Kapitola Šestá: První kouzelnická válka (část druhá)

9. června 2017 v 10:57 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate
,,Co to sakra mělo znamenat?" Běsnil Tom vzteky. Přenesli se na Malfoy Manor. Bylo to první místo, které jim přišlo na mysl. ,,Kdo nás prozradil?" Díval se na Tiberia. Ten tušil, co se stalo.
,,Můj pane, Dolohov vyslal kletbu, avšak minul. Pettigrew začal křičet a několik lidí se na nás otočilo," sklopil hlavu a Andromeda se na něj nasupeně dívala.
,,Jsi idiot! Ty i Dolohov! A teď ho mají! Jestli cekne, jsme nahraní, rozumíš? Teď musíme jednat rychle. Zabít toho kluka a nejen to. Svolám všechny své věrné, chci je mít okamžitě tady!"
,,Můj pane!" Lucius vešel do pokoje a mírně se uklonil. Slyšel hluk a šel se podívat, co je jeho původcem.
,,Luciusi, dnes bude porada ve tvém domě, na McLaggen Manor se vrátit nemůžeme," zlostně se podíval na Tiberia.
,,Andy!" Rozběhla se Cissy ke své sestře a objala ji. ,,Tak ráda tě vidím!"
,,Já tebe taky, Cissy," dala jí polibek na tvář.
,,Ale co se děje?" Dívala se Narcissa zmateně na přítomné hosty.
,,Bystrozorové nás našli. Museli jsme se rychle přemístit pryč," vysvětlila jí Andromeda a detaily vynechala, protože na ně nebyl čas. ,,Potřebovala bych napsat sovu matce."
,,Ovšem, pojď za mnou," odpověděla jí Narcissa a vedla ji do svého pokoje. Dala jí něco na psaní, papír a k dispozici jednu ze svých sov.
Mami,
Pokud by Lacerta mohla zůstat stále u tebe, byla bych moc vděčná. Nastaly jisté komplikace, ale nemějte obavy, vše se vyřeší. Pokud byste se chtěly přemístit, tak na Malfoy Manor. McLaggen Manor se totiž hemží bystrozory.
A.
Druella si zrovna hrála s Lacertou a Leticií na schovávanou, když sova přiletěla.
,,Přišla sova od Andy. McLaggen Manor se hemží bystrozory, máme se přemisťovat k Narcisse."
Lacerta vykoukla. ,,K tetě Cissy? Tam to mám ráda!"
,,Co se stalo?" Podívala se na ni Leticia starostlivě.
,,Netuším."
~ ~ ~
Dolohov seděl na ministerstvu ve výslechové místnosti, Bella s Moodym vešli dovnitř.
,,Takže konečně po Karkarovovi a takové době máme tu čest setkat se s dalším smrtijedem," řekl ironicky a Dolohov se ušklíbl. ,,Karkarov bručí v Azkabanu, ale neboj, zařídím ti moc krásnou celu se zvýšenou ostrahou naproti němu, ať se na sebe můžete s láskou dívat. A Mozkomoři budou rádi, že jim přibyl nový přírůstek do rodiny," Dolohov se otřepal. Věděl, co jsou Mozkomoři zač. Jak zbídačeně vězni, kteří jsou v sekci s vyšší ostrahou a které stráží právě tyto bytosti, vypadají. ,,Takže pokud se chceš Mozkomorům vyhnout a chceš nějakou normální celu, kde nebudeš srát všem na očích a nebudeš se sprchovat jednou za týden, navrhuju ti, abys začal hodně rychle zpívat. Kdo je váš šéf?" Samozřejmě to věděli, ale potřebovali, aby jim to někdo z jeho řad potvrdil. ,,A kdo jsou ti další?" Dolohov se podíval na Bellu a ta uhnula pohledem. Měla v hlavě Andy. Byla si jistá, že ji viděla. Zahlédla ji jen na okamžik, avšak svou sestru by poznala kdykoli. Rozbušilo se jí srdce a udělalo nevolno. Nemohla uvěřit tomu, že by se Andy stala jednou z nich. Nechtěla ji vidět v Azkabanu, to nemohla dopustit, a tak v duchu doufala, že její jméno Dolohov vynechá. Ten, jako by Belle snad četl myšlenky, se na ni ušklíbl.
,,Řeknu vám leda velký kulový!" Opřel se a s úšklebkem zkřížil ruce na prsou.
,,Kdo ti šéfuje?" Zopakovala Bella Moodyho otázku, Dolohov ji však ignoroval.
,,Dobře, chlapečku, šoupneme tě na pár dní do Azkabanu mezi Mozkomory, třeba se ti oživí paměť," zvedl se a Bella ho následovala, před dveřmi se ještě naposledy otočila a jejich oči se setkaly.
~ ~ ~
,,Bello, drahoušku, sněz něco," řekla Molly Weasleyová, zrzavá čarodějka přibližně stejně stará jako ona, avšak se sklony jí neustále dělat matku.
,,Díky, Molly, ale jsem plná," usmála se na ni.
,,Něco tě trápí, poznám to."
Bella zakroutila hlavou. ,,Jen práce. Dolohov nechce Riddla prásknout. Mám strach, že ho nezlomíme a že ostrouháme stejně jako před devíti lety. Děje se to stále, stále umírají mudlorození a není nic, co bych proti tomu mohla udělat," bouchla pěstí vztekle do stolu.
,,Ale notak, drahoušku, bude to v pořádku, věř mi," pohladila ji konejšivě po zádech. Bellu však trápila ze všeho nejvíce Andromeda. Molly byla členkou Fénixova řádu. Byl to spolek, který vytvořil Albus Brumbál, když ministerstvo stáhlo Bellu, Moodyho a zbytek jejich týmu z tehdejšího případu. Pátrali na vlastní pěst a zachránili tak životy mnoha mudlorozeným. Bella byla neoficiálně také členkou, avšak jelikož byla bystrozorka, nemohla to veřejně přiznat. Brali by to jako zneužívání funkce a mohla by tak přijít o místo. Molly jí udělala ještě jeden čaj, který byl na nervy a dala ho Belle pod nos.
,,A bez odmlouvání!"
~ ~ ~
Početná skupina smrtijedů v té době seděla v místnosti okolo stolu na Malfoy Manor a Tom se ujal slova, vypadal opravdu rozzlobeně.
,,Jsme tady kvůli tomu, že Dolohov s McLaggenem všechno podělali! Nejsou schopni udělat jedinou věc, aniž bych jim nestál za zadkem! Máme díky nim v patách nejen Fénixův řád, ale také bystrozory. Musíme jednat rychle, a proto na ně dnes v noci zaútočíme, využijeme momentu překvapení a tím je oslabíme. Rozdělíme se na skupiny po dvou a každá skupina se postará o jednoho člena řádu," sám si vybral McKinnonovi, měl s nimi totiž nevyřízené účty. Chtěl je mrtvé všechny, celou jejich rodinu. Jejich dcera byla bystrozorkou a pěkně si na ně za ta léta došlápla a nejen to. Její otec kdysi odmítl Tomovu žádost o práci na ministerstvu. Prý měl moc pochybnou minulost. Toužil se mu podívat do očí a říct ta dvě slova. Dnes to mělo všechno skončit. Dnes měl převzít nadvládu nad celým kouzelnickým světem. Dnes byl ten den, kdy konečně vyjde ze stínů a všichni se mu budou klanět.
~ ~ ~
Bella seděla u Munga v pokoji, kde se právě zotavoval Peter. Vypadal po třech cruciích dost bídně, nicméně musela ho vyslechnout.
,,Co se stalo? Proč tě unesli?" Zeptala se.
,,Chtěli jen informace o řádu," zalhal. Nemohl jí říct pravdu. Nesnesl by tu křivdu, že zradil své přátelé.
,,O řádu? A řekls jim něco?" Peter zakroutil nesouhlasně hlavou a Bella přikývla, vtom dovnitř vešla lékouzelnice.
,,Co tady děláte? Musí odpočívat, ne odpovídat na vaše otázky! Tohle musí počkat, běžte," dala si ruce v bok a nasupeně se na Bellatrix dívala. Ta se zvedla.
,,Dobře, ještě se vrátím a promluvíme si. Potřebuji každý detail, na cokoli si vzpomeneš. I nepatrná informace může pomoct. Teď odpočívej," usmála se na něj a přenesla se zpátky na ministerstvo. Šla rovnou do Moodyho kanceláře.
,,Chtěli jen informace o řádu. Zřejmě je chtěli zneškodnit, či přemluvit na jejich stranu. Prostředky na vydírání mají a co víme, tak má Riddle pod palcem většinu ministerstva. Nemůžeme věřit nikomu," řekla a promnula si spánky. ,,Mám z toho bolení hlavy. Tentokrát nám prostě nemůžou proklouznout mezi prsty, tentokrát ne."
,,Jestliže ti není dobře, tak si vezmi volno, Bellatrix. Posledních pár let pořád jen pracuješ a ač jsem moc rád, že jsem si tě takto vycvičil, nesmíš se předřít. V následujících dnech budeme muset mít oči na stopkách, takže bež domů a odpočiň si. Nerad bych přišel o tu nejlepší bystrozorku."
,,Ne, díky. Vše co potřebuji, je vidět Riddla v Azkabanu."
,,Takže jinak. Nařizuji ti se jít domů vyspat. Nevrátíš se dříve jak za 24 hodin. A to je rozkaz od šéfa oddělení. Jinak tě na týden vyhodím," ušklíbl se. Bella si povzdychla a šla domů. Věděla, že se potřebuje vyspat, alespoň na pár hodin. A pak zmobilizuje řád. Pokud na ně Voldemort sháněl informace, nebyli v bezpečí. Něco se chystalo a oni museli být připraveni. Šla si lehnout. Spala asi čtyři hodiny a když se probudila, dala si rychlou sprchu, oblékla se do čistých šatů, vyvenčila Eliota, dala mu najíst a svolala členy řádu. Moodyho záměrně vynechala. Nechtěla riskovat týdenní vyhazov. Sešli se v Bradavicích. Brumbál seděl v čele dlouhého stolu a Bellatrix se ujala slova.
,,Voldemort chytil Petera Pettigrewa a tahal z něj informace ohledně řádu. Ten však tvrdí, že nic neprozradil," v ten moment se na sebe Sirius a James podívali, Lily byla doma s Harrym. Obávali se, že v tom bylo něco víc, než pouze tohle. Že se Voldemort dozvěděl o věštbě a že je život Harryho v nebezpečí, nic však neřekli. Nemohli vyzradit, kdo je strážce tajemství, pouze se modlili, aby Peter nic neřekl. ,,Pokud Voldemort zbrojí," pokračovala Bella ,,musíme být připraveni se bránit. Musíme být všichni ve střehu." Sirius se díval na Jamese.
,,Opravdu jim nic neřekl, jsi si jistá?" Promluvil najednou Sirius.
,,Klid, brachu, Peter je jedním z nás," poplácal ho James po rameni. Když schůze skončila, zatáhl jej Sirius bokem.
,,Pro jistotu půjdeme s Marlene dnes večer k vám. Dvě hůlky navíc se vždy hodí. Jen pro případ," řekl Sirius a James přikývl.
,,Když budeš potom klidněji spát, dobře. Takže v sedm u nás," Sirius přikývl a James odešel. Před hradem se přenesl domů k Lily, které všechno detailně převyprávěl.
~ ~ ~
Bella se po 24 hodinách vrátila na ministerstvo. Když procházela kolem Moodyho kanceláře, ozvalo se: ,,Ne tak rychle, holčičko!" Bella si povzdychla a vešla dovnitř. Pokynul jí, aby se posadila na židli před něj. ,,Ty si myslíš, že nezjistím, že kuješ pikle za mými zády? Nezapomeň, že jsem také členem řádu."
Bella se zamračila. ,,Musela jsem něco udělat, když vy ostatní jen sedíte na zadku a nevidíte, že Riddle zbrojí! Brumbál si to myslí také! Není to prostě jen můj výmysl! Jen vy to asi nevidíte! Všechno, co se stalo, je propojené. Všechno směřovalo až k tomuto. A je něco, co přehlížíme, co nám uniká. Oni jsou o krok napřed!" Bylo to tak, něco přehlíželi. Nevěděli o Fideliově zaklínadle a o věštbě a k tomu všemu neměli vůbec tušení, že Peter zradil své přátelé a že se dnes večer chystá útok na členy řádu.
,,Bellatrix..." udělal pauzu a zhluboka se nadechl, jelikož už neměl sílu. ,,Řekl jsem, ať si jdeš odpočinout a ne, ať svoláváš Fénixův řád!"
,,No tak jsem nechtěla čekat. Je to má práce. Znáte mě! Nikdy si nedám pokoj," řekla Bella a otočila se k odchodu. ,,Půjdu znovu za Pettigrewem, mám pocit, že nám něco neřekl," dodala ještě a dřív, než stačil cokoli říct, zavřela za sebou dveře. Moody pouze zakroutil hlavou a řekl si, že bude nejrozumnější, když sám půjde za Brumbálem a zjistí, co všechno ví.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama