Kapitola Devátá: Podivný sen (část druhá)

4. června 2017 v 14:38 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession I
Bylo už ráno a do jejího pokoje prosvítaly paprsky tlumeného zimního slunce. Nadzvedla se, byla celá rozlámaná a cítila se unaveně. Promnula si oči a posadila se na postel. Rukou nahmatala saténový župan, který přes sebe přehodila a šla do koupelny, kde si napustila horkou vanu plnou pěny a ponořila se. Na okamžik opět usnula. Když se znovu probudila, voda už byla studená a pěna již zcela vyprchala. Její prsty byly celé rozmočené a ona se třásla zimou. Rychle vystoupila z vany a omotala kolem sebe osušku. Převlékla se, upravila si hůlkou své neposedné vlasy jak jen to šlo, namalovala si obličej a vyšla na chodbu. Pokoj její sestry Andromedy byl pootevřený a škvírkou ve dveřích viděla, že je tam s ní i Narcissa. Dveře ještě více pootevřela. Andromeda stála na stupínku a měla na sobě nádherné šaty na dnešní zásnubní večírek. Byly tmavě zelené v barvách zmijozelské koleje, formovaly její postavu a délkou dosahovaly až na zem. Měly velký výstřih a i když Andromeda neměla téměř žádná prsa, celkový dojem byl kouzelný. Doplňky, které jí Narcissa pomohla vybrat, byly stříbrné. Bella stála ve dveřích a s úsměvem Andy pozorovala. Vyrostla z ní nádherná žena. Ve skutečnosti si byly dost podobné, jen Bellatrix měla černé kudrnaté vlasy a Andromeda oříškově hnědé, které nezlobily neposedné prstýnky.
,,Jsi dokonalá," promluvila Bella a obě sestry se otočily.
,,Díky," odpověděla chladně a bez zájmu se k ní opět otočila zády.
,,Cissy, mohla bys na chvíli odejít?" Zeptala se Bella. ,,Ráda bych si s Andy promluvila o samotě." Narcissa přikývla a odešla, zavřela za sebou dveře.
,,Ty víš, že chci pro tebe jen to nejlepší, že ano?" Začala Bellatrix a Andromeda se nahlas rozesmála. Smála se asi půl minuty, až jí začaly téct slzy z očí.
,,Bello, takhle jsem se nezasmála už hodně dlouho, to ti řeknu, mohla by ses tím živit," poplácala ji po rameni a setřela si slzu od smíchu. Bella se zamračila.
,,Co je na tom vtipného?"
,,Vtipného... možná ta ironie v tom. To nejlepší jsem měla, ty a zbytek rodiny jste mi to vzali, takže nějaké pitomé kecy jakože ti na mně záleží a podobně si nech od cesty. Nejsem na to zvědavá, dobře? Tobě záleží jen na sobě."
,,Co prosím? Pro mě je to nejdůležitější rodina! Ctím naše jméno a naši krev a jsem zodpovědná! Možná bys to mohla zkusit taky! Máš vůči svému jménu jisté povinnosti, na které z vysoka kašleš! Chováš se jako malé dítě, které se vzteká, když mu někdo vezme hračku! Ale hádej co? Už nejsi malé dítě a máš stejné povinnosti jako já nebo Narcissa a nejsi o nic víc než my dvě, takže nemáš nárok na speciální zacházení! Jednou Blacková, navždy Blacková! Nezbavíš se toho, ani kdyby sis to moc přála! Takže se laskavě seber a začni se chovat jako dospělá! Nejsi jediná, kdo tady v této rodině trpí, takže se přestaň tvářit jako oběť a vzchop se! Přijmi svůj osud!" Andy chtěla na to něco říct, ale ozvalo se zaťukání na dveře. Vešla jejich matka, které hrál na tváři spokojený úsměv.
,,Jak jsi nádherná, Andromedo," pohladila ji a dala jí polibek na tvář. Andy se nepatrně usmála. ,,Bellinko, můžeš jít, já tady tvé sestře pomůžu a trochu se pokochám nad tím, jak dokonalou bytost jsem stvořila," hladila Andy po vlasech. Bella jen protočila panenky a odešla si sbalit věci. Po obědě odjížděli domů na Black Manor.
~ ~ ~
Black Manor byl rodinným sídlem Blacků již několik staletí. Jejich předci používali toto místo pro odpočinek od rušného londýnského života. Jelikož se dům nacházel na venkově v Cornwallu, nedaleko Land's Endu, byl zde poměrně klid. Byl tam nádherný výhled na moře a jednou z velkých výhod bylo, že v blízkém okolí nežili téměř žádní lidé. Blackovi zde měli obrovskou zahradu, na které si Bellatrix, Andromeda a Narcissa hrávaly jako malé děti. Bylo pravidlem, že nesměly překročit otcem stanovenou hranici a jít dál za ochrannou bariéru. Důvod byl prostý. Na jedné straně byl útes a na druhé se rozléhal obrovský les. Dívky si však na okraji lesa postavily na stromě malé obydlí, kam se schovávaly, když nechtěly, aby je rodiče našli. Dům působil téměř jako nějaký zámek. A právě na tomto místě se právě teď konal zásnubní večírek Andromedy Blackové a Tiberia McLaggena.
,,Připíjím na tento mladý pár, ať jsou spolu šťastni a vychovají spoustu potomků, kteří i nadále budou reprezentovat naši čistokrevnou kouzelnickou komunitu. Pozvedněte prosím i vy své poháry a připijte na jejich štěstí," řekl Cygnus a napil se ze skleničky, kterou držel v ruce. Andromedě se leskl na prstu nádherný prsten, který jí tam před chvílí Tiberius nasadil. Spousta dívek by na jejím místě byla šťastná, avšak ona ne. Její mysl byla daleko odsud, v Londýně, u chlapce jménem Edward Tonks. U chlapce, který trávil klidné prázdniny se svými rodiči v mudlovském světě a vůbec neměl ponětí, co se teď u Andromedy dělo. Tiberius ji vyzval k prvnímu tanci.
,,Jsi nádherná," usmál se na ni. Úsměv mu opětovala, avšak upřímný nebyl. Jemu za vinu nic nedávala, nemohl za to. Byl stejnou obětí jeho rodiny jako ona té své. Dal jí pusu na tvář, ošila se. ,,Odpusť. Vím, že tohle asi není to, co sis přála, ale doufám, že mi dáš šanci. Jsi nádherná, chytrá žena a já bych se rád o tebe staral, ctil tě tak, jak si zasloužíš a respektoval všechny tvé přání a touhy," řekl a Andy překvapeně zamrkala. Myslela si o něm, že je jako stroj bez citů, ale po tomto projevu a výrazu, který měl v očích, ji napadlo, že jej možná se sestrami špatně odhadly.
,,Děkuji, cením si toho," usmála se na něj.
,,Já děkuji, že smím být poctěn a stát se tvým manželem. Neznáme se tolik, avšak jsem si jist, že si k sobě časem najdeme cestu. Doufám v to," Andy se jen usmála, avšak neřekla nic. Stále myslela na Teda a jak mu to všechno vysvětlí. Odjela jen na zimní prázdniny a vrátí se zasnoubená. Nikdy jí to neodpustí.
,,Smím si sestru na chvíli půjčit?" Zeptala se Cissy, když dotančili. Tiberius přikývl. ,,Jak se cítíš, Andy?" Zeptala se, když byly dál od Tiberia.
,,Jak bys řekla?" Pozvedla obočí. Cissy přikývla.
,,Koukni na Bellu, jak si to tady užívá. Já tyto akce zrovna dvakrát v lásce nemám. Spousta čistokrevných, kteří se snaží zapůsobit na ostatní, se všemi jsou nejlepší přátelé, ale za zády se pomlouvají. Je to jedna velká faleš," povzdychla si Narcissa. Na večírku byly ty nejlepší rodiny kouzelnického světa. Všichni přišli, aby si obhlédli majetek rodiny Blacků, předvedli své nejdražší šaty a udělali si kontakty. O Andromedě a jejím zasnoubení to ve skutečnosti vůbec nebylo. Pomyslela si, že kdyby se teď vytratila, nikdo by si toho stejně nevšiml. Bella tančila s Rodolphusem a Lucius se s Rabastanem a Regulusem o něčem zaujatě bavili.
,,Nepůjdeme na vzduch?" Zeptala se Andy najednou. ,,Není mi nějak dobře," Cissy přikývla, vzala ji za ruku a vyšly ven. Před domem stálo několik gentlemanů, kteří vykuřovali drahé doutníky a o něčem si povídali. Andromedy a Narcissy si ani nevšimli.
,,Myslíš na Teda, že ano?" Držela Cissy stále její ruku.
,,Ovšem. Plánovali jsme si společnou budoucnost a teď je všechno pryč," dívala se na hvězdy.
,,Andy, kdosi mi řekl, že máme na výběr, že stačí následovat své srdce a to nám řekne, co je správné," skousla si ret. Tohle jí řekla Anastázie a Cissy se zastyděla. Nebyla ten správný člověk, který by toto měl Andy říkat.
,,My ne, náš osud byl vepsán do hvězd ještě předtím, než jsme se narodily. Blackovi nemají na výběr. Žijeme ve zlaté kleci, která se má stát naším vězením. Chvíle, které prožívám s Tedem, jsou ty nejkrásnější a proto ti říkám, Cissy, kašli na Bellatrix. Stále ještě nejsi vdaná, dokonce ani oficiálně zasnoubená. Měla bys využít ten čas, který ti zbývá a strávit ho s ní, protože pak už tu možnost mít nebudeš. Věř mi, že každá minuta bude stát za to a pak budeš mít na co vzpomínat. Navždy zůstane ve tvém srdci a ty v jejím. Máš před sebou ještě celé čtyři roky, využij toho. Já sama z těch posledních dvou let vytěžím co nejvíce, pokud však Ted bude chtít. Bojím se, že ho to zlomí a že se ode mne bude držet dál, protože nesnese pomyšlení na to, že mě nebude moci mít a že ten omezený čas, který nám zbývá, mu nebude stačit, aby utišil svou touhu a bolest," zavřela oči. Narcissa ji objala.
,,Měly bychom se vrátit," řekla Cissy po chvíli a Andy přikývla. Rozešly se zpátky k domu.
,,Tady jste," řekl Regulus. ,,Asi ještě nevíte, co se stalo, že ne?" Andy s Cissy se na sebe podívaly a zakroutily hlavou. ,,Přiletěla sova, několik hostů se muselo vrátit zpátky na ministerstvo. V Bradavicích byla v noci zavražděna mudlovská šmejdka," řekl a v Andromedě hrklo. Podívala se vyděšeně na svou sestru a ta měla ve tváři úplně stejný výraz jako ona. Pokud někdo zavraždil mudlorozenou dívku, byl v nebezpečí i Ted a jediné, co ji alespoň trochu uklidňovalo bylo, že Vánoce netrávil v Bradavicích. Po celý zbytek večera byla neklidná a ošívala sebou. Nejvíce ji štvala Bellatrix s Malfoyem, kteří měli na tváři posměšný úšklebek. Měla chuť jim dát pěstí. Hned, jakmile odešli poslední z hostů, odešla svého do pokoje a poslala Tedovi sovu. Věděla, že dnes už se odpovědi nedočká a tak si šla lehnout. Usnout se jí podařilo až pozdě k ránu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama