Prolog

27. května 2017 v 20:44 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate

Andromeda se procházela po McLaggen Manor. Hlavu držela zpříma, v obličeji jí hrál vážný výraz a na ruce zářilo znamení zla. Byla oděna v dlouhých bílých šatech a její oříškově hnědé vlasy jí spadaly na ramena. Jeden by řekl, že je vtělená nevinnost, nebýt její černé duše, která každým okamžikem vypouštěla víc a víc zla. Zastavila se u okna. Prohlížela si velkou zahradu, po které se majestátně procházeli bílí pávi. Měsíc v úplňku ozařoval její bledou tvář a zdůrazňoval její aristokratické rysy.
,,Kde je ta holka? Je mrtvá?" Přispěchal k ní rychlým krokem Tiberius McLaggen, její manžel. Neodpověděla, jen se potutelně usmála.
,,Andromedo, odpověz mi, když se tě na něco ptám!" Zvýšil hlas. Snažil se, aby byl pevný a důrazný, ale ve skutečnosti se mu chvěl jako slabé stéblo ve větru. Andromeda vycítila, že má strach, konečně se na něj podívala a promluvila.
,,Možná. Komu na tom záleží? Vždyť je to pouhá mudlovská šmejdka," posměšně se ušklíbla.
,,No... já nevím... " dělal, že se zamýšlí, ale v jeho hlase byla znát značná dávka ironie. ,,Třeba tvé sestře Bellatrix? Nejobávanější bystrozorce v našem světě?"
Andromeda se rozesmála. ,,Ach ano, má sestřička. Jen ať si pro ni přijde. Jen ať pozvedne proti mně hůlku a změří se mnou své síly," odpověděla a dala se na odchod.
,,Ty jsi šílená!" Otočil se za ní její manžel.
Andromeda se pro sebe ušklíbla. ,,A právě takovým patří svět."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama