molly se svými hostiteli a domluvili se, že se vrátí za hodinu a společně půjdou na oslavu. Ted stále doufal, že by Bella nemusela přijít.
~ ~ ~
Bellatrix se chystala na oslavu narozenin Franka Longbottoma. Nechtělo se jí tam, ale co měla dělat? Nejspíše by jen seděla doma a myslela na Andromedu, možná by si u toho otevřela flašku ohnivé whiskey a pak by se rozhodla jít do nějakého klubu, sbalit hloupou husičku, přivést si ji domů, zavřít oči a předstírat, že je to Andromeda. Proto si oblékla korzetové černé šaty, nízké podpatky, vlasy si vyčesala, namalovala si kouřové oči a rudou rtěnku a přenesla se do domu Franka a Alice Longbottomových. Byl to starý manor, ne však tak velký jako býval ten jejich a byl v modernějším stylu. Bella si pomyslela, že kdyby napadlo její rodiče ještě pomalu středověký manor předělat, možná by se tam dalo žít i bez depresí. Bell vstoupila do velkého sálu, kde ji uvítal domácí skřítek, který jí vzal kabát. Na místě už bylo několik lidí, včetně Daphne, která stála u jednoho ze stolů a povídala si s Alicí. Bella si povzdychla a šla pozdravit Franka na druhou stranu místnosti, kde si povídal s několika dalšími kolegy z ministerstva. Frank se zrovna dostal do diskuze, která byla skoro dva roky pasé, ale i tak toto téma bylo stále předmětem živé konverzace. Stále se s velkou ironií bavili o tom, jak snadno se Malfoyovi a McLaggenovi dostali mimo podezření. Že vlastně "nic" během války nedělali, přitom se vědělo, že minimálně Lucius a Tiberius byli smrtijedi. Frank si všiml Belly a stopl konverzaci, otočil se na ni a usmál se.
,,Zdravíčko, Bello. Děkuji, žes přišla. Jestliže budeš chtít se napít, pití je zde," ukázal na stůl. A speciálně pro tebe, jsem dal stranou moji nejstarší ohnivou whiskey," mrkl na ni.
,,Díky," šibalsky se pousmála a podala mu ruku. ,,Všechno nejlepší, mimochodem," dala mu pusu na tvář a podala hodně staré vytříbené víno.
,,Díky Bello, ty víš, čím mě potěšit," mrkl na ni. Myslel si, že Bella neví, o čem to mluvili, ale jí to bylo jasné. Kolovalo o ní, že z toho McLaggenovy a Malfoyovy vytáhla jen proto, že Andromeda s Narcissou jsou její sestry a někteří si dokonce dovolili tvrdit, že byla proti nim celou tu dobu a že přes své sestry donášela Voldemortovi. Dívali se na ni skrz prsty, protože byla Blacková a nezáleželo na tom, jak moc se snažila a kolik toho pro řád udělala. Pro některé stále byla nepřítelem.
,,Kdybys měl sourozence na druhé straně a musel bys je udat, udělal bys to i přesto, že je to tvá rodina? Každý by mlčel, zvláště pokud jde o někoho milovaného," řekla a pohledy ostatních najednou těkaly po místnosti, jen aby se vyhnuli očnímu kontaktu s ní. ,,Nejsem hloupá, vím, že se o tom bavíte, vím, co se říká," podívala se na Franka, který dělal jakoby nic, ale nakonec promluvil.
,,Nevím, co bych udělal, hádám, že nic není jen a pouze černobílé, ale pojďme se raději bavit. Užívejme pro jednou života a nebavme se o práci," usmál se na ni a nalil jí skleničku. Bellatrix přikývla a skleničku si od něj vzala. ,,Tak na to, aby byl život jednodušší," pozvedl tu svou a ostatní udělali to samé a obrátili je do sebe. Bella periferně viděla, jak ji kdosi pozoruje. Byla to Daphne, oblečená v bílých dlouhých šatech a její blond vlasy byly vyčesané do elegantního účesu. Měla jen lehké líčení a vypadala jako antická bohyně. Alice si všimla, že pokukuje po Belle.
,,Copak?" Pozvedla obočí a Daphne se ošila.
,,Nic... jen jsem se zamyslela."
,,Nad Bellatrix?" Pozvedla obočí.
,,Ne... proč nad ní?" Zalhala.
,,Dnes jí to sluší, je to krásná žena," usmála se Alice.
Daphne přikývla. ,,To teda je."
Alice se trochu zamyslela. ,,Hmm... její sestra Andromeda... neviděla jsem ji spoustu let, ale jsou si opravdu podobné. Vždycky jsem si je na škole pletla. Vzhledově jsou jako jedna, avšak povahově úplně jiné. Andromeda se dala na špatnou stranu a nechala támhle Edwarda i Bellu za sebou. Chudák Bella. Vždycky jsem ji litovala. Myslím to, z jaké rodiny pocházela."
,,Andromedu, tu jsem viděla jen letmo, bojovala ve válce. Nádherná žena," podotkla Daphne. ,,A opravdu, jsou si podobné. Zajímalo by mě, co ji vedlo k tomu, že se dala na scestí. Určitě z ní mohla být skvělá kouzelnice."
,,Ovšem, to také byla. Velmi nadaná a chytrá dívka. Tohle všechno z ní udělala rodina. Je to smutné, dívat se, jak tak milou a čistou duši pohltí takové temno. Ale kdo ví, kde je skutečnost. Jen Edward se tehdy dost sesypal. Měl štěstí, že si našel Evelyn. Je to hotový poklad a moc jej miluje. Pokud mě omluvíš, půjdu je pozdravit," pousmála se Alice jejich směrem a zamávala na pár který právě dorazil společně s Weasleyovými, kteří však uviděli společného známého a vydali se jeho směrem. Evelyn dnes opět měla svůj obvyklý dlouhý cop, černé šaty po kolena, nízké podpatky úsměv na tváři. S Tedem se vedli za ruce a jejich prsty byly propletené. ,,Edwarde, Evelyn," oslovila je Alice, jakmile k nim došla. ,,Jakpak se máte?"
Evelyn se pousmála. ,,Moc dobře," odpověděla a Ted se pousmál taky. Bella si i nadále povídala s Frankem, pak se však podívala na Teda a pozdravila ho mírným úsměvem a pokývnutím hlavy. Daphne tam stála sama a pozorovala Bellatrix. Nemohla z ní spustit oči, ale zároveň byla moc stydlivá na to, aby ji oslovila. Napila se vína, které měla v ruce. Milovala růžové, sladší. Bella cítila její pohled na sobě a nevěděla, zda je jí to nepříjemné nebo jí to lichotí.
,,No a vy jste tady s partnerem?" Zeptal se jeden z přátel Franka Belly.
,,Ne, já jsem tady sama se sebou a to je ta nejlepší společnost, jakou jsem si mohla dopřát," mrkla na něj.
Muž se zasmál a souhlasně přikývl. ,,To máte pravdu. Jmenuji se Thomas Wilkes a rád bych si u vás zamluvil první tanec, madam," usmál se, vzal jí ruku a věnoval jí na ni polibek, Bella se ošila.
,,Ehm... zatančit si můžeme," řekla nejistě. Daphne se zamračila, tohle se jí vůbec nelíbilo. Řekla si, že musí něco udělat, aby toho muže od Belly odlákala.
Alice s Evelyn se mezitím bavily o vaření.
,,Máš ráda pudingové šátečky?" Usmála se Alice. ,,Myslím, že se mi obzvlášť povedly," zazubila se a nabídla jim tác. Evelyn si jeden vzala a druhý podala Tedovi.
,,Na to mi musíš dát recept, Alice! Je skvělý!" Řekla ještě s plnou pusou. Ted dojedl ten svůj a dodal: ,,Výborný, ale na pečený Evie to nemá," uculil se.
,,Ale notak, Tede, nebuď takový," jemně ho plácla přes rameno. Sice ji to těšilo, ale nebylo to zdvořilé vůči Alici.
,,Ne, to je v pořádku," usmála se. ,,Vaříš výborně, Ev," mrkla na ni. ,,A co tam pustit nějakou hudbu?" Zatleskala Alice a do místnosti vešla živá kapela složena z domácích skřítků, kteří už dále nechtěli sloužit svým pánům a chtěli být svobodní. Spojila je láska k umění a za peníze zpívali a hráli na nástroje na různých akcích.
,,Páni, tohle je nové," pozvedla Bella obočí.
,,To tedy," odvětil Thomas a vedl Bellu na parket. Daphne přemýšlela, co udělat, aby jí Bellu nezabavil na celý večer, jelikož tohle byla šance, o které snila víc než rok, proto do sebe kopla další dvě deci vína, nalila dvě skleničky, počkala, až píseň skončí a když si Bellu Thomas odvedl k občerstvení, přišla k nim.
,,Neruším?" Usmála se na Bellu a podala jí skleničku. ,,Sluší vám to, Bellatrix."
Bella se ošila. ,,Děkuji. Uhm, vážně?"
,,Ano a tančila jste jako víla," jemně se začervenala.
Bella se tiše zasmála. ,,To přeháníš."
,,A nechcete si zatančit se mnou?" Vypadlo najednou z Daphne, ale vzápětí si chtěla nafackovat. Bella se na ni podívala s pozvednutým obočím, ale pak pokrčila rameny a obrátila do sebe obsah skleničky.
,,Fajn, pojďme," vzala ji za ruku a odvedla na parket. Daphne byla z tance s Bellou nervózní. Přála si s ní protančit večer, o tomto přeci celou tu dobu snila. Uvolnit se však nedokázala. Bell se na ni dívala s neurčitým výrazem, který nedokázala přečíst.
,,Vy moc na párty nechodíte, že ne?" Zeptala se najednou Daph.
,,Ne. Těch jsem si užila dost v mládí, abych věděla, že jsou jen proto, aby se člověk předvedl. Alespoň u nás čistokrevných tomu tak bylo. A na to já nejsem moc zvědavá."
Daphne přikývla. ,,Nicméně si myslím, že vám to v šatech a podpatcích moc sluší, měla byste si najít víc příležitostí, kdy je nosit. Jste vážně nádherná."
Bella se pobaveně usmála. ,,Čemu vděčím za takové komplimenty?"
Daph se začervenala. ,,To nejsou komplimenty, pouze holá fakta," odpověděla a pak si povzdychla, protože píseň skončila.
,,Díky za tanec," řekla Bella a vrátila se k Frankovi a ostatním kolegům. Daphne šla za Alicí, Tedem a Evelyn, se kterými se seznámila. Byla ráda, když jí nabídli místo u stolu a zaujatě si s ní povídali a popíjeli. Cítila, jak jí víno pomalu ale jistě leze do hlavy. Ani Bella nebyla pozadu. Se svými kolegy seděla, klábosila, popíjela ohnivou whiskey a poměrně hlasitě se smála. Čím více toho vypila, tím hlasitější její smích byl. Daphne usoudila, že Bella už je trochu víc přiopilá, a tak sebrala odvahu, omluvila se a šla opět za ní.
,,Omlouvám se, Bello, nemohla byste na chvíli stranou?" Zeptala se Daph. Bella pozvedla obočí, ale šla s ní bokem.
,,Copak?" Daphne chtěla něco říct, ale začala hrát pomalá písnička. Vzala Bellu za ruku a vedla ji na parket, omotala jí ruce kolem krku a začala s ní tančit. Dívala se jí zblízka do oči.
,,Nechtělas mi něco říct?" Zeptala se Bella.
,,Bylo by špatné, kdybych tě teď políbila?" Vypadlo najednou z Daphne a Bella vytřeštila oči.
,,Proč bys mě měla líbat?"
,,Protože když jsem ve tvé blízkosti, je to to jediné, na co myslím. Protože už tě víc než rok nemůžu dostat z hlavy. Protože jsem do tebe úplný blázen," přiblížila se k ní, až se téměř dotýkaly nosy.
,,Slečno, za takovou troufalost bych vás měla vyhodit!" Řekla pobaveně.
,,Tak to udělej, ale až po tom, co mě políbíš," řekla Daphne a Bella přitiskla své rty na její.
,,Spokojená?" Pobaveně se na ni dívala.
,,Téměř," odpověděla, přitiskla se k ní blíž a pokračovaly v tanci.
,,A co víc bys chtěla? Tanec to asi nebude, co, Greengrassová?" Uchechtla se a Daphne zrudla.
,,Já... ehm... no... já...," Bell se pobaveně dívala na to, jak Daphne zmatkuje. Pomyslela si, že je vlastně docela sladká.
,,Chtěla bys jít ke mně?" Zeptala se jí s vážnou tváří.
,,Ano, prosím," skousla si ret.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama