Kapitola Osmá: Druhá kouzelnická válka

20. června 2017 v 12:59 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate
~ 1998 ~
Harry, Ron a Hermiona se za pomoci Dobbyho přemístili do Lasturové vily. Hermionu s posledními zbytky krve v mozku napadlo, že vezme Andromedě vlas a použije ho ke geniálnímu plánu. Vzít na sebe její podobu a vloupat se do rodinného trezoru. Měli i skřeta, Griphooka, který byl uvězněn ve sklepení na Malfoy Manor. Hermiona připravila vše potřebné, mnoholičný lektvar už měla uvařený dopředu, ve své bezedné tašce. Zdálo se, že v honbě za viteály myslela úplně na vše. Stačilo pouze přihodit Andromedin vlas a vypít bublající tekutinu, která nechutnala zrovna nejlépe. Hermiona se otřepala.
,,Tak jak vypadám?" Zeptala se.
,,Nebudu lhát, sluší ti to," ušklíbl se Harry a Hermiona zakroutila hlavou.
,,Mělo by to splnit svůj účel, doufám v to," řekla a podala jim ruku. Chytli se jí a společně se přemístili do Londýna, na okraj Příčné ulice.
,,Andromedo?" Uslyšela za sebou mužský hlas. Byl to Dolohov.
,,Sakra, co teď?" Zaskuhrala Hermiona.
,,Co tady děláš?" Zeptal se, zatímco se její přátelé krčili pod neviditelným pláštěm.
,,Coby, Antonine," řekla a snažila se napodobit Andromedin svůdný tón. ,,Šla jsem se projít, co tady děláš ty?" Pokoušela se znít sebejistě, ale hlas se jí chvěl.
,,Co asi, Andromedo?" Založil si ruce a přeměřil si ji. ,,Nejsi nemocná? Je ti dobře?"
Hermiona maličko zpanikařila. ,,Ano, jen je toho poslední dobou moc a já jsem unavená," řekla naoko vyčerpaně.
,,Jo, to jsme všichni," ušklíbl se Dolohov.
Hermiona udělala krok dozadu. ,,Já tedy půjdu dál a ty tu dělej svoji vlastní práci. Procházka je na únavu totiž nejlepší," řekla nejistě. Antonin si ji podezřívavě s nadzvednutým obočím prohlížel, ale pak se otočil k odchodu. Jak zvláštně se Andromeda chovala, pomyslel si.
Harrymu, Ronovi a Hermioně se podařilo vloupat do trezoru Andromedy McLaggenové za doprovodu skřeta Griphooka. Když se však o tom dozvěděla skutečná Andromeda, běsnila vzteky. Metala kletby a kouzla po celé místnosti, křičela na celé kolo, až se všichni raději uklidili někam pryč. Když se o tom, co se stalo u Gringottů, dozvěděl řád, byli si jisti, že je Harry Bradavicím každým dnem blíž a blíž.
~ ~ ~
Bella měla ten den náladu na bodu mrazu. Teď, když byl Moody po smrti, bylo vše jiné. Stala se šéfkou oddělení, ale nějak to na ni všechno spadlo. Obdivovala v tu chvíli Moodyho, jak to vše zvládal. Ze všech stran k ní chodily požadavky, stále po ní někdo něco chtěl. A do toho se dozvěděla o tom, co se stalo u Gringottů. Byla vděčná, že už má léta papírování z krku. Měla na to asistentku, která si na ministerstvu potřebovala udělat praxi. Jmenovala se Daphne Greengrassová a očividně se jí Bellatrix líbila. Bellu to však vyloženě štvalo. Netoužila po další zamilované chudince, která za ní bude běhat všude, kam se hne. Neměla na to čas, nervy, ani náladu. Proto k ní byla striktní a přísná. Nechtěla s ní žádný bližší kontakt, pouze jejich vztah udržovat na profesionální úrovni. Ten den už měla všeho dost. Sebrala si věci a odešla domů. Natáhla se do postele. Přemýšlela o Andromedě. Bála se o ni. A ačkoli si to nechtěla připustit, měla strach také o Hermionu. Nikdo nevěděl, kde byl slavnému triu doopravdy konec. Až doteď, kdy očekávali, že se něco stane, něco velkého. Že Harry Potter dorazí do Bradavic.
~ ~ ~
Harry, Ron a Hermiona se za pomoci Brumbálova bratra Aberfortha dostali až do Bradavic. Jakmile se objevili na hradě a podařilo se jim vyhnat Snapea, který byl nastrčený Voldemortem, aby dělal ředitele, nastal chaos. Voldemort k nim promluvil a chtěl, ať Harryho vydají. Neměli to však v úmyslu. Místo toho se vydali hledat Rowenin diadém, který byl dalším z viteálů. Členové řádu byli také přítomni, jak původní, tak noví, kteří si také říkali Brumbálova armáda. Bellatrix poprvé po půl roce znovu uviděla Hermionu. Pokusila se na ni usmát, ale ta uhnula pohledem a nevšímala si jí. Bella si povzdychla a pomyslela si, že to tak asi bude lepší pro všechny. Měla zvláštní pocit, že dnes potká Andromedu. Přála si ji svázat a uložit někam do bezpečí, jelikož ostatní na ni ohled brát nebudou. Záleželo jen a pouze na tom, kdo stál na jaké straně. Pro ně nebylo důležité, že byla její sestra, to nikoho nezajímalo. Jednou byla na straně nepřítele, stala se hrozbou pro všechny. Daphne zde byla také. Nebyla sice členkou řádu, ale studovala ve Zmijozelu. Usmála se na Bellu, ta si povzdychla a vydala se opačným směrem. Daphne to dělalo smutnou. Nechápala, co udělala tak špatného, že se k ní musela chovat jako ke kusu hadru. Zamračila se. Nehodlala si to nechat líbit, byla čistokrevná a nikdo, dokonce ani Blacková, s ní takto jednat nebude. Mezitím se nedaleko Bradavic nashromáždili smrtijedi. Viděli pouze, jak se přes Bradavice uzavírá velká kopule obranných kouzel.
,,Opravdu si myslí, že jim toto pomůže?" Šeptla Lacerta posměšně.
,,Kuš, Lacerto," sykla na ni Andy. Byla nervózní. Bála se, že se dnes něco pokazí. Pozorovala kopuli. Byl to nádherný pohled, avšak za velmi smutných okolností. Na jejich schůzi předtím, než vyrazili, zaznělo jméno jisté dámy. Křestní nebylo důležité, šlo o její příjmení. Po jeho vyslovení se jizva na srdci Andromedy ještě více prohloubila. Madam Tonksová, vedoucí odboru pro práva mudlorozených, byla spojená s řádem a aktivně bojovala proti smrtijedům a jejich názorům. Andy vyšla nahoru na kámen, kde stál Tom. ,,Přeji hodně štěstí. Tentokrát se to povede," stiskla mu konejšivě ruku. Tom přikývl. Andy měla opět zákaz zabíjet. Voldemort jí dovolil stát opodál a zasáhnout pouze v případě, kdyby někdo útočil na její rodinu. Andy to přišlo nefér, ale v musela uposlechnout. Sešla dolů a Voldemort zahájil palbu. Všichni Smrtijedi vystřelovali z hůlek kouzla a nakonec se připojil i on sám.
Harry mezitím našel viteál a zničil jej. Voldemort to ucítil a zapotácel se. Měl opravdu velký vztek. Po první vlně boje tedy znovu oslovil ty v Bradavicích, aby vydali Harryho Pottera. Ten se rozhlédl kolem. Když uviděl, kolik lidí zemřelo a mnoho z nich byli jeho přátelé, rozhodl se sám vydat se do lesa, aby už neohrozil nikoho dalšího. Nejhorší pro něj bylo vidět, jak se Weasleyovi sklánějí nad mrtvým Fredem. Opodál kdosi přikrýval tělo nehybné Levandule Brownové. Bellatrix seděla u plačící Molly a objímala ji. Harryho přepadl vztek. Řekl Ronovi a Hermioně, že musejí zabít hada, jelikož byl dalším viteálem, a vydal se na cestu.
,,Jsem tady," řekl a zdvihl hrdě hlavu. Tom se otočil a ušklíbl se na něj. Andy se na Harryho dívala a mlčela. V pozadí stál Hagrid. Musel uznat, že odvahu měl. Tu zřejmě zdědil po Jamesovi, pomyslel si.
,,Harry Potter přišel zemřít!" Zasmála se škodolibě Lacerta a Andy ji dala pohlavek.
,,Mlč už!" Sykla. Lacerta se nafoukla a Tiberius zakroutil hlavou.
,,AVADA KEDAVRA!" Ozvalo se najednou a přítomným se naskytl pohled na zelený záblesk, který Harrymu vletěl přímo do hrudi. Padl k zemi a Andromeda opět odvrátila zrak. Narcissa sebrala poslední zbytky odvahy a došla až k němu, sklonila se nad jeho tělem, avšak všimla si něčeho podezřelého. Chlapec stále dýchal.
,,Draco? Je na hradě?" Harry přikývl. Narcissa se pousmála a napřímila se. ,,Mrtev."
~ ~ ~
,,Harry Potter je mrtev!" Zvolal Voldemort, když stál na školním dvoře před celými Bradavicemi a ukazoval na jeho nehybné tělo, které Hagrid nesl v náruči. Davem to zašumělo, někteří se rozplakali. ,,A já vás teď vyzývám, abyste se dali na správnou stranu!" Najednou se však Harry postavil a namířil na něj hůlku, dav zajásal. Andromeda se zamračila a Bella se jejím směrem vítězoslavně usmála. Nastala opět mela. Bella toho využila, chytila Andy a přenesla se s ní pryč.
,,Nepustím tě, snažíš se marně," řekla Bella, když se Andy zmítala v jejím sevření.
,,Bellatrix, pusť mě! Mám tam rodinu!" Kroutila se. ,,Pusť mě, krvezrádkyně! Nenávidím tě! Jsi špína, ostuda naší rodiny! Já tam musím být! Musím jim pomoct!" Vztekala se, ale bylo to zbytečné, protože ji Bella neměla v nejmenším úmyslu pustit. ,,Prosím tě...!"
Bella ji pustila a dívala se na ni s bolestí v očích. ,,Tak dlouhou dobu jsi byla beze mě a já bez tebe a to je všechno, co mi řekneš? Pusť mě, krvezrádkyně? Podívej se mi do očí a řekni mi, že jsem ti vůbec nechyběla, žes na mě za celou tu dobu nemyslela. Protože tys mi chyběla neskutečně moc!" Šlo vidět, že měla opravdový vztek.
,,Vzalas mi jedinou hrstku naděje na to, abych s někým strávila život po svém. Jedinou hrstku, takhle malou," ukázala malou mezeru mezi prsty. ,,Kvůli tobě byla moje Cissy zmučená. Otec ji téměř zabil, když zjistil, že se s tebou setkala. Ohrozilas ji na životě! Díky tobě se už nikdy nezamiluji, protože moje srdce už na to nemá. Moje srdce a ani já nevěříme na pravou lásku. A proto mohu spokojeně říct, žes mi nechyběla, protože právě TY jsi mi zkazila celý život, vzala lásku, okradla mě o mé sny!" Dívala se na ni s bolestí, kterou měla v srdci po celá ta léta. ,,Jediný, kdo mi pomohl od útrap, bolesti, vzteku a smutku byl Tom. Dělal vše pro to, abych byla šťastná, to samé Tiberius. A kdes byla ty? A Ted... Merlin ví, že miluje jinou. Připravilas mě o to, co teď má ta čubka z ministerstva!"
,,Já??? Viníš za to mě??? Já ti chtěla jen pomoct, dělala jsem, co jsem mohla! To otec ti jej vzal, ne já! Já ti jeho smrtí nevyhrožovala! To OTEC! Není to má vina, ale jeho, sakra! Tolik let mě viníš z něčeho, za co vůbec nemůžu! Já nikomu život nezničila, já se naopak snažila to napravit! Ale tys mě odřízla! To tys sakra zničila můj život! To já se nedokážu zamilovat, protože mé srdce má někdo, komu na mně vůbec nezáleží! Někdo, koho jsem celé ty roky potřebovala alespoň mít v životě a tys mi tu osobu vzala! Odepřelas mi všechny ty roky, po které jsem ji mohla vídat! To TY jsi mi zničila život! Ne já tobě!!!" Klepala se vzteky.
,,Kdykoliv jsi mohla té osobě poslat sovu!"
,,Ale já jí psala! To ona mi nikdy nenapsala zpátky!"
,,A proč jsi jí nenapsala po těch letech znovu? Třeba by se ozvala. Vzdala jsi to s ní snad?"
Bella zakroutila hlavou. ,,Ne... neozvala... pro ni jsem jen pouhá špinavá krvezrádkyně. Takže mi nic jiného nezbylo."
Andy se ušklíbla. ,,Víš, že jsi mě jednou potkala a ani sis nevšimla, že jsem to byla já? Můj vnuk po tobě asi před rokem hodil sněhovou koulí."
Bella zalapala po dechu. ,,To byl tvůj vnuk? T-tys tam byla? Tak blízko mně? A neřeklas nic?"
,,Ano, Grangerová do mě vrazila. Dalas jí košem. Ale když jsme ji tenhle týden chytili, tak zažila neuvěřitelný orgasmus, Bello, a já toho byla příčinou," řekla, protože jí chtěla ublížit.
,,C-cože? Ty ses vyspala s Hermionou????" Vzteky už viděla rudě. ,,To myslíš vážně???? Jaks mohla???" Vydechla.
,,Jen jsem ji vyslýchala. Má práce. Umím to nejlépe. Spousta lidí se už pode mnou prohnula a vyzradila mi důležitá tajemství. Taky bys chtěla vyslechnout, Bello?" Ušklíbla se a Bella si skousla ret. ,,Tak to máš smůlu. A teď když dovolíš, vrátím se zpět," otočila se k odchodu. Bella ji však chytila za ruku a otočila zpátky na sebe, dívala se jí do očí a notnou chvíli nic neříkala.
,,Andy... prosím..." vydechla a propletla své prsty s těmi jejími. ,,Neopouštěj mě... ne znovu..." Andy se podívala na jejich propletené prsty, povzdychla si a odvrátila zrak.
,,Sbohem, sestřičko," pustila její ruku a přenesla se zpátky na nádvoří. Harry s Voldemortem se před ní plazili pro své hůlky.
Bellatrix se musela několikrát nadechnout, aby se vzpamatovala. Nemohla tomu uvěřit. Zase byla pryč. Musela se vrátit, pomoci řádu, ne stát v koutě a plakat nad něčím, co už bylo dávno ztraceno. Přenesla se zpátky zrovna v momentě, kdy Harry a Voldemort mířili hůlkami na sebe a oba se pokoušeli kletbu udržet. Několik lidí stálo venku a sledovalo jejich souboj, většina však byla na hradě a sváděla svůj vlastní boj. Bella se podívala na Andy, která stála v povzdálí a se strachem v očích pozorovala scénu před ní. Bella jejich boj nevnímala, vnímala pouze Andromedu. Bylo to jako řešit si vlastní boj uprostřed jedné velké války. A nějak tušila, že tuto bitvu prohrála. Andy vytřeštila oči, Bellu to přimělo od ní odvrátit zrak a podívat se, co se děje. Voldemortova bezová hůlka jej přestala poslouchat a on nechápal proč. Zabil přeci Snapea, měl se teď stát jejím právoplatným pánem on sám. Avšak k tomu nedošlo. Harry využil jeho zmatení a vyslal k němu kletbu. Ta ho zasáhla přímo do hrudi a on začal před zraky všech přítomných mizet, rozpadat se na malé kousíčky, které poletovaly vzduchem jako suché listí podzimního stromu. Andy se na scénu před sebou dívala s hrůzou v očích.
,,Tome..." zašeptala a svezla se na zem. Smrtijedi se kolem ní začali přemisťovat, protože věděli, že je konec. Andy se nezmohla na nic, ač věděla, že musí zmizet. Bella se k ní rozběhla, chytila ji dřív, než ji stačil někdo zpozorovat a přemístila se s ní k sobě domů. Andy kupodivu nic neřekla, svezla se opět na podlahu a začala plakat. Bell si k ní klekla, nevěděla, zda ji obejmout nebo ne, ale nakonec to udělala.
,,Pšššt, Andy, zlato," hladila ji po zádech. Ta se beze slova k Belle přitulila a nechala své slzy stékat volně po tvářích. Bella ji objímala a hladila.
,,Šššš, Andy. Já jsem tady pro tebe a vždycky budu. Neplakej, drahoušku," dala jí pusu do vlasů. Cítila se znovu jako když byly malé děti, kdy ji utěšovala, dokud nepřestala plakat a pak spolu usínaly. ,,Nikdy tě neopustím, ochráním tě před každým, kdo ti bude chtít ublížit."
,,Ochraň mě před světem. Bere mi lidi, na kterých mi záleží," vzlykla. Bella jí pomohla na nohy a položila ji do své postele, přikryla ji a lehla si k ní. Andy se k ní schoulila a plakala, dokud vyčerpáním neusnula. Bella jí k sobě tiskla, hladila ji, dávala ji polibky do vlasů a utěšovala ji. Nakonec usnula i ona.
Když se ráno probudila, Andy byla pryč. Na polštáři vedle ní však ležel vzkaz.
Přeji ti krásný zbytek života, Bell. Jsi dobrá duše, tudíž se k sobě ani nehodíme. Ta moje zažila moc bolesti, smutku a zklamání z očekávání, která měla a která nikdy nenastala. Odpusť mi.
Andromeda
~ ~ ~
Andromeda se přemístila na Black Manor, kde beze slova obešla matku a Leticii a zavřela se do pokoje, ze kterého nevyšla celý týden. Utápěla se ve smutku a slzách ze ztráty osoby, které dlužila nejvíce. Svůj vlastní život.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Drazí, milí, jak se tedy změnila budoucnost, když se Andromeda rozhodla s Tedem neutéct a Bella se dala na stranu dobra? Prozatím jsme zachránili Dobbyho, Siriuse, Remuse a Teda Tonkse a to je nějaká změna, no ne? A Bellatrix nebyla zabita Molly, naopak jsou z nich dobré přítelkyně. Co se asi stane teď? Co bude se smrtijedy po válce? Začne Andromeda žít poklidný život se svou rodinou nebo bude chtít pomstít smrt svého přítele a muže, který ji zachránil? Najdou si k sobě s Bellatrix opět cestu? A co Hermiona a Daphne? Podaří se některé z nich dobýt srdce Belly? Tak čtěte dál a uvidíte!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama