Kapitola Třetí: Znamení zla

27. května 2017 v 20:46 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate
~1971~
Už tomu byl měsíc, kdy Andromeda přijala nabídku Toma Riddla a za příslib ochrany její rodiny před otcem se přidala se na jeho stranu. V hloubi duše cítila takovou bolest a smutek, že už to její tělo a mysl nezvládly. Její oči jí odepřely pláč a její srdce proměnilo smutek ve vztek a zlobu. Tato doba byla pro ni velice krutá. Začala nosit tmavé barvy šatů, převážně černé a své dlouhé vlasy si seřízla dýkou na mikádo. Jak sama říkala, nový život, nová image. Potřebovala jen změnu, oprostit se od svých starých zvyků. Se svatbou také dlouho neotálela. Věděla, že se tomu nevyhne a že bude lepší, když to udělá co nejdříve. Týden po ukončení studia v Bradavicích se vdala a těhotenství na sebe také nenechalo dlouho čekat. McLaggen ji ještě ve svatebních šatech hodil na postel, vyhrnul jí je a tvrdě do ní zasunul. Andy se vůbec nebránila. Nedívala se na něj, bylo jí to jedno. Větší bolest, než takovou, jakou cítila doposud, už cítit nemohla. Když se dozvěděla, že je těhotná, byla alespoň trochu šťastná, leč stále v jejím srdci převažoval smutek. Po svatbě přijali ona i její manžel znamení.
~~~
Bellatrix se utápěla ve smutku také. Nedostala totiž jedinou odpověď na sovy, které Andy poslala. Snažila se jí vysvětlit, že to nebyla její chyba, pak ji zase zvala na kafe, kam Andy nikdy nepřišla. Následovalo ještě několik dopisů, ve kterých psala, jak moc jí chybí, jak ji má ráda a jak jí na ní záleží. Ty už však Andromeda nečetla, rovnou je vyhazovala do koše. Přibližně po měsíci a půl to Bellatrix vzdala. Nehodlala jí posílat jednu sovu za druhou a čekat, až se usmyslí jí odpovědět. Očividně nechtěla, neměla zájem svou sestru mít nadále ve svém životě. Bella věděla, že když bude chtít, sama se jí ozve. Avšak mrzelo ji to. Stále k ní chovala ty stejné city, plakala, když se nikdo nedíval. O svatbě se Bellatrix dozvěděla z Denního věštce. Udělalo se jí nevolno a obsah žaludku vyvrhla do nejbližšího odpadkového koše. Andromeda byla v těch bílých šatech tak nádherná a nevinná, avšak její pohled byl prázdný a plný smutku. Ted Tonks přišel po jejich svatbě za Bellou a o všem si promluvili. Jejich konverzace skončila Tedovým totálním zhroucením. Bella věděla přesně, jak se cítí, cítila totiž úplně to samé. Neměla o Andy žádné zprávy z první ruky a to ji užíralo. Narcissa jí také, Merlin ví proč, přestala odepisovat. Celá rodina se k ní otočila zády. Bellatrix samozřejmě netušila o incidentu, který se stal na Black Manor. O incidentu, který stál málem její malou sestru život. Bella se cítila sama. Neměla nikoho a její byt byl prázdný a tichý. Nakonec si pořídila psa a pojmenovala ho Eliot. Bylo to štěně zlatého retrívra, jedna z mála radostí, které jí teď prozařovaly život. V práci se stal velký převrat. Bellatrix upozornila na fakt, který Moody přehlédl a díky tomu dopadla jistého muže spojeného s vraždou jistého mudlorozeného čaroděje, který dělal šéfa Odboru záhad na ministerstvu. Byl to převrat, který jak doufala, spojí onu vraždu přímo s aktivitou Smrtijedů, jak si říkala jistá skupinka čarodějů, bojujících za čistou krev těmi nejradikálnějšími způsoby. Pokud si kdy myslela, že otec byl nebezpečný, neznala je. Chyběl jí však stále důkaz, který by celou skupinu mohl s tímto činem ztotožnit. Podezřelý bohužel odmítal mluvit. Stále dokola opakoval, že jednal sám, na vlastní pěst, avšak pro Bellatrix bylo znamení zla na jeho předloktí důkazem, který jí stačil k tomu, aby si byla jistá, že za tím stojí celá skupina. Vysvětlily by se tím i ty další vraždy mudlorozených kouzelníků. To, že sama její sestra s manželem jsou součástí Smrtijedů, nevěděla. Neměla ani nejmenší tušení. Povzdychla si a plácla sebou na postel, Eliot vyskočil za ní a začal jí olizovat obličej.
,,No jo, taky tě mám ráda, pejsánku," usmívala se na něj. ,,Kéž bych našla důkaz, kterým by se celá skupina prozradila. Potřebuji jen stéblo, kterého bych se mohla chytit, nevíš náhodu o něčem?" Promlouvala na psa, ten však pouze štěkl na odpověď.
Bella si povzdychla. ,,Já taky ne."
~~~
Andy trvala na tom, aby do Cissyiny svatby mohla zůstat na Black Manor. K jejímu překvapení McLaggen souhlasil s podmínkou, že bude mít u nich doma vlastní pokoj a bude tam moct uléhat s Andromedou, kdy se mu zachce. Nebyl však jediný, kdo cítil nutkání být v její blízkosti. Samotný Tom Riddle měl pokoj jen o chodbu dál. Andromeda si právě vzala do ruky Denního věštce, když to náhle spatřila- a přímo na titulní stránce. Zamračila se, odhodila jej a odfrkla si.
,,Šťastná událost?! To zrovna!" Rozladěně vstala od stolu. Kdyby tak jen otočila list. Dozvěděla by se něco o své sestře Bellatrix. Dočetla by se, že právě Bella byla tou osobou, která přišla na kloub velmi důležitému případu. Začátečnice bystrozorka vyřešila vraždu. Má snad nějakou spojitost s jistou skupinou říkající si Smrtijedi? Případ prošetřuje společně se svým mentorem, Alastorem Moodym. Vražd mudlorozených a jejich zmizení za poslední měsíc přibylo.
Šla na terasu, kde se opřela o zábradlí a sledovala okolí. Její levou ruku zdobilo znamení zla. Andy měla plány. Velké plány a k tomu potřebovala Toma. Chtěla se pomstít svému otci, ovšem, ruce si špinit nehodlala. Andy si pohladila bříško, které ještě nebylo nijak znatelně vypouklé.
,,Aspoň malá radost v tomto životě," povzdychla si. Uvědomila si, že už není sama. Na terasu někdo přišel. Otočila se a uviděla svého otce, který se na ni díval nenávistným pohledem.
,,Jsi spokojená s tím, co jsi provedla?" Vzteky funěl. Tom Riddle měl kupodivu větší vliv než její otec. Ten už si nemohl dovolit na ni, Cissy nebo jejich matku stáhnout ruku jinak by dopadl nejspíše velmi špatně. Andy nevěděla, co mu Tom řekl, ale dokud to fungovalo, bylo jí to jedno.
,,Copak? Není příjemné být bezmocný, viď?" Ušklíbla se na něj.
,,Přestaň být drzá nebo uvidíš, co ti udělám."
Andromeda se chladně zasmála. ,,Myslíš si, že se tě bojím? To ty by ses měl bát mě! Jediný důvod, proč ještě žiješ i přesto, co jsi udělal Narcisse, je z mé dobré vůle! Stačilo by jedno slovo. Jediné. A ty bys přišel o vše," ušklíbla se a v tu chvíli ucítila, jak se jí znamení zla na ruce zavlnilo. Byl to signál jejich pána, který svolával své věrné. ,,Nemám teď na tebe čas," odsekla Andromeda a zarazila jeho chystanou odpověď rukou. ,,Avšak pokud bys měl ještě nějaké nejasnosti v tom, jaká práva máš a jaká ne, vyjasníme si to," a s těmito slovy se přemístila pryč. Cygnus sevřel pěsti a díval se na místo, na kterém ještě před chvílí stála. Nechtěl si to přiznat, ale bohužel měla pravdu. Tento dům už mu neříkal pane.
~~~
Andromeda se přemístila na McLaggen Manor. Nebylo to pouze rodinné sídlo jejího manžela, ale také místo, na kterém se Smrtijedi scházeli pokaždé, když potřebovali prodiskutovat něco důležitého. Sama Andy to Tomovi navrhla. Tiberiovi se nejprve nepozdávalo, ale co mohl dělat. Nebyl konfliktní člověk. Byl spíše tichý a měl přehled o všem, co se kolem dělo. Jeho vztah k Andromedě byl chladný. Jako každý muž se svou manželkou rád sdílel lože, avšak normální konverzaci spolu vedli jen zřídka. Zkrátka si neměli co říct.
Andy vešla do místnosti ladným, ale pevným krokem. Všechny zraky se upínaly na ni. McLaggenovi každý záviděl. Aby taky ne, když jeho manželka byla jediná žena, která se pyšnila znamením zla. Byla nezávislá, chytrá a hříšně krásná k tomu. Každý muž o takové snil, avšak paradoxně každý z nich nad svou manželkou dominoval. Toužili po takové, která nebude jen ozdobou, ale svým manželkám nedovolovali být něco víc, než krásnou hračkou. Andy se posadila a chladným pohledem si přeměřila ostatní Smrtijedy, na Toma se však usmála. Bylo až obdivuhodné, jaký na něj měla vliv. Ostatní mu museli říkat Lord Voldemort, ona jediná jej však oslovovala Tome, jelikož jí tato přezdívka přišla poněkud směšná, protože jí chtěl pouze zakrýt svůj napůl mudlovský původ. Jí však jeho původ nijak nevadil, právě naopak, imponoval jí. Připomínal jí Teda. Chyběl jí, tak moc. Snažila se na něj nemyslet, avšak láska k němu byla to poslední, co v ní ještě udržovalo nějaké ty lidské city. Z velké většiny již bylo její srdce pouhým kusem ledu. Pomalu a nenávratně se měnila a nebylo cesty zpět. Ostatní o původu Toma nevěděli. Tuto informaci prozradil pouze jí, jelikož jí věřil. A ona zase jemu. Dala si nohu přes nohu a tvářila se, jako by byla královna. Teoreticky jí byla. Nespouštěla oči z Toma. On byl první, komu řekla, že je těhotná. Byl takovou její malou loďkou, která ji držela nad vodou. Byla s ním ráda. Rozhodně radši, než s McLaggenem.
,,Takže proč jsi nás sem svolal?" Zeptala se s mírným úsměvem, pak opět nasadila svoji chladnou masku. Tom se na ni usmál a promluvil.
,,Jak jistě víte, před nedávnem zmizel z ministerstva jeden mudlovský šmejd, který pracoval na velmi vysoké pozici, která mu ovšem nepříslušela. Jeden z nás, Igor Karkarov, se o toto malé nedopatření postaral. Bohužel po sobě dostatečně nezametl stopy a Moody nás teď podezírá, že v tom máme prsty. Naštěstí Igor nic neprozradil. To smutné je, že si to teď musí odpykat v Azkabanu. Případ by byl uzavřen, kdyby zde nebyla jistá mladá čarodějka, které to prostě nedává spát. Byla to vlastně ona, která Karkarova odhalila a Moody jej pouze chytil. A ty, Andromedo," podíval se na ni ,,tu dívku velmi dobře znáš. Jde o tvou sestru, Bellatrix," díval se jí zpříma do očí.
Andromeda se zamračila. ,,Bellatrix," procedila její jméno mezi zuby. ,,Karkarov se měl snažit víc, pak by nás nikdo nepodezříval," dívala se na Toma. ,,A ona už není mou sestrou. Nenávidím ji," nakrčila nos, protože si vzpomněla na to, jak moc byla šťastná, když jí Bella slíbila ochranu Tedovy rodiny, ale pak to porušila. Začínalo to v ní zase vřít. ,,Musíme jí dát falešné stopy, Tome. Nesmí zničit naše plány. Už tak zkazila to nejdůležitější!" Bouchla pěstí do stolu, až několik mužů nadskočilo. ,,Nesmí nás odhalit. Jestliže někoho z nás chytí a vy jen pípnete," dívala se z jednoho Smrtijeda na druhého ,,tak si vás najdu," zavrčela a chvíli trvalo, že se znovu uklidnila. Dolohov nad Andromedou přímo slintal, přišla mu tolik přitažlivá a když se zlobila, byla sexy ještě víc, než normálně. Ta žena má kuráž, pomyslel si.
~~~
Bellatrix v době schůzky Smrtijedů seděla v Moodyho kanceláři a snažila se ho přesvědčit, že má pravdu.
,,Máš dobrý instinkt, to se ti musí nechat. Učíš se rychle a nemáš místo mozku zelí jako většina těch, kteří se na bystrozora hlásí a myslí si, že dobré známky jsou všechno. Myslím, že z letošních uchazečů jsi prošla jen ty a Longbottom. Ale ten není z mé skupiny, takže je mi to fuk. Mě zajímáš ty a to, proč si myslíš, že za to může Tom Riddle," zkoumavě ji pozoroval tak, jak to uměl jen on a Bellatrix se nadechla.
,,Řekněme, že tentokrát v tom nehrál roli pouze instinkt," skousla si ret a když nic neřekl, pokračovala. ,,Jsem celkem zběhlá v nitrozpytu, což se ovšem nedá říct o Karkarovi a jeho nitrobraně," ušklíbla se. Nitrozpyt a nitrobranu zvládl málokdo. Byl to dar, který když kouzelník rozvíjel, mohl v každé mysli číst jako v otevřené knize. Ano, dalo se to naučit, ale ne každému se to podařilo. Oproti tomuto bylo vyčarování patrona pouhé zaklínadlo pro prváky.
,,To je sice velice obdivuhodné, ale nedá se to použít jako důkaz, Bellatrix. K prohlídce potřebujeme souhlas samotného ministra kouzel a ten nám jej na základě něčeho nehmatatelného jen tak nedá."
,,Máme Karkarova, to mu jako důkaz snad nestačí? On a jeho vlnící se znamení zla?"
,,Zřejmě ne. Přijď tomu na kloub, holčičko, a další případ je jen tvůj."
Bella se usmála od ucha k uchu. ,,To zní jako výzva!"
,,To tedy ano," přikývl. ,,A Bellatrix, zde jsou další papíry. Já totiž vím, jak moc tuto činnost miluješ," uchechtl se a dal jí hromadu papírů, Bella si povzdychla.
~~~
Po schůzce se Smrtijedy měla Andy v plánu navštívit matku. Už dva dny ji neviděla. Neměla ráda, když Cygnus kroužil mezi jejími dveřmi. Kdyby ji zkřivil byť jen jediný vlas, tak by ho klidně i uškrtila. Věděla, co si její matka prožila. Teď si zasloužila volnost a klid.
,,Sluší ti to, drahá," Cygnus stál na prahu ložnice své manželky a už několik minut ji pozoroval. Zkoušela si zrovna nové šaty, které jí Andromeda koupila. Druella sebou trhla.
,,D-díky," pípla a začala se klepat. Nechtěla, ale nemohla to ovlivnit. Byla to přirozená reakce jejího těla na přítomnost muže, který ji tolik let znásilňoval a psychicky týral. Cygnus přišel k ní.
,,Dlouho jsi nesplnila své manželské povinnosti," objal ji a pohladil ji po tváři. ,,Ale neboj, to napravíme. Tentokrát budu něžný. Nebo se o to alespoň pokusím," ušklíbl se a hodil ji na postel.
,,Ne, nech mě prosím," zaprosila. Věděla, že Andy není doma. Bála se, avšak zkoušela se bránit.
,,Jsi sakra má manželka! Nenechám se ovládat Andromedou. Jednou mi patříš a tečka!" Zařval vztekle. Druella se teď modlila, aby někdo přišel, aby ji z toho někdo dostal. Kdyby tak měla tolik odvahy jako její dcery. Moc si to přála, ale strachu se nikdy nepostavila.
,,Ale já ti nepatřím," zašeptala. ,,Nech mě, prosím tě."
Cygnus se zasmál. ,,Jsi ubohá, Druello."
Skousla si ret. ,,Až se to dozví Andy," špitla. Strachy nemohla pořádně ani mluvit.
Cygnus se zamračil. ,,Ta se to nedozví. Už takhle mě unavuje, husa hloupá," přitáhl si ji k sobě a vykasal jí šaty. ,,Jen se dívej, jak snadné pro mě je se tě dotknout."
Druella se snažila vyprostit, ale marně. Začala vzlykat. ,,Ne, prosím..."
,,Crucio!" Ozvalo se ložnicí a kletba zasáhla Cygnuse, který se v následujícím momentu třepal na zemi s kalhoty u kolen. Andromeda nad ním stála s úšklebkem.
,,Myslím, že jsme si nerozuměli," stáhla kletbu a v následujících okamžicích dostal ještě další tři. Krvácel z nosu, úst a uší a byl celý zvláštně pokroucený křečí. ,,Konečně si to také užíváš z druhé strany, co? A co kdyby teď někdo opíchal tebe? Hm? Znám jednoho Smrtijeda, který by si to náramně užil. Jen ať si se vším všudy zažiješ to, cos dělal nám a matce, ty ubohá špíno!" Stáhla kletbu.
,,Sama jsi špína!" Kuckal krev. ,,Chtěla ses pářit s mudlovským šmejdem a pak se přidáš na stranu toho, který je zabíjí jen proto, abys byla v bezpečí. Jsi pokrytecká a zbabělá!"
Andromeda se zamračila. ,,Nedělala jsem to jen pro sebe, ale také pro matku a Narcissu. Už jsem se nemohla dívat na to, jak moc je ničíš! A Tom mi pomohl, když jsem to nejvíce potřebovala. Zdá se tedy, že se naše role obrátily," dívala se na něj s opovržením a nenávistí. ,,Jako manžel a otec jsi zklamal na plné čáře. Měl sis vzít aspoň příklad ze své sestry. Ta má se strýcem alespoň klidný vztah, jsou si rovni. Nikdo nikoho nemlátí a ani neznásilňuje," nakrčila znovu nos. ,,Jsi mi odporný! Vypadni z tohoto pokoje, než dostaneš další crucio. A ty kalhoty si dej nahoru," ušklíbla se. Cygnus si zapnul kalhoty.
,,S tebou jsem ještě neskončil, Andromedo."
Ta se jen posměšně zasmála. ,,Ale já s tebou ano. A už vypadni!" Když Cygnus odešel, posadila se k matce, objala ji a přitiskla si ji k sobě. Celá se chvěla.
,,Už je dobře maminko, už ti nikdo neublíží. Máš tu Cissy a mě," Druella se rozplakala.
,,Děkuji ti, Andy. Moc ti děkuji. Kéž bych mohla být stejně odvážná jako ty."
Andy ji hladila. ,,Jsi a ani o tom nevíš. Tohle by jen tak každá žena nezvládala. Vydržet to, co ti celá ta léta otec prováděl. Ale už se tě nikdy nedotkne, to ti slibuji. Jinak zaplatí životem! Promluvím si s Tomem, on se o to už postará. A neplakej," líbla ji na čelo. Chvíli ji tak ještě držela v náruči a pak se vydala za Tomem, který byl ve svém pokoji na Black Manor, kde trávil čas v případě, že měl volno od svých povinností. Andy vtrhla do jeho pokoje bez zaklepání.
,,Málem mi znovu znásilnil matku! Chci, aby měla u pokoje nějakou nenadrženou ochranku!"
Tom se ušklíbl. ,,Pokud tím myslíš Smrtijeda, který by neměl z tvé matky erekci, tak takového v našich řadách nejspíše nenajdeš," nalil sklenici vína a podal jí ji. Sám víno pil také. Rudé jako krev samotná. Andromeda pozvedla obočí, avšak víno si vzala.
,,Má matka ti přijde atraktivní?" Přiťukla si s ním, ale ve tváři jí stále hrál ten samý pohled, napůl pobavený a napůl překvapený.
,,Ovšem, jen slepému by nepřišla," upil ze své sklenky. ,,A neměj strach, postarám se o to," odložil víno a políbil Andromedu na rty. ,,Pro tebe cokoli, má lásko," jednou rukou jí rozepnul knoflík za krkem a její černé šaty dopadly na podlahu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama