Kapitola Sedmá: Vánoční ples (část druhá)

25. dubna 2017 v 13:11 | Stázka |  Povídka: The Black Obsession I
Andromeda s Tedem dorazili na ples později. Andy přepadly obavy a strach z její rodiny.
,,Notáák, sestřenko, vykašli se na své strasti a žij trochu," šťouchl do ní Sirius, o kterého se opírala drobná roztomilá dívka, sledující ho zamilovaným pohledem. Chtěl pozvat Marlene McKinnonovou, ale předběhl ho Regulus.
,,Tobě se to lehko řekne, na tebe už nemůžou. Měl jsi štěstí, že ti strýček Alphard zanechal nemalý obnos galeonů a zlata a díky Potterovým jsi nezůstal na ulici, ale co já?" Panikařila Andromeda.
,,Kdyby něco, já s Tedem se o tebe postaráme, viď?" Šťouchl do něj Sirius.
,,Jasně, Dromedko, uvidíš, že to bude dobré," pohladil ji po vlasech. Sirius si Teda velice oblíbil. Věděl, že se mu Andromeda dlouhou dobu líbila a trochu si ho proklepl. Věřil, že je pro ni ten pravý, protože viděl, jak jí září oči kdykoli se na něj podívá. A jemu rovněž. Stál na jejich straně a byl ochoten Andromedě pomoct z té šílené rodiny stůj co stůj.
,,Tak už pojďte, nemůžu se dočkat, až uvidím výraz Bellatrix," zachechtal se Sirius a vysloužil si tím přísný pohled Andromedy. Ted se na ni konejšivě pousmál, nabídl jí rámě a všichni čtyři společně vešli do Velké síně, kde už byla zábava v plném proudu.
,,Siriusi!" Zamával na něj James a ukázal na Lily Evansovou, která už toho také nemálo vypila a při pomalém tanci měla hlavu položenou na jeho rameni. Sirius jen uznale pokýval hlavou. Ted rychle odskočil dámám, jako pravý gentleman, pro skleničky s pitím.
,,Díky, tohle budu potřebovat, až si mě všimne Bellatrix," rozhlédla se kolem, ale svou starší sestru nikde neviděla. Zato si všimla Narcissy, která stála ve společnosti Luciuse a Rabastana a na tváři měla ztrápený výraz. Mrzelo ji, že jí nechtěla říct, co se doopravdy stalo, avšak tušila, že to má co do činění s Anastázií.
,,Smím prosit o tanec?" Uklonil se Ted a nabídl jí ruku, kterou přijala. S úsměvem se ještě ohlédla na Siriuse a za chvíli už tančila v Edwardově objetí.
,,Už jsem ti řekl, jak ti to dnes sluší?" Usmíval se na ni.
,,Asi pětkrát," tiše se zasmála.
,,Ale opravdu, jsi nádherná," pohladil ji po tváři.
,,Ty také nejsi k zahození," mrkla na něj.
,,Jsem rád, že jsi přijala mé pozvání, je mi s tebou opravdu krásně," udělal s ní otočku.
,,Pak jsou pocity vzájemné," udělala krok blíže k němu a položila mu hlavu na rameno, zavřela oči a nechala se vést. Ted ji objal a hladil jemně po zádech.
,,Jsou spolu krásní, že ano?" zašeptala zrzavá dívka svému tanečníkovi, kteří tančili vedle nich. Jmenovali se Arthur a Molly. Chodili spolu od pátého ročníku a nyní měli před sebou zkoušky OVCE a hned po nich se plánovali vzít.
,,Ano, ale ne tak jako my dva, Mollinko Šmudlinko," dal jí pusu na nos. Molly mírně zčervenala a zachichotala se.
Bellatrix se vrátila zpět na ples. Knihu společně s lahvičkou schovala do krabice, kterou zabezpečila všemožnými kouzly a zamkla do skříně. Řekla si, že oba předměty řádně prozkoumá zítra. Hned ráno totiž se sestrami a Regim odjížděli na Grimmauldovo náměstí, kde měli všichni společně strávit vánoční prázdniny. Strýc vlastnil myslánku, která ležela schovaná za tajnými dveřmi jeho pracovny. Nemohla se dočkat, až zjistí, jaké vzpomínky se v oné ampulce ukrývají. Pohledem skenovala místnost a hledala Rabastana s Luciusem a Narcissou. Všimla si však pouze Siriuse, který oblboval svými řečičkami dívku, která se červenala a rozpačitě se chichotala. Bellatrix protočila panenky. Když konečně zahlédla Narcissiny šaty v davu, vydala se jejím směrem.
,,Jsem tady, obstaral bys mi něco k pití, Rabastane?"
,,Ovšem," odpověděl nejistě a podíval se na Luciuse, ten se zase díval na něj.
,,Děje se něco?" Pozvedla obočí a těkala očima z jednoho na druhého. Narcissa se výsměšně usmívala. ,,Tak co je? Narcisso?"
,,Jsou spolu tak roztomilí, nemyslíš, sestřičko?" Řekla Cissa přehnaně sladkým tónem a dívala se směrem na parket. Bellatrix se podívala stejným směrem a zamračila se. Na parketu tančila Andromeda s tím mudlovským šmejdem. Bellatrix zrudla vzteky a naštvaně se rozešla jejich směrem, chytila Andromedu za ruku a táhla ji mimo parket. Tedovi chvíli trvalo, než mu došlo, co se stalo a jakmile se vzpamatoval, rozešel se za nimi.
,,Co si jako myslíš, že děláš, Andromedo? Tohle je nějaký špatný vtip?"
,,Nevím, co tím myslíš," pozvedla obočí.
,,Tak ty nevíš, co tím myslím, jo? Tohle tím myslím!" Ukázala na Teda. ,,Tuhle hnusnou mudlovskou špínu, která se tě před chvílí dotýkala, mudlovský šmejd nejvyššího kalibru, který si dovolil byť se na Blackovou jen podívat! Řekni mi, že je to špatný vtip!" Belaltrix se snažila mluvit co nejtišeji, doufala, že si jich snad ještě moc lidí nevšimlo. Lucius a Rabastan stáli poblíž a oba s napětím očekávali, co se bude dít. Narcissa jen kroutila hlavou nad Bellatrixiným chováním.
,,Děje se něco, Andromedo?" Zeptal se Sirius, který si všiml, že něco není v pořádku.
,,Ne, neděje se vůbec nic na čem by záleželo. Jen tady Bellatrix si myslí, že všichni kolem budou skákat, jak ona píská. Že se všichni zblázníme, protože ona naše pocity neuznává, protože sama má místo srdce kus ledu, takže my ostatní ho musíme mít taky. Ale hádej co, drahá Bello? Je mi úplně fuk co si myslíš a ještě méně mi záleží na tom, co se ti líbí a co ne. Já nemám povinnost ti cokoli vysvětlovat a už vůbec se nebudu omlouvat za své pocity. Tohle je můj život a já si ho prožiju tak, jak uznám sama za vhodné. A pokud nestojíš o to být jeho součástí, pak je mi to sice upřímně líto, ale je to jen tvé rozhodnutí, stejně jako mé tohle," odpověděla Andromeda s takovou dávkou odvahy, že ani sama nevěděla, kde se to v ní vzalo. Vzala Teda za ruku a propletla své prsty s jeho. ,,Já nebudu žít jako matka, věčně terorizována otcem a všemi ostatními. Pokud tobě takový život vyhovuje, prosím, já ti v tom nebráním, ale přestaň už mi laskavě kecat ty do toho mého! A mimochodem, jestli ještě jednou Teda urazíš, slibuji ti, že vánoční prázdniny strávíš na ošetřovně!" Ted, Sirius, Lucius i Rabastan zůstali stát jako opaření. Narcissa se dmula za svou sestru pýchou. Přála si být stejně odvážná jako ona.
,,Tohle si ještě vyřídíme!" Prskla Bellatrix. ,,A počítej s tím, že se o tomto zneuctění naší rodiny dozví otec!" A s těmito slovy nasupeně odešla.
,,Páni, sestřenko, tys jí to nandala," šťouchl ji Sirius do ramene, Andromeda se ušklíbla.
,,Nikomu nedovolím, aby tě urážel," řekla Tedovi. ,,Pokud nebude respektovat mé pocity, pak bohužel, má smůlu. Je to má sestra, miluju ji, ale tohle si líbit nenechám."
Ted se spokojeně usmál. ,,Víš, že dovedeš být neskutečně sexy?" Mrkl na ni a Andromeda se lišácky zazubila.
,,Nepůjdeme tančit? Potřebovala bych si spravit náladu."
,,Ovšem, cokoli si madam bude přát," odvedl ji zpátky na parket.
~ ~ ~
Lily s Jamesem tančili v objetí a zdálo se, že jsou spokojení. U Lily tento příjemný stav navodil z velké části také alkohol. Nebyla zvyklá pít, avšak aby to s Potterem zvládla, musela se na to napít. Alespoň tuto verzi opakovala stále dokola svým kamarádkám, které se snažily zjistit, zda na ni náhodou nepoužil kletbu Imperius. Jamesovy ruce pomalu sjížděly od pasu dolů až na její zadek, opakovaně.
,,Tak opilá ještě nejsem, Pottere!"
,,Já za to nemůžu, ty ruce se tam prostě cítí pohodlně," pokrčil rameny James.
,,Tak je laskavě usaď na mém pase a nech je tam!" Nepatrně se od něj odtáhla. Nebylo jí to nepříjemné, spíše jí zneklidňovala myšlenka, že se jí to vlastně docela líbí. Zakroutila hlavou. ,,Není mi dobře, potřebovala bych na vzduch," řekla najednou.
,,Jsi celá zelená," podotkl James, když vycházeli ven z hradu.
,,Asi jsem to přehnala s alkoholem, nejsem zvyklá tak hodně pít a dnes jsem to tak trochu přepískla," posadili se na lavičku a James přes její holá ramena přehodil své sako.
,,Neměli bychom zůstávat dlouho, ať ještě k tomu všemu nenastydneš," Lily přikývla a schovala si obličej do dlaní. James ji hladil po zádech.
,,Vážně mi není dobře," řekla tlumeně.
,,Doufám, že nebudeš zvra-" Ani to nestihl doříct a Lily hodila šavli přímo na jeho naleštěné boty. ,,-cet," dodal a znechuceně se díval na své nové boty, které vybírali se Siriusem na konci prázdnin v Příčné ulici. Byly opravdu drahé, povzdychl si James pro sebe.
,,J-já," vstala Lily a dívala se na svůj výkon vytřeštěnýma očima. ,,O-omlouvám se," řekla jen a utíkala zpátky do hradu, aniž by si uvědomila, že má jeho sako stále na sobě. Utíkala do své ložnice, v očích měla slzy. Taková ostuda, pomyslela si. Cestou se ještě zastavila v umývárně. Podívala se na svůj odraz v zrcadle, vypadala hrozně. Řasenku měla rozmazanou a u pusy měla stále ještě něco, co raději ani nechtěla vědět, co bylo. Umyla si obličej a se zadržovaným pláčem došla do své postele, kam se zhroutila a rozplakala se. Už mu nikdy nemůžu přijít na oči, pomyslela si. Taková ostuda, všechno jsem to zkazila. V tom si uvědomila, že má u sebe stále jeho sako a doufala, že se dnes už po něm shánět nebude. Sundala si lodičky a pohodila je kamsi do rohu. Neměla už ani sílu se převléct, lehla si v šatech do postele, přikryla se Jamesovým sakem a po chvíli usnula.
~ ~ ~
James se vrátil na ples asi po dvaceti minutách, kdy se snažil umýt si v jezeře a hůlkou vysušit poblité boty.
,,Kde máš Evansovou?" Šťouchl do něj Sirius, ke kterému se tulil jeho doprovod.
,,Asi šla spát."
,,Tak brzy? Vždyť je teprve jedenáct!" Zakroutil hlavou. ,,Taky nic nevydrží."
,,Hmm."
,,Pojď si s náma dát něco k pití, kamaráde, vypadáš jako by tě vcucnul a vyloučil bazilišek," poplácal ho po rameni. Když šli směrem k baru, všiml si Sirius Reguluse, který líbá Marlene ruku a někam odchází. Zvětřil příležitost.
,,Na druhou stranu, proč si nejdeš zatančit tady s Katie? Já se půjdu na chvíli posadit a odpočinout své protančené nohy," mrkl na ty dva, pošťouchl je směrem k parketu a rozešel se za Marlene.
,,Copak tady dělá tak krásná dívka tak sama?"
Marlene se ohlédla. ,,Regulus mi šel pro něco k pití," pousmála se na něj.
,,Smím se posadit?"
,,Ovšem."
,,Děkuji," posadil se vedle ní a projel si rukou vlasy.
,,A co ty? Kde máš tu roztomilou dívenku, která tě tady celý večer objímala?" Dívala se na něj s úsměvem.
,,Ta tančí s Jamesem. Byl chudák smutný, že mu partnerka odešla do hajan, tak jsem mu dopřál jeden tanec s Katie," zářivě se usmál a natáhl ruku na opěradlo za ní.
Marlene pozvedla obočí. ,,Ano? Půjčil jsi svou partnerku nejlepšímu kamarádovi? Rád jednáš se ženami jako by byly tvým majetkem?"
,,Cože?" Rozpačitě se zasmál. ,,Tak jsem to přece vůbec nemyslel."
,,Tím jsem si jistá," pronesla poněkud ironicky.
,,Takže ty a Regulus?" Mírně si odkašlal.
,,Já a Regulus jsme jen přátelé a možná, kdybys mě pozval dřív než on, nemusel bys tady ze sebe teď dělat pitomce," řekla bez jakýchkoli okolků.
Sirius se trochu zarazil. ,,Myslíš si, že jsem pitomec?"
,,To ne, jen se tak často chováš. Jako třeba ten hloupý žertík s Regulusem, který podotýkám nebyl vůbec vtipný. Proč máš tu potřebu tohle všechno svému bratrovi dělat místo toho, aby sis k němu našel cestu? Není tak špatný, jak si myslíš."
,,Spíše není tak skvělý, jak si myslíš ty. Věř mi, znám ho, je typický Black a je na to hrdý."
,,Nevidím nic špatného na tom být hrdí na to, kdo jsme."
,,Ne, pokud nejsi Black. Pohraje si s tebou pro své vlastní účely, využije tě a odhodí a jediný, kdo bude mít zlomené srdce, budeš ty sama. Blackovi se starají jen o své vlastní zájmy."
,,Mluvíš z vlastních zkušeností?" Pozvedla obočí. ,,Ty a všechny tvoje milenky? Které jen dostaneš tam, kam chceš a pak je odhodíš jako špinavý kus hadru?"
,,Tohle jsem nemyslel," protočil panenky. ,,Oni dělají mnohem horší věci, než je hloupé hraní."
,,Hloupé hraní? Mám dojem, že ty dívky to tak neberou. Proč to vlastně děláš? Potřebuješ si tím zvýšit ego? Regulus tuto potřebu nemá, proto je v mých očích mnohem lepší člověk. Nejedná s ženami jako ty nebo Malfoy. Jedná s námi s úctou."
,,Protože je do tebe zamilovaný," protočil panenky.
,,Ano? A ty?" Touto otázkou ho poněkud zaskočila. Rozpačitě se zasmál.
,,Já? Ale prosímtě," mávl jen tak rukou, Marlene se usmívala.
,,Tak to ti nebude vadit, když se s tebou teď rozloučím a půjdu za Regim," zvedla se k odchodu, avšak Sirius ji chytil za zápěstí. Sám nevěděl, proč to udělal, byl to reflex. Pustil ji, postavil se a rozpačitě si odkašlal.
,,Hezký zbytek večera," popřál jí a otočil se k odchodu.
,,Siriusi?"
,,Ano?" S nadějí v hlase se opět otočil.
,,Tobě taky," mile se na něj usmála a odešla za Regulusem k baru.
~ ~ ~
Bylo něco málo před dvanáctou, když Bellatrix vyšla z koupelny, připravená ke spánku. Místnost osvětlovalo pouze slabé světlo z lampy ležící na nočním stolku. Její sestry byly zřejmě stále ještě na plese. Vytáhla krabici, kterou si položila na postel, otevřela ji a vyndala z ni knihu. V hlavě se jí vybavila slova Salazara Zmijozela. Knihu do té doby neotevírej a nečti, rozumíš?
,,Co se asi může stát, když jen nahlédnu?" Protočila panenky a knihu otevřela. Na první straně bylo napsáno něco jako věnování.
,,Po mou lásku, která musela zaplatit cenu nejvyšší, ať mudlové trpí a jejich pláč se nikdy neutiší," přečetla nahlas. Najednou ucítila jemný vánek na tváři. Vyjekla a knihu zaklapla. Vyděšeně se rozhlížela po místnosti a když si všimla, že je pootevřené okno, musela se zasmát.
,,Bellatrix, ty jsi vážně paranoidní," zvedla se a okno zavřela. Knihu znovu schovala do krabice, zabezpečila všemožnými kouzly a zavřela do skříně. Šla si lehnout. Zítra začínaly vánoční prázdniny a ji čekala cesta k tetě a strýčkovi, kde měl být i její nastávající, Rodolphus Lestrange. Nebyl to však on, na kterého se těšila nejvíce, nýbrž jistý kouzelník jménem Tom Riddle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama