Kapitola Druhá: Neznámý zachránce

27. května 2017 v 20:46 | Stázka |  Povídka: A Twist of Fate
~1971~
Andy se do Edwarda postupem času zamilovávala víc a víc. Dny se přehouply v týdny, týdny v měsíce, měsíce v roky a od jejich první společné noci uběhly už celá dvě léta. Andy byla v sedmém ročníku a za měsíc ji čekaly OVCE. Po zkouškách se měla vdát za Tiberia McLaggena, se kterým ji rodiče zasnoubili už před dvěma lety, avšak ona měla plány jiné. Věděla o nich jen Bellatrix a té Andromeda věřila více, než komukoli jinému. Andy tušila, že k ní její sestra cítí víc, než by měla. Tehdy, když se poprvé vyspala s Tedem a viděla Bellu plakat, jí to ještě nedocházelo. Teprve až později. Malá gesta, pohledy, doteky, její smutný výraz, když si myslela, že se Andy nedívá. Avšak Bella jí nikdy nic neřekla a Andy se neptala. Některé věci v životě měly zůstat nevyřčeny. Bellatrix již do Bradavic nechodila. Před dvěma lety složila OVCE a měla se vdát za Rodolpha Lestrange. Zpanikařila však a noc před svatbou utekla. Nemohla se za něj vdát. Trpěla by více, než její sestry, které neměly stejný problém jako ona. Ony byly schopné s mužem být, ona však ne. Byla totiž na dívky. Když utekla, cítila se tak volně, alespoň v první chvíli. V dalších momentech na ni dopadla krutá realita. Neměla kam jít, byla bez peněz a s běsnícím otcem v patách. Pomohl jí ten, od kterého by to čekala nejméně, Sirius Black. Našel jí malý byt i v mudlovské části Londýna, aby se skryla před svou rodinou. Dal jí nějaké peníze, které mu zanechal strýc Alphard a Bella s nimi nějakou dobu vyžila. Nakonec se však rozhodla do kouzelnického světa vrátit. Pomohl jí sám Albus Brumbál, který ji doporučil na ministerstvo kouzel. Začala se zaučovat na bystrozorku.
Avšak zpátky k Andromedě. Stalo se to v den dvouletého výročí s Tedem. Pozval Andy k jezeru jako tehdy na prvním rande. Z kapsy vytáhl malou krabičku a poklekl před ni.
,,Andromedo Blacková, učiníš mne tím nejšťastnějším mužem na světě a vezmeš si mě?" Zeptal se a Andy užasle vytřeštila oči.
,,A-ano, ovšem že ano," objala ho a políbila, Ted jí navlékl prsten a ona se v tu chvíli cítila jako ta nejšťastnější dívka pod sluncem. Tehdy ještě netušila, že její štěstí nebude trvat věčně. Měla v plánu s Tedem utéct, už rok se na tomto plánu domlouvali a do detailů jej promýšleli. Ani omylem se neměla v plánu vdát za McLaggena. Patřila Tedovi a on zase jí a nikdo je nikdy nemohl rozdělit. Nebo snad ano? Andy byla zrovna v ložnici a česala si své dlouhé vlasy, když přiletěla sova s dopisem. Narcissa šla k oknu a dopis si od ní vzala. Byl adresován jim oběma. Otevřela jej tedy, prolétla očima a poté podala Andromedě.
,,Rodiče chtějí, abychom na víkend dorazily domu, zvláštní," zamyslela se Narcissa a Andromeda souhlasně přikývla. Ani jedna však nevěděla proč. Ani v nejmenším netušily, že Andromedin snoubenec napsal jejich otci o jistých obavách, které měl vůči jeho nastávající a jistém mudlovském šmejdovi, tudíž ji po jejich příjezdu domů čekalo veliké překvapení. Uvítala je pouze matka. Otec, jak řekla, je očekával ve své pracovně, kam se všechny tři společně vydaly. Andromeda si ani neuvědomila, že má stále na ruce prsten od Teda. Byla myšlenkami úplně jinde a zapomněla si jej sundat. Vešly dovnitř. Matka stála u dveří a dívala se jinam. Nebyla ráda, že tu musejí být. Cygnuse moc dobře znala, snadno se rozčílil a pro crucio si nešel nikdy daleko. Modlila se jen, aby nic jejím dcerám neprovedl.
,,Volal jsi nás, otče?" Zeptala se Narcissa. Cygnus nic neříkal, zamyšleně se díval z okna. Po chvíli se otočil na své dvě dcery.
,,Zajímalo by mě," díval se na ně zeshora a hlavu držel zvednutou ,,zda znáte povinnosti spojené s vaším jménem a účel, k jakému jste byly vychovány, " díval se z Narcissy na Andromedu a zase zpět. Druella stála za nimi a ani nedutala. Čekala, co se bude dít.
,,Ovšem otče," přikývla Narcissa. ,,Jsme čistokrevní kouzelníci a máme povinnost ke své rodině. Vzít si čistokrevného kouzelníka a postarat se o to, abychom měli dědice, který by nosil naše jméno," Cygnus se vyčítavě podíval na Druellu. Tolikrát po ní křičel, že nebyla schopna mu dát dědice. ,,a udělat vše proto, aby naše rodina zůstala neposkvrněna."
,,Neposkvrněnost zde nehrozí. Viz gobelín. Tolik vypálených siluet," šeptla si Andy sama pro sebe.
,,Krvezrádce trestáme mučením, vypálením z gobelínu či smrtí," dokončila Naricissa svůj monolog a otec se zdál být s její odpovědí spokojen.
,,Třeba Bellu," řekla Andy už nahlas. ,,Nechápu, jak jsi mohl naši sestru od nás jen tak odloučit. Vyškrtnout ji z našich životů. Je to tvá dcera. Můžeš to popírat jak chceš, ale stejně tím nic nezměníš. Je, byla a bude navždy tvá krev." Druella si skousla ret a podívala se konečně na Cygnuse. Tušila, že je zle.
Otec pozvedl obočí a chvíli si Andromedu zkoumavě prohlížel chladným pohledem. V místnosti bylo takové ticho, že Druella slyšela tlukot vlastního srdce. Potila se a Narcissa vypadala, že na zemi objevila něco opravdu zajímavého. Jediná Andromeda se dívala otci přímo do očí. Ten nakonec promluvil a hrobové ticho tím prolomil.
,,Dobrá, Narcisso, můžeš jít," řekl své nejmladší dceři a poté se podíval na Druellu. ,,Ty také, drahá, buď tak laskavá. Rád bych si s Andromedou pohovořil o samotě." Druella chtěla něco říct, ale Cygnus ji zpražil pohledem. Jen si povzdychla, vzala Cissy kolem ramen a dala se na odchod. Ještě se naposledy ohlédla s obavami v očích, avšak nakonec za sebou zavřela dveře. Cygnus se posadil za svůj pracovní stůl a pokynul Andromedě, aby se posadila také. Vypadal klidně, až to bylo podezřelé. Andromeda se posadila a dívala se na něj s vážným výrazem. Otec vytáhl ze šuplíku dopis a podal jí ho. Byl od McLaggena, o ní a Edwardovi. Andromedě se úplně změnil výraz, mísil se v něm vztek se strachem.
,,Jak moc dobře víš, a jak řekla tvá sestra, krvezrádci se u nás trestají mučením, vypálením z gobelínu, či smrtí. Avšak po tom nepříjemném incidentu, který se stal s Bellatrix, jsem se rozhodl jednat jinak. Nepotřebuji, aby naše rodina zažila další ostudu. Nabízím ti proto dohodu," Andy pozvedla obočí a otec pokračoval. ,,Určitě víš o mých konexích na ministerstvu. Mám pod palcem velmi důležité lidi a dovolím si proto tvrdit, že pokud by náhodou zemřel nějaký mudlovský šmejd, smetlo by se to ze stolu. Vždyť jsem se přeci jen bránil a komu si myslíš, že budou věřit," ušklíbl se. ,,Takže dohoda je taková. Ty se vdáš za McLaggena nebo toho tvého špinavce prostě zabiju. A jako bonus celou jeho rodinu s ním. Co říkáš? Férová nabídka, že ano?" Usmíval se. ,,A ten prsten mi dej," natáhl k ní ruku. Andromedě se vztekem nahrnuly slzy do očí.
,,To nemůžeš! Vždyť ti nic neprovedl!" Začala na něj křičet. ,,Já se nevdám za někoho, koho nemiluji! J-já miluji jedině Teda a nikoho jiného si nevezmu," slzy se jí začaly kutálet po tváři. Věděla, že otec neblafuje, byla si jistá, že by neměl problém takovou ohavnost udělat. Cítila se zoufale. Dala si obličej do dlaní a brečela čím dál tím víc. Kde byla teď její starší sestřička, když ji nejvíce potřebovala?
,,Dobrá," řekla nakonec zlomeným hlasem. ,,Udělám, o co mne žádáš. Avšak ten prsten si chci ponechat. Je to přeci jen prsten," špitla.
Otec se ušklíbl. ,,Dobrá, nech si ho, pokud tě to utěší. A teď běž do svého pokoje a přemýšlej o tom, jak být dobrou manželkou. A rozhodně si neber příklad ze své matky," ušklíbl se, vzal si doutník, zapálil ho a vrátil se k papírům, které měl na stole, Andromedy si více nevšímal. Ta celá zdrcená zapadla do svého pokoje, zamkla se a začala plakat. Nechtěla vidět matku, ani Cissy a proto, i když klepaly, neotevřela jim, ani se neozývala. Potřebovala teď Bellu víc než kdy jindy. Sebrala poslední zbytky svých sil a poslala sovu.
Za hodinu na našem místě. Je to naléhavé.
Andromeda
Jejich místo bylo nedaleko domu u malé říčky na okraji lesa, kde si jako děti postavily dům na stromě. Andromeda tam vylezla, posadila se, dala si nohy k bradě a čekala na Bellu. Tu dopis zastihl zrovna u nudného papírování, což byla její obvyklá práce. Sice už jako bystrozorka pracovala víc než rok, ale pro Moodyho to stále nebylo dost, aby jí dal vlastní případ. Směla pouze s doprovodem starších a zkušenějších, jak si on sám rád říkával. Sleduj a uč se. Měla toho po krk. Nikdy ji nic nenechal dělat. Tedy, až na to papírování, na to asi měla zkušeností víc než dost. Bella si dopis přečetla, oblékla si kabát a přenesla se k lesu. Opatrně vylezla po žebříku až do příbytku.
,,Andy?"
,,Bello!" Vstala, objala ji a znovu se rozplakala. ,,Bello..." vzlykala ,,...on to zjistil. Vyhrožoval smrtí Teda a jeho rodiny. J-já... musím ho opustit. Pro jeho vlastní dobro," zlomeně se nadechla a tiskla hlavu k Belle. Opětovná představa, že s ním nebude moci být, i když mu řekla své ano, ji rozplakala ještě více. Pustila se Belly a sesunula se na zem, kolena si dala opět k bradě. Bellatrix nenacházela slov. Posadila se k ní a objala ji. Byla si jistá, že k něčemu takovému dojde. Že se najde krysa, která Andy napráská.
,,Andy, víš, kdo to byl? Kdo to na tebe řekl?" Všimla si jejího prstenu, ale rychle z něj opět odvrátila zrak.
,,Byl to McLaggen. Poslal dopis," odpověděla se vztekem v hlase. ,,Jak mu to mám říct, Bello? Jak se mu mám podívat do očí a říct mu, že mě už nikdy znovu neuvidí, neobejme, nepolíbí?" Plakala. Bella ji k sobě tiskla.
,,Andy... já nevím, zda to je dobrý nápad, říct mu to. Protože pokud mu řekneš pravdu, mohl by se chtít otci postavit a mohlo by to skončit špatně," odmlčela se a vypadala, že přemýšlí. ,,Napadla mě jiná alternativa, ovšem líbit se ti nebude," skousla si ret, ale nakonec pokračovala. ,,Pokud by si Ted myslel, že už jej nemiluješ, že jsi se zamilovala do McLaggena a že tomu nemůžeš pomoci, nechal by tě nakonec jít. Pokud tě miluje, bude chtít, abys byla šťastná. Sice mu to naprosto zlomí srdce, ale alespoň jej otec v souboji nezabije."
,,Bello, ale já ho nechci opustit, miluji ho, tak strašně moc!"
,,Miláčku, já vím," povzdychla si, pak ji však něco napadlo. ,,Možná bych měla nápad, jak vám pomoci," řekla a usmála se na Andy, která v tom okamžiku zvedla hlavu. ,,Požádám ministerstvo o ochranu jeho rodiny. Ty s ním budeš moct utéct a vše bude tak, jak má."
V očích její sestry se zaleskla naděje. ,,To bys dokázala?"
Bella se usmála. ,,Ovšem, jsem přeci bystrozorka."
,,Slib mi to, Bello. Slib mi, že se vezmeme, že s ním budu mít děti a že spolu zestárneme," naléhala na ni Andy. Bella zaváhala, avšak nakonec přikývla.
,,Slibuji."
~~~
..Řekl jsem NE!" Křikl na ni Moody. ,,Máme nedostatek bystrozorů a nebudeme je posílat ještě hlídat nějaké mudly," odfrkl si.
,,Tak půjdu já!" Řekla Bella rozhodně.
,,Ne! A konec, tečka!"
Bellatrix se ještě ten den vydala za samotným ministrem kouzel, u kterého pochodila bohužel úplně stejně. Andy byla šťastná, plná naděje, jak jí mohla tuto naději vzít?
~~~
Andy se po víkendu stráveném na Black Manoru vrátila zpátky školy. S Tedem se opět milovali a ona se cítila tak šťastná. Vždyť Bellatrix to zařídí. Všechno bude, jak má. Opakovala si neustále. Když však jednoho dne přišla sova od její sestry, že se jí omlouvá, ale nedá se nic dělat, znovu propukla v pláč a zoufalství.
,,Bellatrix, tys mi dala slib. Slib, který hodláš právě porušit. To nesmíš! Prosím..." Zoufale se dívala na Bellu. Stály u jezera na okraji zapovězeného lesa a Andy měla slzy na krajíčku.
,,Andy, zkusila jsem všechno, byla jsem i za samotným ministrem. Dokonce jsem chtěla já sama hlídat Tedovu rodinu, avšak nebylo mi to povoleno." Andy neodpověděla, ani se na ni nepodívala, jen se prostě otočila a odešla zpátky do budovy. Tehdy se v ní něco zlomilo. Něco, kvůli čemu už nikdy neměla být stejná. Žila jen pro lásku a život jí ji vzal. Byla zoufalá, zmatená a neustále jen plakala. A neměla nic, čeho by se mohla chytit. Přestala Bellatrix odepisovat. Zklamala ji. Dala jí slib a ten porušila. Nebylo co víc říct. Na ničem už nezáleželo. Jediné pomocné lano, které přišlo, bylo od neznámého muže. Potkali se na Příčné ulici. Poznal v ní Andromedu Blackovou.
,,Madam?" Oslovil ji. Andy se zastavila a pohlédla na něj.
,,Promiňte, ale my se známe?" Pozvedla obočí.
,,Jmenuji se Tom Riddle. Možná jste o mně slyšela, možná ne. Já o vás rozhodně ano. Jste Andromeda Blacková, potomek starobylého rodu Blacků."
Andy se na něj nechápavě podívala. ,,A?"
,,Vaše myšlenky a váš žal ke mně dolétly, aniž bych chtěl. A nemohl jsem je ignorovat."
Andy se zamračila. ,,Čtete mi myšlenky?"
,,Ne úmyslně," odpověděl prostě. Andy jen zakroutila nad jeho drzostí hlavou a otočila se k odchodu, Tom ji však chytil za zápěstí.
,,Mohl bych vám pomoci," řekl prostě. Neměl v plánu jí dát Tonkse, potřeboval, aby si uchovala své jméno, protože jméno Black a vliv s ním spojený, byl pro jeho věc velmi důležitý.
,,Pochybuji. Mně už nepomůže nikdo," vytrhla se mu, avšak stála na místě jako by ve skrytu duše doufala, že jí doopravdy může pomoct.
,,Bojíte se vašeho otce, má nad vámi moc. Cygnus Black," ušklíbl se. ,,Ano, ten muž opravdu má kontakty a spousta věcí mu projde, avšak věřte mi, že znám mnohem mocnější a vlivnější lidi, než je on sám. Jedním z těch lidí jsem právě já," Andromeda se ušklíbla.
,,Dejme tomu, že mluvíte pravdu. Proč byste mi chtěl pomáhat?"
Tom k ní udělal krok a ztišil hlas. ,,Protože společně můžeme dokázat velké věci. Máte potenciál a máte jméno, které má na okolí větší dopad, než si myslíte. Byla by škoda mrhat vaším talentem a nechat ho spát pod maskou poslušné manželky, nemyslíte?"
Andy se zamyslela. ,,Jaké věci máte na mysli?"
,,Bojuji za čistou krev," odpověděl prostě a Andromeda se rozesmála.
,,Možná jste v mé mysli četl špatně. Já toto utrpení snáším jen proto, abych zachránila muže, kterého miluji. A ten je mudlorozený. Takže děkuji za nabídku, ale nechci. Naneshledanou," odpověděla a tentokrát se už opravdu rozešla opačným směrem.
,,Přemýšlejte o tom. Můžu vás před vaším otcem ochránit. Vás, vaši sestru i vaši matku," ještě na ni zavolal. Andy mu jen zamávala a ani se neohlédla. Tehdy ještě netušila, že přijde okamžik, kdy sama přijde za tímto mužem a požádá ho o pomoc. Že její otec udělá něco, co mu nikdy neodpustí. Narcissa, její milovaná mladší sestřička, porušila tabu stanovené otcem a měla za to krutě zaplatit. Setkala se s Bellatrix a otec se o tom dozvěděl. Crucio, kterým ji mučil, trvalo snad věčně a kouzlo, kterým zabezpečil sklepení, bylo tak silné, že se přes něj ani Andy, ani její matka nedostaly. Avšak křik, který k nim doléhal, měla Andromeda slýchávat ve svých snech ještě hodně dlouhou dobu. Mučil ji, aby si zapamatovala, že jeho slovo je zákon. Když s ní skončil, byla všude kolem krev a Cissy sebou jen cukala. Museli zavolat lékouzelníka, nevypadalo to s ní vůbec dobře. Nebylo jisté, zda vůbec přežije noc. Její malá sestřička téměř zemřela a nebylo nic, co by s tím Andromeda mohla udělat. Ta bezmoc, kterou cítila, která se jí zarývala až do morku kostí, tu už nechtěla zažít nikdy v životě. Kdyby jen proti otci něco zmohla. Kdyby tak mohla ochránit svou malou Cissy, aby jí už nikdy nemohl ublížit. A právě to byl ten impulz, který ji vedl k přijetí nabídky Toma Riddla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama