Kapitola Devátá: Druhá šance (část první)

23. června 2017 v 16:47 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate
~ Podzim 1999, rok a čtyři měsíce od války ~
Uběhl již rok a čtyři měsíce od pádu Lorda Voldemorta. Kouzelnický svět se dal více méně do pořádku, avšak spousta lidí se z toho ještě nevzpamatovala. Byli to právě ti, kteří v boji ztratili své nejbližší jako Molly Weasleyová a její rodina. Ztráta Freda byla pro Weasleyovi obrovskou ránou. Nejvíce pro jeho bratra George. V obchodu s žertovnými předměty mu teď vypomáhal Ron. Ten byl stále až po uši zamilovaný do Hermiony, která však měla preference úplně jiné. Po válce o sobě konečně řekla, že jí muži nemohou dát nikdy to, co ženy. Ron si to však přebral po svém. Byl si jistý, že to byla pouze fáze, kterou Hermiona teď prožívala, ale až okusí pořádného mužského, nebude chtít už nikdy nic jiného, a tak jednoho večera, kdy přišel opilý k ní domů a pokusil se jí to dokázat, řekla si dost. Kdyby tam tehdy nebyl Harry, Merlin ví, co by jí udělal. Hermiona už neměla nejmenší chuť se s ním vídat. Ron začal pít čím dál tím víc a šlo to s ním od desíti k pěti. Harry se mu snažil pomoci, ale už také neměl tolik času jako dříve. V létě si vzal za manželku Ginny. Čekali pouze na to, až skončí svá studia, aby konečně mohli být svoji. Měli nádhernou svatbu v přírodě, nic velkého. Jen rodina a přátelé. Ron s Hermionou šli za svědky. Harry se stal bystrozorem. Ron po tom toužil také, avšak neprošel přes výcvik, což ho zničilo ještě více. Hermiona se vrátila do školy a dodělala si poslední ročník, i když nemusela. Její spolužačkou byla Ginny, takže se necítila až tak osamělá. Staly se z nich velmi dobré přítelkyně, proto se i Ginny na svého bratra velice hněvala za to, co ve svém opileckém stavu chtěl Hermioně udělat. Po svém sedmém roce studia se Hermiona rozhodla, že se stane bystrozorkou. Před několika dny poslala na ministerstvo svůj životopis a zbývalo jen čekat na odpověď. Když se přihláška dostala do ruky Bellatrix, vedoucí oddělení bystrozorů, povzdychla si a tiše doufala, že Hermionu její zamilovanost přešla a že si našla někoho jiného. Hermiona však byla stále sama. Neměla totiž na vztah ani pomyšlení. Neustávala v pátrání po svých rodičích, kterým už téměř před dvěma lety vymazala paměť, avšak nebylo po nich ani stopy. Věřila, že pokud se stane bystrozorkou, bude mít prostředky k tomu, aby je našla.
Bellatrix se odhodlala k velké změně ve svém životě. Prodala svůj malý byt v centru Londýna, ve kterém přes dvacet let žila a koupila si malý čtyřpokojový dům se zahradou, na kterou si pořídila psa. Tentokrát to byla fenka zlatého retrívra, kterou pojmenovala Cassie. Začala se opět stýkat s Narcissou, která byla jejím jediným prostředníkem mezi ní a Andromedou. Bella jim opět pomohla. Obě se vyhnuly Azkabanu. Narcissa proto, že Harry svědčil u soudu v její prospěch, jelikož mu zachránila život tím, že Voldemortovi lhala a Bellatrix jej požádala, aby do svého svědectví zahrnul také McLaggenovi. Opět zatahala za nitky, aby z toho Andromedu vysekala. Jediný, kdo neměl takové štěstí, byl Lucius Malfoy, proti kterému svědčily přímé důkazy. Čekalo ho doživotí a Narcissa se rozhodla, že bude nejlepší, když se s ním rozvede a bude dále používat své rodné jméno Blacková. Draco si jméno po otci ponechal a pracoval na ministerstvu. Andromeda trávila spoustu času se svým vnukem Perseem a dcerou Lacertou na Black Manor u Druelly a Leticie. Byly zde více než doma. Lacertin manžel Crux utrpěl ve válce vážná zranění, kterým následně podlehl. Lacertu to nebolelo, mrzelo ji to pouze kvůli syna, který se na tatínka ptal. S Andy mu vše vysvětlily a řekly mu, jak moc jej milují, že ho nikdy neopustí a budou jej navždy bezmezně milovat. Stejně jako jeho babičky, Druella a Leticia. Ty dvě přinášely do života Andromedy jistou formu klidu, proto s nimi ráda trávila čas. Jedna zahradničila a druhá vařila. Narcissa byla spokojená, jelikož Manoru vládlo pět žen, ona, Andy, Lacerta, Druella a Leticia a tvrdila, že pokud by otec ještě žil, tohle by jej rozhodně zabilo.
Edward Tonks pracoval na oddělení Zneužívání mudlovských artefaktů s Arthurem Weaslym. Jeho manželka, Evelyn Tonksová, byla vedoucí Oboru pro práva mudlorozených a přes válku zachránila spousty životů. Byla velmi krásná. Měla modré oči, dlouhé světle hnědé vlasy, které si často splétala do copu. Edwardovi nikdy nedala dítě. Pokoušeli se, avšak nepodařilo se. Nepátrali po tom, čí to byla vina. Prostě se s tím smířili. Adoptovali si na dálku černouška z Afriky, kterému posílali peníze, aby měl prostředky na lepší život a také vzdělání. Několikrát jej dokonce navštívili a bylo to něco, co je skutečně naplňovalo. Stále se mu ještě zdávalo o Andromedě, myslel na ni, byla jeho první láskou, avšak minulost byla minulost a on už ji nikdy znovu nekontaktoval.
~ ~ ~
Andromedě se od války zdávaly noční můry o smrti těch, které viděla odcházet z tohoto světa. Stále se jí zjevovaly jejich prosebné výrazy, ta naděje v jejích očích, že je možná nechají jít, že je Andromeda zachrání. Mnoho z nich byli totiž lidé, které znávala ze školních let v Bradavicích a ti v ní stále viděli tu hodnou Andromedu. Ochotnou pomoct. Jak moc ji život změnil. Chyběla jí Bella. Její hrdost jí nedovolovala si to přiznat, ale stále na ni myslela. Občas se zastavila u okna a vzpomínala na staré dobré časy, kdy byly ještě děti a jak se tehdy zdálo všechno být tak jednoduché. Navštěvovala její starý pokoj tady na Black Manor, dotýkala se jejích starých věcí, které zde po ní zůstaly a lehávala si do její postele. Zavřela vždy oči a představovala si, že jsou tam opět spolu. Většinu času však trávila se svým vnukem Perseem, který byl teď její největší radostí v životě.
V tento zdánlivě poklidný den ležela na gauči a pozorovala strop. Přemýšlela o tom, jak dříve byla naivní, protože si myslela, že prožije krásný život s někým, koho milovala. Povzdychla si. Podívala se na Lacertu, která seděla vedle v křesle a četla si knihu.
,,Nad čím přemýšlíš?" Andy sebou trhla, když se Cissy posadila vedle ní.
,,Ale... nad ničím, Cissuško," mírně se usmála a posadila se taky. ,,Kde je Perseus?"
,,Když jsem ho viděla naposledy, tak přemlouval Tiberia, ať si s ním zahraje schovku," odpověděla a Andy se uchechtla.
,,To ho naučila Leticia s maminkou, stejně jako Lacertu."
,,Andy, smím se tě na něco zeptat?" Zatvářila se Narcissa najednou vážně. ,,Proč jsi se nikdy za ten víc než rok nesetkala s Bellou? Přeci víš, že právě ona je příčinou toho, že tady společně všechny teď sedíme a můžeme být spolu. Já ji viděla, pozvala mě do svého nového domu. Je to tam nádherné a má pejska, malé štěně," usmála se a na chvíli se odmlčela. ,,Andy, hodně jí dlužíme."
Andy se ušklíbla. ,,Do toho tě ukecala ona?"
Narcissa zakroutila hlavou. ,,Nemluvily jsme o tobě, ani jednou, co jsme se setkaly. Ale viděla jsem fotografii, kterou má na nočním stolku. Jsme to my tři, společně. Andy, chybíš jí možná víc, než si myslíš," skousla si ret a několikrát naprázdno otevřela pusu, protože si nebyla jistá, zda může vyslovit to, co se jí už tak dlouho honilo hlavou. Nakonec promluvila. ,,Nevím, zda o tom máš ponětí a také nevím, zda mám právo ti to říct, ale já už jsem si toho všimla ve škole. Pokud to nevíš, měla bys to zjistit od ní a pokud to víš, tak si myslím, že sama jsi zažila, jaké je odloučení od někoho až tak drahého," řekla opatrně. ,,Myslím, že by ses jí měla ozvat. Teď už se svět nedělí na ty hodné a ty zlé, na řád a smrtijedy. Je po válce, tohle všechno skončilo. Nemyslíš si, že je načase zakopat válečnou sekeru?"
,,Narcisso, do toho ti opravdu nic není. Sice vím, jaké to je ztratit někoho, koho skutečně miluješ, avšak já se s ní setkat nemohu. Ne po tom všem," Lacerta nastražila uši, ale i nadále předstírala, že si čte. ,,A nemusela mě chránit, já se jí o to neprosila. Klidně bych do Azkabanu šla. Možná by mě mozkomoři zbavili zlomeného srdce, které mi způsobilo odloučení se od Teda Tonkse," zaťala zuby. Ted Tonks, kde jsem to jméno už slyšela, pomyslela si Lacerta.
Narcissa si povzdychla. ,,Mozkomoři v Azkabanu už nejsou," Andy protočila panenky. ,,A... já jen... přála bych si mít své sestry opět pohromadě. Odpusť jí, Andromedo, já tě prosím. Věřím, že byste byly opět schopny si k sobě najít cestu."
Andy jen zakroutila hlavou. ,,Nechci o tom už mluvit," postavila se. ,,Jdu si napustit horkou koupel. Myslím, že ji právě teď nutně potřebuji," řekla a odešla. Narcissa si povzdychla a Lacerta zaklapla knihu.
,,Kdo je to Ted Tonks?"
Narcissa k ní zvedla zrak. ,,Na to by ses měla možná spíše zeptat své matky. Nejsem někdo, komu náleží o tom mluvit.
~ ~ ~
Hermiona byla jako na trní. Napjatě očekávala dopis z ministerstva. Sledovala každé okno, jestli náhodou nepřiletí sova a nepřinese jí odpověď. Nakonec se dočkala. Dávala zrovna prát pračku, když vtom přiletěla sova i s dopisem v zobáku. Měla se dostavit na pohovor dnes ve čtyři hodiny odpoledne.
Hermiona se na pohovor pečlivě připravila. Oblékla si elegantní kostýmek, vlasy si vyčesala do drdolu a obula si nízké podpatky. V danou hodinu vešla do krbu a přenesla se rovnou na ministerstvo. Na oddělení bystrozorů ji uvítala Daphne, která stále pracovala jako asistentka Bellatrix. Bylo jí v její blízkosti příjemně, a proto jí nevadilo dělat ani nudné papírování.
,,Slečna Blacková vás nyní příjme," Hermiona vytřeštila oči. To, že pohovor s ní bude dělat Bellatrix, to tedy nečekala. Zaklepala a když se ozvalo dále, vešla.
,,Dobrý den, slečno Grangerová, prosím posaďte se," řekla Bella neutrálně a Hermiona se posadila. ,,Co vás přimělo k tomu, abyste se ucházela o místo bystrozorky?" Zeptala se a otevřela si její složku.
,,Ráda bych bojovala za dobro v našem světě a pomáhala těm, kteří to potřebují."
Bella pozvedla obočí. ,,A uvažovala jste o práci u charity?"
Hermiona se zamračila. ,,Ne, neuvažovala a uvažovat ani nechci. Chtěla bych být bystrozorkou. Předpoklady k tomu mám. Dobré známky, rychle se učím a jsem chytrá a bystrá. Také umím myslet strategicky. Mohu určit dle profilu pachatele, jaký bude jeho cíl a tím vystopovat i jeho úmysly."
,,A myslíte si, že toto vám bude stačit? Víte, biflování se je jedna věc, ale být v terénu je věc druhá. Šprti, kteří si myslí, že jsou Merlin ví jak schopní, většinou odpadnou jako první. Ale uvidíme," znovu sklopila zrak k její složce. ,,Opravdu máte výborné portfolio a profesorka McGonagallová vám napsala opravdu skvělé doporučení, takže půjdete do výcviku," Hermiona se pousmála. ,,Ale nemyslete si, že máte vyhráno. Váš přítel, pan Weasley, si také myslel, že už to bude jen hračka, ale byl to idiot. Snad uspějete lépe."
Hermiona se zvedla k odchodu. ,,A slečno Grangerová," oslovila ji ještě Bellatrix. ,,Váš výcvik si vezmu na starost osobně," řekla a dále už jí nevěnovala pozornost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama