Kapitola Čtrnáctá: Znovu zlomená (část druhá)

27. srpna 2017 v 14:26 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate
Andromeda strávila celý víkend u Bellatrix. Nemohly se od sebe odtrhnout a dokonce už přestaly počítat, kolikrát dosáhly za tu dobu vrcholu. Užívaly si samy sebe. Tiberius se po Andromedě ptal Lacerty. Ta mu odpověděla, že si užívá vzájemné lásky s jistou osobou a Tiberia to zarazilo. Šel za Narcissou.
,,Tak si představ, že Andromeda někoho má," zamračil se.
,,Ano? A koho?"
,,Co já vím?" Odsekl Tiberius a pochodoval po pokoji sem a tam.
Narcissa nad jeho chováním pozvedla obočí. ,,A proč jsi tak neklidný?"
Zastavil se a otočil se na ni. ,,Já a neklidný? Nejsem neklidný!"
,,Ale ano, jsi. Skoro to vypadá, že ti vadí fakt, že si někoho našla," poznamenala a pozorovala jeho výraz v obličeji.
,,Zbláznila ses? Proč by mi to jako mělo vadit?"
,,No, já nevím, to řekni ty mně."
Tiberius si něco pro sebe zableptal a pak řekl nahlas: ,,Musím vědět, komu se znovu otevřela. Ty její řeči o tom, jak mi nemůže dát lásku, jak strašlivě zraněná je... určitě je to Tonks! Vrátila se k němu!"
,,Neblázni. Je ženatý a co jsem slyšela, tak celkem spokojeně za jednu ženu z ministerstva."
,,No a co? Třeba se k ní vrátil a té své se začal vymlouvat, že" napodobil Andromedin hlas a gesta ,,se jí nemůže otevřít, protože je raněný a nemůže cítit znovu lásku," zamračil se a Narcissa se snažila zakamuflovat pobavený úsměv, který se jí nechtíc vytvořil na tváři.
~ ~ ~
Bellatrix se neochotně musela rozloučit v pondělí ráno s Andy a Andromeda si řekla, že se konečně taky podívá domů, zda to tam ještě vůbec stojí. Když se přemístila na Black Manor, tak ji přivítal vnouček, kterého objala a dala mu pusu na tvář, těsně za ním šla Lacerta.
,,Maminko, ty úplně záříš," pousmála se a Andy se začervenala.
,,Zářím, protože jsem zažila tak nádherné chvilky jak už dlouho ne."
Malý se k ní tulil a nechtěl se jí pustit. ,,Babiško, tys byua moc duouho puyš a moc jsi mi chyběua!"
Andy si klekla k němu. ,,Ty můj broučku. Neměls koho zlobit, viď?" Zasmála se Andy.
Perseus se zahihňal. ,,Ale babi, já jsem ti nakuesuiu obuázek!" Pohladil ji po tváři, kterou zdobily jemné vrásky. ,,Nakuesuiu jsem tebe s těmahue čáuečkama," ukázal jí na vrásky pod očima, které se jí ukázaly vždy, když se usmála.
Andy se tiše zasmála. ,,Ty můj broučku, to je tak krásné. Dám si to k posteli."
,,Jsem uád, že se ti to uíbí," zazubil se a dal jí uslintanou pusu na tvář.
~ ~ ~
Bella se přemístila letaxovou sítí do práce, protože dnes měli s Hermionou, Colinem a Frankem obranná kouzla. Hermiona se na to přes víkend připravovala. Opakovala si kouzla a trénovala je na Ginny, která se nabídla, že jí s tím pomůže, aby před Bellatrix excelovala.
,,Tak panstvo," začala Bella. ,,Dnes nás čekají obranná kouzla. Asi víte, jak to chodí. Pravidla boje znáte, takže se naproti sobě postavte a jděte na to. A pamatujte, pouze odzbrojit, ne ublížit!" Řekla, Hermiona se pousmála a postavila se naproti Colina. Oba se uklonili a připravili si své hůlky.
,,Expelliarmus!" Vyslala Hermiona proti němu kouzlo a Colinovi vystřelila hůlka z ruky. Zamračil se.
,,Grangerová, tys vypálila kouzlo dřív, to nebylo fér!" Nafoukl se a Bella se zamračila.
,,Jestli se chceš urážet, tak běž jinam! Hermiona vyslala kouzlo jak měla a je tvůj problém, žes jí nestačil, tak se laskavě seber nebo tě vyhodím!" Zakřičela na něj. Hermiona se vítězoslavně usmála a Colin si odfrkl, nicméně se opět postavil na své místo s hůlkou připravenou.
Celý týden takto cvičili. Colin dostal od Hermiony pořádně na frak. Jak ji tehdy na plné čáře předběhl v prvním úkolu, tak teď v druhém zase měla navrch ona. Avšak atmosféra se tam dala krájet. Colinovo ego nemohlo unést, že by holka mohla být v něčem lepší než on, den před zkouškou proto jakoby omylem vyslal proti Hermioně kouzlo a poranil jí ruku. Bellatrix po něm začala křičet.
,,To jsi vážně takový idiot? Omylem? Opravdu? A když budeš v terénu a zraníš svého partnera a kvůli tomu ti unikne pachatel nebo tě zabije? Nebo ji? Ty rozhodně nejsi někdo, koho bych chtěla, aby mi kryl záda," křičela na něj. ,,Mám sto chutí tě vyloučit za to, cos udělal, ale bohužel nemám pravomoce, nejsem tvá tutorka, to je tady Frank!"
Frank přikývl. ,,Ano a je to poslední varování. Zítra se tady sejdeme na zkoušce v pět hodin. Mějte oba hezký den," řekl a s Bellou opustili místnost.
~ ~ ~
Andromeda celý týden každý večer zůstávala u Belly. Přes den však byla doma, se svou rodinou, jelikož Bellatrix byla v práci, kde trénovala budoucí bystrozory a ještě k tomu řešila nějaký případ, takže se domů vracela až po sedmé hodině večer. Andy už ji tam vždy očekávala, udělaly si pěkný večer, mazlily se, seděly na zahradě, když bylo hezky a v noci se milovaly, dokud neusnuly. Pro Andy to byl perfektní týden. Přála si, aby to tak bylo navždy.
V pátek odpoledne se Bella vydala na zkoušku. Dnes večer, jako každý jiný, měla přijít Andromeda. Bella se proto měla na co těšit. Zkouška probíhala ve stejně napjaté atmosféře jako celý týden cvičení. Colin se mračil a Hermiona excelovala. Ona splnila zkoušku na plný počet bodů. Hermiona bojovala proti Frankovi a Colin zase proti Belle. Frank měl Hermionu rád a také na ni bral ohled, jelikož byla děvče a měla poraněnou ruku, i když věděl, že by to dělat neměl. Byla mu však sympatická a nechtěl jí nijak ublížit, proto byl na ni mírný. Bellatrix, na druhou stranu, Colina vůbec nešetřila. Nebyl tak úplně marný, avšak na Hermionu neměl. Bella ho pořádně prohnala a soudě dle jeho výrazu si myslel, že má prohráno. Avšak k jeho překvapení to zvládl na dvacet bodů. Po zkoušce se Bellatrix chystala za Andromedou domů. Neměly nijak zvláštní plány, jen se tulit a užívat si sebe jako obvykle, Hermiona ji však oslovila právě v okamžiku, kdy Bellatrix dávala papíry ohledně zkoušky Daphne.
,,Bello?" Otočila se na ni. ,,Víte, nějak mě dnes přepadla úzkost zůstat sama doma kvůli Ronalda, myslíte, že byste mi dělala na okamžik společnost?" Bella pozvedla obočí a Daphne zpozorněla.
,,Nemyslím si, že je to moudrý nápad."
,,Ahh, špatně to vyznělo... nemyslela jsem ke mně, ale někam si jít sednout, abych nemusela hned jít domů. Ginny má dnes romantický večer s Harrym a já se opravdu necítím na to být teď sama. Mám špatný pocit," řekla a Bella si povzdychla.
,,Fajn, tak půjdeme na chvíli ke Třem košťatům," Daphne se zamračila, nic však neřekla. ,,Napíšu jen sovu mé sestře, že se hodinu zdržím, dnes má totiž spát u mě doma," řekla a odešla do své kanceláře, kde napsala dopis.
Dnes přijdu o hodinu později. Něco se objevilo.
Tvá Bella.
Když Andy dopis dostala, byla už u Belly doma. Měla z toho nedobrý pocit, takže si řekla, že se za ní půjde podívat na ministerstvo.
~ ~ ~
Hermiona s Bellatrix se přemístily ke Třem košťatům, kde si objednaly dva máslové ležáky. Byl to jakýsi rituál všech studentů Bradavic, jak vyšlých, tak současných, si v tomto lokále tento nápoj objednat.
,,Dnes to byla docela fuška," pousmála se na ni Hermiona.
,,To ano, ale tys to zvládla levou zadní, neměla jsem o tobě pochybnosti," pousmála se na ni a Hermiona se začervenala. Stále musela myslet na to, co jí řekla Ginny. Na fakt, že Bellatrix je sama a je přesně její typ a dle signálů a gest Bellatrix se jí Hermiona líbila také nebo si to alespoň myslela. Nicméně si řekla, že to na ni zkusí. Nechtěla už na nic čekat. Na co vlastně? Bellatrix se jí líbila, maximálně jí mohla říct ne. Což už sice jednou udělala, ale tehdy byla ještě studentkou, kterou živili rodiče, nevyspělou dívkou která nemohla Belle nic nabídnout. Teď však ano.
,,Víte, ten oběd posledně. Kdyby se tam neobjevil Ronald, mělo by to jistě mnohem příjemnější dohru," jemně si skousla ret a pousmála se.
,,Jak to myslíš?" Pozvedla obočí.
,,Takhle," řekla Hermiona, naklonila se k ní přes stůl a políbila ji na rty.
,,C-co to děláš?" Zamračila se Bellatrix a odtáhla se od ní.
,,J-já... chtěla jsem jen...," koktala Hermiona.
,,Já se s někým vídám a nechci to zkazit, tentokrát ne. Takže se omlouvám, pokud jsem vysílala nějaké signály, které sis špatně vyložila. Jsi nádherná holka, chytrá, s obrovským potenciálem, ale tohle nepůjde. Promiň, Hermiono," řekla Bellatrix a Hermiona přikývla. Byla zklamaná, ale nechtěla, ať to Bella na ní vidí. Nechtěla před ní působit jako slaboch.
~ ~ ~
Andromedě to nedalo a přemístila se na ministerstvo. Nelíbilo se jí, že jí Bellatrix neuvedla ani důvod, proč se zdrží. Myslela si, že se zkouška protáhla, tak proč ji nepřekvapit. Zaklepala na její kancelář. Otevřela Daphne a když uviděla věrnou kopii Belly, zalapala po dechu.
,,P-přejete si?" Zeptala se zaraženě.
,,Ano, chtěla jsem vědět, zda je Bellatrix stále tady," mile se pousmála.
,,Ne, odešla s jistou dívkou ke Třem košťatům, prý na skleničku," řekla a tvářila se přitom u toho, jako by žvýkala šťovík.
,,Cože?" Zamračila se Andromeda. ,,S jakou dívkou?"
,,S tou, se kterou trénuje na bystrozorku, s Hermionou Grangerovou," nakrčila nos.
,,Říkala jste ke Třem košťatům?" Zeptala se zamračeně a Daphne přikývla. ,,Dobře, díky," odpověděla a odešla pryč. Tohle se jí vůbec nelíbilo, řekla si proto, že se tam vypraví a zjistí, o co tady jde. Přemístila se do Prasinek a postavila se k oknu, kterým viděla Bellatrix, jak se s Hermionou o něčem baví. Když vtom se k Belle naklonila a políbila ji na rty. Andromeda si zakryla ústa dlaní a do očí se jí nahrnuly slzy. Jak jen mohla? Ustoupila o pár kroků dozadu a šokovaně se dívala na okno. Nakonec se přemístila zpátky na Black Manor.
Daphne celou scénu viděla zpovzdálí. Zvědavost jí totiž nedala a musela zjistit, co se tady děje. Když uviděla, jak Hermiona políbila Bellatrix, naštvaně rozrazila dveře lokálu a začala křičet.
,,Tak s touhle jsi a se mnou být nechceš? V čem je ona lepší, co? Lépe tě šuká??? Jsi děvka, abys věděla!"
Bellatrix se zmateně dívala, kde se tady vzala, pak se však zamračila a postavila se. ,,Ty mě jako sleduješ? Tobě nestačilo říct ti to slušně? Právě jsi zašla moc daleko! V pondělí už nemusíš chodit do práce!" Řekla, vzala si věci a nasupeně Daphne obešla.
,,Nemůžeš mě vyhodit! Za tohle mi zaplatíš! Za tohle všechno! Ty ještě poznáš, co dokáže čistokrevná čarodějka, ty couro!" Řvala na ni Daphne, Bella ji však už nevnímala. Vyšla ven a přemístila se zpátky domů. Andromeda tam však už nebyla. Po tom, co viděla, se přemístila na McLaggen Manor se slzami v očích a proběhla kolem Lacerty do svého pokoje.
,,Mami?" Nechápavě se za ní ohlédla. Andromeda se zhroutila na svou postel a propukla v pláč. Nehodlala jí odpustit. Byla to její poslední šance na lásku a Bella jí nenávratně zlomila srdce. Rozhodla se, že už ji nikdy nechce vidět, už nemá milenku, ani sestru. Její případné dopisy zůstanou bez odpovědi. Bellatrix svou šanci měla a promrhala ji. ,,Mami? Co se stalo?" Vešla Lacerta do jejího pokoje a posadila se na okraj postele.
Andromeda měla záchvat pláče. ,, O-ona.. se l-líbala s jinou...," plakala, byla úplně zlomená. ,,M-má ji- jinou..."
,,Co prosím? Bellatrix?" Lacerta v tu chvíli viděla rudě.
,,A-ano," plakala. ,,J-já už nemůžu, Lacerto. T-tohle už byla poslední kapka," říkala mezi vzlyky. Lacerta ji objala.
,,Zaplatí za to, ona a všichni, kteří ti kdy ublížili," procedila vzteky mezi zuby. ,,To ti slibuji."
~ ~ ~
Bellatrix ještě ten večer poslala Andromedě sovu a ptala se, zda dnes ještě přijde. Lacerta však dopis ihned roztrhala a vyhodila. Bella čekala na odpověď ještě další tři hodiny, poté ji však přemohl spánek a usnula. Ponořila se do říše snů, kde byla jen a pouze s Andromedou, šťastná navždy.
~ ~ ~
Daphne další den pátrala po oné ženě, která včera na ministerstvu hledala Bellatrix. Zjistila, že její jméno je Andromeda McLaggenová a že byla velkou stoupenkyní pána zla. Mimo jiné to byla sestra její, teď už bývalé, nadřízené. Začala si dávat dvě a dvě dohromady. O Bellatrix kolovaly zvěsti, že jediného člověka, kterého kdy doopravdy milovala, byla její sestra Andromeda Blacková. Nikdo nevěděl, kde je pravda, ale když včera večer Daphne viděla Andromedinu reakci, napadlo ji, že na tom možná něco bude. Dostala nápad, jak se Bellatrix pomstít a Andromeda jí k tomu měla skvěle posloužit. Zjistila si proto její adresu a zaklepala na dveře.
Andy následující den chodila po Black Manor jako tělo bez duše. Myslela si, že už jí snad nic a nikdo nepomůže z jejích útrap a bolesti. Opět někomu uvěřila a opět ji ten člověk zklamal. Uslyšela klepání na dveře a šla se podívat, kdo to je. Neposílala tam ani skřítku. Nějak ve skrytu duše totiž doufala, že je to Bellatrix, že se to nějak vysvětlí a že to všechno bylo vlastně jen jedno velké nedorozumění. Když však dveře otevřela, nestála tam Bella, nýbrž dívka, se kterou včera večer mluvila na ministerstvu.
,,Přejete si?"
,,Ano, můžu dál?" Pozvedla obočí a Andromeda přikývla. Posadily se na gauč a Daphne začala. ,,Všimla jsem si včera vaší reakce, když jste viděla Bellatrix líbat se s Grangerovou," Andy pozvedla obočí, ale Daphne pokračovala. ,,Ano, byla jsem tam. Viděla jsem vás plakat, byla jste zlomená. O Bellatrix se proslýchá, že jediný člověk, kterého kdy milovala, byla její sestra. Jen jsem si spojila dvě a dvě dohromady, ale mohu se mýlit," Andromeda se zamračila a chtěla něco říct, avšak Daphne ji zastavila. ,,Jsem stejně raněná jako vy. Také mi zlomila srdce. Avšak proč se trápit pro někoho, kdo pro nás neuroní jedinou slzu? Vy jste větší než tohle. Nemusíte žít proto, abyste se trápila, můžete dokázat velké věci. Pomstít se Bellatrix a u toho dosáhnout toho, po čem jste vždy tolik toužila."
Andromeda zvědavě pozvedla obočí. ,,Skutečně? A co to má být?"
,,Stále existuje spousta těch, kteří jsou věrní čisté krvi a jeho přesvědčení, přesvědčení pána zla," poslední tři slova zašeptala. ,,Můžete pokračovat v jeho práci a já vám s tím pomůžu. Ukážeme takovým, jako je Bellatrix, že s námi nikdo vláčet nebude, že jsme někdo a že nás podcenila," řekla a Andromeda se na ni chvíli bez výrazu dívala. Nakonec však zakroutila nesouhlasně hlavou.
,,Podporovala jsem Toma z jiných důvodů, nebylo to proto, že jsem chtěla zabít všechny mudly a mudlorozené. Byla jsem mu jen vděčná za to, že ochránil mou rodinu."
Daphne se zamračila. ,,To jen tak necháte spát vše, za co bojoval?"
,,Jak už jsem řekla, nesdílela jsem tolik jeho přesvědčení. Byla jsem mu věrná z jiných důvodů. A pokud už nechcete nic jiného," řekla a ukázala na dveře.
,,Chápu vaše zlomené srdce ale popřemýšlejte o tom. To ona vám ho zlomila, ona má trpět, ne vy," a s těmito slovy se zvedla a odešla. Andy za ní zavřela dveře a povzdychla si. Nechtěla si to připustit, ale měla pravdu. Ona trpět nehodlala. Už ne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama