Kapitola Desátá: Žena, která mu otevřela své srdce (část druhá)

26. června 2017 v 9:39 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate
Hermiona se vrátila z nemocnice domů. Pouze si uvařila po celém dni opět pořádné jídlo a rozhodla se, že nebude otálet už ani minutu a vydá se rovnou na ministerstvo zažádat o zákaz přiblížení. Nehodlala už dát Ronaldovi ani nejmenší šanci, aby jí kdy znovu ublížil.
,,Tohle vám udělal?" Vytřeštil oči kouzelník, když mu Hermiona podala fotku. Přikývla. ,,A přejete si podat také trestní oznámení?"
Hermiona zakroutila nesouhlasně hlavou. ,,Ne, pouze ten zákaz přiblížení."
I když byl Ron idiot, tak měla ráda Arthura a Molly a nechtěla jeho rodině dělat problémy. Bylo by to zbytečné. Už tak měli svých starostí víc než dost.
Když vše zhotovili a vyřídili, poslali Ronovi sovu s dopisem, v jehož úvodu bylo napsáno: Zákaz přiblížení ke slečně Hermioně Grangerové pod hrozbou zatčení a následného odnětí svobody v Azkabanu až po dobu pěti let.
Když se Hermiona vrátila, zabezpečila dům všemožnými ochrannými kouzly a šla si lehnout. Potřebovala odpočívat. Její žebra stále ještě bolela. Křivonožka vyskočil k ní do postele a přitulil se.
,,Ty můj zachránče... co já bych bez tebe dělala?" Dala mu pusu na jeho splasklý čumák. Křivonožka zavrněl a začal se tulit. Hermiona jej s úsměvem hladila.
~ ~ ~
Ginny se mezitím vydala domů k rodičům, musela jim o tom říct. Zaklepala na domovní dveře a čekala. Netrvalo dlouho a otevřela Paní Weasleyová, malá podsaditá dáma se zrzavými vlasy a vstřícným úsměvem.
,,Ginny, miláčku," pousmála se na ni a pozvala ji dovnitř. Ginny se posadila. Pan Weasley seděl v kuchyni a četl si noviny. Když ji uviděl, usmál se a pozdravil ji.
,,Dáš si něco k jídlu? Jsi tak hubená, drahoušku! Jíš ty vůbec?"
Ginny si povzdychla a její otázku ignorovala. ,,Mami, musím ti něco říct," řekla s vážnou tváří.
,,Copak se stalo?" Zeptala se paní Weasleyová a dívala se na ni starostlivě.
,,Ronald zbil Hermionu, a to dost ošklivě. Dnes ji propustili od Munga a šla si požádat o zákaz přiblížení."
Molly vytřeštila oči. ,,C-cože udělal?" Pan Weasley složil noviny a zamračil se.
,,Opil se a nemohl pochopit, že jej Hermiona nemiluje."
,,Já toho kluka přetrhnu!" Řekl pan Weasley a jeho manželka přikývla.
,,A je v pořádku?"
,,Ano. Křivonožka se na Rona vrhl a Hermiona toho využila, natáhla se po hůlce a jen tak tak vyvázla. Kdo ví, co by jí udělal, mami. Byl prý úplně nepříčetný. Bezhlavě do ní kopal a zlomil jí nos a několik žeber," odpověděla a Molly si zakryla ústa.
,,Merline. Jak tohle mohl udělat?" Podívala se na Arthura, pak se zvedla, otevřela šuplík a vytáhla z něj pergamen, brk a inkoust. Rozhodla se, že Hermioně napíše dopis.
Milá Hermiono,
je mi opravdu líto, co ti Ronald udělal. Chci, abys věděla, že u nás máš dveře stále otevřené a že tě moc milujeme a vždy budeme, ať se stane cokoli.
Molly a Arthur Weasleyovi
Poslala dopis a usadila se zpátky na místo. ,,Stále nemůžu uvěřit tomu, že to udělal. Jak jsme ho to vychovali?" Mluvila k Arthurovi.
,,To není vaše vina, mami. To on sešel na špatnou cestu," řekla Ginny a pohladila Molly po ruce. ,,Musíme mu pomoc, sám to nezvládne. Mluvila jsem o tom s Harrym. Sám si to dává za vinu, že tady teď pro něj nebyl. Snažila jsem se mu to vymluvit, ale stojí si za svým. Hlavně teď nikdo z nás neví, kde Ronald je," povzdychla si.
Když Ginny odešla, vzala Molly další kus pergamenu a začala psát.
Rone, přijď někdy k nám, prosím. Mám o tebe starost, zlatíčko.
Mamka
Vložila dopis sově do zobáku a pozorovala, jak mizí v dáli.
~ ~ ~
Ron měl zamluvený pokoj u Tří košťat, kde strávil předešlou noc. Ani se nepokusil vystřízlivět. Měl v ruce flašku ohnivé whiskey a pil přímo z ní. Když mu přišel dopis z ministerstva, proletěl si jej očima, s úšklebkem ho roztrhal a zahodil na druhou stranu pokoje.
,,Co si ta děvka o sobě myslí?"
Když přiletěla k jeho oknu další sova, zamračil se.
,,Zmizni!" Zařval na ni, sova zahoukala, pustila dopis a odlétla pryč. Ron se pro dopis natáhl a otevřel jej. Nad jeho obsahem se musel ušklíbnout.
,,Copak, matinko? Dozvěděla ses o tom, co jsem udělal a sžírá tě svědomí kvůli tomu, jaks mě vychovala?" Zachechtal se pro sebe a přihnul si opět z lahve.
~ ~ ~
Když se paní Tonksová vrátila z práce, začala vařit kuře na paprice. Arthur a Molly měli dnes přijít na večeři a tak si dala obzvlášť záležet. Jídlo provonělo celý dům a Tedovi už se sbíhaly sliny.
,,Evie, miláčku," oslovil ji, když přišel ze zahrady, kde zasadil hrušeň. Hrušky ještě neměli a paní Tonksová je měla obzvlášť ráda, tak si Ted řekl, že ji překvapí a jednu zasadí.
,,Ano?" Usmála se na něj a on jí dal pusu na tvář.
,,Ta rajčata nám pěkně vyrostla. V tom novém skleníku se jim daří. Byl dobrý nápad jej koupit. Jen to skládání byla pohroma," řekl a Evelyn zakroutila hlavou.
,,Vždyť jsme se u toho tolik nasmáli, Tede," dala mu pusu na špičku nosu. ,,Jsi můj šikula! A já tě hrozně moc miluju."
Ted ji plácl ji přes zadek. ,,Já vás taky, madam Tonksová," uchechtl se, když nadskočila. ,,A voní to výtečně!"
,,Pane Tonksi, vy si zase dovolujete na dámu. To se nedělá!" Ušklíbla se a otočila se na něj i s vařečkou, kterou mi pohrozila.
,,Jste moje dáma, paní Tonksová, a v té zástěře jste zatraceně sexy," zazubil se a Evelyn protočila panenky. Šel se umýt, byl špinavý od hlíny a trochu zpocený. Evelyn si povzdychla a dívala se za ním, jak odchází do koupelny. Měla obavy. Ted totiž ze spaní často šeptal jméno jiné ženy, Andromedy. Evelyn od Molly zjistila, že to byla Tedova první láska, která ho opustila, protože měla jiný krevní statut. Evelyn to sice jistým způsobem trápilo, ale neřekla nic. Teda milovala a byla si jistá, že on ji taky, že má pouze nedořešenou minulost. Chtěla si s ním o tom promluvit, ale stále nenašla odvahu.
Když se Ted vrátil z koupelny a posadil se ke stolu, postavila před něj čaj. Sama si vzala druhý hrníček a posadila se naproti němu. Chvíli pozorovala kouř, který se nad čajem vznášel a pak promluvila.
,,Taky se ti někdy stává, že tě minulost dohání, Tede?"
Ted na ni nechápavě pohlédl. ,,Jak to myslíš?"
,,Třeba návrat starých scén. Návrat školních roků. Jména našich milovaných," skousla si ret.
Ted pozvedl obočí. ,,Drahá, já nevím, co máš na mysli. Ale pokud tě něco trápí, klidně to vyslov nahlas," konejšivě jí stiskl ruku.
,,Já jen... poslední dobou ze spaní říkáš jméno jisté ženy... Andromeda se jmenuje. Vlastně to děláš po celou tu dobu, co jsme spolu."
Ted si povzdychl. ,,Tak o to jde. O Andromedu. Dobře... byla mou první láskou. Miloval jsem ji a chtěli jsme se vzít a jak se říká, na první lásku se nikdy nezapomíná, ta ve tvém srdci zůstane navždy. Avšak už je to spoustu let a je to minulost. Ačkoli přiznávám, že se mi o ní stále zdává, což bohužel neovlivním, teď jsi tady ty, jediná žena v mém životě, kterou miluji a se kterou hodlám také zestárnout. Takže se tím netrap, dobře? O nic nejde," pohladil ji po tváři.
,,Já vím. Já jen nechci, aby ses trápil ty," vstala a posadila se mu na klín, objala ho.
,,Netrápím se, mám tebe," dal jí pusu na krk. ,,A to je vše, na čem záleží."
Evelyn přikývla. ,,Dobře. Ale kdyby sis o ní či o čemkoli jiném potřeboval promluvit, jsem tady pro tebe. Jen abys to věděl."
,,Vím to," řekl a políbil ji na rty.
~ ~ ~
Tiberius se posadil na terasu a tvářil se kysele. Byl už téměř večer a na obloze byly vidět první hvězdy.
,,Takže jsi jí to řekl?" Tiberius přikývl. Sedla si k němu a objala jej, on jí položil hlavu na rameno a zavřel oči. ,,Bude to tak lepší. U ní bys lásku nikdy najít nemohl a ty to víš. Její srdce už ji nedokáže dát," hladila jej po vlasech. ,,Oba teď budete volní a ty budeš moct být s někým, kdo tě skutečně miluje. Dostaneš lásku, kterou si zasloužíš a konečně budeš šťastný," řekla a políbila jej na rty. ,,Já se o to postarám. Ostatně jako jsem to dělala vždy, když jsi cítil chlad, který ti dávala. Přišel jsi hledat žár u mne. Já tě vidím takového, jaký skutečně jsi a a přesně takového tě miluji," řekla a on se na ni usmál. ,,Já vím... vím, že ano, Narcisso."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama