Kapitola Sedmá: Návrat Pána zla (část první)

18. června 2017 v 10:22 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate
~ 1994 ~
Bellatrix se za celé ty roky změnila. V lásku už téměř přestala věřit a smířila se s tím, že každá žena, kterou potká, nikdy nebude na stejné vlně jako ona. Přestala tedy vkládat svou energii do vztahů, které stejně neměly budoucnost a začala vše brát pouze tělesně. Eliot jí zemřel stářím a po něm už žádného dalšího psa nechtěla. Naučila se být sama, i když stále myslela na Andromedu. Její srdce bylo navždy uzamčeno jen a jen pro ni.
Od pádu Lorda Voldemorta uběhlo již třináct let. Po celou tu dobu jeho nejvěrnější nepřestávali pátrat. Andy věřila, že stále žije, protože se jeho tělo nikdy nenašlo. Její dcera Lacerta se dostala do Zmijozelu a po škole se vdala za Cruxe Selwyna, vzdáleného bratrance Dolores Umbridgeové. Lacerta bohužel věděla, že ji svatba nemine, psychicky se na to připravovala a Andy ji podporovala. Crux nebyl zlý, spíše hrdý a velmi obdivoval její krásu, kterou zdědila po matce. Andy i Tiberius byli na svou dceru hrdí. Lacerta otěhotněla ve svých dvaceti letech a když se miminko narodilo, pojmenovali jej Perseus.
Pátrání po pánovi zla přineslo kýžené ovoce. Andy právě spala, když se její znamení začalo vlnit. Jakmile Toma uviděla, rozběhla se do jeho náruče. Jak později zjistila, prošel ještě větší proměnou než předtím. Stále vypadal jako lidský had, avšak jeho zevnějšek nebylo to, co Andromedu tolik trápilo. Byl chladný a jediné co chtěl, byla smrt Harryho Pottera. Všechna jeho lidskost se vypařila. Andy to trochu děsilo, ale měla ho stále ráda a prokazovala mu respekt. Stále jej oslovovala Tome a byla jeho pravou rukou, avšak obávala se, že se schyluje k tomu, k čemu před lety. Tehdy jen tak tak unikla Azkabanu a to jen proto, že se její sestra Bellatrix postarala, že jméno její rodiny a jméno Malfoyů u soudu nikdy nezaznělo. S Tiberiem to bylo stále stejné. Nechala ho si myslet, že jej doopravdy miluje jen proto, aby mu neublížila, avšak své srdce si pevně střežila. Bylo ledové, zlomené a smutné, ale kus lásky v něm zbyl. Nebylo jako to Tomovo, bez jakýchkoli citů, pouze již v pravou lásku nevěřilo. Přestalo tehdy, kdy její naděje být s Tedem pohasla.
Hlavním štábem smrtijedů byl teď Malfoy Manor. Zrovna tam právě probíhala schůze, na které byla také Lacerta, která společně s manželem přijala znamení zla. Andy seděla vedle Tomovy pravice a vše poslouchala. Dávala rady k jeho prospěchu, jelikož si stále jejího názoru cenil nejvíce. Pořád se s Tomem scházela v jeho pracovně, ale občas mu dala důrazně najevo, že musí respektovat to, že má svého manžela, tudíž s ním už moc neprovozovala jisté tělesné záležitosti. V tomto se projevit nebála, vlastně v ničem, ale musela Toma respektovat. Na schůzi Voldemort všem vyčetl, že se dost nesnažili, aby jej našli. Jeho návrat s sebou přinesl mnohá utrpení, mimo jiné také smrt nevinného chlapce jménem Cedric Diggory.
~ 1995-1996~
Harry, Ron a Hermiona seděli ve vlaku, který právě mířil do Bradavic. Poslední ročník byl pro ně těžký. Ne, že by se každý rok nedělo něco, kdy by nemuseli bojovat o život, avšak čtvrtý ročník byl něčím výjimečný. A nebylo to turnajem Tří kouzelníků, i když právě s tím to souviselo. Zemřel jim přítel, Cedric Diggory, a pán zla, Lord Voldemort, se znovu dostal k moci. Harry v ten den vyvázl jen tak tak. Na hradě se sešli bystrozorové a mezi nimi také Bellatrix Blacková. Hermiona v té době randila s Viktorem Krumem, avšak když spatřila onu černovlasou, kudrnatou čarodějku s bledou tváří a plnými rudými rty, cítila něco, co ještě nikdy předtím. Promluvily spolu jen krátce, když ji vyslýchala a Bella vycítila, že je Hermiona nějak roztržitá. Netušila však, že je tím důvodem právě ona. Bellatrix tato dívka zaujala také. Bylo to z důvodu, že se nápadně podobala na její sestru Andromedu. Nebylo to ani tak úplně vzhledem jako spíše gesty, promluvou, intelektem a tou hloubkou jejích oříškově hnědých očí. Obě tehdy doufaly, že jedna druhou ještě v životě potkají. Vlak zastavil a studenti z něj vystoupili. Prváci byli v loďkách odvedeni Hagridem a ostatní nasedli do kočárů, které je odvezly přímo do Bradavic. Po rozřazovacím ceremoniálu byla představena nová profesorka obrany proti černé magii, Dolores Jane Umbridgeová.
,,Musím říci, že je to báječný pocit být znovu v Bradavicích," usmála se až přehnaně sladce. ,,Vidět, jak se na mě dívá tolik šťastných tvářiček," George Weasley udělal dávivý zvuk. ,,Hrozně se těším, až se s vámi se všemi poznám a jsem přesvědčená, že se z nás stanou velmi dobří přátelé," takto pokračovala ještě notnou chvíli. Mluvila o tom, jak si ministerstvo představuje studium a jak se od této chvíle bude vyučovat pod jejím vedením. Když večeře skončila, všichni znechuceně odešli na své koleje. Tento ročník bude rozhodně něčím zajímavý, pomyslela si Hermiona a uložila se ke spánku.
~ ~ ~
Andy si četla v Denním věštci a kroutila při tom hlavou. Měla dnes volno, a tak hlídala Perseuse, který se snažil kreslit. Lacerta studovala nějaké knížky, Tiberius něco papíroval a Crux stál na terase a pozoroval okolí. Andy položila noviny.
,,Je tady nějaké ticho. To se dnes nic neděje?" Pozvedla obočí, protože věděla, že každý den se něco děje. Perseus k ní přišel a podal jí papír.
,,Babičko, koukej," Andy se mírně usmála a prohlídla si kresbu. Neviděla v tom sice nic konkrétního, ale pochválila mu to. ,,Šikovný kluk."
~ ~ ~
Bellatrix s Moodym byli zrovna v hlavním štábu řádu. Věděli, že se něco chystá, něco velkého. Už od začátku, co Denní věštec začal psát to o Harrym a Brumbálovi jim došlo, že se zase k něčemu schyluje. Od doby, co Voldemort znovu povstal, se raději připravovali na nejhorší.
~ ~ ~
,,To byl geniální nápad, Andromedo," řekl Tom a společně si připili. ,,Ukázat tomu klukovi falešnou myšlenu na jeho umírajícího kmotra. Teď všichni půjdete na ministerstvo a postaráte se o tu věštbu. A já pak Harryho Pottera konečně zabiju," rozesmál se, až přítomné zamrazilo.
Harry už byl v té době na ministerstvu. ,,Tady byl!" Nechápavě řekl svým přátelům, Ronovi, Hermioně, Ginny, Lence a Nevillovi, kteří byli stejně jako on součástí Brumbálovy armády, skupiny žáků Bradavic, které Harry učil jak se bránit, když jim to Umbridgeová odepírala. Ze tmy se vynořil blonďatý muž s úšklebkem na rtech. Byl to Lucius Malfoy a kráčel směrem k nim. Vedle něj stála Lacerta a za ním Crux. Tiberius, Andromeda a zbytek smrtijedů stáli ve tmě a pozorovali je. Andy bylo přikázáno držet se zpátky. Možná byl Voldemort chladný, ale na ní mu stále záleželo a nechtěl, aby skončila v Azkabanu.
,,Dej mi tu věštbu, Pottere, a já tě nechám jít a tvé přátelé taky," zkusil to po dobrém, Andy se musela ušklíbnout nad tou ironií, že smrtijed vyjednává. Harry odmítl.
,,Čekal jsem dlouho, takže to ještě chvíli vydržím. Teď!" Řekl Harry a jeho přátelé vyslali kletby ze svých hůlek. Začal boj. Smrtijedi se na ně slétli ze všech stran, metali po sobě kletby a pobíhali uličkami sem a tam.
,,Reducto!" Křikla Ginny a vyslala kletbu do uličky před ní. Najednou začaly z poliček padat křišťálové koule s věštbami. Řítily se k nim jako domino.
,,Utíkejte!" Zavelel Harry a všichni se rozběhli ke dveřím, které však nikam nevedly. Propadli se dolů do tmy. Nedopadli však na zem. Hermiona cítila, jak ji něco zachytilo a v další chvíli už klečela na zemi s hůlkou u hlavy. Rozhlédla se kolem a uviděla, že její přátelé jsou na tom stejně. Každého z nich držel jeden Smrtijed. Hermionu držela Andromeda.
,,A ani se nehneš, mudlovská šmejdko!" Sykla jí do ucha. Lacerta držela Nevilla, Tiberius Ginny, Lestrange Rona, Crux Lenku a Crabe s Goylem byli ve stínu a hlídali. Lucius šel k Harrymu.
,,Dej mi tu věštbu, jinak tví přátelé zemřou," řekl a v tu chvíli se kolem něj něco mihlo. Byl to Sirius. Zhmotnil se za ním a poklepal mu na rameno.
,,Nech mého kmotřence být, Malfoyi!" Vrazil mu pěstí. Najednou se všude začali objevovat členové řádu. Jakmile Bellatrix zahlédla Andromedu, jak drží Hermionu, okamžitě se přenesla k nim.
,,Pusť ji, Andromedo!" Mířila na ni hůlkou, Andy se ušklíbla.
,,Ty teď zachraňuješ mudlovské šmejdy? Jak si můžeš říkat Blacková?" Nakrčila nos. Bella jí to však vzápětí oplatila.
,,Ty nemáš co mluvit, minimálně rok jsi jednomu roztahovala nohy."
,,Jak se opovažuješ?" Pustila Hermionu a namířila na Bellu hůlku. Ta se jen ušklíbla a zakroutila hlavou, využila toho, že ji pustila a přenesla se s Hermionou pryč.
,,Teď už budeš v bezpečí, zůstaň tady, dobře? Musím se tam vrátit!"
Hermiona jí chytila za rukáv. ,,Chci taky bojovat!" Řekla rozhodně a Bella se na ni usmála.
,,Jsi ještě moc mladá na to, abys umřela," pohladila ji po tváři a přemístila se. Byla to mela. Řád proti smrtijedům. Jeden metal kletby po druhém. Bella však Andromedu nikde neviděla. Zato si všimla dívky, která vypadala přesně jako ona. Pomyslela si, že to musí být její dcera a zaujatě ji pozorovala, vtom jí někdo zašeptal do ucha.
,,Má dcera, krásná, že ano?" Otočila se, těsně u ní stála Andromeda. Bella si prohlížela její tvář. Vrásky jí sice přibyly, ale jinak byla stále stejně nádherná. Bellou projel elektrický výboj. Kdyby na ni teď někdo zaútočil, nebránila by se. Byla jako paralyzovaná Andromedinou blízkostí. Stály tam a kolem nich se válčilo, avšak Bella to nevnímala. Jediné, co viděla, byly Andromediny oči. Pootevřela ústa, Andy hrál na tváři posměšný úšklebek. Provokativně si olízla rty a Bella sebou ošila. Andy ji pohladila po tváři, sjížděla rukou po jejím krku až k dekoltu. Belle unikl z úst tichý sten. Andy se ušklíbla, zajela jí rukou do vlasů a jemně zatáhla tak, aby Bella zaklonila hlavu. ,,Jsi tak zranitelná. Necháváš své pocity, aby tě oslabily. Vždyť bych tě mohla teď jednoduše zabít."
,,Posluž si," zašeptala Bella a stále se chvěla.
,,Ráda bych, ale mám zákaz od svého pána, bohužel. Nechce mě vidět v Azkabanu, Bello, ale to ani ty," zašeptala jí do ucha a jemně do něho dýchla svým teplým dechem. ,,Měla bys dávat pozor, drahá, co se kolem tebe děje nebo někdo přijde k úhoně a to řád přeci nechce. Ale ty máš mysl jaksi jinde. Asi si představuješ to, jak tě líbám, jak se tě dotýkám, svlékáš mě pohledem a necháváš se ovládat něčím, co by mělo být dávno pryč," naklonila se blíže k jejímu uchu a provokativně do něj vzdychla. ,,Krev máš mít v mozku, ne tam dole. A to si říkáš bystrozorka a členka řádu? Ubohé," řekla posměšně a oddálila se. ,,Má úcta, Bellatrix," s úšklebkem na rtech se vytratila do tmy za ní. Jen co se Bella vzpamatovala, přidala se do boje. Periferně viděla, jak Andy bojuje se Siriusem a jak na něj vyslala kletbu, která jej spoutala. Sirius nyní ležel na zemi a byl zranitelný, jelikož se nemohl bránit. Jeho hůlka ležela metr od něj. Andy už mu nevěnovala pozornost, protože musela odrazit Moodyho kletbu, kterou vyslal k Lacertě. Ta bojovala s Remusem. Bella toho využila a pomohla Siriusovi zpátky na nohy. Najednou se všem smrtijedům začalo vlnit znamení.
,,Je tady," řekla Andy. Harry se zamračil, vytasil hůlku a se vztekem vyběhl za Voldemortem ven. Mrskl po něm kletbu, kterou však smíchem odrazil.
,,Ty si myslíš, že proti mě máš nějakou šanci? Doopravdy?" Smál se. ,,Dnes večer zemřeš, Harry Pottere! Protože jsi hloupý a nechal ses nalákat. Poslouchals své city! Ty mě nikdy nepřemůžeš!"
,,Pleteš se, Tome!" Harry se otočil. Za ním stál Brumbál a hůlku měl připravenou k boji. ,,Bylo pošetilé sem dnes chodit," Voldemort se nad tím oslovením ušklíbl.
,,Možná pro vás. Zabiju vás oba!" Řekl rozhodně a vyslal proti Brumbálovi kletbu, ten ji však odrazil. Do vedlejší místnosti se začali přenášet bystrozorové. Smrtijedi věděli, že nemají šanci, protože řád s bystrozory měli převahu, všichni proto zmizeli v černém kouři.
Brumbál s Voldemortem sváděli těsný souboj, avšak Brumbál nakonec zvítězil. Voldemort se musel potupně přenést zpátky na Malfoy Manor. Běsnil vzteky, protože mu Harry Potter opět unikl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama