Kapitola Dvanáctá: Žena se znamením

6. srpna 2017 v 10:07 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate
Andy seděla u Tří košťat a popíjela ohnivou whiskey. Vybledlé znamení zla zdobilo její levé předloktí. Myslela na Toma, chyběl jí opravdu moc. Věděla, že kdyby tady teď byl, všechno by dal do pořádku. Jenže byl po smrti. Andy si vyhrnula rukáv a jemně se znamení dotkla, jako by snad doufala, že se na její zavolání vrátí. Ron Weasley právě scházel ze schodů svého pronajatého pokoje, jelikož mu došlo pití. Byl opilý, ale stále neměl dost. Měl obrovský vztek na Hermionu, že požádala o zákaz přiblížení. Dokonce do takové míry, že kdyby ji teď potkal, zabil by ji a bylo by mu jedno, že skončí v Azkabanu. Měla být jeho a nikdo jiný na ni neměl právo. Všiml si, že v rohu místnosti kdosi sedí a popíjí. Zaostřil a uviděl, jak si ona osoba sahá nad zápěstí. Poznal znamení zla. Ron se ušklíbl. ,,To je mi ale náhoda! Andromeda McLaggenová!" V Andy hrklo, protože se jejím směrem podívala celá hospoda. ,,Ty stará mrcho! Kvůli tobě zemřel můj bratr!" Rozešel se k ní, Andy měla ruku na hůlce.
,,Mám dojem, že si netykáme," pozvedla obočí. ,,Asi vás nikdo slušnému chování neučil, pane Weasley," nakrčila nos, jako by před ní stálo něco opravdu smrdutého.
,,Nebudu mít úctu k někomu tak odpornému jako jsi ty!" Řekl a tasil hůlku.
,,Tak to by vás někdo měl slušnému chování naučit," řekla klidným hlasem a Ron vztekle vyslal proti Andy kletbu, kterou však bez větších obtíží odrazila.
,,Máte se ještě co učit, mladý muži," ušklíbla se.
,,Ano? Máš ten dojem?" Zvedl hůlku a zakřičel: ,,Avada ke-," ozvalo se hlasité prásk a Ron proletěl místnost na opačnou stranu. Ve dveřích stál Tiberius a za ním nevěřícně rozmrkávala šok z právě zhlédnuté scény Narcissa.
,,Jsi v pořádku?" Přiběhl k ní.
,,Chystal se použít kletbu, která se nepromíjí," řekla očividně šokovaná Narcissa a když se vzpamatovala, dodala: ,,Za tohle půjde sedět! Málem tě zabil! Kdybychom přišli jen o něco málo později...," dala si ruku před ústa.
,,Zasloužíte si to!" Řekl kdosi za nimi. ,,Zabili jste nám rodiny! Smrtijedi!" Ostatní přikývli. ,,Zlynčovat je!" ,,Ano!" ,,Do toho!" Ozývalo se ze všech stran.
Andy se opět znuděně usadila a nalila do sebe další skleničku whiskey, rozbouřených lidí kolem si nevšímala. Bylo jí to jedno. Nikdo ji neznal. Proč ji soudili? Ona ve válce nikoho nezabila. Neměli tušení, jaký boj v sobě sama za ta léta vedla, neznali její příběh, nevěděli, proč se vůbec k smrtijedům přidala, netušili ani, že v hloubi srdce nadřazenost čistoty krve neuznávala. Bylo až směšné, jak snadno lidé dokázali odsoudit, jak dělili věci na černé a bílé. Andy zvedla zrak od skleničky a promluvila: ,,Jistě, souzení druhých vám jde. Souzení těch, o nichž nevíte zhola nic. Zatleskám vám," sarkasticky začala tleskat a šklebila se u toho. ,,Nemáte ani ponětí čím jsme si já a má rodina prošli. Jsem na tom stejně jako vy, takže tu neplačte nad minulostí a dělejte něco s přítomností, chudáci," řekla Andy a postavila se. ,,Nebo byste nás raději zabili? Vrátilo by vám to zpátky vaše milované? Kdybyste nás tři zlynčovali? Dobře. Ale pak mi tady netvrďte, že jste o něco lepší, než my smrtijedi. Stejně jako my jste ochotni zabíjet, ničím se od nás nelišíte."
,,Jsi vražedkyně! Zasloužíš si smrt! Ty i tvůj manžel a Malfoyová taky!" Začali se na ně sápat, Cissy s Tiberiem měli hůlky napřažené, Andromeda však držela jen hlavu hrdě vztyčenou a nedělala nic. Když vtom se ve dveřích objevila Lacerta, omráčila několik z nich kletbou a dala prostor svému otci a Narcisse, aby odzbrojili další.
,,Mami, honem, pojď!" Křikla na Andromedu, která tam stále jen tak stála. Tiberius ji chytil za ruku a přenesl se s ní pryč. Narcissa s Lacertou je následovaly.
,,Jaks nás našla?" Zeptal se Tiberius, když se objevili opět na Black Manor.
,,Náhodou jsem zaslechla váš rozhovor o tom, že matka zmizela. Sledovala jsem vás a jak tak koukám, přišla jsem právě včas!" Ušklíbla se. ,,O co šlo?" Cissy se podívala na Tiberia a ten zase na ni a Andromeda nakrčila nos, Lacerta se na ně nechápavě dívala. ,,Tak?"
,,S maminkou se rozvádíme," odpověděl jí Tiberius najednou.
,,Cože?" Vytřeštila Lacerta oči. ,,Proč? Co se stalo?" Nechápavě se na něj dívala.
,,Protože to neklapalo... vlastně nikdy... a teď po válce už nejsou tak přísná pravidla a došli jsme k závěru, že bude nejlepší, když budeme od sebe a každý z nás bude mít šanci na štěstí," odpověděl.
,,Když jste se dohodli, proč je tedy tak smutná?" Zamračila se na otce. Narcissa se znovu podívala na Tiberia a ten si povzdychl.
,,Protože já a teta Cissy se máme rádi," řekl prostě a Lacerta vytřeštila oči.
,,To má být vtip???"
Andromeda už to nemohla dále poslouchat. Odešla do svého pokoje, posadila se na postel a se sklopenou hlavou si pohrávala se svými prsty.
,,Že vám není špatně ze sebe samých!" Nakrčila Lacerta nos a odešla za Andy. Zaklepala na dveře.
,,Mami, jsi v pořádku?" Vešla, posadila se k ní a objala ji. Andy jí položila hlavu na rameno.
,,Já... vždy jsem v pořádku," řekla a pokusila se znít silně, ale hlas se jí chvěl.
,,Mami, přede mnou nemusíš předstírat," hladila ji po ruce a Andy si povzdychla.
,,Upřímně mi není nejlépe," odpověděla jí tiše. ,,Ale jsem ráda, že jsi tady se mnou."
,,Kdykoli, maminko. Co se vlastně stalo? Proč jste se rozhodli rozvést? A Narcissa... ona s ním byla i předtím?" Zeptala se opatrně.
,,Neklapalo nám to. Od začátku, ale je to vina má, zlatíčko. Nedala jsem tvému otci to, co chtěl, tak si to vyhledal u Narcissy."
,,Nechápu, jak ti to mohli udělat," tiskla ji k sobě. ,,Nenechám nikoho, aby ti ubližoval!"
,,Jsem v pořádku, když vím, že mám tebe, poklade můj," usmála se Andy. ,,Už když jsi byla malá holčička, věděla jsem, že budeš výjimečná."
,,Jsem celá ty," pousmála se Lacerta.
,,To ano, drahoušku, to ano."
~ ~ ~
Bella se další ráno probudila celá rozlámaná. Hlava jí třeštila a snažila se vybavit, co všechno se včera odehrálo. Byla na oslavě, dobře se bavila s Frankem a Thomasem a pak, zamyslela se, přišla Daphne. Tančily spolu a.... políbily se. Bell ji vzala k sobě domů a tam už si moc nepovídaly. Povzdychla si, když se jí vybavilo, jak ji nakonec vyhodila po tom, co jí udělala dobře. Řekla si, že to byla hrozná chyba, protože na Daphne bylo vidět, že se jí víc než jen líbí. A tu noc to z ní přímo sálalo. Nebylo to jen čistě o tom jednom, ona k ní něco doopravdy cítila. Chvěla se pod každým jejím dotekem, měla slzy v očích, když ji líbala. Bell věděla, že dnes musí do práce a že to bude rozhodně minimálně podivné. Bála se toho, jak by Daphne mohla reagovat a ve skrytu duše doufala, že bude rozumná. Najednou si něčeho všimla. Byla to malá obálka ležící na nočním stolku. Rozlepila ji. Byla od Andy. Psala jí o tom, že se rozvádí s Tiberiem. Její srdce vynechalo úder. Vybavilo se jí totiž v hlavě, jak jí Andy řekla, že překážkou mezi tím, aby byla něco víc než její sestra, byl její manžel Tiberius. Bella rychle vytáhla brk a kus pergamenu a napsala odpověď, ruka se jí třásla.
Milá Andy,
lhala bych, kdybych řekla, že je mi to líto. Možná bychom si teď mohly promluvit o nás. Nechci na tebe tlačit, ale musím tě vidět.
-B.
Sovu poslala a šla si udělat lektvar na kocovinu. Osprchovala se, upravila a vydala se letaxovou sítí do práce. Tam už ji čekala Hermiona, která seděla na chodbě. Dnes ji totiž měla poprvé trénovat. Zatím s ní neplánovala jít do terénu, jen na cvičebnu pro zaučující se bystrozory.
Hermiona se na svůj první den psychicky připravovala. Postavila se před zrcadlo a říkala si, jak skvělá je, jak to zvládne levou zadní a jak se pak bude moci ubránit takovým, jako je Ron. Dělala to také pro své rodiče. Chtěla je najít a věřila, že jako bystrozorka bude mít přístup ke zdrojům, které jí pátrání poněkud usnadní. Hermiona se na Bellu usmála.
,,Omluvte mne na okamžik, jen si odnesu své věci do kanceláře a půjdeme na zkušebnu," řekla a Hermiona pouze přikývla. Bella vešla dovnitř. Daphne sebou trhla, Bella ji jen letmo pozdravila a ani se na ni nepodívala, zmizela ve své kanceláři. Daphne byla naštvaná. Řekla si, že nedovolí, aby s ní takto kdokoli jednal. Rozhodla se, že si s Bellou vážně promluví.
,,Takže, dnes půjdeme na cvičiště. Bude tam také Colin Creevey, kterého má však pod sebou Frank. Budete cvičit na sobě," řekla Bella, když vyšla za Hermionou na chodbu. Chystala se s ní odejít, když vtom vyšla Daphne.
,,Můžeme si promluvit?" Zeptala se a Bella pozvedla obočí.
,,Nejsem si jistá, zda je o čem mluvit, ale dobře," řekla a vešla zpátky, zavřela za sebou dveře.
,,Co to všechno znamenalo?" Začala Daph.
,,Co tím myslíte?" Zeptala se Bella naoko nechápavě.
,,Ty moc dobře víš co, Bellatrix! My! Naše noc! Co teď k sobě jsme?"
Bella se zamračila. ,,Zaprvé, pro vás jsem slečna Blacková, vykáme si a co jsme? Sekretářka a šéfka oddělení, podřízená a nadřízená, tak to vždy bylo, je a bude. A teď když mne omluvíte, vrátím se za slečnou Grangerovou," řekla a odešla zpátky na chodbu. Daphne tam zůstala stát s otevřenými ústy.
,,Tak jdeme," pokynula jí Bellatrix a Hermiona ji následovala, Když došly do velké místnosti plné různých překážek a cvičících nástrojů, Frank s Colinem už byli na místě. Bella se s Frankem pozdravila a promluvila: ,,Takže na tomto místě teď strávíte celý měsíc. Za každý úkol budete sbírat body. Musíte dosáhnou minimálního součtu bodů sedmdesát ze sta, abyste prošli a mohli do terénu. Pokud to nezvládnete, tak se s vámi rozloučíme a zkusíte to jinde. První týden budete cvičit pouze kondičku. Dělat kliky, držet se na tyči, ručkovat, běhat, dokonce plavat. Druhý týden vás čekají údery a obranná kouzla, ten třetí pak strategie, jak přemýšlet. Budete se muset dostat jednak z únikové místnosti a poté dostanete za úkol vyřešit případ sestrojený námi dvěma," mrkla na Franka, protože si vzpomněla, jak na tomto posledně několik lidí vyhořelo. ,,Čtvrtý týden bude nejtěžší, protože se budete učit, jak se ubránit kletbě imperius. Za každý týden můžete získat maximálně dvacet pět bodů a za žádný úkol nesmíte dostat méně než patnáct. Někteří chytráci si nahnali plné počty bodů v prvních dvou týdnech a pak si mysleli, že jim stačí patnáct a pět, ale zmýlili se," ušklíbla se.
,,Tak to bude náročné, ale věřím, že pokud se pečlivě připravíme, zvládneme to!" Řekla Hermiona chytře. Měla v plánu se vše učit. Nejen z knížek, ale i obecně. Zalíbily se jí poslední tři týdny, ten první pro ni moc nebyl, protože ona nebyla ten typ, co se dře fyzicky. Ale musela to zvládnout.
,,Líbí se mi vaše nasazení, slečno Grangerová," usmál se na ni Frank.
,,Je to dobrý začátek," přikývla Bella. ,,Ale dost tlachání, rovnou začneme! Bude to probíhat asi takto. Vy dva tady budete pondělí až čtvrtek cvičit, my se na vás budeme asi hodinu dívat a říkat vám, co potřebujete vylepšit a zbytek dne budete cvičit sami. Každý pátek bude zkouška naostro a bodování. Takže prosím, začněte!" Pokynula jim Bella, s Frankem se posadili na gauč a pozorovali ty dva, jak zkoušejí různé věci v "tělocvičně". Hermiona nebyla zrovna sportovní typ, Colinovi toto šlo mnohem lépe.
,,Tento týden bude pro Grangerovou výzva," usmál se Frank, když se na ni tak díval. Hermiona dělala něco, co zdánlivě připomínalo kliky. Když chtěla udělat klik dolů, tak se ji propadla záda a místo toho, aby břicho měla ve vzduchu, tak si na něj lehla a když se chtěla vrátit zpět nahoru, tak se prohnula v zádech. Bylo jí trapně. Bella s Frankem chvíli pobaveně Hermionu pozorovali, pak se však Bella zvedla a šla rovnou k ní.
,,Takto ne... takto," chytila ji za pas, zadek jí potlačila dolů a Hermiona se začervenala. ,,A ty ruce víc k sobě."
Hermiona udělala přesně to, co jí Bella řekla, zkusila to ještě jednou, ale nepovedlo se to. Neměla zkrátka vypracované svalstvo jako Colin. Snažila se celou hodinu, až se jí konečně podařilo udělat dva kliky za sebou.
,,Dřepy by mi šly jisto jistě lépe," poznamenala udýchaně.
,,Dřepy ti moc bodů nenaženou, děvče," ušklíbla se a vtom jí k nohám spadla obálka. Zvedla ji. Byl to dopis od Andromedy.
Milá Bellatrix,
promluvit si samozřejmě můžeme. Ráda tě uvidím, tady už to nemohu snést. Šlo by to třeba hned?
-A.
Bella ihned odepsala.
Uvidíme se za deset minut u mě. B.
Odeslala sovu a otočila se na Franka. ,,Mohl bys to prosím vzít za mě? Budu ti dlužná."
Přikývl. ,,Máš rande?" Zazubil se.
,,Ne... já jen... ne," zakroutila hlavou, ještě se otočila na Hermionu, protočila nad ní panenkami a přenesla se domů. Odložila si kabát a posadila se na gauč. Čekala, až místnost osvítí zelené letaxové plameny.
,,Andy," usmála se na ni Bella, když její sestra vystoupila z krbu. Šla ji obejmout. ,,Dáš si něco k pití?"
,,Ano, něco silného, prosím," odpověděla Andy přepadle a sundala si kabát. Bella nalila oběma skleničku ohnivé whiskey, přidala pár kostek ledu a skleničku jí podala. ,,Díky."
Bella přikývla. ,,Tak povídej."
Andy si povzdychla a upila zlatavé tekutiny. ,,Narcissa s ním spí. Spala s ním už od války. Vím, že by mi to mělo být jedno, protože jsem chtěla, ať je šťastný, ale s ní? Muselo to být opravdu s ní? A musel mě podvádět takovou dobu?" Dopila sklenku a Bella jí dolila další.
,,Páni, ta naše malá Cissy se nezdá," ušklíbla se.
,,Je to pořádná poběhlice," nakrčila Andy nos a další sklenička v ní zmizela jako nic. Bella jí znovu nalila. ,,A ještě k tomu mě u Tří košťat napadl Weasley. Chtěl na mě vyslat avadu. Nebýt Tiberia, už bych čuchala kytičky zespoda," ušklíbla se.
,,Tohle že Weasley udělal? To je ještě větší pitomec, než jsem si myslela. Nejprve takhle zřídí Grangerovou a teď tohle? To mu jen tak neprojde, to teda ne, o to se postarám!"
,,Ano. A byl úplně na mol. Páchl tak, že jsem si myslela, že si z té whiskey udělal lázeň," nakrčila znechuceně nos a vypila další skleničku. Bella jí dolila.
,,Hádám, že je toho na tebe poslední dobou trochu moc," poukázala již na několikátou skleničku. ,,A po tom rozvodu... máš nějaké plány?" Zeptala se jen tak mimochodem a upila ze své skleničky.
,,Přemýšlela jsem," odmlčela se a hledala odvahu to vyslovit. ,,Přemýšlela jsem o nás dvou. Já... nevím... nevím jistě... ale Leticia... naše druhá matka... řekla mi, že je to v pořádku a že by tě i ráda poznala...," ošívala se.
,,Opravdu?" Pozvedla Bella obočí. ,,A co tomu říkáš ty? Zvládla bys to?" Zeptala se a poposedla k ní blíže.
,,J-já... netuším..."
,,A mohla bych něco vyzkoušet?" Dívala se jí upřeně do očí a Andy jen nejistě přikývla. Bella se k ní opatrně naklonila a přitiskla své rty na ty její. Andy však zpanikařila.
,,J-já... musím jít," odložila skleničku, vzala si kabát a aniž by se ohlédla, přenesla se pryč. Bella si povzdychla. Usoudila, že Andy potřebuje trochu více času, aby to všechno zpracovala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama