Kapitola Devátá: Druhá šance (část druhá)

23. června 2017 v 16:48 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate
Tiberius zrovna dával nějaké věci nahoru na skříň, když Lacerta vletěla do jeho pracovny.
,,Tati, kdo je to Ted Tonks?" Tiberius upustil velkou tlustou knihu, kterou držel a ta shodila na zem vázu, která se roztříštila na tisíce kousků.
,,Už nikdy v tomto domě nezmiňuj jeho jméno! Ten muž ublížil tvé matce jako nikdo jiný. Připravil ji o poctivost a poté ji opustil. A ona jej milovala. To on je důvod, proč teď není schopná se mi úplně otevřít," zalhal. Nenáviděl Tonkse. Sice už byl jen pouhým přízrakem, přes dvacet let už jej Andromeda neviděla, avšak stále měl pocit, že s ním musí soupeřit. Věděl, že ačkoli se Andromeda snaží to hrát přesvědčivě, nikdy jej doopravdy nemilovala. Celý život myslela jen a jen na Teda Tonkse. A ačkoli už jej možná nemilovala tou stejnou láskou jako kdysi, ačkoli ta láska k Tedovi již vybledla, už nikdy nikomu nehodlala otevřít své srdce. A za to jej nenáviděl. ,,Ten muž nám zničil šanci na lásku. On je teď šťastný a tvá matka má zlomené srdce, stejně tak jako já," dodal. ,,Takže se opovaž o něm ještě kdy mluvit! A už vůbec ne před Andromedou! Pokud tedy nechceš její staré rány opět otevřít."
,,To jsem netušila, omlouvám se," řekla a otce objala. Nechala ho dále dělat svou práci a vrátila se zpátky ke své knize. Avšak na jméno Ted Tonks nehodlala jen tak zapomenout.
~ ~ ~
Hermiona ten večer ležela doma na gauči a četla si knihu. Křivonožka jí ležel u nohou a vrněl. Vtom se ozvalo bouchání na dveře.
,,Otevři, Hermiono! Okamžitě mi otevři nebo si otevřu sám!!!" Hermiona se zamračila, zaklapla knihu a vydala se ke dveřím. Neotevřela však, nakoukla pouze kukátkem a viděla, jak se před jejími dveřmi potácí Ron.
,,Jdi domu, Rone! Jsi opilý!" Ten však neposlouchal a i nadále bušil na dveře. Začal být stále agresivnější. Viděla, jak do dveří narážel ramenem. Pro jistotu si vytáhla hůlku. Udělala krok ke dveřím, aby znovu zkontrolovala situaci, když vtom se Ronaldovi podařilo dveře vyrazit a Hermionu tím nárazem praštily do obličeje. Spadla na zem a hůlka se ji odkutálela pryč. Viděla zamlženě. Nebyla si jistá, zda jí nezlomil nos. Chtěla se zvednout, ale Ron do ní strčil, takže znovu spadla a poranila si zápěstí. ,,Auu," sykla.
,,Tak ty na mě takhle? Ty už se se mnou nebudeš vídat?" Dal jí pěstí do obličeje. Pokud neměla zatím nic zlomeného, byla si jistá, že teď už ano. Ronald byl čím dál tím agresivnější. Začal do ní kopat a bušit pěstmi, Hermiona si chránila hlavu a plakala.
,,Nech mě, prosím, dost!"
Ušklíbl se. ,,Když tě nebudu mít já, tak nikdo, ty děvko!"
Křivonožka stál mezi dveřmi a celou scénu pozoroval. Když zaznamenal, že Hermiona pláče, usoudil, že je něco v nepořádku. Naježil se, vytasil drápky a skočil zezadu na Rona. Drápky mu zaryl do kůže a zlobně u toho prskal.
Hermiona využila chvíle, kdy Ron zápasil s Křivonožkou a natáhla se po hůlce. Kocour seskočil a ona v ten moment vyslala na Ronalda kletbu a ten vyletěl ven na chodník, kde se natáhl jak dlouhý, tak široký. Na nic nečekala, mávla opět hůlkou a dveře se za ním zavřely. Kouzlem je zabezpečila. Zvládla ještě vyslat k Mungovi svého patrona, aby jí přišli na pomoc a poté ztratila vědomí. Probudila se až v nemocniční posteli.
,,Víte, kdo vám to udělal?" Zeptal se jí lékouzelník, který jí právě napravoval zlomené kosti. Měla naražené zápěstí, zlomený nos a několik žeber.
,,Jmenuje se Ronald Weasley a nebylo to poprvé, co se pokusil mě takto přepadnout," odpověděla a sykla, protože se jí právě narovnal zlomený nos. ,,Ale další šanci už mít nebude. Zažádám o zákaz přiblížení," řekla rozhodně a lékouzelník přikývl.
,,To byste rozhodně měla," odpověděl a ještě ji zkontroloval. Necháme si vás tady přes noc na pozorování. Kdybyste cokoli potřebovala, stačí zavolat," pousmál se a odešel. Hermiona se maličko ošila. Měla sice napravená žebra, ale stále tu bolest trochu cítila.
,,Merline, proč je Ronald takový exot?!" Řekla si pro sebe a zavolala si ještě lékouzelníka, aby jí přinesl pergamen, něco na psaní a poslala sovu Harrymu a Ginny o tom, co Ronald opět provedl. Když sovu odeslala, lehla si a přikryla se. Bylo už pozdě a ona věděla, že by si měla odpočinout, protože ji zítra čekal velmi náročný den.
~ ~ ~
Andromeda byla rozrušená. Přemýšlela o tom, co jí řekla Narcissa. Myslela na to, jak Bellatrix musí trpět, stejně jako trpěla ona, když ji odloučili od Teda. Věděla, že to pobláznění Bellu nikdy nepřešlo, vždyť za války jí to sama řekla. Vzala si do ruky brk a pergamen a začala psát.
Kdy a kde?
Andromeda
Napsala velmi stručný dopis, jelikož věřila, že to tak bude nejlepší a že vylít si srdce budou mít šanci později. Bellatrix ležela právě v posteli, když jí na okno zaťukala sova. Vzala si od ní dopis a přečetla si jej. Zatmělo se jí před očima. Ihned vzala pergamen a odpověděla, nechtělo se jí čekat už ani minutu.
Teď hned, pokud můžeš. U mě.
Bellatrix
Připsala ještě adresu a dopis odeslala. Hodila přes sebe alespoň velký huňatý svetr a nějaké kraťasy. Byla totiž zvyklá spát nahá, jelikož jediný, kdo ji takto viděl, byl maximálně tak její pes. Posadila se v obývacím pokoji a čekala. Nervózně si okusovala nehty. Nečekala však dlouho a krb ozářily zelené plameny. Vystoupila z něj Andromeda.
,,Andy," postavila se z gauče a dívala se na ni, nemohla uvěřit, že tam doopravdy stála. Chtěla ji obejmout, ale najednou ucítila vinu. Pomyslela si, že musela přijít jen proto, že něco jisto jistě provedla. ,,Co tady děláš, jestli se můžu zeptat? Samozřejmě jsem ráda, že tě vidím, to ano, jen... bojím se dovolit si myslet, že je to proto, že jsem ti chyběla."
Andy se na ni ušklíbla. ,,Nepřišla jsem ti nic vyčítat, pokud myslíš tohle. Pouze jsem si řekla, že je načase zakopat válečnou sekeru a také potřebuji někoho, kdo chápe, jak bolestivá umí být duše zraněné ženy a myslím, že právě ty víš nejlépe, jaké to je. A ano, možná jsi mi i chyběla," špatně se jí to říkalo, držela hlavu vztyčenou, protože si chtěla zachovat svou hrdost. ,,Chci tím říci, že si každý zaslouží druhou šanci."
Bellatrix se na ni usmála, popošla k ní a opatrně ji objala. Měla strach, že jí zmizí, že se jí to pouze zdá. Zavřela oči. ,,Už mě neopouštěj," zašeptala jí do ucha.
,,Pokusím se," objala Bellu zpátky.
,,Dáš si něco k pití? K jídlu?" Zeptala se, když se od ní zase odtáhla.
Andy zakroutila hlavou. ,,Ne, už jsem večeřela, ale děkuji."
,,Zůstaneš přes noc?" Zeptala se Bella najednou.
,,Pokud si to přeješ, zůstanu," řekla a dívala se Belle do očí se svým kamenným výrazem ve tváři, Bella se však na ni usmála.
,,Byla bych moc ráda. Víš, často vzpomínám na ty chvíle, kdy jsme spolu usínaly, když jsme byly ještě mladé a naivní, kdy nás ještě nic netížilo a náš největší problém byl, aby někdo jiný neměl lepší známky než my," zachechtala se a Andy se mírně pousmála.
,,Teď jsme však dospělé a patřičně poučené."
Bella přikývla. ,,Ovšem, to jsme. Ztratily jsme veškeré iluze o životě, avšak stále jsou v něm i ty krásné chvíle, jako je například tato," řekla a propletla si své prsty s jejími.
,,Pro tebe možná šťastná je. Neříkám, že pro mne není, jenže už sama nevím, jak si pocit štěstí užít. Stále je v mém srdci prázdné místo, něco v něm chybí. Nejsem úplná," pozorovala se smutným výrazem jejich propletené prsty.
,,Mluvíš o lásce?" Hladila jí palcem hřbet ruky.
,,Ano," povzdychla si.
,,Kéž bych ti mohla pomoct, naplnit ten pocit, který máš. Vím ale, že to nejde. Mohu se pokusit alespoň tady pro tebe být, jedna osamělá duše pro tu druhou."
,,Nejde, to máš pravdu," dívala se na ni upřeně, stále bez výrazu.
,,Pojď," řekla Bella najednou. ,,Najdeme ti něco na spaní, co ti bude pasovat," řekla a vydala se směrem k ložnici. Andy ji následovala. Bella se prohrabovala ve skříni a po chvíli vytáhla bílou košili, kterou už sama neoblékla, ale schovávala si ji, kdyby náhodou. Měla krásnou postavu, ale Andy byla momentálně vyloženě pohublá. Po tom, co zažila, se tomu nedalo ani divit. ,,Snad ti bude," řekla a podala jí ji. Andy se šla převléknout vedle do koupelny, kde se také rychle opláchla a umyla si zuby kartáčkem, který jí dala Bella. ,,A ten tady na tebe bude čekat pokaždé, kdy mě budeš chtít navštívit," pousmála se na ni.
Než se Andy nachystala, Bella se sama převlékla do něčeho pohodlnějšího. V kraťasech a svetru spát nechtěla a nahá také nemohla. Ne, když tady měla Andy. Bylo by to přinejmenším zvláštní. Oblékla si delší košili a lehla si do postele.
,,Sedí mi," řekla Andy, když se vrátila do ložnice a mírně se pousmála.
,,A jsi v ní kouzelná," pousmála se Bella a nadzvedla jednu stranu peřiny. ,,Mám jen jednu, promiň," řekla a Andy si povzdychla, lehla si však k ní.
,,Dobrou," otočila se k ní zády, jak byla zvyklá po celá ta léta s Tiberiem. Bella se k ní přisunula a nejistě ji objala okolo pasu.
,,Je tohle v pořádku?"
,,I kdyby nebylo, tak by mi to bylo jedno," ušklíbla se.
,,Jak to myslíš?" Pozvedla Bella tázavě obočí.
,,Jsem zvyklá od Tiberiuse. Nebolí to. Spíše to někoho naplňuje. Třeba mě."
Bella se pousmála. ,,Jinými slovy, je ti to příjemné," začala ji škrabkat po zádech, protože si pamatovala, jak to jako holčička milovala. Andy začala tiše vrnět. ,,Jsi jako kočička," zachechtala se.
,,To už mi řeklo lidí," uchechtla se a najednou sebou trhla. Bella vylekaně nadskočila a natáhla se pro hůlku.
,,Co je?"
,,Něco mi olízlo nohu!!!" Vyděšeně se posadila a Bellatrix se rozesmála.
,,Jo, to je Cassie, můj pes," sotva to dořekla, Cassie vyskočila na postel a začala Andy očichávat. Když uznala, že není nepřítel, spokojeně se k ní schoulila.
,,Vypadá to, že si tě oblíbila," podotkla Bella.
,,Zvláštní," ušklíbla se Andy a odstrčila Cassie čumák, když ji opět začala olizovat, tentokrát její ruku.
Bella se zachechtala. ,,Cassie, nech Andy být, pojď sem," řekla a Cassie se neochotně přesunula na její stranu. ,,Tak je hodná," podrbala ji za ouškem. ,,Andy taky podrbeme za ouškem, ať jí není líto," řekla Bella a udělala to. Vysloužila si tím od Andromedy jemný pohlavek.
,,Nech mě už spát!" Řekla trochu podrážděně.
,,Rozkaz, madam," ušklíbla se Bellatrix a zezadu se k ní přitulila. Objala ji kolem pasu a ve své blízkosti společně usnuly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama