Kapitola Dvanáctá: Křiklanův večírek (část první)

15. srpna 2017 v 19:04 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession I
~ The course of true love never did run smooth. ~
- William Shakespeare
Křiklanův večírek byl jednou z těch událostí, o které se mluvilo po celý rok. Většina studentů doufala, že to budou právě oni, kteří se dostanou do Křiklanova klubu. Patřili zde pouze výjimeční studenti, kteří něčím vynikali sami, či jejich rodina byla něčím mimořádná. Profesor Křiklan rád sbíral trofeje v podobě studentů. Měl čich na talenty a většina z jeho oblíbenců to v životě dotáhla daleko. Pokud byl někdo, na koho byl Křiklan ve svých řadách opravdu hrdý, byla to Lily Evansová. Mudlovská dívka, která však byla nejchytřejší čarodějkou v Nebelvíru. Obdivoval její houževnatost, snahu a píli, které prokazovala nejen při jeho hodinách. Jeho oblíbenkyní byla také Andromeda Blacková, zmijozelská Lily, jak o ní rád a často říkával. Měl slabost pro celou její rodinu. Blackovi byli velmi váženými kouzelníky a nejstarší čistokrevnou rodinou. Měl je ve svých řadách všechny, až na Siriuse, kterého něco takového naprosto nezajímalo. Křiklan věřil, že mrhá svým potenciálem tím, že místo studia nahání dívky a dělá vylomeniny se svými přáteli, kteří si říkají Pobertové. Remus Lupin, který byl také jedním z nechvalně proslulého čtyřlístku, patřil mezi šťastlivce, které Křiklan pozval. Mimo jiné to byla také Marlene McKinnonová, kterou, k Siriusově vzteku, pozval na večírek jeho bratr Regulus. Sirius čekal na tu správnou příležitost, aby Marlene pozval na skutečné rande, ale jeho čest mu v tom neustále bránila. Alespoň tímto si argumentoval. Ve skutečnosti však měl strach, že jej odmítne a jeho mladší bratr slízne všechnu smetanu. A to bylo něco, co zkrátka nemohl dopustit. S podobným strachem bojovali také Remus a Peter. Oba se chystali oslovit dívky, které se jim líbily a nebyli si vůbec jisti, zda se jim to podaří. James už tolik nahnáno neměl. Lily jej odmítla již tolikrát, že to začal brát jako jakousi formu lásky, kterou mu tím projevovala.
Remus svou šanci dostal na tréninku famfrpálu, kde Dorcas seděla s Marlene a dalšími svými kamarádkami.
,,Ehm," odkašlal si Remus, který právě přišel k tribuně a dívky se na něj otočily. ,,Ahoj," pozdravil je a nejistě se usmál.
,,Ahoj," odpověděla mu Marlene. ,,Přišel ses podívat na trénink?"
,,No, já... já na famfrpál moc nejsem. Ve skutečnosti jsem přišel tady za... ehm... za Dorcas," řekl a tvář mu zalil ruměnec. Děvčata se zachechtala.
,,Za Dorcas?" Zeptala se Marlene a na tváři jí hrál pobavený úsměv. ,,A copak bys jí rád?"
,,J-já bych... rád bych... rád bych se jí zeptal, zda by se mnou šla na Křikův večírek?" Podíval se na Dorcas a ta se začervenala.
,,Půjdu ráda," odpověděla tiše a dívky zajásaly.
,,Dobře, tak já tě vyzvednu v pátek před sedmou u tvé společenské místnosti," řekl poněkud nervózně, usmál se a otočil se k odchodu.
,,Remusi!" Oslovila jej ještě Merlene.
,,Ano?" Otočil se na ni.
,,Budeš se chovat slušně, dohlédnu na to," zazubila se a Remus se usmál.
,,Jinak to ani neumím," řekl, mrkl na Dorcas a odešel pryč.
,,Vypadá to, že máš rande," šťouchla do ní Marlene.
,,Ale kuš, určitě jsem byla jeho poslední možností."
,,To si nemyslím, často jsem ho viděla, jak po tobě pokukuje, jen je chudáček stydlivý," napodobila Marlene jeho štěněčí pohled.
,,Nech si to, Marleno," naoko se na ni Dorcas zamračila. ,,Raději si všímej Reguluse," řekla a Marlene se nejistě usmála. Regulus jí byl úplně poblázněn, avšak ona k němu nic necítila. Byl o dva roky mladší a také úplně jiná sorta. Navíc se její myšlenky čím dál tím častěji zatoulávaly k Siriusovi. Doufala, že ji někam pozve, ale stále se k tomu neměl. Už téměř přestala věřit. A navíc, nechtěla skončit jako jedna z těch dívek, které jen využil a pustil k vodě. Zakroutila hlavou, povzdychla si a dále se soustředila na hru.
Peter tolik štěstí jako Remus bohužel neměl. Poflakoval se se svými přáteli chodbami hradu, když vtom se před nimi vynořily Lily a Mary, které se vracely z hodiny na svou kolej.
,,Hej, Evansová, stále čekám, až mě pozveš na večírek," křikl na ni najednou James a svůdně se usmál.
Lily však nakrčila nos. ,,Tak to se načekáš, Pottere," Mary se uchechtla.
,,Notak, nemůžeš jít přeci sama," zkusil to znovu.
,,A kdo řekl, že půjdu sama?" Pozvedla obočí.
,,Ty jdeš se Srabusem?" Zeptal se pobaveně Sirius.
,,Po tom, s kým jdu, vám opravdu nic není," řekla Lily nasupeně a pokračovala v chůzi. Sirius pošťouchl Petera a naznačil mu posunkem, že teď nastala jeho šance.
,,Mary?" Oslovil ji nejistě a ta se otočila.
,,Pokud mě chceš taky zvát na Křikův večírek, tak šetři dech, Pettigrewe," ušklíbla se něj.
,,Ne, já ani do jeho klubu nepatřím. Jen jsem se tě chtěl zeptat... víš... zda bys se mnou někdy nešla na ležák? Nemusíš, já jen, kdyby náhodou... kdybys někdy měla čas... ale jestli ho nemáš, tak je to taky v pořádku," řekl. Sirius protočil panenky, Remus si povzdychl a James se plácl do čela.
,,Vy jste se oba zbláznili, ne?" Nechápavě se na ně Mary podívala. ,,Co kdybyste nás nechali na pokoji a konečně pochopili, že my kluky jako jste vy nechceme."
,,A koho by sis tak představovala, Macdonaldová?" Ušklíbl se na Mary Sirius.
,,Někoho, kdo se nechová jako by mu bylo deset," odsekla a opět se i s Lily daly k odchodu. Peter si povzdychl.
,,Klid brachu," vzal ho Sirius kolem ramen. ,,Ještě bude spousta příležitostí ji oslovit. Zkrátka to nebylo dobré načasování. Chce to si vyhlédnout chvilku, kdy bude sama a přines jí třeba kytku, na to ženské letí," pocuchal mu vlasy.
,,Takže jediný, kdo uspěl, je tady Remus," povzdychl si Peter.
,,A co ty, Siriusi?" Zeptal se Remus.
,,Já?" Otázal se jako by doufal, že otázka nebyla mířena na něj.
,,Ano, ty," pozvedl obočí.
,,Ještě nebyla ta správná příležitost," pokrčil rameny. ,,Ale nebojte, udělám to," dodal rychle, protože na něj všichni tři nevěřícně pohlédli. ,,V ten správný čas."
~ ~ ~
V pátek v sedm hodin večer čekal Remus Lupin před havraspárskou společenskou místností na Dorcas Meadowesovou. Měl trochu obavy, jelikož dnes v noci měl být úplněk. Kluci jej však ujistili, že na něj dá James pozor. Lily totiž nakonec souhlasila s tím, aby šel jako její doprovod, dokonce se na něj usmála. Zbytek Pobertů ji podezřívali, že jde o Snapea pod mnoholičným lektvarem, aby si z Jamese vystřelil. James měl dát pozor na čas a před jedenáctou Remuse odvést, aby stihli dojít do Chroptící chýše, kam se vždy při jeho proměně uchylovali. Střežili jeho tajemství jako by to bylo jejich vlastní a Remus věděl, že se na své přátelé může vždy spolehnout. Proto také souhlasil, že když už Dorcas svolila, že s ním půjde, nenechá si to ujít, zkrátka jen odejde o něco dříve a všechno bude v pořádku. Dorcas vyšla ven a Remus se musel pousmát. Byla krásnější než kdy jindy. Měla na sobě modré indigové šaty, které jí ladily s jejíma výrazně modrýma očima a vlasy měla vyčesané do elegantního drdolu.
,,Sluší vám to, madam," usmál se na ni a nabídl jí rámě.
,,Vám také, pane," jemně se začervenala a chytila se jeho ruky. Společně se vydali dolů do sálu, ve kterém se večírek konal. U dveří stál chlapec z nebelvíru a vybíral pozvánky. Jakmile vešli dovnitř sálu, uviděli Jamese, jak se oslnivě snaží zapůsobit na Lily. Remus se musel pousmát. Večírek sice před chvílí začal, ale už teď to vypadalo, že je v plném proudu. Spolužáci kolem se dobře bavili, popíjeli nealkoholický punč, tančili a smáli se. Bylo to jako by snad ani nikdo v poslední době na hradě nepřišel o život. Jako by se na obě vraždy zapomnělo a přitom byl vrah stále na svobodě a klidně mohl být tento večer zde, přímo mezi nimi.
~ ~ ~
Andromeda s Tedem stáli u baru a povídali si.
,,Tyto jednohubky nejsou vůbec špatné," usmála se Andy a dala si do pusy další.
,,Opravdu?" Zeptal se Ted. A mohu ochutnat?" Andy se mazaně usmála a jednu mu dala do pusy.
,,Mmm, výbouné!" Šišlal Ted.
Regulus ty dva z dálky pozoroval a přemýšlel, zda ji Ted doopravdy miluje nebo jen touží po vztahu s Blackovou. Andy do něj rozhodně blázen byla, tím si byl jistý, avšak Regulusovi to připadalo jako něco opravdu šíleného. Obdivoval však její odvahu. Viděl opodál také Tiberia, který se na Andromedu díval poněkud zlomeně. Byl na něj opravdu smutný pohled. Když však tak Regulus pozoroval Andy s Tedem, donutilo ho to přemýšlet o Marlene. Líbila se mu a víc než jen to. Jenže háček byl v tom, že ji nemohl milovat kvůli jejímu původu. Ano, mohl s ní utéct, ale co by jí tak mohl nabídnout? Vždyť by přišel o vše, stejně jako Sirius a nedovedl by zabezpečit ani sebe, natož tak ji. Věřil, že dívka jako ona si zaslouží vše, na co si vzpomene a sám Regulus byl zvyklý na jistý standard, kterého netušil, zda by se byl ochoten kdy vzdát. A navíc ani nevěděl, zda k němu Marlene také něco cítila. Pak si uvědomil, že ještě nezahlédl Narcissu. Rozhlížel se kolem a hledal ji očima.
,,Tak jsem zpátky," pousmála se Marlene.
,,To mě těší," opětoval jí úsměv Regulus.
~ ~ ~
Anastázie s Narcissou stály před sálem. Zdálo se, že přišly poslední. Cissy měla záchvat paniky.
,,Dýchej, Narcíssku," usmívala se pobaveně Stázka. ,,To zvládneš, uvidíš. A pak ti bude dobře. Půjdeme pozdravit Andy a kdyby si Bellatrix něco dovolila, sama jí řeknu, co si o její posedlosti čistou krví myslím," uklidňovala ji a hladila po ruce.
,,Když já se bojím, že se to dostane až k otci. Malfoy je tam taky a ten to nenechá jen tak."
,,Cokoli přijde, tak se k tomu postavíme. Stejně bychom se tomu nevyhnuly a jednoho dne by to prasklo. A pokud se na to necítíš, můžeš říct, že jsi měla pouze náladu na dámskou společnost a že jsem pouze tvá kamarádka, dobře?" Cissy přikývla. ,,A teď už pojď, bude to v pořádku, jsem s tebou," chytila ji za ruku a společně vešly. Procházely mezi lidmi a hledaly Andromedu. Nevypadalo to, že by si jich někdo nějak zvlášť všímal, až na Snapea, který se na Stázku ušklíbl. Ta mu úšklebek opětovala a dále se rozhlížela kolem, dokud neuviděla Andy s Tedem.
,,Co má tohle znamenat?" Nechápavě se díval Lucius jejich směrem. Bella se podívala, co má na mysli a když je uviděla, vytřeštila oči.
,,Tohle se neděje! Tohle není skutečné!" Odmítala tomu uvěřit. ,,Ona sem nešla s tou holkou! Ne...," kroutila nesouhlasně hlavou.
Rabastan zahvízdal nadšením. ,,Myslíte, že se na pokoji muckaj? To je celkem sexy!" Zatvářil se perverzně a Bellatrix jej zpražila pohledem.
,,Zabiju ji!" Řekla Bella a vykročila směrem k nim, Lucius s Rabastanem ji však zastavili.
,,Uklidni se, neudělej zase scénu, ne tady před všemi. To je teď to poslední, co potřebujeme. Aby tomu kdokoli přikládal jakoukoli důležitost," řekl Lucius, Bella však běsnila.
,,Si myslíš, že po tomhle drby nebudou? To si piš, že budou! Ale ta holka mi za to zaplatí! Už na plese jsem ji varovala a vypadá to, že si myslí, že si dělám jen legraci. Ale to ne. Ta bude litovat, že sem kdy z té americké divočiny přijela," ušklíbla se Bella.
,,Hej, Bello! Pssst! Pssst! Tady!" Mávala na ni od dveří Alecta. Jelikož neměla pozvánku, nemohla dovnitř. U dveří už sice nikdo nestál, avšak nechtěla, ať ji vyvedou jako nějakého zločince.
,,Omluvte mne na okamžik, pánové," řekla Bella a vydala se ven. Alecta tam na ni čekala, nebyla však sama. Spolu s ní tam stáli také Crabbe, Goyle, Dolohov a Mulciber.
,,O co jde?" Zeptala se Bella nechápavě.
,,Chtělas po nás, ať ti pomůžeme někoho najít, pamatuješ? A tito čistokrevní kouzelníci" ukázala na ty čtyři ,,jsou ochotni následovat Toma Riddla."
Bella pozvedla obočí, ale pak se spokojeně usmála. ,,Opravdu?"
,,Ano," odpověděli jednohlasně.
,,Tak dobře. Pošlu mu sovu a uvidíme co dál."
,,Tady Mulciber je moc zlobivý chlapec, viď že ano?" Ušklíbla se Alecta. ,,Nedávno udělal menší žertík na Mary Macdonaldovou. Skončila na ošetřovně, bylo to opravdu moc zábavné," zasmála se.
,,Ano, o tom jsem slyšela," ušklíbla se Bellatrix. ,,Psalo se o tom i ve Věštci. Chudinka mudlovská šmejdka byla napadena místním studentem."
,,Jo a bystrozorové si pak mysleli, že jsem to já, který tady vraždí mudlovské šmejdy," ušklíbl se. ,,Ale k jejich smůle jsem měl slušné alibi," podle se usmál.
,,Škoda, že nezařvala. Bylo by o špínu méně," řekl Dolohov.
,,Budete mít příležitost se vyřádit," řekla Bella. ,,Teď se vrátím, ale díky za vaše nasazení. Brzy vám řeknu co dál," řekla a vrátila se zpátky na večírek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama