Kapitola Dvanáctá: Křiklanův večírek (část druhá)

15. srpna 2017 v 19:05 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession I
Sirius Black ležel na pokoji a přemýšlel o Marlene. Představoval si, jak si užívá společnosti Reguluse, baví se, tančí spolu a jak se jí dotýká. Popíjel ohnivou whiskey a jeho jedinou společností byl Peter.
,,Dáš si, Červíčku?" Podal mu flašku. Peter nejprve zaváhal, ale pak si ji od něj vzal a pořádně si přihnul.
,,Fuj!" Zašklebil se.
Sirius se ušklíbl. ,,Ta píše, co?"
,,No, to teda!" Otřepal se a vrátil mu ji.
,,To s Mary mě mrzí," řekl Sirius najednou.
,,Jo, mě taky, ale co se dá dělat. Nějak jsem to čekal. Kluk jako já, holka jako ona... to zkrátka nejde k sobě," pokrčil rameny.
,,Neboj, nejsi v tom sám," řekl a napil se.
,,Marlene?"
,,Jo. Ale na tom nezáleží. Můžu mít pět takových jako je ona na každém prstu," obrátil.
,,Něco mi však říká, že bys těch pět na každém prstu vyměnil za jednu McKinnonovou," pozvedl Červíček obočí, Sirius se ušklíbl, otočil flašku do sebe a pil a pil, až jí půl vypil na ex. Peter na něj koukal s otevřenou pusou. ,,Na co se chystáš?" Zeptal se, když Sirius vstal z postele.
,,Na něco, co jsem měl udělat už dávno," odpověděl a než stačil Peter cokoli namítnout, uháněl už Sirius chodbou přímo dolů na večírek. Když si všiml, že nikdo nehlídá vstupní vchod, opatrně nakoukl dovnitř. Studenti tancovali a vypadali, že se náramně baví. A najednou ji uviděl. Marlene, jak sedí vedle Reguluse a společně se něčemu smějí.
,,Smím ti zajít pro další punč?" Nabídl se Regulus.
,,Ovšem, budu ráda, děkuji," opětovala mu úsměv. Regulus jí políbil hřbet ruky a odešel. To byla Siriusova šance. Rychlým krokem se rozešel směrem k Marlene.
,,Ahoj," pozdravil ji.
,,Siriusi? Co tady děláš?" Ohlédla se za Regulusem.
,,Musel jsem tě vidět a... musím ti něco říct."
,,Ano? A co?" Pozvedla obočí.
,,Tady ne, pojď bokem," řekl, otočil se a kráčel pryč. Byli moc na očích a Sirius nechtěl, aby je Regulus vyrušil. Marlene šla za ním.
,,Tak co se děje?" Zeptala se znovu, když se Sirius zastavil.
,,Tohle," řekl jen, udělal krok k ní a políbil ji na rty. Když se odtáhl, Marlene na něj překvapeně zírala.
,,Páni, já... nevím tak nějak, jak si tohle vyložit."
,,Mluvení není zrovna moje parketa, ale pokusím se," rozpačitě si odkašlal. ,,Líbíš se mi, jsi jiná, než ostatní holky a nechci, aby tě dostal takový pitomec, jako je můj bratr," Marlene chtěla něco namítnout, ale Sirius ji přerušil. ,,Nech mě domluvit. On si tě vzít nemůže a ani by to neudělal. Nevyměnil by své pohodlí a dobré jméno za city k tobě. Věř mi, vím, jaký je, vyrůstal jsem s ním. Rodina a prestiž jsou pro něj nejdůležitější. Já ti však můžu dát to, co on ne. Své srdce. Já vím, zní to hloupě, i já se cítím trapně, když to říkám, ale je to tak. Už nechci čekat ani minutu, chci s tebou být a taky-" Marlene jej utišila polibkem.
,,Promiň, krvácely mi uši," uchechtla se.
,,Jo, to úplně chápu, jak jsem řekl, tohle není má nejsilnější stránka," zazubil se. ,,Ale odpověď jsem dostal, nemýlím-li se," ukázal na své rty.
,,Ovšem, ráda s tebou někam půjdu, pokud se nebudeš chovat jako idiot," usmívala se Marlene.
,,Neboj, tentokrát to nepokazím!" Zasalutoval, dal jí další polibek a odešel pryč. Marlene nad ním pobaveně kroutila hlavou.
Regulus se vrátil i s punčem zrovna ve chvíli, kdy se Sirius s Marlene loučili. Zamračil se, když uviděl svého bratra, jak se s ní baví a když se k ní naklonil, aby ji políbil, spadl mu kelímek s punčem z ruky a polil šaty několika dívkám.
,,Sakra, dávej pozor," zamračila se jedna z nich, avšak to už byl Regulus na cestě k východu. Marlene se vrátila na místo a rozhlédla se. Po Regulusovi nebylo ani stopy, na zemi před sebou uviděla pouze rozlitý kelímek se svým jménem.
~ ~ ~
Ted Tonks stál nervózně za sloupem a zhluboka dýchal. Řekl Andromedě, že si musí odskočit, avšak ve skutečnosti se skryl na nejbližším místě a nervózně přešlapoval z jedné nohy na druhou. Dlaně se mu potily a měl dojem, že za chvíli omdlí. Vyhlédl ze své skrýše a uviděl ji, jak tam stojí a upíjí svůj punč ze zeleného kelímku. A jak se tak na ni díval, věděl přesně, co má udělat. Ještě jednou se nadechl a vykročil směrem k ní, vzal ji beze slova za ruku a vedl ji davem pryč z místnosti, pryč z hradu.
,,Kam to jdeme, Tede?" Zeptala se nechápavě.
,,Uvidíš, Andy," odpověděl a kráčel dál do chladné lednové noci. Sníh kolem už roztál, jezero rozmrzlo, nad nimi svítily hvězdy a měsíc byl v úplňku. Došli až dolů k jezeru, když se Ted náhle zastavil.
,,Co se děje?" Zmateně se na něj dívala, Ted však neodpověděl. Vytáhl z kapsy svého saka krabičku a řekl: ,,Andromedo Blacková, jsi to nejúžasnější stvoření, které jsem kdy poznal. Už když jsem tě poprvé uviděl, zahořel jsem láskou. A když jsem tě poznával, byl jsem si čím dál tím více jistý, že ty jsi ta pravá. Uděláš mne tím nejšťastnějším mužem na světě a vezmeš si mě?" Zeptal se a krabičku otevřel. Andromeda na něj koukala s otevřenou pusou a notnou chvíli mlčela.
,,J-já... a-ano! Samozřejmě, že ano! Vezmu si tě!" Nechala si navléct prsten, objala Teda kolem krku a políbila ho. ,,Miluju tě, Tede Tonksi a chci s tebou strávit zbytek života," líbala jej znovu a znovu.
,,A já s tebou, Andromedo Tonksová," řekl poprvé a oběma to znělo jako ta nejkrásnější melodie.
,,Tonksová...," hlesla. ,,Ano, prosím... ano."
~ ~ ~
Remus a Dorcas spolu právě tančili, když vtom se mu udělalo nevolno. James, který s Lili tančil opodál si všiml, jak se najednou začal potit a s hrůzou se podíval na hodiny. Bylo za pět minut jedenáct. V celém tom nadšení zapomněli na čas.
,,Promiň Lily," řekl James a rychle přiskočil k Removi.
,,Musíme jít, zapomněli jsme na čas," zašeptal mu do ucha a táhl ho pryč z místnosti. Už bylo však pozdě. Svit měsíce v úplňku prozařoval chodbu před nimi a Remus se začal zmítat.
,,Vydrž to brachu, notak, pojď!"
,,Sakra, kde jste? Čekali jsme na vás u vrby mlátičky!!!" Běžel k nim Sirius s Peterem a když viděli, jak se Remus proměňuje, v obou hrklo.
,,Musíme něco udělat, do chýše to už nestihneme!" Řekl James.
,,Ale co, sakra???" Rozhlíželi se kolem sebe a vtom se hradem ozvalo hlasité zavytí.
,,Pozor, Siriusi!" Zakřičel James a strhl svého kamaráda na zem. Remus se k nim začal hladově sápat, když jej trefilo několik kouzel. Byli to bystrozorové, které přivolal hluk, který Remus dělal.
,,Přestaňte, dost!" Křičeli Sirius, James a Peter, ale nebylo jim to nic platné.
,,Pouta na tebe!" Ozvalo se za nimi a Remus padl k zemi.
,,Pošli sovu na ministerstvo, chytili jsme pachatele," řekl jeden bystrozor druhému.
,,Cože? Jakého pachatele?" Zamračil se Sirius.
,,Ustup chlapče. Je nebezpečný. Má na účtě dva tvé spolužáky," řekl mu jeden z nich a tlačil jej na stranu.
,,Co prosím? To ale nebyl Remus! Remus by nikomu neublížil!!!"
,,Přesně tak!!! Je to náš kamarád!!!" Přidal se James.
,,Opravdu? Mně spíše připadá jako krvežíznivá bestie. Odveďte ho," řekl a několik bystrozorů levitovalo Remuse v bezvědomí ven z hradu.
,,Musíme za Brumbálem!" Řekl James najednou a chlapci přikývli. Na chodbě bylo několik zvědavých čumilů, kteří se přišli podívat, protože uslyšeli hluk.
,,Pane profesore!!!" Křičeli hlasitě před jeho pracovnou. ,,Pane profesore!!!"
,,Co se to tady děje?" Vyšla profesorka McGonagallová v pyžamu ze svého kabinetu.
,,Paní profesorko, musíme mluvit s ředitelem, je to naléhavé," řekl James a v ten moment se před nimi vynořil profesor Brumbál.
,,Co se děje, chlapci?" Podíval se na ně zkoumavě přes své půlměsícové brýle.
,,Remus, odvedli jej pryč, bystrozorové, zajali ho, protože si myslí, že za ty vraždy může on!" Chrlil ze sebe James a profesorka McGonagallová se na ně nechápavě dívala.
,,Uklidněte se, pane Pottere. Proč si mysleli, že to má pan Lupin na svědomí?"
Všichni tři si vyměnili pohledy. ,,On totiž Remus," začal Sirius opatrně. ,,Remus je totiž... vlkodlak."
James přikývl. ,,A dnes je úplněk, jenže Dorcas souhlasila, že s ním půjde na ten večírek a my ho do toho uvrtali, že ho pohlídáme, ať si to nenechá ujít a pak, že ho odvedeme na bezpečné místo."
,,Na jaké místo?" Zeptala se Minerva, která vypadala čím dál tím zmateněji.
,,No totiž... víte... do Chroptící chýše," odpověděl James a otočil se znovu k Brumbálovi. ,,Nemyslíte si, že jej zavřou do Azkabanu, že ne? On nic neudělal, nemůže za to!"
,,Pane Pottere, nechte to na mně. Vraťte se v klidu do své ložnice a nic sami nepodnikejte," řekl Brumbál a na všechny tři pohlédl.
,,Dobře, tak... my tedy půjdeme," řekl Peter a chytil Jamese za rukáv, když viděl, že se chystá něco namítnout.
,,Brumbál se o to postará," řekl Sirius, když byli zpátky ve své ložnici.
,,Musíme mu věřit, nic jiného nám ani nezbývá," povzdychl si James a lehl si do postele.
,,Dobrou kluci," řekl Peter, odpovědi se mu však nedostalo.
~ ~ ~
Další ráno už celá škola věděla, co se ten večer stalo. Několik lidí dokonce tvrdilo, že je Remus ve skutečnosti netvor z Tajemné komnaty a Zmijozelův dědic a další podobné hlouposti.
,,Mám chuť jim vymáchat huby v tom rýžovém nákypu," řekl Sirius naštvaně, když vtom kolem nich prošel Brumbál, následován profesorkou McGonagallovou, která jim věnovala soucitný pohled. Kráčeli přímo k učitelskému stolu, kde ředitel požádal o pozornost.
,,Drazí studenti, jak mnozí z vás už možná vědí, včera večer došlo v Bradavicích k nepříjemnému incidentu a byl odveden jeden z vašich přátel, Remus Lupin. S lítostí je mou povinností vám oznámit, protože si myslím, že máte právo to vědět, že tento chlapec byl odveden do Azkabanu za podezření, které je vám všem jistě známé. Pokud prosím máte jakékoli informace, které by jeho jméno očistily, neváhejte vystoupit a sdělit je mně nebo kterémukoli z vyučujících. Věříme v nevinu pana Lupina a doufáme, že se vše co nejdříve vyřeší," ukončil svůj projev Brumbál.
,,No nazdar," hlesl Peter.
,,Musíme něco udělat!" Řekl Sirius.
,,Ale co?" Zeptal se James.
,,Půjdeme vypovídat. Vždyť Remus byl tehdy o Vánocích s námi."
,,Ano, ale byl na hradě a to i tehdy, kdy se stal ten druhý útok. V noci jej přeci nikdo nehlídal a přesně tímto budou argumentovat. Musíme dopadnout pravého pachatele, jinak se nám ho nepodaří dostat ven. Dopadneme pachatele a Remus bude zase volný."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama